Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.Μηπως έχει βρεί κανείς λύση για το πλαίσιο διαλόγου που είναι τόσο σκούρο πού δεν βλέπεις τιποτα!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι.. Ακόμα το ψάχνω αλλά μάλλον έχω καταλήξει ότι φταίει η μεταφορά των Google services ως user app's ΚΑΙ ΟΧΙ συστήματος. 99,9%.... :lol::lol:

Γι αυτό εμφανίζεται μόνο σε δικαιώματα - διαλόγους εφαρμογών... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πουλησα το Χ820, σε έναν, που είμαστε μαζί στην δουλειά. Να είστε Καλά, σας ευχαριστώ για την φιλοξενία στο site.
Link to comment
Share on other sites

Έχει και κανένας άλλος θέμα με το 4g cosmote?? σέρνεται...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει και κανένας άλλος θέμα με το 4g cosmote?? σέρνεται...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχουν θέματα αυτές τις μέρες.... Αναβαθμίζουν το δίκτυο... :lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Crisbal τελικά καρφωσα το patch zip που μου έστειλες για το superSU και μετά με το root checker είδα ότι δεν είχε busubox και το έβαλα χειροκίνητα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Crisbal, έχεις καμιά ιδέα για το πως να απεγκαταστήσω το Titanium; Ενώ το διαγράφω, όταν πάω να το κάνω εκ νέου εγκατάσταση, δείχνει ότι υπάρχει ήδη κάποια έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι σχεδόν έτοιμη.. Κατάφερα και ενσωμάτωσα παντού Ελληνικά (ξεζιπαρα miui roms από xiaomi-miui.gr) έβαλα GAPS και έφτιαξα και το Remote Control να δουλεύει αλλά και ακαριαίο δακτυλικό αποτύπωμα. Λογαριασμοί MI account Letv account κομπλε. Ενσωμάτωση Ελληνικών φόντων και γραμματοσειρών οκ. Συγχρονισμοί Οκ, εφαρμογές οκ Led ok, short cuts ok,... . Φωτισμός ρυθμιζόμενος & αυτόματα οκ, Δίπλα Settings miui & Letv OK, Δοκιμάζω και ανεβάζω... Φυσικά δεν έχω δοκιμάσει ούτε root ούτε xposed...

Έχει μερικά bugs (βγάζει οι υπηρεσίες Play έχουν σταματήσει) αλλά σπάνια :lol:

Screenshot_2016_12_16_18_23_03_444_com_miui_home.png

Screenshot_2016_12_16_18_24_32_601_com_miui_home.png

Screenshot_2016_12_16_19_17_45_348_com_android_s.png

Screenshot_2016_12_16_18_26_13_341_com_miui_secu.png

Screenshot_2016_12_16_18_27_04_817_com_android_s.png

Screenshot_2016_12_16_18_27_20_338_com_android_s.png

Screenshot_2016_12_16_19_15_51_024_com_miui_weat.png

 

Και μέσα από το σπίτι ΧΩΡΙΣ WiFi... GPS...

Screenshot_2016_12_16_22_12_02_801_com_chartcros.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Crisbal, έχεις καμιά ιδέα για το πως να απεγκαταστήσω το Titanium; Ενώ το διαγράφω, όταν πάω να το κάνω εκ νέου εγκατάσταση, δείχνει ότι υπάρχει ήδη κάποια έκδοση.

 

Θα σου πω σε PM τι θα κάνουμε.. Υπομονή για Fix ή βάλτην ξανά .. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω σε PM τι θα κάνουμε.. Υπομονή για Fix ή βάλτην ξανά .. ;)

 

Ουτσέικ λοιπόν, θα περιμένω για fix, θα δοκιμάσω και miui. Την έχω περάσει ήδη 5 φορές τη rom... Μου κάνει εντύπωση που κανείς άλλος δεν έχει το ίδιο πρόβλημα... Δεν δουλεύει και το auto rotate. Δεν ξέρω αν στάθηκα και σ' αυτό τυχερός :P

Link to comment
Share on other sites

Ουτσέικ λοιπόν, θα περιμένω για fix, θα δοκιμάσω και miui. Την έχω περάσει ήδη 5 φορές τη rom... Μου κάνει εντύπωση που κανείς άλλος δεν έχει το ίδιο πρόβλημα... Δεν δουλεύει και το auto rotate. Δεν ξέρω αν στάθηκα και σ' αυτό τυχερός :P

 

Βάλε που σου λέω την 19s να χαλαρώσεις λίγο να βρω και το bug με τα σκούρα παράθυρα διαλόγου και βλέπουμε. Θα σου φτιάξω από Δευτέρα πάντως αν θες και patch.. ;)

Καλά η miui σκοτώνει. Δεν την βγάζω με τπτ από πάνω....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με μία λέξη τι λες Cris, Miui ή 20s??

