Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Ποιοι πάροχοι δεν χρεώνουν ΟΤΣ ;

Η Προτεργια ειναι αξιόπιστη ;

 

 

Οι σίγουροι είναι ΔΕΗ και ΕΛΙΝ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποιοι πάροχοι δεν χρεώνουν ΟΤΣ ;

Η Προτεργια ειναι αξιόπιστη ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Σίγουρα δεν χρεώνουν ΔΕΗ και ελιν. Οι υπόλοιποι λένε ότι χρεώνουν αλλά βάζουν οπότε θέλουν. Εμένα η volterra που είμαι πελάτης 2,5 - 3 χρόνια μου έχει χρεώσει σε 2 μήνες και αυτό το ποσό του 1 - 2 ευρώ σε αυτόν τον λογαριασμό. Μιλάω για περισυ το γενναρη που γινόταν μεγάλη κατανάλωση πανελληνίως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Protergia εδώ και 2 χρόνια σε 3 παροχές (η μία οικιακή, και οι άλλες 2 επαγγελματικές με τριφασικό ρεύμα).

Μου έκαναν προσφορά ανανέωσης για το οικιακό σε οικονομικότερο πακέτο. Ρώτησα για Ο.Τ.Σ. στο τηλέφωνο, η τηλεφωνήτρια πάγωσε, μ'έβαλε στην αναμονή για 5 λεπτά, και γύρισε με την απάντηση ότι το απορροφά η εταιρία.

Τέσπα, προχώρησα στην ανανέωση με το πρόγραμμα Ν-ΜΑΧ 45 και σήμερα μου ήρθε το συμβόλαιο. Παραθέτω τις τιμές.

 

https://ibb.co/k6xpPcg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω Protergia εδώ και 2 χρόνια σε 3 παροχές (η μία οικιακή, και οι άλλες 2 επαγγελματικές με τριφασικό ρεύμα).

Μου έκαναν προσφορά ανανέωσης για το οικιακό σε οικονομικότερο πακέτο. Ρώτησα για Ο.Τ.Σ. στο τηλέφωνο, η τηλεφωνήτρια πάγωσε, μ'έβαλε στην αναμονή για 5 λεπτά, και γύρισε με την απάντηση ότι το απορροφά η εταιρία.

Τέσπα, προχώρησα στην ανανέωση με το πρόγραμμα Ν-ΜΑΧ 45 και σήμερα μου ήρθε το συμβόλαιο. Παραθέτω τις τιμές.

 

https://ibb.co/k6xpPcg

 

Οι τιμές της kwh ημέρας και νύκτας είναι ένα θέμα και "τα ψιλά γράμματα" ενός συμβολαίου είναι άλλο, και, σίγουρα, δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ μια τηλεφωνήτρια, αν αυτό που λέει, έστω και ρωτώντας άλλους, δεν το γράφει το συμβόλαιο που υπογράφω.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές της kwh ημέρας και νύκτας είναι ένα θέμα και "τα ψιλά γράμματα" ενός συμβολαίου είναι άλλο, και, σίγουρα, δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ μια τηλεφωνήτρια, αν αυτό που λέει, έστω και ρωτώντας άλλους, δεν το γράφει το συμβόλαιο που υπογράφω.

 

Και κάπου εκεί την πατάνε πολλοί και μετά ζητάνε και τα ρέστα (δε θα πω ότι δνε έχουν δίκιο βέβαια).

Με είχαν πρήξει κι εμένα από volterra για να πάω στο "νεο" συμβόλαιο. Ακριβώς ίδια αντιμετώπιση μόλις ρώτησα για πληροφορίες. Τελικά μου έστειλαν το συμβόλαιο στο email και εννοείται την επόμενη φορά που με πήραν τους είπα ότι δε με ενδιαφέρει και θα παραμείνω στο παλιό. Μέχρι στιγμής έχει περάσει αρκετός καιρός χωρίς να με καλέσουν (θετικό).

