Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω αλλα πιστευω οταν βγαλεις με το καλό τη MIUI θα παμε ολοι τρεχοντας.....καλες γιορτες να έχεις
mi8
Link to comment
Share on other sites

crisbal.. Μαγειρεύεις;;;;

Ναι.. Βαρέθηκα την miui 6.11.27 και πήγα στην 6.12.3 την τελευταία κατευθείαν... :lol::lol:

Screenshot_2016_12_19_17_32_03_005_com_android_s.png

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καπου εδω σας αποχαιρετω και παω για το letv 3 που βρηκα 299 ευρω 64/4gb και ελπιζω να ναι οπως το λεει ο πωλητης του ali

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Με το πλαίσιο στην 20GR έβγαλες κάτι;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι. Φταίνε οι υπηρεσίες Google που μετακίνησα ως user apps και 7 tweaks για brightness and battery saver. Δηλαδή πρέπει να ξαναστησω την rom από την αρχή.

Το τσέκαρα με την miui που έκανα τα ίδια tweaks και αναγκαστικά έβαλα play services με force installation. :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για να το παραγγείλω και που να έχει σχετικά μικρό χρόνο παράδοσης?.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για να το παραγγείλω και που να έχει σχετικά μικρό χρόνο παράδοσης?.Ευχαριστω.

 

Τσέκαρε ΕΥρωπαική αποθήκη του Gearbest, γενικά τις ευρωπαικές αποθήκες. Από Κίνα άσε το πόσο θα περιμένεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Φταίνε οι υπηρεσίες Google που μετακίνησα ως user apps και 7 tweaks για brightness and battery saver. Δηλαδή πρέπει να ξαναστησω την rom από την αρχή.

Το τσέκαρα με την miui που έκανα τα ίδια tweaks και αναγκαστικά έβαλα play services με force installation. :wacko:

Επειδή είμαι άσχετος να περιμένουμε fix ή αλλάζουμε rom (όσους τους ενοχλεί); Συγγνώμη για το πρήξιμο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα ήρθα επισήμως στην παρέα, παρέλαβα το lemax2 μου από GearBest , εννοείται ότι πετάει.. όμως νομίζω ότι έχει την multilanguage ROM ,αύριο μεσημερι θα ασχολείται να φλασαρω ρομ , η 20 του Chris έχει τα θεματακια της βλέπω , η official παλεύετε; Ή απλά να περιμένω την 20 του chrisbal , official είχα στο x800 και ούτε καν ελληνικά και μένα zenui ήμουν οκ , ακούω τις γνώμες σας..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Εγω αδερφε εχω βαλει την πρωτη του Cris την 19s με τα fix και ειμαι απολύτως ικανοποιημενος! Απο gearbest και εγω και απτην πρώτη μερα την ρομ του Cris! Αψογο σε ολα μετα απο 15 μερες λειτουργίας περίπου!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα ήρθα επισήμως στην παρέα, παρέλαβα το lemax2 μου από GearBest , εννοείται ότι πετάει.. όμως νομίζω ότι έχει την multilanguage ROM ,αύριο μεσημερι θα ασχολείται να φλασαρω ρομ , η 20 του Chris έχει τα θεματακια της βλέπω , η official παλεύετε; Ή απλά να περιμένω την 20 του chrisbal , official είχα στο x800 και ούτε καν ελληνικά και μένα zenui ήμουν οκ , ακούω τις γνώμες σας..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Αν δε σε ενοχλεί το θέμα με τα μαύρα παράθυρα διαλόγου βάλε την 20. Καταπληκτική δουλειά. Το κινητό πάει αισθητά πιο γρήγορα από τη 19 και με καλύτερη μπαταρία και πολλά άλλα που δε βλέπουμε, αλλά τα αναφέρει το changelog της 20. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενοχλεί το θέμα με τα μαύρα παράθυρα διαλόγου βάλε την 20. Καταπληκτική δουλειά. Το κινητό πάει αισθητά πιο γρήγορα από τη 19 και με καλύτερη μπαταρία και πολλά άλλα που δε βλέπουμε, αλλά τα αναφέρει το changelog της 20. ;)

 

Μαλλον για 19s παω αλλιως περιμενω το ξαναγραψιμο της 20s απο τον ChrisBal γιατι αν καταλαβα καλα μονο αν την ξαναγραψει θα φυγει το σκηνικο με τα μαυρα παραθυρα διαλογου.

ευχαριστω για τις απαντησεις . αυριο εις τα επομενα...

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μηπως έχει κάποιος την ευγενή καλοσύνη να μου πει ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ τι πρέπει να κάνω για να μου έρχονται ειδοποιήσεις inbox(gmail) viber facebook etc.Μου έχουν σπάσει τα νεύρα δεν μπορώ να το ρυθμίσω με τίποτα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

ROM 20GR by crisbal.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μηπως έχει κάποιος την ευγενή καλοσύνη να μου πει ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ τι πρέπει να κάνω για να μου έρχονται ειδοποιήσεις inbox(gmail) viber facebook etc.Μου έχουν σπάσει τα νεύρα δεν μπορώ να το ρυθμίσω με τίποτα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

ROM 20GR by crisbal.

