Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Με την Τήλο όχι τη Δήλο ασχολήθηκαν.
Σωστός, κ υπάρχει ένα αντίστοιχο έργο στους Φούρνους. Είχαν κ ένα πολύ φιλόδοξο σχέδιο για το Αιγαίο για αιολικά σε διάφορα σημεία αλλά σκόνταψε πάνω σε θέματα για την προστασία των πτηνών κτλ (μέχρι νεοτέρας βέβαια). Βέβαια τα σημερινά μεγέθη της εταιρίας δεν επιτρέπουν τέτοια σχέδια, αλλά με δανεισμό κ αισιοδοξία όλα γίνονται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Αν κι έχω Protergia σε 3 παροχές (οι 2 μάλιστα είναι στην επιχείρηση μου με τριφασικό ρεύμα) εδώ και 1.5-2 χρόνια, ποτέ δεν ασχολήθηκα με συγκρίσεις γιατί πολύ απλά δεν ήθελα τα χρήματα μου να τα δίνω σε οποιαδήποτε ΔΕΚΟ και χαραμοφάη υπάλληλο της.

Αυτό το ΟΤΣ που βλέπω να επαναλαμβάνεται συνεχώς τι ακριβώς είναι;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ΟΤΣ που βλέπω να επαναλαμβάνεται συνεχώς τι ακριβώς είναι;
Είδες που εν τέλει στο Ελλαδιστάν παντού υπάρχει ένας χαραμοφάης???
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Αν κι έχω Protergia σε 3 παροχές (οι 2 μάλιστα είναι στην επιχείρηση μου με τριφασικό ρεύμα) εδώ και 1.5-2 χρόνια, ποτέ δεν ασχολήθηκα με συγκρίσεις γιατί πολύ απλά δεν ήθελα τα χρήματα μου να τα δίνω σε οποιαδήποτε ΔΕΚΟ και χαραμοφάη υπάλληλο της.

Αυτό το ΟΤΣ που βλέπω να επαναλαμβάνεται συνεχώς τι ακριβώς είναι;

 

ΟΤΣ= Οριακή Τιμή Συστήματος

Είναι τα "ψιλά γράμματα" ή η ρήτρα στα συμβόλαια που υπογράφουν ορισμένοι, παρασυρμένοι από την πολύ χαμηλή τιμή kwh που προσφέρουν οι περισσότεροι εναλλακτικοί πάροχοι (η ΔΕΗ δεν χρεώνει ΟΤΣ).

Με άλλα λόγια, είναι ο τρόπος για να μπορούν να χρεώνουν οι εναλλακτικοί πάροχοι επιπλέον ποσά στους λογαριασμούς των πελατών τους και αυτό γίνεται όταν η τιμή αγοράς της ηλεκτρικής ενέργειας ξεπεράσει τα όρια της ΟΤΣ που έχει ορίσει ο πάροχος στο συμβόλαιο.

Ελάχιστοι είναι οι εναλλακτικοί πάροχοι, εκτός της ΔΕΗ, που ΔΕΝ χρεώνουν ΟΤΣ, όπως πχ η ΕΛΙΝ.

Περισσότερα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω το θεμα λιγο πιο ζεστα

και ανακαλυψα την εξπς πληροφορια

οτι οι εναλακτικει (εκτος δεη) κανουν εκαθαρισμο χρονου στο τελός του ετους και υπερχρεωνουν η καθε μια με διαφορε τεχνικες (προφανως παρανομα)

..στο τελος βγαινουν πιο πολλα απο δεη.

 

Υπαρχει κανεις να εχει συμβολαιο περισσοτερο απο ΕΝΑ ΕΤΟΣ για να μας ΕΠΙΒΑΙΒΑΙΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΟΧΙ ?

υπαρχει εκκαθαιστικο ετους ... ?