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν σε αλλαγή ονόματος σε λογαριασμό ΔΕΗ χρειαζεται και πιστοποιητικο ηλεκτρολόγου;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν σε αλλαγή ονόματος σε λογαριασμό ΔΕΗ χρειαζεται και πιστοποιητικο ηλεκτρολόγου;

 

Αν έχει λήξει η παλιά, θα ζητηθεί καινούρια

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει λήξει η παλιά, θα ζητηθεί καινούρια

Θα ζητηθεί άμεσα για να γίνει η αλλαγή η κάποια στιγμη αργότερα;;

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ζητηθεί άμεσα για να γίνει η αλλαγή η κάποια στιγμη αργότερα;;

Γίνεται η αλλαγή και μετά από λίγο καιρό έρχεται η ειδοποίηση απ' τη ΔΕΔΔΗΕ για το πιστοποιητικό. Νομίζω έχεις προθεσμία περίπου ένα εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές της kwh ημέρας και νύκτας είναι ένα θέμα και "τα ψιλά γράμματα" ενός συμβολαίου είναι άλλο, και, σίγουρα, δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ μια τηλεφωνήτρια, αν αυτό που λέει, έστω και ρωτώντας άλλους, δεν το γράφει το συμβόλαιο που υπογράφω.

 

 

Δεν ειναι ξεκάθαρες οι χρεωσεις σε ημερα και νυχτα ;

Γιατι το θεωρείς θεμα ;

Οταν στείλεις τα δικαιολογητικά (στην protergia) δεν στέλνει το συμβολαιο προς υπογραφή ; Σε ποια ψιλά γράμματα αναφέρεσαι ;

Στις χρεωσεις ΟΤΣ απο οτι εχω καταλαβει ειναι αρκετά θεμα τύχης, αν και η protergia αρχίζει τυχον να χρεώνει μετα τους πρώτους 6 μήνες.

Απο οσο έψαξα (και το έψαξα πολυ) σε αυτη κατέληξα σαν πιο συμφέρουσα τοσο στο οικιακό οσο και στα επαγγελματικο.

Δευτερη επιλογη μου θα ηταν λιγο ακριβότερη (60-80€ τον χρονο), αλλα χωρις τυχον εκπλήξεις της ΟΤΣ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Έχω Protergia εδώ και 2 χρόνια σε 3 παροχές (η μία οικιακή, και οι άλλες 2 επαγγελματικές με τριφασικό ρεύμα).

Μου έκαναν προσφορά ανανέωσης για το οικιακό σε οικονομικότερο πακέτο. Ρώτησα για Ο.Τ.Σ. στο τηλέφωνο, η τηλεφωνήτρια πάγωσε, μ'έβαλε στην αναμονή για 5 λεπτά, και γύρισε με την απάντηση ότι το απορροφά η εταιρία.

Τέσπα, προχώρησα στην ανανέωση με το πρόγραμμα Ν-ΜΑΧ 45 και σήμερα μου ήρθε το συμβόλαιο. Παραθέτω τις τιμές.

 

https://ibb.co/k6xpPcg

 

Στο ιδιο προγραμμα κατεληξα κι εγω πριν απο λιγες ημερες.

Το παγιο βεβαια ειναι λιγο ανεβασμενο!!!

Θα δειξει στη πορεια και αναλογα με την καταναλωση αν εκανα σωστη επιλογη....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ξεκάθαρες οι χρεωσεις σε ημερα και νυχτα ;

Γιατι το θεωρείς θεμα ;

Οταν στείλεις τα δικαιολογητικά (στην protergia) δεν στέλνει το συμβολαιο προς υπογραφή ; Σε ποια ψιλά γράμματα αναφέρεσαι ;

Στις χρεωσεις ΟΤΣ απο οτι εχω καταλαβει ειναι αρκετά θεμα τύχης, αν και η protergia αρχίζει τυχον να χρεώνει μετα τους πρώτους 6 μήνες.