Με stock launcher κλέιδωμα των εφαρμογών να είναι ενεργές, απομάκρυνση από την διαχείριση μπαταρίας να τις απενεργοποιεί και άδειες notifications. Mε nougat play>nougat notifier..

Μαλλον για 19s παω αλλιως περιμενω το ξαναγραψιμο της 20s απο τον ChrisBal γιατι αν καταλαβα καλα μονο αν την ξαναγραψει θα φυγει το σκηνικο με τα μαυρα παραθυρα διαλογου.

ευχαριστω για τις απαντησεις . αυριο εις τα επομενα...

Ναι..πήγαινε σε 19s που είναι εργοστασιακή με γλώσσα...

Λοιπόν σήμερα ήρθα επισήμως στην παρέα, παρέλαβα το lemax2 μου από GearBest , εννοείται ότι πετάει.. όμως νομίζω ότι έχει την multilanguage ROM ,αύριο μεσημερι θα ασχολείται να φλασαρω ρομ , η 20 του Chris έχει τα θεματακια της βλέπω , η official παλεύετε; Ή απλά να περιμένω την 20 του chrisbal , official είχα στο x800 και ούτε καν ελληνικά και μένα zenui ήμουν οκ , ακούω τις γνώμες σας..

Βάλε την 19s που είναι η stock, unencrypted και με Ελληνικά..;) Εκτός κι αν δεν σε ενοχλούν τα "black windows".....:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες έγινε η αυτόματη ανανέωση στο κινητό μου από επισημη κινεζική 18s σε επίσημη κινεζική 20s (Stable Version 5.9.020S

 

Release Time:16/12/2016

 

Package Size:572M*Saved traffic:1351M)

Τώρα αν με ρωτήσετε τι αλλαγές υπάρχουν δεν μπορώ να πω γιατί ακόμα δεν το έχω ψαξει

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες έγινε η αυτόματη ανανέωση στο κινητό μου από επισημη κινεζική 18s σε επίσημη κινεζική 20s (Stable Version 5.9.020S

 

Release Time:16/12/2016

 

Package Size:572M*Saved traffic:1351M)

Τώρα αν με ρωτήσετε τι αλλαγές υπάρχουν δεν μπορώ να πω γιατί ακόμα δεν το έχω ψαξει

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Baseband. Baseband. Tell us :lol: Settings->About

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες έγινε η αυτόματη ανανέωση στο κινητό μου από επισημη κινεζική 18s σε επίσημη κινεζική 20s (Stable Version 5.9.020S

 

Release Time:16/12/2016

 

Package Size:572M*Saved traffic:1351M)

Τώρα αν με ρωτήσετε τι αλλαγές υπάρχουν δεν μπορώ να πω γιατί ακόμα δεν το έχω ψαξει

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

 

Και εγώ το δικό μου, official το έχω με China region αλλά δεν μου έχει βγάλει κάποια αναβάθμιση..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το δικό μου, official το έχω με China region αλλά δεν μου έχει βγάλει κάποια αναβάθμιση..

Εγώ το region το έχω other countries or region αν σου λέει κάτι αυτό, αν και δε νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο ως προς τις αυτόματες αναβαθμίσεις.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Baseband version: MPSS.TH.2.0.c1.9-00033-M8996FAAAANAZM-1

 

Τι σου λέει αυτό?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Ότι θα περιμένω την 21s :D Το περίμενα να πω την αλήθεια. Λογικά πήρατε όλα τα καλούδια του Χ821 με την 19, δηλαδή καλύτερη μπαταρία και δικτυακή λειτουργία κτλ. Κάθε αναβάθμιση καλοδεχούμενη παιδιά!!! :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα περιμένω την 21s :D Το περίμενα να πω την αλήθεια. Λογικά πήρατε όλα τα καλούδια του Χ821 με την 19, δηλαδή καλύτερη μπαταρία και δικτυακή λειτουργία κτλ. Κάθε αναβάθμιση καλοδεχούμενη παιδιά!!! :)

 

Και πολύ καλά θα κάνεις. Ίδια baseband άρα καμιά ουσιαστική αλλαγή...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ChrisBal συνονόματε, η 19s σου που λέμε είναι αυτή που είναι στην αρχή η Indian ;

Θα διαβάσω διαδικασία τώρα και ξεκινάω .. (noob εδώ)

Απλά μην κατεβάσω ότι να ναι..

 

 

Sent From My LeEco LeMax2 using TapaTalk..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

ChrisBal συνονόματε, η 19s σου που λέμε είναι αυτή που είναι στην αρχή η Indian ;

Θα διαβάσω διαδικασία τώρα και ξεκινάω .. (noob εδώ)

Απλά μην κατεβάσω ότι να ναι..

 

 

Sent From My LeEco LeMax2 using TapaTalk..

 

Καλό μεσημέρι... Όχι... Εδώ >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996793#post6996793 είναι stock και είναι σταθερή..

EDIT Ναι η ίδια είναι... Την ξαναέβαλε ο @athanaso77 γιατί είχε αφαιρεθεί μετά την 20GRs.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...