Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

ο ανταγωνισμος μονο καλο κανει παντα.

να ρωτησω: εγω που δυστυψως ειμαι ακομα δεη..εσεις που ειστε σε αλλους ,στελνετε εσεις την μετρηση του μετρητη? η' την μετραει η δεδηε? κατι τετοια διαβαζω που και που..πρεπει να ασχολουμαστε με την μετρηση αν παμε σε εναλλακτικου;? στην ελιν ας πουμε και στις αλλες μεγαλες σχετικα,ελπεντισον,πρωτεργεια κ.λ.

 

Ο εκκαθαριστικός λογαριασμός κάθε τετράμηνο βγαίνει από τον πάροχο με βάση τις μετρήσεις του ΔΕΔΔΗΕ.

Για τους ενδιάμεσους έναντι, άλλοι πάροχοι δέχονται τις εκτιμήσεις του ΔΕΔΔΗΕ από προηγούμενο χρόνο και άλλοι τις μετρήσεις του καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά θέλω τη συμβουλή σας.. για ένα σπίτι περίπου 85τ.μ. που ψύχεται και θερμαίνεται αποκλειστικά με ρεύμα => μεγάλη κατανάλωση σχετικά αλλά μην με ρωτήσετε πόσο, ποιο πρόγραμμα της Ελίν να διαλέξω; την 24μηνη δέσμευση με το 0,15/μέρα πάγιο ή το απλό χωρίς δεσμεύσεις;; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ο Ήρων δεν μου έχει βάλει ποτέ ΟΤΣ. Είμαι κοντά στον ένα χρόνο. Παίζει να μπει αναδρομικά;

Πριν δύο χρόνια και κάτι άκουσα κάποιον γνωστό μου και έκανα δύο συμβόλαια στον Ήρωνα...το ωραίο είναι πως αυτός έμεινε στην ΔΕΗ!!!

Τελικά δεν κέρδισα τίποτα..ειδικά στην Αθήνα λόγω χαμηλής κατανάλωσης "μπήκα μέσα" χωρίς να με χρεώσουν ΟΤΣ.

Στο άλλο συμβόλαιο -- και τα δύο το νυχτερινό 24/7 ---με χρέωσαν ΟΤΣ και δεν κέρδισα σχεδόν τίποτα εν σχέση με την ΔΕΗ.

Κάνουν με δύο λόγια ότι γουστάρουν !!!

Τώρα ψάχνω για κάτι πιο αξιόπιστο αφού λόγω και των 130 ευρώ η ΔΕΗ είναι ασύμφορη!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κέρδισα τίποτα..ειδικά στην Αθήνα λόγω χαμηλής κατανάλωσης "μπήκα μέσα" χωρίς να με χρεώσουν ΟΤΣ.

Τώρα ψάχνω για κάτι πιο αξιόπιστο αφού λόγω και των 130 ευρώ η ΔΕΗ είναι ασύμφορη!!!

Καλησπέρα, για εξήγησε το ρε φίλε όμως λίγο παραπάνω, δηλαδή σου έβγαινε πιο ακριβά η KWh από την ΔΕΗ. Το έχω πει πολλές φορές σε αυτό το φορουμ (κ με έχουν κράξει κάποιοι συμφουρίτες) οτι δεν συμφέρει αλλαγή παρόχου σε χαμηλές καταναλώσεις, αλλά ας έχουμε κ κανένα συγκεκριμένο παράδειγμα. Πάντως ο ΗΡΩΝ έχει τα προγράμματα HOME1,HOME1-N με μηδενικό πάγιο κ νομίζω σε μικρές καταναλώσεις αξίζει. 130 ευρω αναφέρεσαι στην εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για εξήγησε το ρε φίλε όμως λίγο παραπάνω, δηλαδή σου έβγαινε πιο ακριβά η KWh από την ΔΕΗ. Το έχω πει πολλές φορές σε αυτό το φορουμ (κ με έχουν κράξει κάποιοι συμφουρίτες) οτι δεν συμφέρει αλλαγή παρόχου σε χαμηλές καταναλώσεις, αλλά ας έχουμε κ κανένα συγκεκριμένο παράδειγμα. Πάντως ο ΗΡΩΝ έχει τα προγράμματα HOME1,HOME1-N με μηδενικό πάγιο κ νομίζω σε μικρές καταναλώσεις αξίζει. 130 ευρω αναφέρεσαι στην εγγύηση?

