Jump to content

[OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ευρωπαϊκό site το αναφέρει ships in 3 weeks. ενώ του φίλου παραπάνω λένε ότι φευγει σε 2 βδομάδες από την ημερομηνία παραγγελίας.

Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε εμένα, αλλά σε αυτήν την περίπτωση, όταν πήγα εγώ να παραγγείλω (ξημερώματα 22ας Δεκεμβρίου) έλεγε within 12 days. Ξεκίνησα την παραγγελία (χωρίς να την ολοκληρώσω) και μετά έβλεπα κάτι βιντεάκια από το άλλο θέμα εδώ στο myphone για το 3Τ (ειδικά αυτό με το vs σε βίντεο με το Pixel XL). Ανοίγω άλλη καρτέλα στον browser και βλέπω within 13 days. Αμέσως μετά συνέχισα την παραγγελία και μου έβγαλε αυτό το 3/1 αποστολή και 11/1 παραλαβή.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω εδώ στό νήμα....με priority έχετε παραλάβει όλοι με DHL?

Το status έγινε shipped out και δεν πήρα tracking number..

 

Update. Σήμερα το πήρα μετά από 24 ακριβώς ημέρες με priority(γενική ταχυδρομική.)

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εδώ στό νήμα....με priority έχετε παραλάβει όλοι με DHL?

Το status έγινε shipped out και δεν πήρα tracking number..

 

Εμένα έχει φύγει εδω και 1 εβδομάδα και ακόμα δεν έχω λάβει tracking number...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εδώ στό νήμα....με priority έχετε παραλάβει όλοι με DHL?

Το status έγινε shipped out και δεν πήρα tracking number..

 

Εμένα έχει φύγει εδω και 1 εβδομάδα και ακόμα δεν έχω λάβει tracking number...

Κάντε chat @ Support για να σας δώσουν το tracking (σε μερικούς δούλευε και με order number στην σελίδα της DHL)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Από τη στιγμή που θα σου βγάλει processing στην παραγγελία, πόσο χρονικό διάστημα απαιτείται μέχρι να το στείλουν. Σήμερα μου έβγαλε το processing. Υπάρχει πιθανότητα να το στείλουν σήμερα ή από το processing περνάν 1-2 μέρες μέχρι να το αποστείλουν;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έστειλαν πριν λίγο. Ο αριθμός που γράφει for order είναι ο trucking number;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έστειλαν πριν λίγο. Ο αριθμός που γράφει for order είναι ο trucking number;

 

Ποτε το ειχες παραγγειλει?

Link to comment
Share on other sites

Ποτε το ειχες παραγγειλει?

Ξημερώματα 22ας Δεκεμβρίου, κάπου στις 3 το πρωί. Εσύ πότε;

 

Επίσης, γράφει για εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης στη σελίδα της DHL στις 9 Ιανουαρίου, το οποίο πιστεύω ότι είναι πολλές μέρες (βέβαια μεσολαβεί και η Πρωτοχρονιά). Όσοι παραλάβατε, υπάρχουν αποκλείσεις από την ημερομηνία που έχει ως εκτιμώμενη η DHL;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ξημερώματα 22ας Δεκεμβρίου, κάπου στις 3 το πρωί. Εσύ πότε;

 

Επίσης, γράφει για εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης στη σελίδα της DHL στις 9 Ιανουαρίου, το οποίο πιστεύω ότι είναι πολλές μέρες (βέβαια μεσολαβεί και η Πρωτοχρονιά). Όσοι παραλάβατε, υπάρχουν αποκλείσεις από την ημερομηνία που έχει ως εκτιμώμενη η DHL;

 

Εγω στις 25 , χθες εγινε processing αλλα μου λεει οτι θα το στειλουν στις 10 και παραλαβη στις 17.

Λες να τα στειλουν ολα μαζι αυτα που ειναι κοντα οι παραγγελιες?

Link to comment
Share on other sites

Εγω στις 25 , χθες εγινε processing αλλα μου λεει οτι θα το στειλουν στις 10 και παραλαβη στις 17.

Λες να τα στειλουν ολα μαζι αυτα που ειναι κοντα οι παραγγελιες?

Δηλαδή από εχτές σου το έχει στο processing; Και εμένα μέχρι να γράψει από processing σε shipped out είχε τις ίδιες ημερομηνίες με τη μέρα της παραγγελίας μου. Τώρα με το shipped out δεν υπάρχει η ημερομηνία αποστολής αλλά η ημερομηνία παραλαβής παραμένει η ίδια.

 

Οι ώρες που γράφει η dhl είναι Ελλάδας, της χώρας που βρίσκεται ή Central European Time;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από εχτές σου το έχει στο processing; Και εμένα μέχρι να γράψει από processing σε shipped out είχε τις ίδιες ημερομηνίες με τη μέρα της παραγγελίας μου. Τώρα με το shipped out δεν υπάρχει η ημερομηνία αποστολής αλλά η ημερομηνία παραλαβής παραμένει η ίδια.

 

Οι ώρες που γράφει η dhl είναι Ελλάδας, της χώρας που βρίσκεται ή Central European Time;

 

Οι ωρες ειναι τοπικες της καθε χωρας που γινεται το σκαναρισμα του πακετου. Εσένα έγινε shipped την ημερομηνία που έγραφε από την αρχή ή πιο νωρίς;

Edited by snakething
Link to comment
Share on other sites

Ξημερώματα 22ας Δεκεμβρίου, κάπου στις 3 το πρωί. Εσύ πότε;

 

Επίσης, γράφει για εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης στη σελίδα της DHL στις 9 Ιανουαρίου, το οποίο πιστεύω ότι είναι πολλές μέρες (βέβαια μεσολαβεί και η Πρωτοχρονιά). Όσοι παραλάβατε, υπάρχουν αποκλείσεις από την ημερομηνία που έχει ως εκτιμώμενη η DHL;

 

Aν έχεις απλή αποστολή τόσο κάνει γιατί έρχεται οδικώς από Πολωνία... Τώρα ανάλογα με την περιοχή που είσαι θα παραλάβεις 8/1 ή 9/1...