 

η παραπανω πληροφορια ειναι απο υπευθυνο προσφορων για προσωπικο σωματιου , οπου μετα απο ερευνα του δε προχωρησε σε εναλλακτικο παροχο για ολο το σωματιο (δε ξερω περισσοτερα δηλ πως και τι εγινε και κατεληξε σε αυτο το συμπερασμα, προφανως εχει κανει την ερευνα του και δε μιλαμε για ιδιωτη που ασχοληθηκε 5 -10 λεπτα για το σπιτι του) , δε εχω παρει την αδεια του οποτε ουτε το ονομα ουτε το σωματιο μπορω να αναφερω, του ξανα εστειλα ερωτημα μηπως αλλαξε κατι στην πορεια... οπως και θα σας πω εαν υπαρχει κατι

 

τωρα περι της ειρωνειας ο καθενας οτι εχει βγαζει αλλος χρησιμα κα ιαλλος σκουπιδια, εγω ζητησα απλα διασταυρωση στοιχειων επειδη δε εχω γνωση

Η ειρωνεία είναι το όπλο των δειλών αν εισαι μαγκας φιλε βρες κατι χρησιμο (για ολους) - αποδειξεις οτι δε ισχυει τα παραπανω .. δηλ οτι ενδεχομενος καποιος η καποιοι εναλλακτικοι παροχοι δε χρεωνουν παραπανω απο τη ΔΕΗ μεσα σε 1 ετος συνολικα, με υποπτους τροπους εκτος συμβασης - εκτος ανερτημενου τιμοκαταλογου

Edited by captains
Link to comment
Share on other sites

η παραπανω πληροφορια ειναι απο υπευθυνο προσφορων για προσωπικο σωματιου , οπου μετα απο ερευνα του δε προχωρησε σε εναλλακτικο παροχο για ολο το σωματιο (δε ξερω περισσοτερα δηλ πως και τι εγινε και κατεληξε σε αυτο το συμπερασμα, προφανως εχει κανει την ερευνα του και δε μιλαμε για ιδιωτη που ασχοληθηκε 5 -10 λεπτα για το σπιτι του) , δε εχω παρει την αδεια του οποτε ουτε το ονομα ουτε το σωματιο μπορω να αναφερω, του ξανα εστειλα ερωτημα μηπως αλλαξε κατι στην πορεια... οπως και θα σας πω εαν υπαρχει κατι

 

τωρα περι της ειρωνειας ο καθενας οτι εχει βγαζει , εγω ζητησα απλα διασταυρωση στοιχειων

 

Μετά τη διαβεβαίωση τόσων συμφορουμιτών (προσθέτω και τη δική μου), για τις αποδεδειγμένα εσφαλμένες πληροφορίες που σου έδωσε ο "υπεύθυνος προσφορών" κάποιου σωματείου, νομίζω ότι κακώς συνεχίζεις το θέμα και θεωρείς ότι πρέπει να περιμένεις την απάντησή του για να πειστείς επιτέλους.

Η πραγματική έρευνα για το θέμα αυτό έγινε εδώ από τους συμφορουμίτες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω κάτι έχω γ21 και σκέφτομαι να αλλάξω από ΔΕΗ γιατί βλέπω ότι έχει ανεβάσει πάρα πολύ την kW έχω καταλήξει στην ελιν στην έρευνα που έκανα, αλλά το θέμα μου είναι πως έχει λήξει το ηλεκτρολογικο σχέδιο και εδώ στην Κέρκυρα όπου ρώτησαν το λιγότερο που μου είπαν ήταν 150 ευρώ που αν τα βάλεις κάτω απόσβεση θα κάνω σε 3 χρόνια πάνω κάτω εάν δεν έκανα καινούργιο ηλεκτρολογικο σχέδιο θα έχω θέμα?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά 90%, εαν δεν αλλάξεις όνομα, δεν σου ζητάνε

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν θα έπρεπε να υπάρχει στα τιμολόγια των εταιρειών ένας πίνακας που να αναφέρει την τιμή της κιλοβατώρας ανάλογα με την ΟΤΣ, σε περίπτωση αναπροσαρμογής της τιμής της;; Γιατί να μην ξέρει ο πελάτης που παρακολουθεί τη μηνιαία διακύμανση της ΟΤΣ, πόσο θα χρεωθεί τον μήνα που πέρασε σύμφωνα με το συμβόλαιο που έχει υπογράψει;;;
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη διαβεβαίωση τόσων συμφορουμιτών (προσθέτω και τη δική μου), για τις αποδεδειγμένα εσφαλμένες πληροφορίες που σου έδωσε ο "υπεύθυνος προσφορών" κάποιου σωματείου, νομίζω ότι κακώς συνεχίζεις το θέμα και θεωρείς ότι πρέπει να περιμένεις την απάντησή του για να πειστείς επιτέλους.