Δεν μιλάω για την KWh. Το πάγιο των 4,5 €! ήταν το πρόβλημα.. μιλάμε για μια γκαρσονιέρα με ένα ψυγείο και περιστασιακή χρήση θερμοσίφωνα και μόνο τα σαββατοκύριακα !!!

Έβαλα κάτω χαρτί και στυλό και είδα πως έχασα πάνω από 50 € εν σχέση με την ΔΕΗ κι ας ήταν χαμηλή η χρέωση της KWh.

Τώρα έκανα το HOME1 που δεν έχει πάγιο και χρεώνει περισσότερο την κατανάλωση και βλέπουμε!!

ΝΑΙ τα 130 € είναι η εγγύηση που ζητάει η ΔΕΗ στο κανονικό τιμολόγιο (στο κοινωνικό είναι 20 € )

Διαβάστε κι αυτό το άρθρο -κι ας είναι σχετικά παλιό- για την Οριακή Τιμή Συστήματος...

https://www.economix.gr/2020/03/29/i-eschrokerdia-stin-agora-ilektrikis-energias-mechri-3-fores-pano-apo-to-kostos-ta-timologia-revmatos/

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για την KWh. Το πάγιο των 4,5 €! ήταν το πρόβλημα.. μιλάμε για μια γκαρσονιέρα με ένα ψυγείο και περιστασιακή χρήση θερμοσίφωνα και μόνο τα σαββατοκύριακα !!!

Έβαλα κάτω χαρτί και στυλό και είδα πως έχασα πάνω από 50 € εν σχέση με την ΔΕΗ κι ας ήταν χαμηλή η χρέωση της KWh.

Τώρα έκανα το HOME1 που δεν έχει πάγιο και χρεώνει περισσότερο την κατανάλωση και βλέπουμε!!

ΝΑΙ τα 130 € είναι η εγγύηση που ζητάει η ΔΕΗ στο κανονικό τιμολόγιο (στο κοινωνικό είναι 20 € )

Διαβάστε κι αυτό το άρθρο -κι ας είναι σχετικά παλιό- για την Οριακή Τιμή Συστήματος...

https://www.economix.gr/2020/03/29/i-eschrokerdia-stin-agora-ilektrikis-energias-mechri-3-fores-pano-apo-to-kostos-ta-timologia-revmatos/

 

Νομίζω είναι πολύ λογικό σε μικρές καταναλώσεις να κοιτάμε το πάγιο να είναι χαμηλό.

Κατα δεύτερον η ΟΤΣ (στις μικρές καταναλώσεις) δεν είναι τόσο θέμα αν έχει βρει κάποιο συμβόλαιο με μηδενικό/μικρό πάγιο. Αν και από ότι έχω δει στα καινούρια συμβόλαια τα έχουν χαμηλώσει πάρα πολύ τα όρια ΟΤΣ και έχουν φαγωθεί από τη volterra να ανανεώσω με ΟΤΣ 35-45 τη στιγμή που είμαι σε αρκετά υψηλότερα όρια

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ελιν από τον περασμένο Νοέμβριο δεν έχω κάποιο θέμα αλλά με χαλάει που δεν δέχεται μετρήσεις για εκκαθαριστικό κάθε μήνα ,τον χειμώνα δουλεύω αντλία θερμότητας με καταναλώσεις περίπου 1200 κιλοβατώρες τον μήνα ,βλέπω την elpedison 24ωρες νυκτερινό product τι λέτε αξίζει ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

θα ηθελα να ενημερωσω σχετικα με ανανεωση συμβολεου με ηρων.

