Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλα σε ολη τη παρεα!Και χρονια πολλα Χρηστο και για τη γιορτή σου!Καλες γιορτές να έχουμε ολοι!Ένα bug που βρήκα στην 20s τη δικλη σου αλλα δε ξέρω αν ειναι θέμα ρομ η εφαρμογης!Στο messenger του facebook κολλαει οταν πας να τραβηξεις βιντεο και να στειλεις η ακομα και στις φωτο!Οταν πάς να γυρισεις απτην πισω καμερα στη μπροστινη και το αντιθετο!Κολλαει η εφαρμογη δε ξανατραβάει βιντεο η φωτο και στρώνει μετα απο επανεκκινηση!Το έχει παρατηρησει κανεις αλλος?Ευχαριστώ πολυ και καλές γιορτές και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολη τη παρεα!Και χρονια πολλα Χρηστο και για τη γιορτή σου!Καλες γιορτές να έχουμε ολοι!Ένα bug που βρήκα στην 20s τη δικλη σου αλλα δε ξέρω αν ειναι θέμα ρομ η εφαρμογης!Στο messenger του facebook κολλαει οταν πας να τραβηξεις βιντεο και να στειλεις η ακομα και στις φωτο!Οταν πάς να γυρισεις απτην πισω καμερα στη μπροστινη και το αντιθετο!Κολλαει η εφαρμογη δε ξανατραβάει βιντεο η φωτο και στρώνει μετα απο επανεκκινηση!Το έχει παρατηρησει κανεις αλλος?Ευχαριστώ πολυ και καλές γιορτές και πάλι!

 

Καλημέρα χρόνια πολλά. Είναι bug του messenger κάνε ενημέρωση στις Google services και μετά θα σου εμφανίσει ενημέρωση και στο FB & messenger και στρώνει. Χρόνια πολλά... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονια πολλα και απο εμενα, καταφερα να φυγω τωρα στις γιορτες Ρωμη αλλα η miui εχει γενικα θεμα με τα apn, δεν εξηγειται διαφορετικα οτι δεν εχω δεδομενα περιαγωγης τωρα που τα χρειαζομαι.

Χρόνια Πολλά και καλά να περάσεις...

14. Χρήση APN >> πάμε settings=>sim cards & mobile networks διαλέγουμε κάρτα sim=>access point names=>χαμηλά το + (new APN)

η miui θέλει εκτός απο τα Name και APN , και τα MCC και MCN για Q είναι 202 και 09 για τις άλλες εταιρίες μπες στα site τους,

(γενικά :πάντα όταν ζητηθεί , επιλέγουμε το μικρό γρανάζι) ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ρε συ να κανω ενημερωση σε κανενα! Ειναι ολα updated!

 

Δοκίμασε μέσα από YouTube για ενημέρωση αν έχει.. Το ίδιο κάνει και στις άλλες EUI 20s 21s developer τώρα γι αυτό συζητάω στους XDA DEVELOPERS.. Όπως πριν από κάνα μήνα δεν έπαιζε πουθενά το FB live κρασάριζε..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο μαξ και το redmi pro x25 έχεις κανείς αποψη για το Πιο Έχει καλύτερη κάμερα..λένε οτι το χιαομι αυτό Έχει πολύ δυνατή κάμερα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο μαξ και το redmi pro x25 έχεις κανείς αποψη για το Πιο Έχει καλύτερη κάμερα..λένε οτι το χιαομι αυτό Έχει πολύ δυνατή κάμερα

Ευχαριστώ

 

To xiaomi, έχει led οθόνη σε σχέση με τα άλλα και 2πλή κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Crisbal παίζει κάποιο bug με το bluetooth? Αρνείται να συνδεθεί με οτιδήποτε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Crisbal παίζει κάποιο bug με το bluetooth? Αρνείται να συνδεθεί με οτιδήποτε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα. Με ποια ρομ?

Έχω την Miui επάνω τώρα με handsfree και μόλις έστειλα σε φίλο μου 3 εφαρμογές με το apk. Share κανονικά.. :confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, καλά Χριστούγεννα και Χρόνια Πολλά σε όσους γιορτάζουν!

 

Στα του θέματος τώρα, σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό παρά το πολύ άσχημο ροζ σαν σιρόπι για τον πυρετό χρώμα του :P. Στο Kimovil https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-max-2-x820 κατ αρχάς μου βγάζει ως πιο φθηνο κινεζομάγαζο το Aliexpress. Επειδή μόνο από vickmall έχω αγοράσει, ξερετε αν είναι εμπιστοσύνης το εν λόγω κατάστημα; Επίσης μου βγάζει όλως παραδόξως ως ελαφρά καλύτερη την έκδοση με τα 4GB RAM, αν και νομίζω ότι απλώς υπήρξε μπέρδεμα στην καταγραφή. Το θεμα μου όμως είναι αν αξίζει τα 60 ευρώ παραπάνω η έκδοση με τα 6GB RAM. Τέλος, γενικά από το κινητό έχετε μείνει εαυχαριστημένοι από άποψη ανθεκτικότητας και απόδοσης;

Link to comment
Share on other sites

20GR By you...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε κάνα restart K και κοίτα εξοικονόμηση μπαταρίας, άδειες κλπ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους...

