Jump to content

[OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://content.myphone.gr/photo/full/55941/1-3.jpg?today=1468920698

 

Σε αυτό το θέμα θα συζητάμε ότι έχει να κάνει με την διαθεσιμότητα, τις παραγγελίες και την εξέλιξη των αποστολών για το OnePlus 3!

 

 

Προς το παρόν ο ταχύτερος τρόπος αγοράς είναι από το επίσημο Ευρωπαϊκό site της OnePlus ( https://oneplus.net/gr/3 ), όπου εκεί θα βρείτε το Ευρωπαϊκό μοντέλο με 2 έτη εγγύηση...

 

To κόστος είναι 399€ με δωρεάν μεταφορικά, με δυνατότητα express shipping για επιπλέον 16,99€

 

Με την απλή αποστολή το κινητό αποστέλνεται με DHL οδικώς από τις αποθήκες της OnePlus στην Πολωνία και ο μέσος χρόνος αναμονής είναι 7 μέρες από την στιγμή που φύγει από τις αποθήκες... Η διαθεσιμότητα όμως αλλάζει κάθε μέρα καθώς η ζήτηση είναι αρκετά μεγάλη... Μέχρι πριν λίγες μέρες πάντως η εταιρεία έστελνε το κινητό την επόμενη μέρα της παραγγελίας...

 

Στο email που θα σας έρθει ειδοποίηση πως η παραγγελίας στάλθηκε η OnePlus δεν αναφέρει συνήθως το tracking number. Αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να μπείτε στο support της εταιρείας και να επιλέξετε το live chat (στο κάτω μέρος ΕΔΩ), όπου αναφέροντας τον αριθμό παραγγελίας θα σας δώσουν το tracking number. Έπειτα καταχωρείτε το tracking number στο site της DHL για να παρακολουθείτε την πορεία του δέματος.

 

Τέλος, κανένα Ελληνικό κατάστημα δεν το έχει φέρει ακόμα στη χώρα μας, αλλά αυτό αναμένεται να γίνει στο μέλλον από τα καταστήματα του Skroutz.gr!!!

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η δική μου παραγγελία έγινε το απόγευμα της προηγούμενης Τρίτης 12/07 και η αποστολή την επόμενη μέρα από την εταιρεία....

 

Ξημερώματα σήμερα έφτασε Αθήνα και στις 11 το πρωί έφυγε για Πάτρα, οπότε υπάρχει πιθανότητα να προλάβω να παραλάβω σήμερα πριν κλείσει το κατάστημα της DHL στην Πάτρα (17:00) αλλιώς αύριο πρωί...

 

02:31: Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής ATHENS - GREECE

11:19: Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην ATHENS - GREECE

11:19: Αναχώρησε από τον σταθμό ATHENS - GREECE

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι με απλό shipping

Tuesday, July 19, 2016 Time & Location

17 With delivery courier 11:39 ATHENS - GREECE

16 Arrived at Delivery Facility in ATHENS - GREECE 11:29 ATHENS - GREECE

15 Departed Facility in ATHENS - GREECE 10:56 ATHENS - GREECE

14 Processed at ATHENS - GREECE 10:56 ATHENS - GREECE

13 Arrived at Sort Facility ATHENS - GREECE 02:31 ATHENS - GREECE

Friday, July 15, 2016 Time & Location

12 Departed Facility in BUDAPEST - HUNGARY 12:28 BUDAPEST - HUNGARY

11 Processed at BUDAPEST - HUNGARY 12:27 BUDAPEST - HUNGARY

Thursday, July 14, 2016 Time & Location

10 Arrived at Sort Facility BUDAPEST - HUNGARY 19:48 BUDAPEST - HUNGARY

9 Departed Facility in BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 13:56 BRNO - CZECH REPUBLIC, THE

8 Processed at BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 13:31 BRNO - CZECH REPUBLIC, THE

7 Arrived at Sort Facility BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 13:21 BRNO - CZECH REPUBLIC, THE

6 Departed Facility in KATOWICE - POLAND 12:00 KATOWICE - POLAND

5 Processed at KATOWICE - POLAND 10:12 KATOWICE - POLAND

4 Arrived at Sort Facility KATOWICE - POLAND 08:08 KATOWICE - POLAND

Wednesday, July 13, 2016 Time & Location

3 Departed Facility in POZNAN - POLAND 19:23 POZNAN - POLAND

2 Processed at POZNAN - POLAND 19:23 POZNAN - POLAND

Tuesday, July 12, 2016 Time & Location

1 Shipment picked up 17:08 SZCZECIN - POLAND

 

Έδωσα παραγγελία 10/7 και από 12/7 που έφυγε μόλις παρέλαβα το δέμα.