 

Κοίτα... Επειδή είμαι fan Xiaomi..... Και επειδή έχω δοκιμάσει σε 3 letv όλες σχεδόν τις EUI.... ΘΑ πω............ Μiui.. :lol::p:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα... Επειδή είμαι fan Xiaomi..... Και επειδή έχω δοκιμάσει σε 3 letv όλες σχεδόν τις EUI.... ΘΑ πω............ Μiui.. :lol::p:lol:

 

Επόμενος στόχος?? Το iOS ?? :P

Link to comment
Share on other sites

Επόμενος στόχος?? Το iOS ?? :P

 

Μπα... Θα του βάλω Windows 11 πρώτα και μετά.... :lol:

Κάτι τέτοιο δλδ......

Screenshot_2016_12_16_23_12_38_831_com_ss_square.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε που σου λέω την 19s να χαλαρώσεις λίγο να βρω και το bug με τα σκούρα παράθυρα διαλόγου και βλέπουμε. Θα σου φτιάξω από Δευτέρα πάντως αν θες και patch.. ;)

Καλά η miui σκοτώνει. Δεν την βγάζω με τπτ από πάνω....

 

Για εμένα μόνο μην φτιάχνεις patch. Θα περιμένω την MIUI. Άηντε, καλή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

9 στις 10 φορές είναι θέμα καλωδίου. Μην αλλάζεις ρομ χωρίς λόγο. Τσάμπα ταλαιπωρία. Εξασφάλισε ότι δεν είναι το καλώδιο και μετά παίζεις με software.

Σήμερα παρέλαβα ένα Le Max 2 για ένα φίλο και δοκίμασα το καλώδιό του και όντως φόρτισε!! Μου έφυγε μεγάλο άγχος... Μέχρι να πάρω καινούριο καλώδιο θα αγοράσω έναν αντάπτορα να κάνω δουλειά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι σχεδόν έτοιμη.. Κατάφερα και ενσωμάτωσα παντού Ελληνικά (ξεζιπαρα miui roms από xiaomi-miui.gr) έβαλα GAPS και έφτιαξα και το Remote Control να δουλεύει αλλά και ακαριαίο δακτυλικό αποτύπωμα. Λογαριασμοί MI account Letv account κομπλε. Ενσωμάτωση Ελληνικών φόντων και γραμματοσειρών οκ. Συγχρονισμοί Οκ, εφαρμογές οκ Led ok, short cuts ok,... . Φωτισμός ρυθμιζόμενος & αυτόματα οκ, Δίπλα Settings miui & Letv OK, Δοκιμάζω και ανεβάζω... Φυσικά δεν έχω δοκιμάσει ούτε root ούτε xposed...

Έχει μερικά bugs (βγάζει οι υπηρεσίες Play έχουν σταματήσει) αλλά μόνο στο πρώτο Login :lol:

Screenshot_2016_12_16_18_23_03_444_com_miui_home.png

Screenshot_2016_12_16_18_24_32_601_com_miui_home.png

Screenshot_2016_12_16_19_17_45_348_com_android_s.png

Screenshot_2016_12_16_18_26_13_341_com_miui_secu.png

Screenshot_2016_12_16_18_27_04_817_com_android_s.png

Screenshot_2016_12_16_18_27_20_338_com_android_s.png

Screenshot_2016_12_16_19_15_51_024_com_miui_weat.png

 

Και μέσα από το σπίτι ΧΩΡΙΣ WiFi... GPS...

Screenshot_2016_12_16_22_12_02_801_com_chartcros.png

Cris την μπαταρία πως την βλέπεις; Σε όσες miui έχω δοκιμάσει ήταν πάντα το αδύναμο σημείο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cris την μπαταρία πως την βλέπεις; Σε όσες miui έχω δοκιμάσει ήταν πάντα το αδύναμο σημείοk

Θα δοκιμάσω μερικά battery Tweaks και θα σας πω... Αφού δούλεψε ο αυτόματος φωτισμός οθόνης και πέφτει όταν πρέπει νομίζω θα είναι οκ. ;) Βέβαια αφού το σύστημα βασίζεται στην China 18s έχει παραπάνω...

Εδώ screenshot μετά από 1ω 36λ με χρήση από 100% και με wifi και οθόνη σε λειτουργία.