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το κινητό από honorbuy... Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Επειδή ως λιγάκι άσχετος από roots, roms, eui, και τα άλλα "κινέζικα" (για μένα) που γράφετε,

1) αν αγοράσω την συσκευή θα έχω κάποιο πρόβλημα αν δεν κάνω κάτι απ' αυτά που λέτε; (βασικά έχω διαβάσει εδώ ότι χρειάζεται τόσα πράγματα να κάνω που ήδη βαρέθηκα :p )

2) χρειάζεται να τους πω κάτι πριν το παραγγείλω; (πχ ότι θέλω την Ελληνική γλώσσα κλπ;;; )

3) έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο ως άσχετος που είμαι (πχ "καλύτερα μην το πάρεις γιατί θα μπλέξεις με τα roots rom" κλπ :) )

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ελπίζω να μην απαντήθηκε κάπου αλλού κάτι αντίστοιχο (έχω διαβάζει γύρω στις 30 σελίδες απόψε)...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους...

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το κινητό από honorbuy... Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Επειδή ως λιγάκι άσχετος από roots, roms, eui, και τα άλλα "κινέζικα" (για μένα) που γράφετε,

1) αν αγοράσω την συσκευή θα έχω κάποιο πρόβλημα αν δεν κάνω κάτι απ' αυτά που λέτε; (βασικά έχω διαβάσει εδώ ότι χρειάζεται τόσα πράγματα να κάνω που ήδη βαρέθηκα :p )

2) χρειάζεται να τους πω κάτι πριν το παραγγείλω; (πχ ότι θέλω την Ελληνική γλώσσα κλπ;;; )

3) έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο ως άσχετος που είμαι (πχ "καλύτερα μην το πάρεις γιατί θα μπλέξεις με τα roots rom" κλπ :) )

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ελπίζω να μην απαντήθηκε κάπου αλλού κάτι αντίστοιχο (έχω διαβάζει γύρω στις 30 σελίδες απόψε)...

Θα σου πρότεινα το 3 , μιας και δεν το ΄΄εχεις΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο λετε να το πουλησω το le max 2 γιατι σκέφτομαι να παρω το le 3 pro. Αν ενδκαφερεται κανενας απο εδω για ανταλλαγή και φιαφορα απο εμενα ας μου στειλει. Ευχαριστώ και χρονια πολλα σε ολους. Δυο μηνες χρησης ΑΡΙΣΤΟ Edited by panpap1995
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το 3 , μιας και δεν το ΄΄εχεις΄΄

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά..

Προτείνεις το Le3 από άποψη hardware να υποθέσω και σχέση τιμής - υλικών γιατί κατά τα άλλα από ρομ δλδ μία από τα ίδια είναι όλες οι EUI... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris, χρονια πολλα, οτι επιθυμεις, υγεια. για το Χ920, ακουστηκε κατι;

 

Χρόνια πολλά.. Τι εννοείς αν ακούστηκε κάτι? Οεοοο

Αν εννοείς ποτέ θα κυκλοφορήσει τα είπαμε.... Ένα μεγαλύτερο χ820 είναι...

http://techblog.gr/mobile/leeco-le-x920-6-3inch-smartphone-photos-3973/

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά..

Προτείνεις το Le3 από άποψη hardware να υποθέσω και σχέση τιμής - υλικών γιατί κατά τα άλλα από ρομ δλδ μία από τα ίδια είναι όλες οι EUI... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χρόνια πολλά.. Τι εννοείς αν ακούστηκε κάτι? Οεοοο

 

Χρήστο χρόνια πολλά !!!!

Δεν του πρότεινα το le3, την 3η επιλογή που πόσταρα του πρότεινα .

Δεν το παίζω έξυπνος αλλά οι ΄΄νέοι΄΄ στον χώρο εύκολα απογοητεύονται και μετά προκαλούν και κάποιον εκνευρισμό και στους υπόλοιπους .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο χρόνια πολλά !!!!

Δεν του πρότεινα το le3, την 3η επιλογή που πόσταρα του πρότεινα .

Δεν το παίζω έξυπνος αλλά οι ΄΄νέοι΄΄ στον χώρο εύκολα απογοητεύονται και μετά προκαλούν και κάποιον εκνευρισμό και στους υπόλοιπους .

 

Αααα οκ. Τώρα διάβασα το ποστ με τις ερωτήσεις... Αλλά τελικά τι προτείνεις? δεν είπες? :wacko:

edit Το 3 δεν έχεις εσύ?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο χρόνια πολλά !!!!

Δεν του πρότεινα το le3, την 3η επιλογή που πόσταρα του πρότεινα .