Απο οσο έψαξα (και το έψαξα πολυ) σε αυτη κατέληξα σαν πιο συμφέρουσα τοσο στο οικιακό οσο και στα επαγγελματικο.

Δευτερη επιλογη μου θα ηταν λιγο ακριβότερη (60-80€ τον χρονο), αλλα χωρις τυχον εκπλήξεις της ΟΤΣ.

 

 

Εάν το θέμα της ΟΤΣ είναι αμελητέο για σένα, δεν είναι για πολλούς άλλους.

Αλλά δεν είναι μόνον αυτό που πρέπει να μας ενδιαφέρει. Είναι και τα πάγια κάθε μήνα αλλά και η δέσμευση που συνήθως κρατάει 24 μήνες.

Όταν επιλέγουμε νέο πάροχο πρέπει να τα υπολογίζουμε όλα αυτά και είναι βέβαιο ότι η ΔΕΗ και η ΕΛΙΝ δεν χρεώνουν ΟΤΣ και η ΕΛΙΝ δεν χρεώνει πάγια και δεν έχει δέσμευση. Συγκρίνοντας όλες αυτές τις παραμέτρους βγάζεις το συμπέρασμα ποιος πάροχος σου στοιχίζει φθηνότερα κάθε μήνα και όχι ποιος προσφέρει τη φθηνότερη τιμή kwh, που είναι το τυράκι σε όλη αυτή την ιστορία της ηλεκτρικής ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το θέμα της ΟΤΣ είναι αμελητέο για σένα, δεν είναι για πολλούς άλλους.

Αλλά δεν είναι μόνον αυτό που πρέπει να μας ενδιαφέρει. Είναι και τα πάγια κάθε μήνα αλλά και η δέσμευση που συνήθως κρατάει 24 μήνες.

Όταν επιλέγουμε νέο πάροχο πρέπει να τα υπολογίζουμε όλα αυτά και είναι βέβαιο ότι η ΔΕΗ και η ΕΛΙΝ δεν χρεώνουν ΟΤΣ και η ΕΛΙΝ δεν χρεώνει πάγια και δεν έχει δέσμευση. Συγκρίνοντας όλες αυτές τις παραμέτρους βγάζεις το συμπέρασμα ποιος πάροχος σου στοιχίζει φθηνότερα κάθε μήνα και όχι ποιος προσφέρει τη φθηνότερη τιμή kwh, που είναι το τυράκι σε όλη αυτή την ιστορία της ηλεκτρικής ενέργειας.

 

 

Δεν εχω δελεαστεί απο την τιμη της kwh μονο.

Εχω υπολογίσει το συνολικό ποσο βάσει της κατανάλωσης μου και των παγίων.

Η δέσμευση εχει διπλή ανάγνωση. Παραμένεις για 24 μήνες αλλα και κλειδώνεις την τιμη. Χωρις δέσμευση είσαι ελεύθερος αλλα και η τιμη μπορει να αλλάξει.

Ο καθένας κρίνει και κανει την επιλογη του και παίρνει και τα ρίσκα του.

Θα ηθελα να μάθω ομως σε ποια ψιλά γράμματα αναφέρεσαι μια και πρόκειται να υπογράψω συμβολαιο, τι να προσέξω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δελεαστεί απο την τιμη της kwh μονο.

Εχω υπολογίσει το συνολικό ποσο βάσει της κατανάλωσης μου και των παγίων.

Η δέσμευση εχει διπλή ανάγνωση. Παραμένεις για 24 μήνες αλλα και κλειδώνεις την τιμη. Χωρις δέσμευση είσαι ελεύθερος αλλα και η τιμη μπορει να αλλάξει.

Ο καθένας κρίνει και κανει την επιλογη του και παίρνει και τα ρίσκα του.

Θα ηθελα να μάθω ομως σε ποια ψιλά γράμματα αναφέρεσαι μια και πρόκειται να υπογράψω συμβολαιο, τι να προσέξω.

