Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris πραγματικα... Αν δε βαλεις ενα donation link, σταματαω καθε συμμετοχη και αναγνωση του thread. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μαζευουμε κανά καφάσι μπύρες με μεζέ (γιατί αν περιμένουμε donation link απο τον Χρήστο θα βγει το επόμενο lemax) και τα δίνουμε σε όποιον ξέρει που μένει ο Cris να τα αφήσει στην πόρτα του τυλιγμενα με κόκκινο φιόγκο! (ο φιογκος χάριν εορτών!)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να πάμε για κάνα καφέ/φαι/τσιπουρο να γνωριστούν και μεταξύ μας.Με τον crisbal επίτιμο φυσικά...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για την βοήθεια και γενικά την φιλική και ενδιαφέρουσα συζήτηση μας εδώ στο φόρουμ, δυστυχώς θα σας αποχαιρετήσω (καθημερινή ενασχόληση με το θέμα) διότι το κινητό δεν το έχω πια και δεν πρόκειται να το αγοράσω μετά από αυτά που ''τράβηξα'' με αυτό. Ήμουν ίσως ο πρώτος που αντιμετώπισα σοβαρά προβλήματα hardware και software και τελικά κατάφερα να το επαναφέρω τουλάχιστον στο software μετά από διαδικασία φλασαρίσματος QFIL files. Το έστειλα πίσω στο minideal αφού μου πρότειναν αντικατάσταση, το κινητό ήταν εκεί εντός 10 ημερών αλλά οι κύριοι δεν πήγαιναν να το παραλάβουν, μετά από πολλά mail και απειλές από μέρους μου (Dispute) τελικά το παρέλαβαν μετά από 15 ημέρες. Μου είπανε στέλνουν καινούργιο άμεσα το οποίο φυσικά ποτέ δε συνέβη, μου λέγανε ότι το στείλανε για έλεγχο στο εργοστάσιο και κάτι ασαφή..... Το μεγάλο πρόβλημα ήτανε ότι δεν δούλευε το fingerprint εξ αρχής με οποιαδήποτε ρομ, ούτε καν ξεκινούσε να σκανάρει. Για 'μένα ήταν ζωτικής σημασίας για το άνοιγμα της συσκευής (με τέτοιο μέγεθος) διότι δυσκολευόμουν αφάνταστα με τις διάφορες θήκες που είχα να το ενεργοποιώ με το πλαϊνό πλήκτρο απενεργοποίησης το οποίο μάλιστα είναι και αρκετά μικρό και δεν μπορούσα να το εντοπίσω καλά καλά. Με τα πολλά πολλά και με απειλές κατάφερα σήμερα να πάρω πίσω τα χρήματα μου και μάλιστα οι του minideal μου στείλανε και φιλικό mail που με συμβούλευαν να μην παίρνω LTV κινητά διότι παρουσιάζουν σε μεγάλο ποσοστό hardware προβλήματα, ίσως να εννοούσαν το συγκεκριμένο μοντέλο δεν το ξεκαθάρισαν, προφανώς όμως τους έχουνε επιστρέψει συσκευές αρκετοί πελάτες για να προβούν σε τέτοια συμβουλή. Αυτά από 'μένα, απλά για την ενημέρωση σας για την άσχημη εμπειρία που είχα με το minideal αλλά και με το ίδιο το κινητό, θα εξακολουθώ να ρίχνω καμιά ματιά στο thread ίσως βοηθήσω με τη δική μου εμπειρία, αλλά σίγουρα θα τα πούμε και σε άλλα thread του forum....