Η πραγματική έρευνα για το θέμα αυτό έγινε εδώ από τους συμφορουμίτες

Προφανώς πρόκειται για παρεξήγηση και ο άνθρωπος εννοεί την συμπληρωματική χρέωση ΟΤΣ που μπαίνει ανά τετράμηνο.

Υπό αυτήν την έννοια εγώ διαχώρισα ήδη την θέση μου και συμφωνώ μαζί του!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν θα έπρεπε να υπάρχει στα τιμολόγια των εταιρειών ένας πίνακας που να αναφέρει την τιμή της κιλοβατώρας ανάλογα με την ΟΤΣ, σε περίπτωση αναπροσαρμογής της τιμής της;; Γιατί να μην ξέρει ο πελάτης που παρακολουθεί τη μηνιαία διακύμανση της ΟΤΣ, πόσο θα χρεωθεί τον μήνα που πέρασε σύμφωνα με το συμβόλαιο που έχει υπογράψει;;;

 

Αυτό που προτείνεις δεν γίνεται πρακτικά γιατί η τιμή αγοράς της ενέργειας έχει διακυμάνσεις καθημερινά, από τη ζήτηση και την προσφορά.

Περισσότερα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που προτείνεις δεν γίνεται πρακτικά γιατί η τιμή αγοράς της ενέργειας έχει διακυμάνσεις καθημερινά, από τη ζήτηση και την προσφορά.

Περισσότερα εδώ.

Διαφωνώ, μπορούσαν να βάλουν ενδεικτικές τιμές από προηγούμενους μήνες/ετη που χρέωσαν ανάλογα τους πελάτες, για να ξέρουν αυτοί τις τελικές τιμές που διαμορφώθηκαν στο παρελθόν κ ανάλογα να κρίνουν για το μέλλον. Φυσικά κ κανένας δεν ξέρει πως θα διαμορφωθούν αυτές, αλλά μία ένδειξη θα υπάρχει... Μην δικαιολογούμε συνέχεια του προμηθευτές, η ΟΤΣ ειναι απλά ένα trick για να δελεάσουν πελάτες
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ, μπορούσαν να βάλουν ενδεικτικές τιμές από προηγούμενους μήνες/ετη που χρέωσαν ανάλογα τους πελάτες, για να ξέρουν αυτοί τις τελικές τιμές που διαμορφώθηκαν στο παρελθόν κ ανάλογα να κρίνουν για το μέλλον. Φυσικά κ κανένας δεν ξέρει πως θα διαμορφωθούν αυτές, αλλά μία ένδειξη θα υπάρχει... Μην δικαιολογούμε συνέχεια του προμηθευτές, η ΟΤΣ ειναι απλά ένα trick για να δελεάσουν πελάτες

 

Μπορείς να διαφωνείς όσο θέλεις, αλλά η πραγματικότητα είναι άλλη.

Όποιος θέλει πληροφορίες για τις τιμές του ρεύματος, στις εβδομάδες και τους μήνες που πέρασαν, τους βρίσκει εύκολα και γιαυτό έδωσα σχετικό link.

Καταλαβαίνω ότι βλέπεις φαντάσματα στα posts μου, λέγοντας για δικαιολόγηση των παρόχων, αφού δεν μπορείς να διακρίνεις το σωστό από το λάθος.

Συνεχώς προτείνω να αποφεύγουμε τους παρόχους που χρεώνουν ΟΤΣ και να επιλέγουμε από αυτούς που ΔΕΝ χρεώνουν.

Και κάνεις λάθος λέγοντας ότι "η ΟΤΣ ειναι απλά ένα trick για να δελεάσουν πελάτες", αφού συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Όσοι πάροχοι χρεώνουν ΟΤΣ, κρύβουν αυτή τη χρέωση, για να δελεάσουν τους υποψήφιους πελάτες με τη χαμηλή τιμή kwh που προσφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαφωνείς όσο θέλεις, αλλά η πραγματικότητα είναι άλλη.

Όποιος θέλει πληροφορίες για τις τιμές του ρεύματος, στις εβδομάδες και τους μήνες που πέρασαν, τους βρίσκει εύκολα και γιαυτό έδωσα σχετικό link.

Καταλαβαίνω ότι βλέπεις φαντάσματα στα posts μου, λέγοντας για δικαιολόγηση των παρόχων, αφού δεν μπορείς να διακρίνεις το σωστό από το λάθος.