 

 

Εάν σε καλύπτει η έρευνα που έκανες, τότε δεν χρειάζεται να συζητάμε περισσότερο.

Επειδή, όμως, το έψαξα και εγώ πολύ πριν πάρω την απόφαση να αλλάξω πάροχο, κατέληξα στην ΕΛΙΝ, όχι μόνο για τους παραπάνω λόγους αλλά και γιατί η τιμή της kwh είναι σταθερή για όσο διάστημα παραμένω εκεί. Όταν λέω δέσμευση εννοώ ότι δεν έχει χρονική δέσμευση και μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις, αλλά οι τιμές είναι σταθερές και συμφωνημένες.

Ψιλά γράμματα εννοώ όλους αυτούς τους όρους που γράφουν τα συμβόλαια για ΟΤΣ, δεσμεύσεις κλπ. Δεν περιοριζόμαστε μόνο στην τιμή που προσφέρει κάθε πάροχος, αλλά και σε όλα όσα χρεώνει.

Link to comment
Share on other sites

...κατέληξα στην ΕΛΙΝ, όχι μόνο για τους παραπάνω λόγους αλλά και γιατί η τιμή της kwh είναι σταθερή για όσο διάστημα παραμένω εκεί. ...
Οσο γενικά κ να υποστηρίζω την ΕΛΙΝ, να λέμε κ τα κακώς κείμενα, δεν έχει site για τους λογαριασμούς, δεν έχει εκκαθαριστηκό ανά μήνα (με φωτογραφία του ρολογιού) , κ κάποιοι έχουν αναφέρει οτι δεν αναγνώρισε πληρωμές σε επόμενο λογαριασμό (ενδεχομένως να έγιναν τελευταία στιγμή) . Μία καλη δυνατότητα (εμένα πχ με ενδιαφέρει) είναι πάγια εντολή (ανέξοδη) πληρωμής σε κάρτα, αυτό βέβαια δεν το δίνουν όλες οι εταιρίες, πχ η elpedison το δίνει σε ρεύμα κ αέριο με 3% επιστροφή σε κάρτες eurobank. Πληρώνω κάθε μήνα 20 λογαριασμούς...ευκολο να χαθεί κάποιος με την πάγια εντολή σώζομαι...
Link to comment
Share on other sites

Οσο γενικά κ να υποστηρίζω την ΕΛΙΝ, να λέμε κ τα κακώς κείμενα, δεν έχει site για τους λογαριασμούς, δεν έχει εκκαθαριστηκό ανά μήνα (με φωτογραφία του ρολογιού) , κ κάποιοι έχουν αναφέρει οτι δεν αναγνώρισε πληρωμές σε επόμενο λογαριασμό (ενδεχομένως να έγιναν τελευταία στιγμή) . Μία καλη δυνατότητα (εμένα πχ με ενδιαφέρει) είναι πάγια εντολή (ανέξοδη) πληρωμής σε κάρτα, αυτό βέβαια δεν το δίνουν όλες οι εταιρίες, πχ η elpedison το δίνει σε ρεύμα κ αέριο με 3% επιστροφή σε κάρτες eurobank. Πληρώνω κάθε μήνα 20 λογαριασμούς...ευκολο να χαθεί κάποιος με την πάγια εντολή σώζομαι...

Δεν καταλαβαίνω απόλυτα τι γράφεις, αλλά πρόσεχε πως στην elpedison το 3% €πιστροφή, από αυτά που έχω διαβάσει, καταλαβαίνω πως δεν ισχύει για πάγιες εντολές εξόφλησης. Νομίζω πως για να κερδίσεις το 3% θα πρέπει να κάνεις μόνος σου την πληρωμή είτε από το site της elpedison ή στα σημεία εξυπηρέτησης. https://www.elpedison.gr/gr/gia-to-spiti-sas/programma-eurobank-pistrofi

Αν θέλεις να έχεις πάγια εντολή elpedison σε κάρτα Eurobank τότε σε συμφέρει η YES Visa που έχει 2% επιβράβευση:

Πώς σας επιβραβεύουμε

[...]