Screenshot_2016_12_17_09_07_46_457_com_letv_sett.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι είσαι ΜΑΓΟΣ.....αλλά για να γίνεις σαν κι αυτούς των Χριστουγέννων πρέπει:

Να έχουμε δύο λειτουργικά WIN 10 και MIUI 8 στο ίδιο τηλέφωνο!!

Τότε θα είναι σαν να ξαναζω σε άλλο σώμα (Βλ. το έκανα με ΗD2 λες να μας το κάνεις και με το Le max 2)!

Υ.Γ. Το HD2 μου έχει ήδη Noug!!!!!

Θα το ζήσω και πάλι??? (ρητορική ερώτηση)

Ποιός ξέρει......να δω με ποιόν τρόπο θα σε δελεάσω για το επιχείρημα!!!! (π.χ. μια βόλτα με την φερράρι μου Biclycle Le echo ? ουζάκια και συνάντηση φίλων στην Αθήνα?? )

Καλημέρα στην παρέα.....

.....και απο δω και πέρα...ό,τι τηλ. αγοράζεις εσύ το ίδιο θα παίρνω και γω!!

Το είδες το ΄Χ920??? (αν θυμάμαι καλά)

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι είσαι ΜΑΓΟΣ.....αλλά για να γίνεις σαν κι αυτούς των Χριστουγέννων πρέπει:

Να έχουμε δύο λειτουργικά WIN 10 και MIUI 8 στο ίδιο τηλέφωνο!!... )

Όσο αφορά το Χ920 ένα μεγαλύτερο 6,33 χ820 είναι. Το ίδιο hardware ακριβώς... Καλό αυτό γιατί μπορεί να του πάρουμε την Nougat και να την φορέσουμε νωρίτερα...

Όσο για το Dual boot OS... Be my guest... >>

http://www.alltechfeed.com/install-windows-8-1-7-xp-android-mobile-tablet-dual-boot-change-my-software/ ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το Χ920 ένα μεγαλύτερο 6,33 χ820 είναι. Το ίδιο hardware ακριβώς... Καλό αυτό γιατί μπορεί να του πάρουμε την Nougat και να την φορέσουμε νωρίτερα...

Όσο για το Dual boot OS... Be my guest... >>

http://www.alltechfeed.com/install-windows-8-1-7-xp-android-mobile-tablet-dual-boot-change-my-software/ ;)

 

Θεός. Τώρα ρουτάρω παρεπιπτώντως και θα προσπαθήσω να φορσάρω LTE cat 12.

 

Προς το παρόν κατάφερα να χάσω την επαφή με την κάρτα ΣΙΜ. Έλεος. Έκανα corrupt στη baseband. Δε ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω.

 

Δυστυχώς δε κατάφερα να ενεργοποιήσω το aggregation μέχρι στιγμής στο FDD. Για να λύσω το πρόβλημα μου δυστυχώς απενεργοποίησα την μπάντα 38 - εντάξει, λίγο πιο αργό ιντερνετ. Θα επανέλθω αν μπορέσω να ενεργοποιήσω το aggregation@FDD.

 

update, το module του LTE πάγωσε μετά από αρκετές αλλαγές. Ωραία θα περάσουμε Σαββατόβραδο. Ρε λεεεεε....

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα να μπω ένα διήμερο μέσα και είναι σαν να λειπω χρόνο!!! Cris ή που έχεις ξεχάσει τι θα πει ύπνος ή που όταν μαγειρεύεις ρομ είναι σαν να βραζεις μακαρόνια για σενα....τόσο απλά δλδ!!!πάνω που έλεγα θα περάσω την eui σου είδα την MIUI και σκέφτηκα να περιμένω...ε; Φανταστικε Αγιε Βασιλη;
Link to comment
Share on other sites

Είχα να μπω ένα διήμερο μέσα και είναι σαν να λειπω χρόνο!!! Cris ή που έχεις ξεχάσει τι θα πει ύπνος ή που όταν μαγειρεύεις ρομ είναι σαν να βραζεις μακαρόνια για σενα....τόσο απλά δλδ!!!πάνω που έλεγα θα περάσω την eui σου είδα την MIUI και σκέφτηκα να περιμένω...ε; Φανταστικε Αγιε Βασιλη;

 

Δε ξέρω για το Χρήστο. Εγώ πάντως που μαγειρεύω τη baseband μόνο μακαρόνια έχω προλάβει να φάω σήμερα. Και δε κάνω πλάκα. :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...