Δεν το παίζω έξυπνος αλλά οι ΄΄νέοι΄΄ στον χώρο εύκολα απογοητεύονται και μετά προκαλούν και κάποιον εκνευρισμό και στους υπόλοιπους .

 

Ευχαριστώ για την απάντηση (αν και απογοητεύτηκα :( )...

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο... Όντας άσχετος από roots κλπ, αν είχα να επιλέξω μεταξύ Xiaomi και LeEco, με ποια εταιρεία θα τα κατάφερνα ευκολότερα... ή είναι εξίσου απαιτητικά τα πράγματα με roots roms κλπ και στις 2 εταιρείες;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση (αν και απογοητεύτηκα :( )...

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο... Όντας άσχετος από roots κλπ, αν είχα να επιλέξω μεταξύ Xiaomi και LeEco, με ποια εταιρεία θα τα κατάφερνα ευκολότερα... ή είναι εξίσου απαιτητικά τα πράγματα με roots roms κλπ και στις 2 εταιρείες;

Νομίζω ότι με το xiaomi θα είσαι οκ αν είναι international .

Δουλεύει out of the box.

Με το max 2 θα πρέπει να διαβάσεις, ψάξεις, ρωτήσεις, ίσως και απογοητευτείς κάποια στιγμή.

Βέβαια όλοι από κάπου ξεκινήσαμε , δεν ξέρω σε τι φάση είσαι και θα είσαι αργότερα :)

Χρήστο, τελικά σας "προδωσα" και πήρα της υπογραφής μου την συσκευή :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά με υγειά και ευτυχία σε όλους. εύχομαι καλύτερες μέρες.. χρόνια πολλά αρχηγέ cris..

 

φίλε aerlenos και εγώ δεν ξέρω πολλά από κινητά αλλά η le είναι για τα λεφτά τις 3 φορές Vfm ιδικά το κινητό μας.αμα δεις την πρώτη σελίδα εχει όλους τους οδηγούς αναλυτικά απο τον αρχηγό και δεν είναι τοσο δύσκολο απο οτι νομίζεις ,αμα βάλεις twrp toy cris μετα ειναι εύκολο να βάλεις άλλη ρομ.. γνώμη μου είναι πάρε το κινητό να δεις οτι είναι κινηταρα..

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά... Θα δώσω κατι παραπάνω για να το παρω από Ευρώπη για να έρθει μέσα στις μερες που έχω την άδεια, για να μπορώ να αφιερώσω χρόνο στις προσαρμογές...

Απλά μια τελευταία απορία θέλω να μου λύσετε (διάβασα και δεν το κατάλαβα)...

Κάθε φορά που θα υπάρχει κάποια αναβάθμιση πρέπει να κάνω κάθε φορά τα ίδια ή με μία φορά ξεμπερδεψα; (Από την άλλη φαντάζομαι ότι όσες φορές και να χρειαστει, η διαδικασία θα είναι η ίδια ε; )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

Να ρωτήσω κάτι άλλο... Όντας άσχετος από roots κλπ, αν είχα να επιλέξω μεταξύ Xiaomi και LeEco, με ποια εταιρεία θα τα κατάφερνα ευκολότερα... ή είναι εξίσου απαιτητικά τα πράγματα με roots roms κλπ και στις 2 εταιρείες;

[Απλά μια τελευταία απορία θέλω να μου λύσετε (διάβασα και δεν το κατάλαβα)...

Κάθε φορά που θα υπάρχει κάποια αναβάθμιση πρέπει να κάνω κάθε φορά τα ίδια ή με μία φορά ξεμπερδεψα; (Από την άλλη φαντάζομαι ότι όσες φορές και να χρειαστει, η διαδικασία θα είναι η ίδια ε; )

Καλημέρα και από εμένα. Τα κινητά rn3 pro & LeMax2 ΔΕΝ συγκρίνονται από άποψη hardware σε καμία περίπτωση. Το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι τα Xiaomi έχουν τρελή υποστήριξη με Ελληνικές ρομ από την τεράστια ομάδα της xiaomi-miui.gr και με αναβαθμίσεις ανά εβδομάδα. Η απόφαση είναι καθαρά δική σου... ;) Βέβαια όταν πάρεις Xiaomi επειδή έχει κλειδωμένο Bootloader θέλει αρκετή διαδικασία να το στήσεις και να βάλεις Ελληνική ρομ στην αρχή. Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να το πάρεις από σοβαρό μαγαζί και να τους πεις να το στείλουν με Official Global Developer rom που έχει και Ελληνικά και να μείνεις έτσι. Αναβάθμιση απλή αν είσαι με stock rom χωρίς Ελληνικά θα γίνεται μόνη της. Αν βάλεις τις δικές μας ρομ, πολύ εύκολα μέσω Custom recovery θα μπορείς να αναβαθμιστεί σε ότι θες. Ότι αποφασίσεις...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...