Συνεχώς προτείνω να αποφεύγουμε τους παρόχους που χρεώνουν ΟΤΣ και να επιλέγουμε από αυτούς που ΔΕΝ χρεώνουν.

Και κάνεις λάθος λέγοντας ότι "η ΟΤΣ ειναι απλά ένα trick για να δελεάσουν πελάτες", αφού συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Όσοι πάροχοι χρεώνουν ΟΤΣ, κρύβουν αυτή τη χρέωση, για να δελεάσουν τους υποψήφιους πελάτες με τη χαμηλή τιμή kwh που προσφέρουν.

Δεν βλέπω κανένα φάντασμα στα Posts σου, δεν σε γνωρίζω, κ πραγματικά δεν ασχολούμε μαζί σου, χωρις παρεξήγηση. Καλά έκανες κ έβαλες το Link, αυτό που πρότεινε ο φίλος κ συμφώνησα, είναι να ενημερώνονται άμεσα (μαζί με τις τιμές της εκάστοτες προσφορας) κ τις αντίστοιχες χρεώσεις ΟΤΣ, από το παρελθόν απευθείας δίπλα στις τιμες, για να είμαστε ψιλιασμένοι, δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό...εκτός φυσικά αν εσένα σου χαλάει την οπτική σου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κανένα φάντασμα στα Posts σου, δεν σε γνωρίζω, κ πραγματικά δεν ασχολούμε μαζί σου, χωρις παρεξήγηση. Καλά έκανες κ έβαλες το Link, αυτό που πρότεινε ο φίλος κ συμφώνησα, είναι να ενημερώνονται άμεσα (μαζί με τις τιμές της εκάστοτες προσφορας) κ τις αντίστοιχες χρεώσεις ΟΤΣ, από το παρελθόν απευθείας δίπλα στις τιμες, για να είμαστε ψιλιασμένοι, δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό...εκτός φυσικά αν εσένα σου χαλάει την οπτική σου.

 

Το θέμα είναι ότι δε θέλεις να κάνεις κουβέντα και δεν ασχολείσαι με κανέναν που έχει διαφορετική άποψη από εσένα.

Καλά κάνεις και δεν ασχολείσαι, απλά δε βοηθάει καθόλου στη ροή της κουβέντας.

 

Θυμάμαι πριν κάτι μήνες ότι είχαμε μια κουβέντα με κάποιους εδώ (κι εσύ μαζί αν δεν κάνω λάθος), και κάποιος στο τέλος έγραψε ότι δεν ξαναγράφει εδώ. Ούτε κι αυτό βοηθάει, δε νομίζω ότι έχουμε να χωρίσουμε κάτι. Αλλά το να βγάζουμε τη ΔΕΗ καθαρή, παραπάει....

 

Το είχα πει και τότε, το λεω και τώρα, ποσοστά δεν παίρνουμε ούτε διαφήμιση κάνουμε (τουλάχιστον εγώ).

Κατανοώ ότι όταν καείς από το χυλό, φυσάς και το γιούρτι*, αλλά όπως δε γίνεται το μαύρο - άσπρο, ισχύει και για το αντίθετο. ή θα μπορούσαμε να συμφωνήσουμε ότι όσο δε μας την έχει κάνει κάποιος είναι στις ασφαλείς επιλογές μας.

 

* Πρόσφατα την έπαθα χοντρά με εισαγωγέα συγκεκριμένης μάρκας αυτοκινήτων (καινούριων και όχι μεταχειρισμένων), όπως και με την επίσημη αντιπροσωπεία τους, οπότε ξέρω πως είναι να στη φέρνουν και να προσπαθείς να βρεις το δίκιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δε θέλεις να κάνεις κουβέντα και δεν ασχολείσαι με κανέναν που έχει διαφορετική άποψη από εσένα.