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω από τα βόρεια έρχονται οδικός τα φορτηγά έτσι ? Άρα πρώτα πρέπει να σταματάει Θεσσαλονίκη και μετά να πηγαίνει προς Αθήνα ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το ταξίδι στις 14/7 απο Πολωνία εφτασε Αθήνα 18/7 02:33 και παραδόθηκε σε μενα (Καμενα Βουρλα) μεσω speedex Πέμπτη 21/7

Όλα αυτα μεσω standard shipping δωρεάν

 

Arrived at Sort Facility ATHENS - GREECE ATHENS - GREECE 02:33

1 Piece

Monday, July 18, 2016 Location Time Piece

12 Departed Facility in BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 13:07

1 Piece

11 Processed at BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 13:07

1 Piece

Friday, July 15, 2016 Location Time Piece

10 Arrived at Sort Facility BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 19:32

1 Piece

9 Departed Facility in BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 15:00

1 Piece

8 Processed at BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 14:15

1 Piece

7 Arrived at Sort Facility BRNO - CZECH REPUBLIC, THE BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 14:12

1 Piece

6 Departed Facility in KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 11:00

1 Piece

5 Processed at KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 09:46

1 Piece

4 Arrived at Sort Facility KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 06:59

1 Piece

3 Arrived at Sort Facility POZNAN - POLAND POZNAN - POLAND 03:11

1 Piece

Thursday, July 14, 2016 Location Time Piece

2 Departed Facility in SZCZECIN - POLAND SZCZECIN - POLAND 18:50

1 Piece

1 Shipment picked up SZCZECIN - POLAND 15:03

1 Piece

Edited by hs2000corolla
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα πάει το δεματακι..:D

Τετάρτη, Ιούλιος 20, 2016 Ώρα & Τοποθεσία

10 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής BUDAPEST - HUNGARY 20:01 BUDAPEST - HUNGARY

9 Αναχώρησε από τον σταθμό BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 15:18 BRNO - CZECH REPUBLIC, THE

8 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 14:59 BRNO - CZECH REPUBLIC, THE

7 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής BRNO - CZECH REPUBLIC, THE 14:15 BRNO - CZECH REPUBLIC, THE

6 Αναχώρησε από τον σταθμό KATOWICE - POLAND 11:00 KATOWICE - POLAND

5 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην KATOWICE - POLAND 10:01 KATOWICE - POLAND

4 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής KATOWICE - POLAND 07:06 KATOWICE - POLAND

Τρίτη, Ιούλιος 19, 2016 Ώρα & Τοποθεσία

3 Αναχώρησε από τον σταθμό POZNAN - POLAND 19:10 POZNAN - POLAND

2 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην POZNAN - POLAND 19:10 POZNAN - POLAND

Δευτέρα, Ιούλιος 18, 2016 Ώρα & Τοποθεσία

1 Παραλαβή αποστολής 06:38 SZCZECIN - POLAND

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδια για το softgold χρωμα εχουμε κατι νεοτερο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω καποια πραγματακια για το Oneplus που μου ηρθε πριν 5 μερες.Το Gearbest ειναι αξιοπιστο site?Πόσες μέρες κάνουν να ερθουν τα πράγματα?
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατα τη μια το μεσημερι ήταν Βουδαπέστη,27 που εχει προγραμματισμένη παράδοση θα είναι οκ φαντάζομαι;;

 

 

 

Κανονικά απο τη στιγμή που φεύγει απο Βουδαπέστη σε 2 εργάσιμες το έχεις στα χέρια σου.Εγω θα σου πρότεινα να πάρεις την Dhl και να τους πεις να κανείς παραλαβή απο το κατάστημα.Αλλιως παίζει να σου καθυστερήσει μια μέρα παραπάνω.Εγω με το που έφτασε το παρέλαβα μετά απο μια ώρα απο το κατάστημα.