Ετσι εποικηνωνησα με των Ηρων....Απο τον Αννα στον Καιαφα για μια ανανεωση οπου τελικα με ενημερωσαν πως θα εποικηνωνησουν μαζι μου το συντομοτερο.Το κερδος μου ηταν σε ολη αυτη την "συωχηση" ητανπως δικαιουμουν επιστροφη 30 ευρω λογω ανανεωσης,κατι που η συνεργαζομενη εταιρεια δεν προσεφερε.

Αναμονη, και επανηλημενες προσπαθειες απο μερους μου για ανανεωση, ακαρπες.Χρεωθηκα 16.5 ευρω για εποικηνωνια μεσω του 18228 απο το κινητο.Τα σταθερα τηλεφωνα δεν λειτουργουσαν η εβγαινε fax.

 

:confused: - γιατι στην Αθηνα νομιζεις ειναι καλυτερος ο Ηρωνας φιλε μου? εχουν υποτιθεται καταστημα για εξυπηρετηση αλλα αυτο ειναι πιο μακρια απο τα γραφεια και ο κοσμος πηγαινο-ερχεται σαν χαμενος, ωραρια οποτε τους καπνισει, αναμονη στις κλησεις οσο δεν παει και το απογευμα εαν εισαι τυχερος και μετα απο ωρες το σηκωσει κανενας αυτος θα ειναι ο μονο security τους ο οποιος φυσικα και δεν μπορει σε εξυπηρετησει.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

εψαξα λιγο στο ιντερνετ και βρηκα

Σύγκριση χρεώσεων παρόχων ηλεκτρικού ρεύματος

https://www.tsig.gr/electricity?company=&KWH1=1&KWH2=1

εχει δοκιμασει κανεις να συγκρινει μεσω της παραπανω σελιδας , ειναι σωστοι αραγε οι υπολογισμοι ?

 

σε σχεση με ΔΕΗ η ελιν φαινεται πολυ καλη λυση (μηδεν παγια και οριο ΟΤΣ μηδεν και φτηνοτερο τιμολογιο απο ΔΕΗ)

ενδιαφερομαι + για για εξοχικο (αλλο ρολοι) .. 0 παγια

εχει κανεις συμβολαιο με την ελιν να μας πει περισσοτερα ?

Edited by captains
Link to comment
Share on other sites

εψαξα λιγο στο ιντερνετ και βρηκα

Σύγκριση χρεώσεων παρόχων ηλεκτρικού ρεύματος

https://www.tsig.gr/electricity?company=&KWH1=1&KWH2=1

εχει δοκιμασει κανεις να συγκρινει μεσω της παραπανω σελιδας , ειναι σωστοι αραγε οι υπολογισμοι ?

 

σε σχεση με ΔΕΗ η ελιν φαινεται πολυ καλη λυση (μηδεν παγια και οριο ΟΤΣ μηδεν και φτηνοτερο τιμολογιο απο ΔΕΗ)

ενδιαφερομαι + για για εξοχικο (αλλο ρολοι) .. 0 παγια

εχει κανεις συμβολαιο με την ελιν να μας πει περισσοτερα ?

 

Το έχουμε γράψει πολλές φορές ότι η ΕΛΙΝ είναι, προς το παρόν, η φτηνότερη λύση, και όχι μόνο για όσα γράφεις.

Δεν έχει δέσμευση, επιστρέφει την εγγύηση αν πληρώνεις με πάγια και έχει καλή εξυπηρέτηση στις περιπτώσεις που θέλεις να επικοινωνήσεις μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω το θεμα λιγο πιο ζεστα

και ανακαλυψα την εξπς πληροφορια

οτι οι εναλακτικει (εκτος δεη) κανουν εκαθαρισμο χρονου στο τελός του ετους και υπερχρεωνουν η καθε μια με διαφορε τεχνικες (προφανως παρανομα)

..στο τελος βγαινουν πιο πολλα απο δεη.

