Jump to content

[OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα τη Δευτέρα και Τρίτη ανακοινώθηκε το καινούριο OP3T. Σήμερα το πρωί έκανα αίτηση επιστροφής επιλέγοντας "bought the wrong product" και γράφοντας τον λόγο ότι θέλω να πάρω το καινούριο. Περισσότερο το έκανα για να δω την αντίδρασή τους και μην έχοντας αποφασίσει αν θέλω να το επιστρέψω ή να το κρατήσω, γιατί πραγματικά αυτές τις δύο ημέρες που το δουλεύω είναι μια χαρά. Από την άλλη βέβαια αν το ήξερα θα περίμενα για το καινούριο μοντέλο.

 

Το απόγευμα μου ήρθε το σχετικό email ότι εντός 24 ωρών θα επικοινωνήσει η UPS μαζί μου για να παραλάβει το πακέτο χωρίς κανένα κόστος από μέρους μου. Από ότι βλέπω μάλλον πρόκειται για αυτοματοποιημένη απάντηση, από "εταιρεία service εξουσιοδοτημένη από την Oneplus" όπως αναφέρει.

 

Αναρωτιέμαι αν η επιστροφή χρημάτων θα γίνει χωρίς άλλες εξηγήσεις (αφού η συσκευή είναι σε άριστη κατάσταση) και δεν θα μπω σε άλλες περιπέτειες.

Το γεγονός ότι μου δίνεται η ευκαιρία να έχω δοκιμάσει το OP3 και να πάρω και το OP3T με επιπλέον κόστος μόνο αυτά τα 40 ευρώ της τιμής του είναι δέλεαρ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει όμως τον κόπο?

Το oneplus 3 είναι αποδεδειγμένα καλό τηλέφωνο και απροβλημάτιστο. (το παραλαμβάνω Παρασκευή)

1)Ο 821 θα αποδειχτεί αξιόπιστος? Αν είναι απλά ένας υπερχρονισμένος 820 μήπως να υπερχρονίσουμε τον 820?

2)Η μπαταριά είναι που με καίει αλλά διαβάζω ότι η χωρητικότητα αυξήθηκε μόνο και μόνο με την αύξηση της τάσης. Αν ισχύει αυτό, ευχαριστώ δεν θα πάρω! (ο μονός λόγος να έδινα τα 40€ παραπάνω)

3)Selfie δεν βγάζω ποτέ

4)Το oneplus 3 το έχω παραγγέλλει από 20 Oκτώβρη. Η διαδικασία γύρισε το πίσω, παρήγγειλε το καινούργιο, (αν θα υπάρχει stock για άμεση αποστολή στις 28/11) και μια εβδομάδα να έρθει θα με φτάσει κοντά στο 2μηνο από όταν αποφάσισα να πάρω τηλέφωνο. (έχουν σπάσει λίγο τα νευρά μου με το περίμενε της Oneplus)

 

Ποια είναι η γνώμη σας?

 

Ο 821 δε θα έχει τρελή διαφορά από τον 820, ναι μεν θα έχει αλλά όχι μεγάλη, στην πίσω κάμερα από ότι είδα έχει απλά καινούργια έκδοση EIS που πάλι θα έχει διαφορά αλλά όχι μεγάλη (δε ξέρω κατά πόσο είναι σε επίπεδο software και αν μπορούμε να το πάρουμε με update η καμία custom rom). Η μπαταρία φάνηκε στην αρχή ότι θα κάνει τη διαφορά αλλά με αυτά που διαβάζω πρέπει να δούμε reviews και χρόνους για να αποφασίσουμε. Και τέλος αφού δε σε ενδιαφέρει η μπροστινή δεν υπάρχει καν λόγος σύγκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τη Δευτέρα και Τρίτη ανακοινώθηκε το καινούριο OP3T. Σήμερα το πρωί έκανα αίτηση επιστροφής επιλέγοντας "bought the wrong product" και γράφοντας τον λόγο ότι θέλω να πάρω το καινούριο. Περισσότερο το έκανα για να δω την αντίδρασή τους και μην έχοντας αποφασίσει αν θέλω να το επιστρέψω ή να το κρατήσω, γιατί πραγματικά αυτές τις δύο ημέρες που το δουλεύω είναι μια χαρά. Από την άλλη βέβαια αν το ήξερα θα περίμενα για το καινούριο μοντέλο.

