Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρήγγειλα χθες και σήμερα μου ήρθε μαιλ απ το paypal για full refund απ το vickmall ξέρετε γιατί να μου τα επέστρεψαν? Θα μπουν σύντομα τα λεφτά Πίσω να το πάρω από αλλού?
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα χθες και σήμερα μου ήρθε μαιλ απ το paypal για full refund απ το vickmall ξέρετε γιατί να μου τα επέστρεψαν? Θα μπουν σύντομα τα λεφτά Πίσω να το πάρω από αλλού?

 

Από που το παρήγγειλες (vickmall.com) Μάλλον θα ήταν out of stock.... Ναι στο PayPal μπαίνουν εντός 2-3 ημερών maximum τα λεφτά. Θα τα δεις στο λογαριασμό της καρτας που έχεις συνδέσει με το λογαριασμό σου ή στο balance αν έχεις ασύνδετο λογαριασμό. ;) Κοίτα και για το Le3 Pro είναι πολύ κοντά σε τιμή και με καλύτερο hardware.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απο kickball το πήρα .να τους στείλω μειλ να μου πουν τι πήγε στραβά ?η να ψαξω αλλού να το παρω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Vickmall. Ήθελα να πω

Link to comment
Share on other sites

Απο kickball το πήρα .να τους στείλω μειλ να μου πουν τι πήγε στραβά ?η να ψαξω αλλού να το παρω?Vickmall. Ήθελα να πω

Ρώτα δεν χάνεις τίποτα... Αλλά κοίτα από που θα το πάρεις και τσέκαρε και το 3... Έχει πέσει στα 260 $..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα και χρόνια πολλά σε όλους και ιδικά στον εορταζων CrisBal.Όντας λίγο άσχετος με το ρουταρισμα κινητον και με ρομ eui version 5.8.015s που έχει λογικά από τότε που ήρθε το κινητό μέσα Σεπτεμβρίου θα ήθελα αν κάποιον μπορεί με απλές συμβουλές (μπακαλιστικες,κάνε αυτό μετά εκεινο) να με καθοδήγησει να καταφέρω μπας και περάσω την καινούργια ρομ του CrisBal.

Αυτο που κατάφερα μέχρι τωρα είναι να κατεβάσω απο https//mega.....Το αρχείο της ρομ αλλά έχω κολλήσει στο άλλο που λέει φυσικά έχουμε TWRP.

Ευχαριστω προκαταβολικά.αλλα για μένα η σπαστη μετάφραση που έχω τωρα είναι θάνατος δεν βγάζω άκρη.

Edited by Nikollas
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω απεγκατάσταση ή απενεργοποίηση εφαρμογών (dolphin, gmail) αλλά δεν μου το επιτρέπει το σύστημα.

Καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

https://www.tvc-mall.com/details/leeco-le-max-2-x820-quad-core-snapdragon-820-4g-smartphone-5-7-inch-6-64gb-gold-sku26010280b.html?source=shareasale

 

H καλύτερη έκδοση. Για μένα όποιος ενδιαφέρεται να πάρει την έκδοση με τα 64 gb γιατί δυστυχώς δεν παίρνει επέκταση κάρτα μνήμης. Εγώ με τα 32 gb πήρα επειδή το θεώρησα δεδομένο ότι θα παίρνει και το μετάνιωσα, αν και δεν έχει φτάσει ακόμα στα χέρια μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα και χρόνια πολλά σε όλους και ιδικά στον εορταζων CrisBal...... δεν βγάζω άκρη.

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά και σε σένα. Κοίτα στην αρχική σελίδα τον οδηγό για το TWRP είναι αναλυτικός . Καλώς ήρθες στην παρέα μας.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθώ να κάνω απεγκατάσταση ή απενεργοποίηση εφαρμογών (dolphin, gmail) αλλά δεν μου το επιτρέπει το σύστημα.

Καμιά ιδέα ?