Καλή συνέχεια!!!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για την βοήθεια και γενικά την φιλική και ενδιαφέρουσα συζήτηση μας εδώ στο φόρουμ, δυστυχώς θα σας αποχαιρετήσω (καθημερινή ενασχόληση με το θέμα) διότι το κινητό δεν το έχω πια και δεν πρόκειται να το αγοράσω μετά από αυτά που ''τράβηξα'' με αυτό. Ήμουν ίσως ο πρώτος που αντιμετώπισα σοβαρά προβλήματα hardware και software και τελικά κατάφερα να το επαναφέρω τουλάχιστον στο software μετά από διαδικασία φλασαρίσματος QFIL files. Το έστειλα πίσω στο minideal αφού μου πρότειναν αντικατάσταση, το κινητό ήταν εκεί εντός 10 ημερών αλλά οι κύριοι δεν πήγαιναν να το παραλάβουν, μετά από πολλά mail και απειλές από μέρους μου (Dispute) τελικά το παρέλαβαν μετά από 15 ημέρες. Μου είπανε στέλνουν καινούργιο άμεσα το οποίο φυσικά ποτέ δε συνέβη, μου λέγανε ότι το στείλανε για έλεγχο στο εργοστάσιο και κάτι ασαφή..... Το μεγάλο πρόβλημα ήτανε ότι δεν δούλευε το fingerprint εξ αρχής με οποιαδήποτε ρομ, ούτε καν ξεκινούσε να σκανάρει. Για 'μένα ήταν ζωτικής σημασίας για το άνοιγμα της συσκευής (με τέτοιο μέγεθος) διότι δυσκολευόμουν αφάνταστα με τις διάφορες θήκες που είχα να το ενεργοποιώ με το πλαϊνό πλήκτρο απενεργοποίησης το οποίο μάλιστα είναι και αρκετά μικρό και δεν μπορούσα να το εντοπίσω καλά καλά. Με τα πολλά πολλά και με απειλές κατάφερα σήμερα να πάρω πίσω τα χρήματα μου και μάλιστα οι του minideal μου στείλανε και φιλικό mail που με συμβούλευαν να μην παίρνω LTV κινητά διότι παρουσιάζουν σε μεγάλο ποσοστό hardware προβλήματα, ίσως να εννοούσαν το συγκεκριμένο μοντέλο δεν το ξεκαθάρισαν, προφανώς όμως τους έχουνε επιστρέψει συσκευές αρκετοί πελάτες για να προβούν σε τέτοια συμβουλή. Αυτά από 'μένα, απλά για την ενημέρωση σας για την άσχημη εμπειρία που είχα με το minideal αλλά και με το ίδιο το κινητό, θα εξακολουθώ να ρίχνω καμιά ματιά στο thread ίσως βοηθήσω με τη δική μου εμπειρία, αλλά σίγουρα θα τα πούμε και σε άλλα thread του forum....

Καλή συνέχεια!!!!!

 

Καλη συνεχεια φιλε μου! Δυστυχως συμβαινουν αυτα με ολες τις συσκευες, απλα κληρωσε σε εσενα το jackpot. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,,,,

Καλή συνέχεια και πες μας τελικά τι πήρες όταν με το καλό το πάρεις.........Όχι τίποτα άλλο.... να φτιάξω καμία rom να περνάει η ώρα....:lol::lol:;)

Cris πραγματικα... Αν δε βαλεις ενα donation link, σταματαω καθε συμμετοχη και αναγνωση του thread. :lol:

Λοιπόν μαζευουμε κανά καφάσι μπύρες με μεζέ (γιατί αν περιμένουμε donation link απο τον Χρήστο θα βγει το επόμενο lemax) και τα δίνουμε σε όποιον ξέρει που μένει ο Cris να τα αφήσει στην πόρτα του τυλιγμενα με κόκκινο φιόγκο! (ο φιογκος χάριν εορτών!)

Εγώ λέω να πάμε για κάνα καφέ/φαι/τσιπουρο να γνωριστούν και μεταξύ μας.Με τον crisbal επίτιμο φυσικά...

Ξεχάστε το....Τα είπαμε αυτά....;) Χόμπυ είναι...Αν βρεθούμε κάποια στιγμή, κερνάτε τον καφέ! Τόσο απλά...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με το καλό.. Έχουμε ότι θες γενικότερα.. :lol:

Και Ελληνικές ρομ και τα πάντα και ότι βγαίνει θα το έχουμε και στα Ελληνικά.