 

Το απόγευμα μου ήρθε το σχετικό email ότι εντός 24 ωρών θα επικοινωνήσει η UPS μαζί μου για να παραλάβει το πακέτο χωρίς κανένα κόστος από μέρους μου. Από ότι βλέπω μάλλον πρόκειται για αυτοματοποιημένη απάντηση, από "εταιρεία service εξουσιοδοτημένη από την Oneplus" όπως αναφέρει.

 

 

Αναρωτιέμαι αν η επιστροφή χρημάτων θα γίνει χωρίς άλλες εξηγήσεις (αφού η συσκευή είναι σε άριστη κατάσταση) και δεν θα μπω σε άλλες περιπέτειες.

Το γεγονός ότι μου δίνεται η ευκαιρία να έχω δοκιμάσει το OP3 και να πάρω και το OP3T με επιπλέον κόστος μόνο αυτά τα 40 ευρώ της τιμής του είναι δέλεαρ!

 

Τελικά το έστειλες? Αν ναι σου έπεστρεψαν τα χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει η αγορα του. Αν το παρω απο κινεζικο καταστημα (banggood, geekbuying κλπ) θα εχει την μπαντα για το 4G της wind?
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έστειλες? Αν ναι σου έπεστρεψαν τα χρήματα?

Όχι, τελικά το πούλησα. Αλλά από ότι διαπίστωσα η διαδικασία γίνεται άμεσα χωρίς καμία ερώτηση, έκανα το αίτημα επιστροφής και την επόμενη ημέρα είχε ήρθε η UPS να παραλάβει το πακέτο. Επίσης ρωτώντας αν γίνεται refound όλο το ποσό στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ναι εφόσον διαπιστωθεί ότι το κινητό επιστραφεί σε κατάσταση καινούριο, άσχετα αν έχει ανοίξει η συσκευή. Εγώ είχα κρατήσει και τα αυτοκόλητα που είχε πίσω το κινητό. Ακόμα καλύτερα αν επιστραφεί μου είπαν και με την ανοιγμένη συσκευασία που παρέλαβα από την dhl.

Σε ερώτηση αν έχω δικαιώμα να ανοίξω νέο request για επιστροφή μετά την ακύρωση του πρώτου που έκανα, μου είπαν ναι εφόσον είμαι μέσα στις 15 ημέρες.

 

Μερικές απαντήσεις όπως μου δόθηκαν

Once we approve your request and receive the returned item(s), we will issue a full refund.

All returned product(s) will be fully inspected. To qualify for a refund, the product(s) must be in 'like new' condition and, if possible, with the original sealed packaging intact.

We reserve the right to refuse a refund if the returned goods are deemed to have been damaged.

The refund will ideally process for about 3-5 business days.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παραγγελια 28 νοεμβριου,

εκτιμωμενη αποστολη 22 δεκεμριου,

εκτιμωμενη παραλαβη 30 δεκεμβριου.

 

δεν παρηγγειλα με το που βγηκε και περιμενω τη δευτερη παρτιδα μαλλον. με απλη πιστωτικη παρηγγειλα, τη δεχτηκε κανονικα. στο σαιτ ομως γραφει οτι η πληρωμη εγινε με paypal.

Edited by kots00
Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ τους admin να μπει στην 1η σελίδα https://www.oneplusstock.net

Με μία ματιά μπορεί ο καθένας να δει το διαθέσιμο stock σε συσκευές και αξεσουάρ για κάθε χώρα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η 1η φορά (στα περίπου 20 χρόνια που χρησιμοποιώ κινητό) που κάνω ζημια σε κινητό μου και με "έτσουξε" πολύ.