 

Καλημέρα. Ρυθμίσεις - εγκατεστημένες εφαρμογές - η λήψη ολοκληρώθηκε - επιλογή εφαρμογής (διακοπή ή απεγκατάσταση).;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ με τα 32 gb πήρα επειδή το θεώρησα δεδομένο ότι θα παίρνει και το μετάνιωσα, αν και δεν έχει φτάσει ακόμα στα χέρια μου

 

+ 1..και SP post... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Σκέφτομαι να περάσω την miui απο chris και ήθελα να ρωτήσω αν λειτουργεί κανονικά το fingerprint. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Σκέφτομαι να περάσω την miui απο chris και ήθελα να ρωτήσω αν λειτουργεί κανονικά το fingerprint. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λειτουργεί κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

+ 1..και SP post... ;)

 

Σκέφτομαι να το πάρω αυτήν την έκδοση τώρα από tvc-mall... Το Post NL λέει ότι θα έρθει σε λιγότερες μέρες από το SP post (Singapore Post?)..! Υπάρχουν πιθανότητες να έχω θέμα με τελωνεία; Προτείνεις SP post εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους......

Καλημέρα και καλώς ήρθες από...... τα ξένα..... :lol:

Αν και απαντήθηκε πιο πάνω, παίζει μια χαρά. Λίγο παραπάνω battery drain έχει μόνο λόγω Miui OS το οποίο μετά τις γιορτές θα το σενιάρω με μερικά Tweaks και αλλαγές. ;) Βέβαια με ενεργή την εξοικονόμηση ενέργειας και απενεργοποίηση ΜΌΝΟ των εφαρμογών που θες να τρέχουν στο background (FB, VIBER, Messenger κλπ) βγάζει 1,5 μέρα.

Σκέφτομαι να το πάρω αυτήν την έκδοση τώρα από tvc-mall...)..! Υπάρχουν πιθανότητες να έχω θέμα με τελωνεία; Προτείνεις SP post εσύ;

Πάντα να έχεις στο μυαλό σου ότι υπάρχει η πιθανότητα για τελωνείο.. Εμπειρικά και μόνο όσοι έχουν πάρει από NL post δεν έχουν πληρώσει αλλά κάποιες φορές το ψάχνουν... Από SP ποστ αργεί όντως αλλά δεν έχει χαθεί ως τώρα. Η λογική βέβαια λέει (μίλα και με τον πωλητή) ότι αν το σφραγίζουν στην NL είναι εντός EU και δεν πληρώνει. Τσέκαρε το... ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες από...... τα ξένα..... :lol:

Αν και απαντήθηκε πιο πάνω, παίζει μια χαρά. Λίγο παραπάνω battery drain έχει μόνο λόγω Miui OS το οποίο μετά τις γιορτές θα το σενιάρω με μερικά Tweaks και αλλαγές. ;) Βέβαια με ενεργή την εξοικονόμηση ενέργειας και απενεργοποίηση ΜΌΝΟ των εφαρμογών που θες να τρέχουν στο background (FB, VIBER, Messenger κλπ) βγάζει 1,5 μέρα.

 

Πάντα να έχεις στο μυαλό σου ότι υπάρχει η πιθανότητα για τελωνείο.. Εμπειρικά και μόνο όσοι έχουν πάρει από NL post δεν έχουν πληρώσει αλλά κάποιες φορές το ψάχνουν... Από SP ποστ αργεί όντως αλλά δεν έχει χαθεί ως τώρα. Η λογική βέβαια λέει (μίλα και με τον πωλητή) ότι αν το σφραγίζουν στην NL είναι εντός EU και δεν πληρώνει. Τσέκαρε το... ;)

:) :) :)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Τα κινητά rn3 pro & LeMax2 ΔΕΝ συγκρίνονται από άποψη hardware σε καμία περίπτωση. Το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι τα Xiaomi έχουν τρελή υποστήριξη με Ελληνικές ρομ από την τεράστια ομάδα της xiaomi-miui.gr και με αναβαθμίσεις ανά εβδομάδα. Η απόφαση είναι καθαρά δική σου... ;) Βέβαια όταν πάρεις Xiaomi επειδή έχει κλειδωμένο Bootloader θέλει αρκετή διαδικασία να το στήσεις και να βάλεις Ελληνική ρομ στην αρχή. Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να το πάρεις από σοβαρό μαγαζί και να τους πεις να το στείλουν με Official Global Developer rom που έχει και Ελληνικά και να μείνεις έτσι. Αναβάθμιση απλή αν είσαι με stock rom χωρίς Ελληνικά θα γίνεται μόνη της. Αν βάλεις τις δικές μας ρομ, πολύ εύκολα μέσω Custom recovery θα μπορείς να αναβαθμιστεί σε ότι θες. Ότι αποφασίσεις...