 

Για το πως να πάρεις το tracking number υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες στο πρώτο ποστ του θέματος...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα το mail ότι έστειλαν το δέμα. Η αρχική ημερομηνία για dispatch ήταν στις 4/1/17... 6 μέρες νωρίτερα έγινε δλδ. Η ημερομηνία παράδοσης δεν άλλαξε (είναι ακόμα 11/1/17). Άντε να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει tracking number και το κινητό πριν 2 ώρες έφυγε από το Brno της Τσεχίας. Εκτιμώμενη αποστολή έλεγε για τις 3 Ιανουαρίου και το έστειλαν εχτές. Ξέρω ότι έρχεται οδικώς αλλά είχα διαβάσει για 6-7 μέρες, όχι για 11.

Όπως και να έχει, το κινητό ξεκίνησε και περιμένω.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

:cry:

Εμένα είναι απο εχθές σε "Processing" και ακόμα δεν έχει φύγει.

Παράγγειλα 22/12

Estimated Dispatch 3/1

Estimated Delivery 11/1

 

Πιστέυω μέσα στην ημέρα να μου έρθει το email!!!

Edited by tsomby
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια 4/12.εκτιμωμενη παραδοση 10.01.

Εφτασε στο σπιτι μου 27.12 στις12.30,

14μερες νωριτερα!!μαλλον....εβελε το χερι του....ο Αγιος Βασιλης!!!!!!!!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Χτες μου ήρθε e-mail απο OnePlus και σήμερα sms απο DHL με το tracking number! Παραλαβή 5/1 και είχα παραγγείλει 8/12.
Link to comment
Share on other sites

:cry:

Εμένα είναι απο εχθές σε "Processing" και ακόμα δεν έχει φύγει.

Παράγγειλα 22/12

Estimated Dispatch 3/1

Estimated Delivery 11/1

 

Πιστέυω μέσα στην ημέρα να μου έρθει το email!!!

Την ίδια μέρα το είχα παραγγείλει και εγώ. Θυμάσαι περίπου τι ώρα το παρήγγειλες; Εγώ στις 3 το πρωί. Εχτές περίπου στις 14:35 το παρέδωσαν στην dhl και κάπου στις 7 το απόγευμα έφυγε για Πόζναν. Λίγο πριν φύγει μου έστειλε και το mail η oneplus. Πάντως από την dhl δεν έχω λάβει μήνυμα.

Παραγγελια 4/12.εκτιμωμενη παραδοση 10.01.

Εφτασε στο σπιτι μου 27.12 στις12.30,

14μερες νωριτερα!!μαλλον....εβελε το χερι του....ο Αγιος Βασιλης!!!!!!!!

Θυμάσαι περίπου πότε αναχώρησε από την Πολωνία το κινητό σου;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε το πρωί shipped και το μεσημέρι μου ήρθε μήνυμα από dhl με tracking number και ότι παραλαμβανω την πεμπτη

Sms στο κινητό ήρθε από την DHL; Γιατί εμένα δεν έχει έρθει ακόμα

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο κινητό μου ήρθε

Παρασκευή, Δεκέμβριος 30, 2016 at 17:29

Περιοχή προέλευσης:

SZCZECIN - Slubice - POLAND

Αναχώρησε από τον σταθμό SZCZECIN - POLAND

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια μέρα το είχα παραγγείλει και εγώ. Θυμάσαι περίπου τι ώρα το παρήγγειλες; Εγώ στις 3 το πρωί. Εχτές περίπου στις 14:35 το παρέδωσαν στην dhl και κάπου στις 7 το απόγευμα έφυγε για Πόζναν. Λίγο πριν φύγει μου έστειλε και το mail η oneplus. Πάντως από την dhl δεν έχω λάβει μήνυμα.

 

Θυμάσαι περίπου πότε αναχώρησε από την Πολωνία το κινητό σου;

 

Nai.21/12 και μεσολαβησαν κ οι αργιες των χριστουγ.!αθηνα ηταν 27 ξημερωματα κ οπως ειπα το ειχα την ιδια μερα αργοτερα.

Το ειχα παραγγειλει 4/12 στις 5 το απογευμα,απο το...πρωην μου... S5 galaxy...

Edited by aristarxos1978
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα αν παίζει ρόλο. Από εχτές το απόγευμα που μου ήρθε e-mail από την oneplus, δεν μου ήρθε κανένα μήνυμα από την DHL. Να παίζει ρόλο που στην πόλη μου δεν υπάρχει DHL αλλά μάλλον θα διανεμηθεί από speedex;

 

Από τη Βουδαπέστη υπάρχει επόμενο checkin; Εμένα έχει φτάσει Βουδαπέστη. Για Θεσσαλονίκη, πηγαίνει πρώτα Αθήνα και επιστρέφει Θεσσαλονίκη ή αφήνει στη Θεσσαλονίκη ό,τι δέματα πρέπει και μετά κατεβαίνει στην Αθήνα;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3/3T] Διαθεσιμότητα - Παραγγελίες - Αγορά - Αποστολές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...