Μου έπεσε το OP3 από την τσεπη του παντελονιού, στο πάτωμα του ασανσερ (γρανιτένιο πλακάκι) και φυσικά (Murphy's Law) έπεσε με το μοναδικό "εκτεθειμένο" σημείο: την γωνία της οθόνης (το tempered glass ΔΕΝ καλύπτει εκεί και ΔΕΝ φορούσα θήκη - η οποία ΙΣΩΣ το γλύτωνε).

Αποτέλεσμα, μια cracked οθόνη (και το tempered glass σε κάποιο βαθμό) αλλα προς το παρόν, το τηλέφωνο είναι πλήρως λειτουργικό.

Αν και πιανουν τα χέρια μου (εχω αλλάξει πολλές οθόνες για τρίτους), το φθηνότερο ανταλλακτικό στο ebay=$130, @ AliExpress=$113 και η OP μου έκανε quotation 57+17+ΦΠΑ=92 ευρώ για αντικατασταση, οπότε προφανώς θα επιλέξω την 3η λύση - δεν γνωρίζω όμως ακόμη τους χρόνους πηγαινε-φτιάξε-γύρνα...

 

Αχρειάστες να 'ναι οι πληροφορίες...!

 

[ATTACH]66307[/ATTACH]

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η 1η φορά (στα περίπου 20 χρόνια που χρησιμοποιώ κινητό) που κάνω ζημια σε κινητό μου και με "έτσουξε" πολύ.

Μου έπεσε το OP3 από την τσεπη του παντελονιού, στο πάτωμα του ασανσερ (γρανιτένιο πλακάκι) και φυσικά (Murphy's Law) έπεσε με το μοναδικό "εκτεθειμένο" σημείο: την γωνία της οθόνης (το tempered glass ΔΕΝ καλύπτει εκεί και ΔΕΝ φορούσα θήκη - η οποία ΙΣΩΣ το γλύτωνε).

Αποτέλεσμα, μια cracked οθόνη (και το tempered glass σε κάποιο βαθμό) αλλα προς το παρόν, το τηλέφωνο είναι πλήρως λειτουργικό.

Αν και πιανουν τα χέρια μου (εχω αλλάξει πολλές οθόνες για τρίτους), το φθηνότερο ανταλλακτικό στο ebay=$130, @ AliExpress=$113 και η OP μου έκανε quotation 57+17+ΦΠΑ=92 ευρώ για αντικατασταση, οπότε προφανώς θα επιλέξω την 3η λύση - δεν γνωρίζω όμως ακόμη τους χρόνους πηγαινε-φτιάξε-γύρνα...

 

Αχρειάστες να 'ναι οι πληροφορίες...!

 

[ATTACH]66307[/ATTACH]

Με πόνεσε η ψυχή μόλις είδα την φώτο...

 

Καλα...Χωρίς θήκη το είχες....Αμάν...

Εδώ με θήκη και το προσέχω μην μου πέσει.

 

Στο θεμα μας τώρα,εννοείτε και εγώ θα επέλεγα την τρίτη λύση πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή και απο θέμα αξιοπιστίας και απο οικονομικής άποψης.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η 1η φορά (στα περίπου 20 χρόνια που χρησιμοποιώ κινητό) που κάνω ζημια σε κινητό μου και με "έτσουξε" πολύ.

Μου έπεσε το OP3 από την τσεπη του παντελονιού, στο πάτωμα του ασανσερ (γρανιτένιο πλακάκι) και φυσικά (Murphy's Law) έπεσε με το μοναδικό "εκτεθειμένο" σημείο: την γωνία της οθόνης (το tempered glass ΔΕΝ καλύπτει εκεί και ΔΕΝ φορούσα θήκη - η οποία ΙΣΩΣ το γλύτωνε).

Αποτέλεσμα, μια cracked οθόνη (και το tempered glass σε κάποιο βαθμό) αλλα προς το παρόν, το τηλέφωνο είναι πλήρως λειτουργικό.

