Jump to content

[OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρήγγειλα το χρυσό 1η Αυγούστου και ξεκίνησε η αποστολή στις 4 του μήνα. Λογικά θα παραλάβω πριν τις 14 που μου γράφουν στην αποστολή με PriorityESU.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα με free shipping το εστειλαν πεμπτη απογευμα παρασκευη μεσημερι το ειχα στα χερια μου με ups μ ηρθε.Λογικα επειδη αργει να γινει dispatch η παραγγελια τα στελνουν ολα με express.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και γω παραγελια 1 αυγουστου και στις 4 ήταν Βουδαπέστη. Να υπολογίζω από δευτερα ?

Οχι Δευτέρα.Λογικα Τρίτη.

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

1 Αυγούστου το πήρα και εγώ. Και μου λέει 3 Σεπτεμβρίου. Τι στα κομμάτια μόνο εμένα θα αργισει τόσο. Δεν έχει φύγει ακόμα. Μήπως πήρες το λευκό;
Link to comment
Share on other sites

1 Αυγούστου το πήρα και εγώ. Και μου λέει 3 Σεπτεμβρίου. Τι στα κομμάτια μόνο εμένα θα αργισει τόσο. Δεν έχει φύγει ακόμα. Μήπως πήρες το λευκό;

 

εγω το λευκο πηρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολίγον τι παράκαιρη η ερώτηση, μιας που σε καναδυό μέρες σταματάνε προσωρινά οι αποστολές, αλλά ας ρωτήσουμε για μελλοντική χρήση.

 

Επειδή μπαίνω σε διαδικασία αλλαγής κινητού, και επειδή λόγω της χρήσης που κάνω πρέπει να έχω υποχρεωτικά δίκαρτο, λέω να προσανατολιστώ σε oneplus 3. Η διαδικασία της αγοράς φαίνεται απλή, αλλά κολλάω σε ένα ζήτημα:

 

Επειδή το κινητό θα περαστεί στα έξοδα της επιχείρησης, το official store της oneplus 3 δίνει κανονικό τιμολόγιο; Λίγο που το έψαξα στο ίντερνετ είδα κάτι τιμολόγια που εκδόθηκαν στο Χονγκ Κονγκ, άνευ ΦΠΑ, οπότε για λογιστική χρήση πιάσε τ'αυγό και κούρεφτο. Έχει κανείς εμπειρία από παρόμοια περίπτωση; Ευχαριστώ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να μπορείς να έχεις απαλλαγη ΦΠΑ. Για σίγουρα όμως ρωτά το λογιστή σου.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

εριξα και εγω παραγγελια για το graphite. μου λεει 25 σεπτεβριου παραδοση.

μιλησα με livechat, με εναν andrew, και μου ειπε οτι δεν ισχυει η ημερομηνιες που βγαζει. ειναι λογω προβληματος στο συστημα τους.

μου ειπε οτι αν το παραγγειλω τωρα, θα το λαβω μεσα στον αυγουστο.

 

επισης, ενω εβαλα standard αποστολη, βγαζει

Shipping Method:

PriorityESU

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με free shipping το εστειλαν πεμπτη απογευμα παρασκευη μεσημερι το ειχα στα χερια μου με ups μ ηρθε.Λογικα επειδη αργει να γινει dispatch η παραγγελια τα στελνουν ολα με express.

 

Εννοείς την επομενη εργασιμη η' μετά από μια βδομάδα ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@lemon3

 

Επικοινώνησε με το Live chat (κοίτα το πρώτο ποστ του θέματος) της εταιρείας και ρώτησε τους αν γίνεται έκδοση τιμολογίου...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

@lemon3

 

Επικοινώνησε με το Live chat (κοίτα το πρώτο ποστ του θέματος) της εταιρείας και ρώτησε τους αν γίνεται έκδοση τιμολογίου...

 

όταν αγοράζεις το κινητό, γίνεται έκδοση τιμολογίου.. το θέμα είναι ότι για να γλιτώσεις φπα από αγορά εκτός ελλάδος, κάτι πρέπει να'χεις ενεργοποιήσει στην εφορία για ενδοκοινοτικές συναλλαγές κλπ..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλησα μαζι τους το πρωι κ μου ειπαν οτι υπαρχει stock στο μαυρο,απλα εχουν καποιο προβλημα στο site κ αναγραφει οτι θα υπαρχει μετα απο 2 εβδομαδες.