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ σήμερα το απόγευμα και στο mail που μου στείλανε λέει ότι θα μου δώσουνε το tracking number μόλις γίνει shipping το πακέτο. Χρειάζεται να το κάνω αυτό που λέει στην αρχή με το support? και πότε? Estimate shipment μου λέει 2 Aug, ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα επιπλέον. Θα σε ειδοποιήσουν μόλις ενεργοποιηθεί το tracking number και η παραγγελία ξεκινήσει την διαδρομή της.

 

Το estimated shipment συνήθως ισχύει και αν είσαι και λίγο τυχερός μπορεί να έρθει και λίγο νωρίτερα (μέσος χρόνος απόσο έχω δει και απο την δική μου παραγγελία ~ 4 ημέρες)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Ψάχνομαι να αγοράσω το 3 από aliexpress. Αξίζει?

Βρίσκω το gold από καλό κατάστημα στα 430 usd, κοντά στα 390euro σήμερα.

Επειδή βλέπω όσοι γράφετε εδω το παίρνετε από το κατάστημα της oneplus, υπάρχει κάποιος λόγος?

Πρώτη φορά ψάχνομαι για oneplus, παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Ψάχνομαι να αγοράσω το 3 από aliexpress. Αξίζει?

Βρίσκω το gold από καλό κατάστημα στα 430 usd, κοντά στα 390euro σήμερα.

Επειδή βλέπω όσοι γράφετε εδω το παίρνετε από το κατάστημα της oneplus, υπάρχει κάποιος λόγος?

Πρώτη φορά ψάχνομαι για oneplus, παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας!

Δεν αξίζει να το πάρεις από Κίνα μεριά.

Από το official site της OnePlus έχεις δυο χρόνια πανευρωπαϊκή εγγύηση και αν τυχόν συμβεί κάτι το στέλνει κατευθείαν σε αυτούς.

Επίσης δεν μπλεκεις με τελωνεία και άλλα τέτοια μπερδέματα.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να το πάρεις από Κίνα μεριά.

Από το official site της OnePlus έχεις δυο χρόνια πανευρωπαϊκή εγγύηση και αν τυχόν συμβεί κάτι το στέλνει κατευθείαν σε αυτούς.

Επίσης δεν μπλεκεις με τελωνεία και άλλα τέτοια μπερδέματα.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

άρα το καλύτερο είναι oneplus3 shop και paypal.

Και σε περίπτωση στραβής το επιστρέφεις και το Paypal πληρώνει την μεταφορά.

 

Γενικά βγάζουν προβλήματα? Σε περίπτωση προβλήματος η Oneplus ανταποκρίνεται?

 

*** Απλά να προσθέσω ότι και απο κίνα να το πάρω, πάλι έχω την ίδια εγγύηση.

Μου το είπε ο Renato στο Live support του OP.

Edited by andreasstou19
Renato
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην το ψαχνεις πολυ απο την oneplus παρτο γτ ν ρισκαρεις απο κινα? δεν υπαρχει κανενας λογος... Σε περιπτωση προβλήματος επικοινωνείς με την oneplus κ το στελνεις για σέρβις δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα το λόγο να το πάρεις από Κίνα ακόμα και αν έχεις εγγύηση όπως λες... Επισης νομίζω είναι διαφορετική η έκδοση της Ασίας όσο αφορά τις μπάντες κτλ...

 

Αλλά ακόμα και ολόιδια να είναι πάλι γιατί να το πάρεις από Κίνα? Υπάρχει κάποια χρηματική διαφορά...? Όχι... Απλά θα περιμένεις το διπλάσιο χρόνο...

 

Αν θες το ροζ μάλιστα Τρίτη 02/08 στις 00:00 ανοίγουν οι προπαραγγελίες για Ευρώπη...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

αν το παρετε από κινα 99 τα εκατο δεν είναι το ιδιο μοντελο βασικα δεν εχει την 800αρα μπαντα-για τοσο μικρη διαφορα σιγουρα δεν αξιζει
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα παραγγελία προχθές για ένα dash charge car charger, tempered glass screen protector και karbon fiber case, δηλώνοντας premium delivery. Μου ήρθε ειδοποίηση από DHL ότι αύριο παραλαμβάνω!!!! ΑΠΙΘΑΝΟ!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα σου πρότεινα να το πάρεις από το επίσημο site oneplus...399ευρω και τελος. Aliexpress παίζει πολύ monkey business
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...