Αν και πιανουν τα χέρια μου (εχω αλλάξει πολλές οθόνες για τρίτους), το φθηνότερο ανταλλακτικό στο ebay=$130, @ AliExpress=$113 και η OP μου έκανε quotation 57+17+ΦΠΑ=92 ευρώ για αντικατασταση, οπότε προφανώς θα επιλέξω την 3η λύση - δεν γνωρίζω όμως ακόμη τους χρόνους πηγαινε-φτιάξε-γύρνα...

 

Αχρειάστες να 'ναι οι πληροφορίες...!

 

Κρίμα :(

Παντως εκανες τη καλύτερη επιλογή!

 

Ps: Με πια εφαρμογή εβαλες το βελάκι στη φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

Ps: Με πια εφαρμογή εβαλες το βελάκι στη φωτογραφία;

Με την Ζωγραφική / Paint των Windows...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η 1η φορά (στα περίπου 20 χρόνια που χρησιμοποιώ κινητό) που κάνω ζημια σε κινητό μου και με "έτσουξε" πολύ.

Μου έπεσε το OP3 από την τσεπη του παντελονιού, στο πάτωμα του ασανσερ (γρανιτένιο πλακάκι) και φυσικά (Murphy's Law) έπεσε με το μοναδικό "εκτεθειμένο" σημείο: την γωνία της οθόνης (το tempered glass ΔΕΝ καλύπτει εκεί και ΔΕΝ φορούσα θήκη - η οποία ΙΣΩΣ το γλύτωνε).

Αποτέλεσμα, μια cracked οθόνη (και το tempered glass σε κάποιο βαθμό) αλλα προς το παρόν, το τηλέφωνο είναι πλήρως λειτουργικό.

Αν και πιανουν τα χέρια μου (εχω αλλάξει πολλές οθόνες για τρίτους), το φθηνότερο ανταλλακτικό στο ebay=$130, @ AliExpress=$113 και η OP μου έκανε quotation 57+17+ΦΠΑ=92 ευρώ για αντικατασταση, οπότε προφανώς θα επιλέξω την 3η λύση - δεν γνωρίζω όμως ακόμη τους χρόνους πηγαινε-φτιάξε-γύρνα...

 

Αχρειάστες να 'ναι οι πληροφορίες...!

 

[ATTACH]66307[/ATTACH]

Φίλε σου εύχομαι τώρα μόνο γρήγορο επαναπατρισμό. Ενδιαφέρον θα ήταν πάντως να ενημερώσεις το φόρουμ για την πορεία των διαδικασιών, πάντως και εγώ το τρίτο θα επέλεγα.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχει κάποιο tempered που επιβεβαιωμένα εφαρμόζει τέλεια στην οθόνη ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η 1η φορά (στα περίπου 20 χρόνια που χρησιμοποιώ κινητό) που κάνω ζημια σε κινητό μου και με "έτσουξε" πολύ.

Μου έπεσε το OP3 από την τσεπη του παντελονιού..με το μοναδικό "εκτεθειμένο" σημείο: την γωνία της οθόνης (το tempered glass ΔΕΝ καλύπτει εκεί

[ATTACH]66307[/ATTACH]

 

Ouch! Στο ιδιο ακριβως σημειο μου ειχε σπασει και μενα!.. (Και ναι, ομοιως μετα απο σχεδον δυο δεκαετιες και εμενα ηταν το πρωτο κινητο που εκανα ζημια.. ):(

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το original γράφει πάνω DUSH και όχι το σηματακι της oneplus.

Ψάχνοντας βρήκα πολλά, θα πάρω κάποιο από το eBay τελικά αρκεί να βρω κάποιο που να υποστηρίζει dash Γιατί πολλά δεν.....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας βρήκα πολλά, θα πάρω κάποιο από το eBay τελικά αρκεί να βρω κάποιο που να υποστηρίζει dash Γιατί πολλά δεν.....