 

Υπαρχει κανεις να εχει συμβολαιο περισσοτερο απο ΕΝΑ ΕΤΟΣ για να μας ΕΠΙΒΑΙΒΑΙΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΟΧΙ ?

υπαρχει εκκαθαιστικο ετους ... ?

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω το θεμα λιγο πιο ζεστα

και ανακαλυψα την εξπς πληροφορια

οτι οι εναλακτικει (εκτος δεη) κανουν εκαθαρισμο χρονου στο τελός του ετους και υπερχρεωνουν η καθε μια με διαφορε τεχνικες (προφανως παρανομα)

..στο τελος βγαινουν πιο πολλα απο δεη.

 

Υπαρχει κανεις να εχει συμβολαιο περισσοτερο απο ΕΝΑ ΕΤΟΣ για να μας ΕΠΙΒΑΙΒΑΙΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΟΧΙ ?

υπαρχει εκκαθαιστικο ετους ... ?

 

Εγω εχω 2,5 χρονια σε ιδιωτικη εταιρεια και δεν υπαρχει κατι τετοιο!!!!

Θα ηθελες να μας πεις που το ανακαλυψες;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 2,5 χρονια σε ιδιωτικη εταιρεια και δεν υπαρχει κατι τετοιο!!!!

Θα ηθελες να μας πεις που το ανακαλυψες;;;;

 

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω. 3 χρόνια έχω φύγει από ΔΕΗ και κάτι τέτοιο δεν ισχύει

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω. 3 χρόνια έχω φύγει από ΔΕΗ και κάτι τέτοιο δεν ισχύει
Και εγώ με 3 χρόνια protergia επιβεβαιώνω ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
:)
Link to comment
Share on other sites

Εσείς δεν το ξέρετε γιατί δεν έχετε θείο που έχει ξαδέρφη, που έχει κολλητό που βγαίνει με άνθρωπο που έχει αδερφό, που γνωρίζει ένα περιπτερά, που είναι κουμπάρος με ένα ταξιτζή που η αδερφή του ξέρει .................and so on !!!!!!!! ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ !!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με 3 χρόνια protergia επιβεβαιώνω ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Παρομοίως, 1.5 χρόνο με Protergia και φυσικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως, 1.5 χρόνο με Protergia και φυσικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

 

 

χωρι που στο τελευταίο 3μηνο λόγω covid εκαναν έκπτωση 5 ευρω και 10% στο τιμολόγιο εαν πλήρωνες εμπρόθεσμα.

:)
Link to comment
Share on other sites

Εσείς δεν το ξέρετε γιατί δεν έχετε θείο που έχει ξαδέρφη, που έχει κολλητό που βγαίνει με άνθρωπο που έχει αδερφό, που γνωρίζει ένα περιπτερά, που είναι κουμπάρος με ένα ταξιτζή που η αδερφή του ξέρει .................and so on !!!!!!!! ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ !!!!!!!!

Η ειρωνεία που κολλάει αδερφέ ? Έχω στα χέρια μου λογαριασμούς του Ήρωνα που αποδεικνύουν πως χρεώνουν ότι γουστάρουν >

την ίδια χρονική περίοδο σε ίδιο πρόγραμμα στο ένα διαμέρισμα βάζουν ρήτρα ΟΤΣ και στο άλλο ΟΧΙ !!!!

Δεν υποστηρίζω κανέναν αλλά όπως έλεγε ένας παλιός φίλος "γάιδαρος ή ελέφαντας..."

ΔΙΑΛΕΞΤΕ !!!

Θα ψάξω, όταν βρω χρόνο, την ELIN μου φαίνεται λίγο πιο σωστή, είναι και ο συμφορουμίτης ο makap

στην μέση που δείχνει σοβαρός και γνώστης...

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία που κολλάει αδερφέ ? Έχω στα χέρια μου λογαριασμούς του Ήρωνα που αποδεικνύουν πως χρεώνουν ότι γουστάρουν >

την ίδια χρονική περίοδο σε ίδιο πρόγραμμα στο ένα διαμέρισμα βάζουν ρήτρα ΟΤΣ και στο άλλο ΟΧΙ !!!!