Θυμάμαι πριν κάτι μήνες ότι είχαμε μια κουβέντα με κάποιους εδώ (κι εσύ μαζί αν δεν κάνω λάθος), και κάποιος στο τέλος έγραψε ότι δεν ξαναγράφει εδώ

Το αντίθετο, θέλω να κάνω κουβέντα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή σου να υπήρχε σχετική νομοθεσία να μην εμφανίζονται δίπλα στις προσφερόμενες τιμές, οι επαυξημένες τιμές με ΟΤΣ (εστω κ παλαιότερες). Με αυτή την λογική, απλά ο πελατης που δεν ειναι ψιλιασμένος...θα καταλάβαινε τι παίζει. Ειχα πει οτι δεν θα ξαναγράψω σε αυτό το thread, κ ο λόγος που έγραψα ειναι ο εξής απλός, είδα οτι σιγά σιγά κ αλλα συμφουρίτες ανέβασαν λογαριασμούς, καθώς εν τέλει κ πολλοί ανέφεραν οτι ουσιαστικά οι εναλλακτικοί, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, δεν συμφέρουν ιδιαίτερα, κ οτι εν τέλει όλοι πληρώνουμε τα ίδια, κάτι που παρεξηγήθηκε.. τεσπα, επειδή θέλω σύντομα να αγοράσω ηλεκτρικό αυτοκίνητο με τα κίνητρα της κυβέρνησης, πραγματικά το θέμα ειναι hot για εμένα. Να ενημερώσω αντίστοιχα οτι ο Ηρων θα βγάλει το eco drive κ θα δίνει τσάμπα το 50% του νυχτερινού ρεύματος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που προτείνεις δεν γίνεται πρακτικά γιατί η τιμή αγοράς της ενέργειας έχει διακυμάνσεις καθημερινά, από τη ζήτηση και την προσφορά.

Περισσότερα εδώ.

 

Δηλαδή.. μου δίνεις σαν εταιρεία ΟΤΣ 35-45.. δεν μπορείς να μ πεις ποια θα είναι η τιμή της κιλοβατώρας μου εάν στο μήνα που πληρώνω η ΟΤΣ πάει στο 50;; Χοντρικά μιλάμε. Προφανώς δεν θέλω το 46,3 ή το 57,43 οκ;; Νομίζω γίνομαι κατανοητός. Μία εικόνα του τι συμβαίνει ΟΤΑΝ και ΕΑΝ πάει η ΟΤΣ στο 60 γιατί να μην μου δίνεις δλδ;;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή.. μου δίνεις σαν εταιρεία ΟΤΣ 35-45.. δεν μπορείς να μ πεις ποια θα είναι η τιμή της κιλοβατώρας μου εάν στο μήνα που πληρώνω η ΟΤΣ πάει στο 50;;

 

Δεν μπορεί να σου πει γιατί δεν ξέρει πόσες kWh θα έχεις καταναλώσει.

Μπορείτε να διαβάσετε εδω https://www.skiouraki.gr/ots/ τι ειναι, πως την υπολογίζεις, τα όρια του κάθε παρόχου κλπ.

 

Απλά, να πω πως, δεν μπορεις να ξέρεις πια θα ειναι η τιμή της τον επόμενο μήνα, γιατι η τιμή της έχει να κάνει με πολλους παράγοντες.

Είναι "χρηματιστηριακό" προιον και εχει να κάνει με πολλους παράγοντες (τιμή βαρελιου πετρελαίου, ισοτιμία €$, παραγωγή, ζήτηση, προμήθεια κ.α.)

 

Ελληνικό Χρηματιστήριο Ενέργειας

https://www.enexgroup.gr/el/

 

Ο τελευταίος μήνας που εχει δημοσιευτεί, είναι ο Μάιος 2020.

http://www.enexgroup.gr/agores/analysi-agoras/deltia-iep/

 

Το μέλος που ήθελε να δει, πόσο ηταν πέρυσι, ας ψαξει εκει κ εχοντας τις kwh που έκαψε τον προηγούμενο μήνα, ας κανει τους υπολογισμους του (φορμουλα υπολογισμού στο πρωτο λινκ).

 

Ελπιζω να σας βοήθησα "λόγω δουλειάς", γιατι βλεπω οτι "τρώγεστε" για πράγματα που ίσως δεν γνωρίζατε οτι υπάρχουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο, θέλω να κάνω κουβέντα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή σου να υπήρχε σχετική νομοθεσία να μην εμφανίζονται δίπλα στις προσφερόμενες τιμές, οι επαυξημένες τιμές με ΟΤΣ (εστω κ παλαιότερες). Με αυτή την λογική, απλά ο πελατης που δεν ειναι ψιλιασμένος...θα καταλάβαινε τι παίζει. Ειχα πει οτι δεν θα ξαναγράψω σε αυτό το thread, κ ο λόγος που έγραψα ειναι ο εξής απλός, είδα οτι σιγά σιγά κ αλλα συμφουρίτες ανέβασαν λογαριασμούς, καθώς εν τέλει κ πολλοί ανέφεραν οτι ουσιαστικά οι εναλλακτικοί, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, δεν συμφέρουν ιδιαίτερα, κ οτι εν τέλει όλοι πληρώνουμε τα ίδια, κάτι που παρεξηγήθηκε.. τεσπα, επειδή θέλω σύντομα να αγοράσω ηλεκτρικό αυτοκίνητο με τα κίνητρα της κυβέρνησης, πραγματικά το θέμα ειναι hot για εμένα. Να ενημερώσω αντίστοιχα οτι ο Ηρων θα βγάλει το eco drive κ θα δίνει τσάμπα το 50% του νυχτερινού ρεύματος.