Πληρώνετε λιγότερο για ηλεκτρικό ρεύμα

Έχετε 2% κέρδος στον λογαριασμό ηλεκτρικού ρεύματος της εταιρείας ενέργειας ELPEDISON. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να τον εξοφλείτε με πάγια εντολή στην πιστωτική κάρτα σας YES Visa.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με κατάστημα ελπεντισον με είπαν ακριβώς το ίδιο πράγμα. Δηλαδή για την επιστροφή πρέπει να γίνει χρήση της κάρτας, άρα πληρωμή σε κατάστημα ή μέσω ίντερνετ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως για να κερδίσεις το 3% θα πρέπει να κάνεις μόνος σου την πληρωμή είτε από το site της elpedison ή στα σημεία εξυπηρέτησης.
Ok βάζεις πάγια εντολή για να μην ξεχαστείς κ πληρώνεις από το site... 3% σε ρεύμα κ αέριο, που βγαίνουν πχ το χειμώνα σε μένα κανά 300 αρη, κάτι είναι...
Link to comment
Share on other sites

Εάν σε καλύπτει η έρευνα που έκανες, τότε δεν χρειάζεται να συζητάμε περισσότερο.

Επειδή, όμως, το έψαξα και εγώ πολύ πριν πάρω την απόφαση να αλλάξω πάροχο, κατέληξα στην ΕΛΙΝ, όχι μόνο για τους παραπάνω λόγους αλλά και γιατί η τιμή της kwh είναι σταθερή για όσο διάστημα παραμένω εκεί. Όταν λέω δέσμευση εννοώ ότι δεν έχει χρονική δέσμευση και μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις, αλλά οι τιμές είναι σταθερές και συμφωνημένες.

Ψιλά γράμματα εννοώ όλους αυτούς τους όρους που γράφουν τα συμβόλαια για ΟΤΣ, δεσμεύσεις κλπ. Δεν περιοριζόμαστε μόνο στην τιμή που προσφέρει κάθε πάροχος, αλλά και σε όλα όσα χρεώνει.

 

 

Χωρις χρονική δέσμευση οι τιμες μπορει να αλλάξουν οποτεδήποτε εκ μέρους του παρόχου.

Βεβαια είσαι ελεύθερος να αλλάξεις πάροχο, αλλα αυτο σημαίνει οτι θα πρεπει να παρακολουθείς χρεώσεις, ανακοινώσεις, κτλ για να προλάβεις τυχον ανεπιθύμητη χρέωση.

Ομως οπως είπαμε, δεν εξυπηρετούν όλους οι ίδιες επιλογές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Οσο γενικά κ να υποστηρίζω την ΕΛΙΝ, να λέμε κ τα κακώς κείμενα, δεν έχει site για τους λογαριασμούς, δεν έχει εκκαθαριστηκό ανά μήνα (με φωτογραφία του ρολογιού) , κ κάποιοι έχουν αναφέρει οτι δεν αναγνώρισε πληρωμές σε επόμενο λογαριασμό (ενδεχομένως να έγιναν τελευταία στιγμή) . Μία καλη δυνατότητα (εμένα πχ με ενδιαφέρει) είναι πάγια εντολή (ανέξοδη) πληρωμής σε κάρτα, αυτό βέβαια δεν το δίνουν όλες οι εταιρίες, πχ η elpedison το δίνει σε ρεύμα κ αέριο με 3% επιστροφή σε κάρτες eurobank. Πληρώνω κάθε μήνα 20 λογαριασμούς...ευκολο να χαθεί κάποιος με την πάγια εντολή σώζομαι...