Πάρτο με το καλό και εδώ είμαστε... ;)

 

OK και ευχαριστω, αλλα δεν μου ειπες εαν δεν αλλαξω rom , ετσι οπως ερθει θα εχω ελληνικο μενου?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για την βοήθεια και γενικά την φιλική και ενδιαφέρουσα συζήτηση μας εδώ στο φόρουμ, δυστυχώς θα σας αποχαιρετήσω (καθημερινή ενασχόληση με το θέμα) διότι το κινητό δεν το έχω πια και δεν πρόκειται να το αγοράσω μετά από αυτά που ''τράβηξα'' με αυτό. Ήμουν ίσως ο πρώτος που αντιμετώπισα σοβαρά προβλήματα hardware και software και τελικά κατάφερα να το επαναφέρω τουλάχιστον στο software μετά από διαδικασία φλασαρίσματος QFIL files. Το έστειλα πίσω στο minideal αφού μου πρότειναν αντικατάσταση, το κινητό ήταν εκεί εντός 10 ημερών αλλά οι κύριοι δεν πήγαιναν να το παραλάβουν, μετά από πολλά mail και απειλές από μέρους μου (Dispute) τελικά το παρέλαβαν μετά από 15 ημέρες. Μου είπανε στέλνουν καινούργιο άμεσα το οποίο φυσικά ποτέ δε συνέβη, μου λέγανε ότι το στείλανε για έλεγχο στο εργοστάσιο και κάτι ασαφή..... Το μεγάλο πρόβλημα ήτανε ότι δεν δούλευε το fingerprint εξ αρχής με οποιαδήποτε ρομ, ούτε καν ξεκινούσε να σκανάρει. Για 'μένα ήταν ζωτικής σημασίας για το άνοιγμα της συσκευής (με τέτοιο μέγεθος) διότι δυσκολευόμουν αφάνταστα με τις διάφορες θήκες που είχα να το ενεργοποιώ με το πλαϊνό πλήκτρο απενεργοποίησης το οποίο μάλιστα είναι και αρκετά μικρό και δεν μπορούσα να το εντοπίσω καλά καλά. Με τα πολλά πολλά και με απειλές κατάφερα σήμερα να πάρω πίσω τα χρήματα μου και μάλιστα οι του minideal μου στείλανε και φιλικό mail που με συμβούλευαν να μην παίρνω LTV κινητά διότι παρουσιάζουν σε μεγάλο ποσοστό hardware προβλήματα, ίσως να εννοούσαν το συγκεκριμένο μοντέλο δεν το ξεκαθάρισαν, προφανώς όμως τους έχουνε επιστρέψει συσκευές αρκετοί πελάτες για να προβούν σε τέτοια συμβουλή. Αυτά από 'μένα, απλά για την ενημέρωση σας για την άσχημη εμπειρία που είχα με το minideal αλλά και με το ίδιο το κινητό, θα εξακολουθώ να ρίχνω καμιά ματιά στο thread ίσως βοηθήσω με τη δική μου εμπειρία, αλλά σίγουρα θα τα πούμε και σε άλλα thread του forum....

Καλή συνέχεια!!!!!

 

Αστοχίες υλικού υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες. Απλά σου έτυχε μια προβληματική συσκευή και κακή εξυπηρέτηση. :(

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

OK και ευχαριστω, αλλα δεν μου ειπες εαν δεν αλλαξω rom , ετσι οπως ερθει θα εχω ελληνικο μενου?

Λογικά ναι αλλά κουτσουρεμένο και πιθανά με bugs..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Crisis καλημέρα και σε ευχαριστούμε για όλα αυτά που κάνεις για το κινητό μας. Δύο ερωτήσεις θέλω να σου κάνω. Πρώτη ερώτηση. ρομ έχω την δικιά σου την 19 με τα ελληνικά αν περάσω τώρα την 20 αν το Nova go θα το βλέπει σαν άλλη συσκευή(από 19 official στην δικιά σου το είδε σαν άλλη συσκευή και στην νοβα μπορείς να αλλάξεις μια συσκευή το μήνα). Δεύτερη ερώτηση αν στα παιχνίδια χάνεται η πρόοδος.
Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστουμε πολυ.

 

την εβαλα και εγω και τωρα στηνω το κινητο.,

 

το recovery ομως ηταν στα κινεζικα βεβαια ηξερα τι πατουσα και την εγκατεστησα σωστα νομιζω

γινεται στα ελληνικα??

mi8
Link to comment
Share on other sites

Crisis καλημέρα και σε ευχαριστούμε για όλα αυτά που κάνεις για το κινητό μας. Δύο ερωτήσεις θέλω να σου κάνω. Πρώτη ερώτηση. ρομ έχω την δικιά σου την 19 με τα ελληνικά αν περάσω τώρα την 20 αν το Nova go θα το βλέπει σαν άλλη συσκευή(από 19 official στην δικιά σου το είδε σαν άλλη συσκευή και στην νοβα μπορείς να αλλάξεις μια συσκευή το μήνα). Δεύτερη ερώτηση αν στα παιχνίδια χάνεται η πρόοδος.

