Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα, πέρασα και εγώ τη miui (τα συγχαρτήρια μου chrisbal), αλλά απο χτες δεν φορτίζει εντελώς. Πηγαίνει μέχρι το 81% και αποσυνδέεται από φόρτιση, δοκίμασα και με διαφορετικό φορτιστή αλλά με ίδιο καλώδιο αλλά τίποτα, ο φορτιστής φορτίζει άλλο τηλέφωνο, το δοκίμασα αυτό. Εύχομαι να είναι το καλώδιο όπως ενός φίλου παραπάνω, θα ψάξω να βρώ να αγοράσω ένα καινούριο......

Μου το έκανε και εμένα από την 19s όταν το έβαλα να φορτίζει με έναν samsung που είχα. Με τον δικό του παίζει οκ... Βάλε αν έχεις με ανταπτορακι ή δοκίμασε με το δικό του καλώδιο και άλλο φορτιστή 2Α. Κάνε και ένα Wipe art/Dalvik cache & cache και Ξαναδοκιμασε. Χρόνια πολλά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας ξέρει κανείς πώς να κρύψουμε το ρουτ για μας που χρησιμοποιούμε Nova go- ote tv για δοκιμάσουμε και εμείς την miui
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Έχετε παρατηρήσει μεγάλη διαφορά στη μπαταρία της miui;

 

Σίγουρα έχει διαφορά με την 20GRs που έχει 52 Tweaks μόνο για μπαταρία. Με εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτή όμως βγάζει 1,5 μέρα με wifi κλπ.. Δοκίμασε να παίξεις με αλλαγές.. ;) Χωρίς ενεργό xposed & modules.. Εκεί αυξάνεται η χρήση της μπαταρίας και μειώνεται ο χρόνος χρήσης..

Παιδιά για σας ξέρει κανείς πώς να κρύψουμε το ρουτ για μας που χρησιμοποιούμε Nova go- ote tv για δοκιμάσουμε και εμείς την miui

 

Υπάρχει module στο χposed που κρύβει το Root.. Παίζει οκ... Δοκίμασε.. http://repo.xposed.info/module/com.devadvance.rootcloak2

Εγκατάσταση από το xposed ενεργοποίηση reboot και του βάζεις μέσα από το μενού που έχει ποια εφαρμογή να μην μπορεί να "δει" ότι είσαι Root!

IMG_20161224_144650.jpg IMG_20161224_144958.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ChrisBal, έχω errors και στον Dolphin τώρα, και ψάχνω να βρω πως να βάλω σαν πρώτη προεπιλογή launcher το Chrome και δεν το βρίσκω προς το παρόν.

Λες εαν κάνω κανένα wipe? Να ξαναπεράσω ρομ; μπας και στρώσει;

Reboot εννοείται ότι έχω κάνει αρκετά..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

ChrisBal, έχω errors και στον Dolphin τώρα, και ψάχνω να βρω πως να βάλω σαν πρώτη προεπιλογή launcher το Chrome και δεν το βρίσκω προς το παρόν.

Λες εαν κάνω κανένα wipe? Να ξαναπεράσω ρομ; μπας και στρώσει;

Reboot εννοείται ότι έχω κάνει αρκετά..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Εγκατεστημένες εφαρμογές >Προεπιλογές > Launcher ή Φυλλομετρητής > επιλέγεις

Σφάλμα στον Dolphin? Δεν έχει κάνει κάτι... Κάνε ένα clear cache & data της εφαρμογής ΟΧΙ από TWRP.. ;)

IMG_20161224_143112.jpg IMG_20161224_143150.jpg IMG_20161224_143218.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, γιατι ειναι πολυ πιθανο να πληρωσει τελωνειο με απλο ταχυδρομειο τι αλλαξε μπορεις να ενημερωσεις για να προσεχουμε?