 

Αυτά που περιγράφεις είναι απαιτήσεις δικές σου αφού σχεδόν όλοι οι πάροχοι λειτουργούν με τις ενδειξεις του ΔΕΔΔΗΕ.

Προσωπικά, όσες φορές χρειάστηκα την παρέμβαση του ΔΕΔΔΗΕ, και ήταν αρκετές στο διάστημα που είμαι στην ΕΛΙΝ, με ενδείξεις που έστειλα με φωτο, έγιναν άμεσα αποδεκτές από τον ΔΕΔΔΗΕ και εκδόθηκαν οι αντίστοιχοι λογαριασμοί από την ΕΛΙΝ.

Σε ότι αφορά στην πάγια εντολή, την έδωσα πριν εκδοθεί ο 1ος λογαριασμός και μου επιστράφηκε άμεσα η εγγύηση των 60€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρις χρονική δέσμευση οι τιμες μπορει να αλλάξουν οποτεδήποτε εκ μέρους του παρόχου.

 

 

Έτσι είναι αν έτσι νομίζεις.

Αλλά αυτό δεν συμβαίνει, τουλάχιστον με την ΕΛΙΝ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που περιγράφεις είναι απαιτήσεις δικές σου
Το να έχουμε ένα site για ενημέρωση λογαριασμών είναι προσωπική απαίτηση? Το να βγαίνει συνέχεια εκκαθαριστηκός λογαριασμός ειναι προσωπικη απαίτηση? γιατί πέρα από την διαδικασία που ενδεχομένως κάποιοι να μην θέλουν να την κάνουν-(γιατί βαριούνται, γιατί..., το οποίο ειναι αποδεκτό), το να ξέρω συνέχεια τι καίω, κ να μην περιμένω να δω τον τελικό λογαριασμό στο 4μηνο (με την ψηφιοποίηση του δικτύου πιθανόν να έχουμε κ καθημερινή ενημέρωση για την κατανάλωση, ακόμα κ στατιστικά ποιες ώρες της ημέρας καταναλώνουμε περισσότερο κτλ), θα βόλευε τους πάντες...αφού έτσι κ αλλιώς θα πληρώσουν... Το Πάσχα μου ήρθε έναντι στην ΔΕΗ 400 ευρώ, κ τέλος ιουνίου επιστροφή 150 ευρώ στον εκκαθαριστηκό...γιατί να πρέπει να σκάσω τόσα λεφτά στην ΔΕΗ?
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι αν έτσι νομίζεις.

Αλλά αυτό δεν συμβαίνει, τουλάχιστον με την ΕΛΙΝ.

 

Κι εγώ στην Ελίν είμαι, αλλά να λέμε τα πράγματα όπως έχουν.

Ο φίλος skiace δεν νομίζει ότι είναι έτσι.

Είναι έτσι.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με εκπρόσωπο της ΕΛΙΝ, μου εξήγησε πως στα συμβόλαια χωρίς χρονική δέσμευση η τιμή μπορεί να αλλάξει οποτεδήποτε. Φυσικά ο πάροχος είναι υποχρεωμένος δύο μήνες πριν την εφαρμογή της αλλαγής να ενημερώσει τον πελάτη.

Τώρα το αν συμφέρει την εταιρεία να αλλάξει την τιμή είναι άλλο κεφάλαιο.

Η παρέμβαση μου είναι καλοπροαίρετη εννοείται.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με εκπρόσωπο της ΕΛΙΝ, μου εξήγησε πως στα συμβόλαια χωρίς χρονική δέσμευση η τιμή μπορεί να αλλάξει οποτεδήποτε.
Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, οι τιμές του ρεύματος δεν θα αλλάξουν άμεσα, καθώς έχει μειωθεί η κατανάλωση κτλ λόγω κορωνοιού, κ οι εταιρίες μπορούν να προσφέρουν δελεαστικότερα πακέτα, εξού κ οι εκπτώσεις 45% που κάνουν κάποιοι, ή που δεν βάζουν ΟΤΣ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...