Nαι θα το δει σαν άλλη συσκευή αλλά δεν θα παίζει γιατί θα είναι root. Ναι θα χάσεις προόδους αν κάνεις advance wipe. Μείνε όπως είσαι αν δεν έχεις προβλήματα. κατι που δουλεύει και είμαστε οκ ΔΕΝ το πειράζουμε, εκτός κι αν θέλουμε να εξερευνούμε....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καταρχας ευχαριστουμε πολυ.

 

την εβαλα και εγω και τωρα στηνω το κινητο.,

 

το recovery ομως ηταν στα κινεζικα βεβαια ηξερα τι πατουσα και την εγκατεστησα σωστα νομιζω

γινεται στα ελληνικα??

Κινέζικα??ΔΕΝ είναι δικό μου τότε. Main English και αλλάζει σε ότι θες???:confused::confused::confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Nαι θα το δει σαν άλλη συσκευή αλλά δεν θα παίζει γιατί θα είναι root. Ναι θα χάσεις προόδους αν κάνεις advance wipe. Μείνε όπως είσαι αν δεν έχεις προβλήματα. κατι που δουλεύει και είμαστε οκ ΔΕΝ το πειράζουμε, εκτός κι αν θέλουμε να εξερευνούμε....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κινέζικα??ΔΕΝ είναι δικό μου τότε. Main English και αλλάζει σε ότι θες???:confused::confused::confused:

 

φιλε μου ηταν αγγλικο και οταν εκανα install τη 20 μου το εκανε κινεζικο με φοντο την ομορφη σαντορινη!!

 

επισης οταν κατεβαζω apk απο το dropbox μου βγαζει permanent failure....κακο αυτο χμ...

Edited by naxioths197
mi8
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για την βοήθεια και γενικά την φιλική και ενδιαφέρουσα συζήτηση μας εδώ στο φόρουμ, δυστυχώς θα σας αποχαιρετήσω (καθημερινή ενασχόληση με το θέμα) διότι το κινητό δεν το έχω πια και δεν πρόκειται να το αγοράσω μετά από αυτά που ''τράβηξα'' με αυτό. Ήμουν ίσως ο πρώτος που αντιμετώπισα σοβαρά προβλήματα hardware και software και τελικά κατάφερα να το επαναφέρω τουλάχιστον στο software μετά από διαδικασία φλασαρίσματος QFIL files. Το έστειλα πίσω στο minideal αφού μου πρότειναν αντικατάσταση, το κινητό ήταν εκεί εντός 10 ημερών αλλά οι κύριοι δεν πήγαιναν να το παραλάβουν, μετά από πολλά mail και απειλές από μέρους μου (Dispute) τελικά το παρέλαβαν μετά από 15 ημέρες. Μου είπανε στέλνουν καινούργιο άμεσα το οποίο φυσικά ποτέ δε συνέβη, μου λέγανε ότι το στείλανε για έλεγχο στο εργοστάσιο και κάτι ασαφή..... Το μεγάλο πρόβλημα ήτανε ότι δεν δούλευε το fingerprint εξ αρχής με οποιαδήποτε ρομ, ούτε καν ξεκινούσε να σκανάρει. Για 'μένα ήταν ζωτικής σημασίας για το άνοιγμα της συσκευής (με τέτοιο μέγεθος) διότι δυσκολευόμουν αφάνταστα με τις διάφορες θήκες που είχα να το ενεργοποιώ με το πλαϊνό πλήκτρο απενεργοποίησης το οποίο μάλιστα είναι και αρκετά μικρό και δεν μπορούσα να το εντοπίσω καλά καλά. Με τα πολλά πολλά και με απειλές κατάφερα σήμερα να πάρω πίσω τα χρήματα μου και μάλιστα οι του minideal μου στείλανε και φιλικό mail που με συμβούλευαν να μην παίρνω LTV κινητά διότι παρουσιάζουν σε μεγάλο ποσοστό hardware προβλήματα, ίσως να εννοούσαν το συγκεκριμένο μοντέλο δεν το ξεκαθάρισαν, προφανώς όμως τους έχουνε επιστρέψει συσκευές αρκετοί πελάτες για να προβούν σε τέτοια συμβουλή. Αυτά από 'μένα, απλά για την ενημέρωση σας για την άσχημη εμπειρία που είχα με το minideal αλλά και με το ίδιο το κινητό, θα εξακολουθώ να ρίχνω καμιά ματιά στο thread ίσως βοηθήσω με τη δική μου εμπειρία, αλλά σίγουρα θα τα πούμε και σε άλλα thread του forum....