Πρέπει να βρείς καλώδιο με προδιαγραφή = 4Amp, ως τώρα δεν έχω δει κανένα, το πιο κοντινό (της Blitzwolf, ίσως και άλλα) γράφει 3.0Amp...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρείς καλώδιο με προδιαγραφή = 4Amp, ως τώρα δεν έχω δει κανένα, το πιο κοντινό (της Blitzwolf, ίσως και άλλα) γράφει 3.0Amp...

 

https://www.aliexpress.com/item/100-Original-5V-4A-Quick-Fast-Dash-charger-usb-wall-charging-adapter-and-Type-c-cable/32763951774.html?spm=2114.10010108.1000013.4.fQ3EQq&scm=1007.13339.60109.0&pvid=6752b7cb-eded-4a74-8743-52c34b35fd19&tpp=1 ;)

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

No feedback (yet) από κάποιον αγοραστή (στην σελίδα πώλησης εννοώ) - ας δοκιμάσει κάποιος άλλος...

Επίσης, 33€ (EU plug) έχει στο OP shop και $26 @ ALi (με US plug) οπότε δεν είναι καμια διαφορά σοβαρή...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

No feedback (yet) από κάποιον αγοραστή (στην σελίδα πώλησης εννοώ) - ας δοκιμάσει κάποιος άλλος...

Επίσης, 33€ (EU plug) έχει στο OP shop και $26 @ ALi (με US plug) οπότε δεν είναι καμια διαφορά σοβαρή...

 

βάλε και τα μεταφορικά......

Θα περιμένω λίγο ακόμα........

και στο ebay κάποια τα λένε οριτζιναλ με τιμή στο δεκάρικο αλλά δεν έχει παραλάβει κάποιος ώστε να ξερω αν ισχύει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βάλε και τα μεταφορικά......

Θα περιμένω λίγο ακόμα........

και στο ebay κάποια τα λένε οριτζιναλ με τιμή στο δεκάρικο αλλά δεν έχει παραλάβει κάποιος ώστε να ξερω αν ισχύει

πάρε από την oneplus, βάλε και το κουπόνι των πέντε ευρώ και είσαι σιγουρος
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα αυτό https://www.aliexpress.com/item/Original-ONEPLUS-3-Dash-cable-100CM-4A-Fast-charging-data-sync-USB-3-1-Type-c/32695530105.html?spm=2114.13010608.0.0.TwzsyZ τα feedbacks λένε ότι υποστηρίζει dash, αν και μέχρι τώρα δεν έχω χρησιμοποιήσει τον dash φορτιστή της συσκευής:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα αυτό https://www.aliexpress.com/item/Original-ONEPLUS-3-Dash-cable-100CM-4A-Fast-charging-data-sync-USB-3-1-Type-c/32695530105.html?spm=2114.13010608.0.0.TwzsyZ τα feedbacks λένε ότι υποστηρίζει dash, αν και μέχρι τώρα δεν έχω χρησιμοποιήσει τον dash φορτιστή της συσκευής:)

 

Αντε, με το καλο να το παραλαβεις και να διαβασουμε εντυπωσεις! :)

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αναμένω και γω εντός των ημερών το Oneplus3T από το επίσημο site. Μετά από μια πρόσφατη εμπειρία με καθαρά κινέζικο τηλέφωνο (xiaomi mi5s) έχω μερικές ερωτήσεις. Ξεκινώντας την συσκευή και κάνοντας add τα Google accounts σου υπάρχουν θέματα συγχρονισμού των δεδομένων μου? Πχ επαφές κτλ? ΓΤ με το xiaomi πρέπει να δώσεις ένα σωρό permissions για να δουλέψουν. Επίσης όσο έχει να κάνει με τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών πχ viber whatsapp Gmail κτλ υπάρχει κάποιο θέμα στο να συχγρονιζουν και να σου έρχονται on time? Καθώς Δυστυχώς πάλι στο xiaomi και το miui8 υπάρχουν πολλά τέτοια θέματα και ιδιαιτεροτητες. Τέλος περιμένω τις γνώμες από τπτ ήδη κατόχους όσον αφορά την εμπειρία τους με το ui της εταιρείας και τις επιδόσεις της κάμερας! Ευχαριστώ.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...