 

Περίπου το 20 % των δεμάτων πλέον περνάει από τελωνείο. Και καλά έχει αλλάξει η πολιτική και περνάνε όλα τα δέματα από τελωνείο και πληρώνεις δασμούς. Το κόστος των δασμών εξαρτάται από το τι αγόρασες. Αν περάσει από τελωνείο, μπορεί να πληρώσεις περίπου το 24 % της αξίας του κινητού + 12 ευρώ περίπου για τα ΕΛΤΑ. Βασικός λόγος που καθυστερούν τα πακέτα, συν το ότι παραδόξως υπάρχουν πολλές καθυστερήσεις με τα πακέτα από nlpost.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τα κάλαντα που λένε όλα τα παιδάκια σήμερα... :lol:

Να σας πω κι εγώ με την σειρά μου ότι επειδή μου φαίνεται ότι η Miui σαν λειτουργικό είναι μακράν καλύτερο από την EUI....... μετά τις γιορτές θα ετοιμάσω ένα Fix (μετά τις απαραίτητες δοκιμές από εμένα) καθαρά και μόνο για extra ενέργεια και μεγάλη παράταση του χρόνου μπαταρίας!

Χρόνια Πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους! :D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν έκανες τα βήματα του οδηγού θα το είχες ενεργό ήδη. βλ. Screenshot

Βγαίνεις TWRP κάνεις wipe cache art Dalvik cache. Βρίσκεις το ζιπ xposed.zip είναι εκεί και το κάνεις Install θα κάνεις reboot to system χωρίς wipe θα κάνει λίγη ώρα να μπει θα βγάλει και την μπάρα που Patch άρει το xposed μπαίνεις σύστημα πατάς στην εφαρμογή Xposed Installer και θα δεις ότι έχει ενεργοποιηθεί. /QUOTE]

 

 

Όλα ok Cris. Ευχαριστώ πολύ. Έχει δοκιμάσει κανείς το Winbank της Πειραιώς; Μου κρασαρει συνεχώς. Πίστευα ότι ήταν λόγω του root αλλά και με το RootCloak το ίδιο κάνει. Έχει κανείς καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by obscured
Link to comment
Share on other sites

Όλα ok Cris. Ευχαριστώ πολύ. Έχει δοκιμάσει κανείς το Winbank της Πειραιώς; Μου κρασαρει συνεχώς. Πίστευα ότι ήταν λόγω του root αλλά και με το RootCloak το ίδιο κάνει. Έχει κανείς καμία ιδέα;

Δυστυχώς έχω ALPHA WEB που παίζει μια χαρά! Δεν έχω δοκιμάσει της Πειραιώς και δεν ξέρω να σου πω... :confused: Παρόλα αυτά προσπάθησε να δώσεις όλα τα δικαιώματα από τις άδειες και απενεργοποιείς την διαχείριση μπαταρίας σε αυτό. Κάνε και ένα reboot.. Πάντα reboot μετά από αλλαγές εκκίνησης RootCloak κλπ..Αααα και κάνε και ένα clear data & cache της εφαρμογής της Πειραιώς όταν θα έρθεις από την ενεργοποίηση RootCloak και το reboot και μετά άνοιξε την. Δοκίμασε να την ξανά εγκαταστήσεις μετά το RootCloak..

Screenshot_2016_12_24_16_32_41_006_com_mobilelof.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τα κάλαντα που λένε όλα τα παιδάκια σήμερα... :lol:

Να σας πω κι εγώ με την σειρά μου ότι επειδή μου φαίνεται ότι η Miui σαν λειτουργικό είναι μακράν καλύτερο από την EUI....... μετά τις γιορτές θα ετοιμάσω ένα Fix (μετά τις απαραίτητες δοκιμές από εμένα) καθαρά και μόνο για extra ενέργεια και μεγάλη παράταση του χρόνου μπαταρίας!

Χρόνια Πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους! :D

 

Χρόνια πολλά Χρήστο από μένα και καλά Χριστούγεννα σε όλους εδώ μέσα...Με το καλό ή nougat μετά τις γιορτές θα έλεγα εγώ...

samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Χρήστο από μένα και καλά Χριστούγεννα σε όλους εδώ μέσα...Με το καλό ή nougat μετά τις γιορτές θα έλεγα εγώ...