Επιτέλους, ένας άνθρωπος που λέει την απλή αλήθεια. Οι περισσότεροι εναλακτικοί μας δελεάζουν με χαμηλές τιμές κτλ, κ στο τέλος με διάφορα τερτίπια στυλ ΟΤΣ...βγαίνουν κ ποιο ακριβοί από την ΔΕΗ. Πραγματικά θεωρώ πως είναι δύσκολο κάποιος να υπολογίσει τις διαφορές στην μεν κ στην δε κατάσταση κ να βγάλει μία αντικειμενική άποψη
Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία που κολλάει αδερφέ ? Έχω στα χέρια μου λογαριασμούς του Ήρωνα που αποδεικνύουν πως χρεώνουν ότι γουστάρουν >

την ίδια χρονική περίοδο σε ίδιο πρόγραμμα στο ένα διαμέρισμα βάζουν ρήτρα ΟΤΣ και στο άλλο ΟΧΙ !!!!

Δεν υποστηρίζω κανέναν αλλά όπως έλεγε ένας παλιός φίλος "γάιδαρος ή ελέφαντας..."

ΔΙΑΛΕΞΤΕ !!!

Θα ψάξω, όταν βρω χρόνο, την ELIN μου φαίνεται λίγο πιο σωστή, είναι και ο συμφορουμίτης ο makap

στην μέση που δείχνει σοβαρός και γνώστης...

 

 

στειλε mail στην ραε να σου πουν αν επιτρεπεται.

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους. Ψάχνομαι έντονα τον τελευταίο καιρό να αλλάξω πάροχο. Ξέρουμε ποιος είναι πίσω από την We Energy; Τους βλέπω σοβαρούς και "πράσινους". Η Elin μου φαίνεται επίσης σοβαρή. Για τον Ηρων έχω κάποιες αμφιβολίες με αυτά που έχω διαβάσει. Κάνω συγκρίσεις στα δύο γνωστά site και βλέπω την εμπορική τάση της αγοράς αλλά στο tsig βλέπω άλλες τιμές και προτάσεις. Μπορεί κάποιος να ρίξει λίγο φως να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα;
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποιος είναι πίσω από την We Energy; Τους βλέπω σοβαρούς και "πράσινους".
Ειναι η Eunice -http://eunice-group.com/gr/ . Η συγκεκριμένη εταιρία φτιάχνει πλέον φορτιστές για τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα, ανεμογεννήτριες, κ έχει μεγάλη εμπειρία σε ΑΠΕ, νομίζω ειναι η εταιρία που εχει αναλάβει το project στο νησί Δηλος που ειναι αυτόνομο ηλεκτρικά. Μεγάλη εταιρία δεν την λες, σίγουρα ο ΗΡΩΝ κτλ έχει μεγαλύτερα εταιρικά μεγέθη, επίσης το πάγιο τους (4 ευρώ) ειναι κάτι που πονάει, οι τιμές τους με συνέπεια πληρωμής ειναι λογικές, αλλά έχει κ ΟΤΣ, εκεί δεν ξέρεις τι ακριβώς θα δεις. Γενικά επειδή κ εγώ ψάχνομαι να πάω σε αυτούς, καθαρά για οικολογικούς λόγους, καθώς ότι πουλάνε σε ρεύμα λένε οτι το παράγουν καθαρά από ΑΠΕ
Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία που κολλάει αδερφέ ? Έχω στα χέρια μου λογαριασμούς του Ήρωνα που αποδεικνύουν πως χρεώνουν ότι γουστάρουν >

την ίδια χρονική περίοδο σε ίδιο πρόγραμμα στο ένα διαμέρισμα βάζουν ρήτρα ΟΤΣ και στο άλλο ΟΧΙ !!!!

Δεν υποστηρίζω κανέναν αλλά όπως έλεγε ένας παλιός φίλος "γάιδαρος ή ελέφαντας..."