Cris, τα xiaomi εχουν πλεον Ελληνικα απο μονα τους χωρις dev με τη stable

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Cris, τα xiaomi εχουν πλεον Ελληνικα απο μονα τους χωρις dev με τη stable

 

Το ξέρω πολύ καλά αυτό. Και οι Official Global Stable και οι Official Global Developer έχουν Ελληνικά κανονικά. Όμως τα παιδιά στην xiaomi-miui.gr κάνουν το παραπάνω με τις rom που δίνουν. Επίσης μην ξεχνάμε ότι από 1/12 υπάρχει και επίσημη αντιπροσωπεία από την Infoquest. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχει βρεί κάποιος πως σβήνουν από το ιστορικό του bluetooth τις συσκευές;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχει βρεί κάποιος πως σβήνουν από το ιστορικό του bluetooth τις συσκευές;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από όλες οι εφαρμογές καθαρισμός δεδομένων εφαρμογής. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω αυτήν την έκδοση τώρα από tvc-mall... Το Post NL λέει ότι θα έρθει σε λιγότερες μέρες από το SP post (Singapore Post?)..! Υπάρχουν πιθανότητες να έχω θέμα με τελωνεία; Προτείνεις SP post εσύ;

 

Να σου πω τι παίζει επειδή περιμένω μέρες το κινητό και λιώνω στα φόρουμ και στην επικοινωνία για να σου πω τι παίζει. Πλέον όλα τα προϊόντα που έρχονται από Κινέζικη αποθήκη είτε έρχονται με nlpost είτε με sg post έχουν πιθανότητα γύρω στο 20 % να περάσουν από τελωνείο. Έχει αλλάξει η κατάσταση και η πιθανότητα του τελωνείου είναι μεγάλη. Δεν περνάνε από τελωνείο όσα προϊόντα προέρχονται από EU warehouses. EU warehouse ξέρω πως έχει πχ η gearbest, μπορείς να ψάξεις ποιες άλλες. Τώρα όσον αφορά τα ταχυδρομεία, έχει παρατηρηθεί ότι τα προϊόντα με sg post φτάνουν σχετικά κανονικά και αξιόπιστα, ενώ υπάρχουν φριχτές καθυστερήσεις από το nl post για τα κινέζικα προϊόντα, από αρχές νοεμβρίου για παράδειγμα. Εγώ έκανα την παραγγελία 30/11 από τις 13/12 μου βγάζει ότι είναι on transport to the country of destination. Και έχουν πολλοί άλλοι αυτό το θέμα. Για μένα περίμενε λίγο, να δούμε τι θα γίνει με το τελωνείο, αν θα ξεμπλοκάρει το nl post κλπ. Αλλιώς μπορείς είτε να πάρεις το ρίσκο και να παραγγείλεις από tv cmall είτε να ψαχτείς από ευρωπαική αποθήκη

Link to comment
Share on other sites

Καμιά θήκη από Ελλάδα ή έστω Ευρώπη για γρήγορη παράδοση έχει να προτείνει κανείς;

Είμαι με την 19άρα ρομ του Χρήστου. Πώς μπορώ να γράψω sms με 160 χαρακτήρες;

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καμιά θήκη από Ελλάδα ή έστω Ευρώπη για γρήγορη παράδοση έχει να προτείνει κανείς;

Είμαι με την 19άρα ρομ του Χρήστου. Πώς μπορώ να γράψω sms με 160 χαρακτήρες;

Κατέβασε άλλο πληκτρολόγιο με Τ9 160 χαρακτήρες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους τους φίλους, έσπασε το τζαμακι της κάμερας, υπάρχει περίπτωση να το βρω κάπου από Ελλάδα; Η κάμερα δουλεύει κανονικά.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...