Προχωρησα στην παραγγελεια κ ο θεος βοηθος.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με free shipping το εστειλαν πεμπτη απογευμα παρασκευη μεσημερι το ειχα στα χερια μου με ups μ ηρθε.Λογικα επειδη αργει να γινει dispatch η παραγγελια τα στελνουν ολα με express.

 

Πιο χρωμα?

Link to comment
Share on other sites

όταν αγοράζεις το κινητό, γίνεται έκδοση τιμολογίου.. το θέμα είναι ότι για να γλιτώσεις φπα από αγορά εκτός ελλάδος, κάτι πρέπει να'χεις ενεργοποιήσει στην εφορία για ενδοκοινοτικές συναλλαγές κλπ..

 

Γιατί υπάρχει κάπου η επιλογή για έκδοση τιμολογίου στο site της 1+??

 

Αποδειξη σου στέλνουν, εγώ δεν είδα επιλογή τιμολογίου...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει κάπου η επιλογή για έκδοση τιμολογίου στο site της 1+??

 

Αποδειξη σου στέλνουν, εγώ δεν είδα επιλογή τιμολογίου...

 

Το αγόρασα την Τετάρτη το απόγευμα κι είχε επιλογή για τιμολόγιο 100%. Προσπάθησα ξανά να κάνω την αγορά, αλλά πρέπει να βάλω κάρτα ή paypal για να προχωρήσω σε αυτή την "καρτέλα", οπότε δεν θέλω να το διακινδυνεύσω.. νομίζω πως είχε ένα dropdown κι έλεγε receipt/invoice.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα την Τετάρτη το απόγευμα κι είχε επιλογή για τιμολόγιο 100%. Προσπάθησα ξανά να κάνω την αγορά, αλλά πρέπει να βάλω κάρτα ή paypal για να προχωρήσω σε αυτή την "καρτέλα", οπότε δεν θέλω να το διακινδυνεύσω.. νομίζω πως είχε ένα dropdown κι έλεγε receipt/invoice.

και προ μηνός (στην αρχική αγορά) αλλα και τώρα που κάνω δοκιμή, επιλογή για INVOICE, δεν υπάρχει.

Γενικώς, τα 2 αυτά χρόνια δεν άκουσα/διάβασα κάποιον να αγόρασε με Τιμολόγιο από την OnePlus...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

και προ μηνός (στην αρχική αγορά) αλλα και τώρα που κάνω δοκιμή, επιλογή για INVOICE, δεν υπάρχει.

Γενικώς, τα 2 αυτά χρόνια δεν άκουσα/διάβασα κάποιον να αγόρασε με Τιμολόγιο από την OnePlus...

 

Παιδια, επιλογη για τιμολογιο φυσικα και δεν υπαρχει. Το μονο που υπαρχει παντα στο site της oneplus, ειναι η επιλογη για εκτυπωση ενος Pdf με τα στοιχεια της παραγγελιας για μελλοντικη αναφορα, αλλα αυτο καθε αλλο παρα τιμολογιο ειναι και σιγουρα οχι επισημο παραστατικο για χρηση για εφορια.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα την Τετάρτη το απόγευμα κι είχε επιλογή για τιμολόγιο 100%. Προσπάθησα ξανά να κάνω την αγορά, αλλά πρέπει να βάλω κάρτα ή paypal για να προχωρήσω σε αυτή την "καρτέλα", οπότε δεν θέλω να το διακινδυνεύσω.. νομίζω πως είχε ένα dropdown κι έλεγε receipt/invoice.

 

Με κάτι άλλο θα το μπέρδεψες... Δεν υπήρχε η επιλογή τιμολογίου...

 

Αν θέλει κάποιος τιμολόγιο μια επιλογή είναι το Amazon...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6844972 παίδες αν έχει παραλάβει κάποιος με express delivery ας μου κάνει ένα pm να ξέρω κατά μέσο όρο πόσο περίμενε

 

Sent from my OP3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Παρηγγειλα το op3 2 Αυγουστου και σημερα μου ηρθε μηνυμα πως το στειλανε.

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι σχετικα με το tracking number. Ειναι ο δεκαψηφιος αριθμος που ηρθε μαζι με το μηνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Μίλα με το live chat για να πάρεις το tracking number... Για περισσότερα δες το πρώτο ποστ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...