Καλή συνέχεια!!!!!

 

Έπεσες και εσύ στην "πολύ καλή" εξυπηρέτηση του minideal. Το πρώτο κινητό που πήρα από Κίνα ήταν από το συγκεκριμένο κατάστημα το οποίο έβγαλε πρόβλημα στην κάμερα. Είπαν να το στείλω πίσω και να το φτιάξουν αυτοί δωρεάν και στο τέλος μου ζήτησαν 30$ για επισκευή. Επιεικώς απαράδεκτοι και πέρασε και 3 μήνες η όλη διαδικασία.

 

Τώρα στο θέμα μας ποιες από τις 2 ρομ του Chris έχει καλύτερη αυτονομία στην μπαταρία. Περιμένουμε review από όσους τις είχαν και τις 2

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν παίζει το donate εγώ προτείνω να διαλέξει μια φιλανθρωπική ο Χρήστος και να κάνουμε εκεί το donate μέρες που είναι. Τι λέτε;
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Nαι θα το δει σαν άλλη συσκευή αλλά δεν θα παίζει γιατί θα είναι root. Ναι θα χάσεις προόδους αν κάνεις advance wipe. Μείνε όπως είσαι αν δεν έχεις προβλήματα. κατι που δουλεύει και είμαστε οκ ΔΕΝ το πειράζουμε, εκτός κι αν θέλουμε να εξερευνούμε....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κινέζικα??ΔΕΝ είναι δικό μου τότε. Main English και αλλάζει σε ότι θες???:confused::confused::confused:

Chris ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Επειδή δεν κρατιέμαι και θέλω να την βάλω αν σβήσω το φάκελο ρουτ όπως γράφεις στην αρχή δεν θα είναι ρουτ έτσι δεν είναι ? Τώρα για το άλλο που το βλέπει σαν άλλη συσκευή θα πάρω στην εξυπηρέτηση πελατών της νοβα να ενεργοποιησουν αυτή το νοβα(το έχω ξανακάνει παλιά με λίγο φασαρία αλλά τα καταφέρα). Τώρα για τα παιχνίδια χωρίς να κάνω advance wipe θα είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώντας και εδώ το φόρουμ και σε άλλα φόρουμ το fingerprint έχει πολλά θέματα λόγο hardware, εγώ το πήρα απόφαση και κάνω πως δεν υπάρχει , γενικά είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο χάρης και τα μαγικά του chrisbal..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chris ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Επειδή δεν κρατιέμαι και θέλω να την βάλω αν σβήσω το φάκελο ρουτ όπως γράφεις στην αρχή δεν θα είναι ρουτ έτσι δεν είναι ? Τώρα για το άλλο που το βλέπει σαν άλλη συσκευή θα πάρω στην εξυπηρέτηση πελατών της νοβα να ενεργοποιησουν αυτή το νοβα(το έχω ξανακάνει παλιά με λίγο φασαρία αλλά τα καταφέρα). Τώρα για τα παιχνίδια χωρίς να κάνω advance wipe θα είμαι οκ.

 

Κάνε μόνο τα 2 Wipe και δεν θα χάσει τίποτα. Μπορεί όμως να κάνει μικρό κολλήματα. Αν είσαι οκ άστο όπως είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου ηταν αγγλικο και οταν εκανα install τη 20 μου το εκανε κινεζικο με φοντο την ομορφη σαντορινη!!

 

επισης οταν κατεβαζω apk απο το dropbox μου βγαζει permanent failure....κακο αυτο χμ...

 

Άρα είχες Official China region και γι αυτό. Έχει την υδρογειο στα Settings πήγαινε και βάλε Αγγλικά ή Ελληνικά.