ΔΙΑΛΕΞΤΕ !!!

Θα ψάξω, όταν βρω χρόνο, την ELIN μου φαίνεται λίγο πιο σωστή, είναι και ο συμφορουμίτης ο makap

στην μέση που δείχνει σοβαρός και γνώστης...

 

Αν και δεν απευθυνεσαι σε μενα να σου πω εγω που κολλαει η ειρωνεια!!

Γραφει καποιος πριν απο μερες οτι υπαρχουν κρυφες η φανερες χρεωσεις στο τελος του ετους σε εναλλακτικους παροχους.

Τον ρωταμε που το ανακαλυψε και "ποιει την νησσαν".

Λογικοτατο να εισπραξει ειρωνεια , δεν νομιζεις;;;;

Οταν γραφουμε κατι να μπορουμε να το αποδειξουμε κιολας.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η Eunice -http://eunice-group.com/gr/ . Η συγκεκριμένη εταιρία φτιάχνει πλέον φορτιστές για τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα, ανεμογεννήτριες, κ έχει μεγάλη εμπειρία σε ΑΠΕ, νομίζω ειναι η εταιρία που εχει αναλάβει το project στο νησί Δηλος που ειναι αυτόνομο ηλεκτρικά. Μεγάλη εταιρία δεν την λες, σίγουρα ο ΗΡΩΝ κτλ έχει μεγαλύτερα εταιρικά μεγέθη, επίσης το πάγιο τους (4 ευρώ) ειναι κάτι που πονάει, οι τιμές τους με συνέπεια πληρωμής ειναι λογικές, αλλά έχει κ ΟΤΣ, εκεί δεν ξέρεις τι ακριβώς θα δεις. Γενικά επειδή κ εγώ ψάχνομαι να πάω σε αυτούς, καθαρά για οικολογικούς λόγους, καθώς ότι πουλάνε σε ρεύμα λένε οτι το παράγουν καθαρά από ΑΠΕ
Με την Τήλο όχι τη Δήλο ασχολήθηκαν.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω το θεμα λιγο πιο ζεστα

και ανακαλυψα την εξπς πληροφορια

οτι οι εναλακτικει (εκτος δεη) κανουν εκαθαρισμο χρονου στο τελός του ετους και υπερχρεωνουν η καθε μια με διαφορε τεχνικες (προφανως παρανομα)

..στο τελος βγαινουν πιο πολλα απο δεη.

 

Υπαρχει κανεις να εχει συμβολαιο περισσοτερο απο ΕΝΑ ΕΤΟΣ για να μας ΕΠΙΒΑΙΒΑΙΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΟΧΙ ?

υπαρχει εκκαθαιστικο ετους ... ?

 

Η ειρωνεία που κολλάει αδερφέ ? Έχω στα χέρια μου λογαριασμούς του Ήρωνα που αποδεικνύουν πως χρεώνουν ότι γουστάρουν >

την ίδια χρονική περίοδο σε ίδιο πρόγραμμα στο ένα διαμέρισμα βάζουν ρήτρα ΟΤΣ και στο άλλο ΟΧΙ !!!!

Δεν υποστηρίζω κανέναν αλλά όπως έλεγε ένας παλιός φίλος "γάιδαρος ή ελέφαντας..."

ΔΙΑΛΕΞΤΕ !!!

Θα ψάξω, όταν βρω χρόνο, την ELIN μου φαίνεται λίγο πιο σωστή, είναι και ο συμφορουμίτης ο makap

στην μέση που δείχνει σοβαρός και γνώστης...

 

Εδώ κολλούσε η ειρωνεία φίλε μου και συγκεκριμένα στο"ανακάλυψα την εξής πληροφορία". Και εγώ ψάχνομαι για εναλλακτικό πάροχο διαβάζωντας και ρωτώντας σε φόρουμ όπως εδώ, να μάθω απο ανθρώπους όπως εσυ, αν αξίζει η όχι, χωρίς να βγάζω δαίμονες και δράκους απο το μυαλό μου !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...