 

Μπα αν χλωμό.. Πρώτα θα φτιάξω την 6.12.22 και την 20s China.... και μετά το βλέπω εγώ.! :lol::p:lol:

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!.....

Screenshot_2016_12_24_18_10_02_104_com_miui_home.png

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά από το κρεβάτι του πόνου.Γαστρεντεριδα γαρ....

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλα Cris, με υγεια.

Χρονια πολλα σε ολους σας και στις οικογενειες σας.

Με το καλο να ερθει και το 2017.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι το Πνεύμα των Χριστουγέννων να μας δώσει ως δώρο χαρά και όμορφες αναμνήσεις από αυτές τις γιορτές.

Χρόνια πολλά σε όλους σας.

.......

Είμαι με την Revolution 5.9.446D Beta Developers και όλα δουλεύουν τέλεια.....καλύτερη μπαταρία πιο γρήγορο το κινητό!

Changelog:

- All chinese application eliminated.

- Rooted.

- Busybox installed.

- Gapps with contacts and calendar sincronization.

- Google Play Store.

- Google Now and Google Voice Search.

- Lights optimizations.

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι το Πνεύμα των Χριστουγέννων να μας δώσει ως δώρο χαρά και όμορφες αναμνήσεις από αυτές τις γιορτές.

Χρόνια πολλά σε όλους σας.

.......

Είμαι με την Revolution 5.9.446D Beta Developers και όλα δουλεύουν τέλεια.....καλύτερη μπαταρία πιο γρήγορο το κινητό...

Καλημέρα. Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα και σε σένα... :)

Ότι και να κάνουν..... Σαν την Miui με Root, xposed modules, busybox, Google synchronization κλπ........... δεν είναι...... :lol:

Καλές γιορτές σε όλους...... :D

IMG_20161225_101845.jpg

Χρόνια πολλά παιδιά από το κρεβάτι του πόνου.Γαστρεντεριδα γαρ.

Περαστικά και χρόνια πολλά...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα Cris!

Χρονια πολλα με υγεια σε ολους. :)

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία πάνω απ όλα!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και από μένα!

Χρόνια πολλά κι ό,τι επιθυμείς, με υγεία και ευτυχία Cris! Αξίζεις ό,τι καλύτερο

 

Να είσαι καλά... ;)

Χρόνια Πολλά με υγεία... Τίποτα άλλο..... :)

Έρχεται............... Μετά τις γιορτές......

IMG_20161225_105633.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές .Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και ιδιαίτερα στον Crisbal .
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά από το κρεβάτι του πόνου.Γαστρεντεριδα γαρ....

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Pimperin λέγεται το φάρμακο και θα είσαι εντάξει σε 5-6 ώρες....το πολύ μία μέρα! Πάρτο γρήγορα αν δεν... Περαστικά!

..........

Υ.Γ. Το ένα κινητό (X820) έχει την δική σου CrisBal και το άλλο την Dev (X822)!

Είναι δυνατόν να μην είχα την δική μας???

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Pimperin λέγεται το φάρμακο και θα είσαι εντάξει σε 5-6 ώρες....το πολύ μία μέρα! Πάρτο γρήγορα αν δεν... Περαστικά!

..........

Υ.Γ. Το ένα κινητό (X820) έχει την δική σου CrisBal και το άλλο την Dev (X822)!

Είναι δυνατόν να μην είχα την δική μας???

 

Ναι βρε... Το ξέρω... :lol::lol: Χρόνια Πολλά... :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και απο εμενα, καταφερα να φυγω τωρα στις γιορτες Ρωμη αλλα η miui εχει γενικα θεμα με τα apn, δεν εξηγειται διαφορετικα οτι δεν εχω δεδομενα περιαγωγης τωρα που τα χρειαζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ να είστε καλά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και Χρηστάρα (crisbal) να χαίρεσαι την γιορτή σου φίλε.Σου εύχομαι τα καλύτερα.Πραγματικα μας έχεις κάνει όλους εδώ μέσα πολύ χαρούμενους με το όλο project σου.Και είμαι σίγουρος πως τα καλύτερα έρχονται....

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...