 

Εγώ δεν έχω καμία εμμονή. Μάλλον με μπερδεύεις με κάποιον άλλον

Link to comment
Share on other sites

 

τωρα περι της ειρωνειας ο καθενας οτι εχει βγαζει αλλος χρησιμα κα ιαλλος σκουπιδια, εγω ζητησα απλα διασταυρωση στοιχειων επειδη δε εχω γνωση

Η ειρωνεία είναι το όπλο των δειλών αν εισαι μαγκας φιλε βρες κατι χρησιμο (για ολους) - αποδειξεις οτι δε ισχυει τα παραπανω .. δηλ οτι ενδεχομενος καποιος η καποιοι εναλλακτικοι παροχοι δε χρεωνουν παραπανω απο τη ΔΕΗ μεσα σε 1 ετος συνολικα, με υποπτους τροπους εκτος συμβασης - εκτος ανερτημενου τιμοκαταλογου

 

Ελα ρε φιλε , εγραψες μια ανοησια που σου την ειπε καποιος φιλος του ξαδελφου σου κλπ κλπ , και πρεπει εμεις να αποδειξουμε οτι δεν ειμαστε ελεφαντες;;;;;;

Και να αντικρουουμε το καθε τι που λεει ο οποιοσδηποτε εδω;

Και μαλιστα χωρις αποδειξεις;;;

Γιατι δεν λες εσυ στο φιλαρακι σου να σου δωσει τις αποδειξεις απο αυτα που ισχυριζεται να μας τις κοινοποιησεις και σε μας !!!!

Οσο για το τι ειναι δειλια , εισαι πολυ μικρος μαλλον για να το ξερεις ....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια χάλια είναι όλοι τους.

Στον κουμπάρο μου με δύο μέρες καθυστέρηση του κοψανε το ρευμα

Σου είπε ο κουμπάρος σου, το ποσό των προηγούμενων οφειλών που γράφει ο λογαριασμός?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα σε αυτό τον λογαριασμό ποια θα είναι η διαφορά μου με ελλιν προσπαθώ να κάνω τον λογαριασμό αλλά δεν μου βγαίνει.. 3ae855fbc9f4a682ac607b90dd864295.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στην ομάδα σε αυτό τον λογαριασμό ποια θα είναι η διαφορά μου με ελλιν προσπαθώ να κάνω τον λογαριασμό αλλά δεν μου βγαίνει.. 3ae855fbc9f4a682ac607b90dd864295.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ λίγο πιο καθαρή 78dfb6641dc3cfc8a6c5b9c6837409a5.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στην ομάδα σε αυτό τον λογαριασμό ποια θα είναι η διαφορά μου με ελλιν προσπαθώ να κάνω τον λογαριασμό αλλά δεν μου βγαίνει.. 3ae855fbc9f4a682ac607b90dd864295.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ λίγο πιο καθαρή 78dfb6641dc3cfc8a6c5b9c6837409a5.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

. 1e1420c9bd66b5be753a519922f58abe.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στην ομάδα σε αυτό τον λογαριασμό ποια θα είναι η διαφορά μου με ελλιν προσπαθώ να κάνω τον λογαριασμό αλλά δεν μου βγαίνει.. 3ae855fbc9f4a682ac607b90dd864295.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ λίγο πιο καθαρή 78dfb6641dc3cfc8a6c5b9c6837409a5.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

. 1e1420c9bd66b5be753a519922f58abe.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

. f360bb69be3772deed3bb72ec14955c6.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση λογαριασμών των παρόχων δεν γίνεται με βάση ένα λογαριασμό αλλά με βάση ετήσια κατανάλωσης ρεύματος (Κ και Μ).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...