Για το Dropbox μάλλον φταίει το Patch boot.img supersu. Δικαιώματα έδωσες παντού? Δεν ξέρω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris, η όλη διαδικασία πόση ώρα σου παίρνει?? Εγώ λογικά σε καμιά βδομάδα θα το έχω αλλά το λιγουρεύομαι απίστευτα :P

 

6 - 8 λεπτά. Βάζεις TWRP και μετά ακολουθείς τον οδηγό για την ρομ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελεια μεχρι στιγμής συγχαρητηρια crisbal

την περασα απο cuoco 18s που ειχα πριν, τελειο δακτυλικο, λιγο σκοτεινη φωτο αλλα την διορθωνεις οπως θες,

μεχρι στιγμης διαπιστωσα 2 πραγματα δεν παιρνει το 3d sguare (μου λεει οτι εχει σταματησει)

και οταν εμαφανιζεται αυτο το τετραγωνακι το σκουρο δεν βλεπω τι λεει μεσα και δεν μπορω να το αλλαξω χρωμα.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Τελεια μεχρι στιγμής συγχαρητηρια crisbal

την περασα απο cuoco 18s που ειχα πριν, τελειο δακτυλικο, λιγο σκοτεινη φωτο αλλα την διορθωνεις οπως θες,

μεχρι στιγμης διαπιστωσα 2 πραγματα δεν παιρνει το 3d sguare (μου λεει οτι εχει σταματησει)

και οταν εμαφανιζεται αυτο το τετραγωνακι το σκουρο δεν βλεπω τι λεει μεσα και δεν μπορω να το αλλαξω χρωμα.

 

Άλλαξε θέμα. Παίξε και βρες ποιο δουλεύει σωστά. 3d square? Theme? Μπορεί να μην είναι συμβατό με αυτόν τον Launcher. Βάλε άλλον σας τους έχω όλους. Δεν τα δοκίμαζα όλα απλά τα κατέβασα και τα έβαλα τελευταία στιγμή! Σκούρο παράθυρο..... Παίζει να είναι το Patch στο boot.img..

Δουλεύει καλύτερα μετά από 3 restart.

Σας είπα είναι πουσαρισμένη στο φουλ. Είναι για χρήστες ψαγμένους που θέλουν να παίζουν και να δοκιμάζουν. Όποιος δεν έχει θέματα με την Indian Ας μείνει με αυτή. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@crisbal

Δοκίμασα με full wipe και την internal αλλά το fingerprint συνεχίζει να μη δουλεύει.Το θέμα είναι πως αν ενεργοποιήσω το Tap Fingerprint to Capture Photo και ανοίξω την εφαρμογή της κάμερας τραβάει photo απο μόνο το με το που εστιάσει ο φακός.

Μάλλον υποθέτω πως είναι προβληματικός ο αισθητήρας δε μπορώ να βρω άλλη εξήγηση.

Απο geekbuying ζήτησα ένα αξιοπρεπές refund πάνω απο τα 10$ που πρότειναν αυτοί, αλλά μου είπαν να τους στείλω το κινητό πίσω, πράγμα που δε προτίθεμαι να κάνω γιατί θα μείνω 2 μήνες χωρίς κινητό.

Αναμένω πως και πως τη Miui να δω μήπως και δουλέψει εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!:) Επιτέλους κατάφερα και ανέβασα την πολυπειραγμένη rom που είναι αποτέλεσμα διαφόρων mix rom, από China & India. Όπως το κινητό θέλει τον Γερμανό του, έτσι και η 20GRs θέλει τα patch του CrisBal και απευθύνεται σε advance users και πρέπει να διαβάσετε τις οδηγίες μέχρι το τέλος πριν ξεκινήσετε την εγκατάσταση! και να κατεβάσετε όλα τα απαραίτητα zip. Εννοείτε ότι έχει προεγκατεστημένα τα Google Apps (GAPS)και φυσικά σε όλες τις εφαρμογές Ελληνικό μενού.:D

 

 

Γεια σας παιδιά! Προσπαθώ να περάσω τη νέα ΡΟΜ αρκετή ώρα τώρα, αλλά όταν πάω να τη φλασάρω μου βγάζει ότι "Zip is corrupt και Error installing zip file".

Το έχω κατεβάσει 3-4 φορές το zip αλλά συνέχεια το ίδιο αποτέλεσμα. Καμιά βοήθεια;

Ευχαριστώ!

Edited by kak13000
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...