Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους μου ήρθε και σε μένα εχθές (παραγγελία από 11/11) του πέρασα σήμερα την miui Rom του Chris πραγματικά άλλο τηλέφωνο. Λίγο που το χειρίστηκα με eui δεν μου άρεσε καθόλου αλλά με την miui το τηλέφωνο μεταμορφώθηκε. Τα μόνα παράπονα που βρήκα μέχρι τώρα είναι το Viber δεν μου δουλεύει και με πετάει έξω και το δακτιλικο αποτύπωμα μου φενεται κάπως αργό στο σκαναρισμα (πιο αργό ήταν με την multilanguage 18s)

 

Κοίτα μήπως δεν έχεις δώσει τις κατάλληλες άδειες. Μιλάω στο viber όλη μέρα κάνε ένα clear data and cache και το δακτυλικό είναι λίγο πιο γρήγορο και από το..... κόψιμο! :lol::lol::p Δοκίμασε και το Watsup έχει πολύ καθαρότερο ήχο σε σχέση με το viber.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μήπως δεν έχεις δώσει τις κατάλληλες άδειες. Μιλάω στο viber όλη μέρα κάνε ένα clear data and cache και το δακτυλικό είναι λίγο πιο γρήγορο και από το..... κόψιμο! :lol::lol::p Δοκίμασε και το Watsup έχει πολύ καθαρότερο ήχο σε σχέση με το viber.

 

Chris μπράβο για την προσπάθεια που κάνεις και υποστηρίζεις το συγκεκριμένο κινητό. Το Viber όσο και να προσπάθησα δεν δουλεύει. Του έδωσα όλες τις άδειες έκανα clear cache το απεγκατεστησα και το ξανά έβαλα πάλι τίποτα. Μπαίνει του δίνω τον αριθμό για να κάνει ταυτοποίηση και μετά μια μαύρη οθόνη και με πετάει έξω χωρίς να βγάζει κάποιο μήνυμα ότι το Viber πχ σταμάτησε να λειτουργεί. Επίσης οι διπλές εφαρμογές δεν μου δουλεύουν. Όταν τις ανοίγω μετά από λίγο με πετάνε εξω χωρίς κάποιο μήνυμα. Το δακτιλικο αποτύπωμα πότε λειτουργεί καλά πότε αργεί. Είχα συνηθίσει στο zuk z1 ήταν αστραπιαίο με cm13 μέχρι που χάλασε και δεν το ξανά χρησιμοποίησα. Σήμερα καθώς έκανα προσπάθειες με το Viber μου πέταξε δύο φορές οι υπηρεσίες Play services έχουν σταματήσει κάτι τέτοιο. Του έκανα επανεκκίνηση και μέχρι τώρα δεν έχει πετάξει κάτι. Επίσης μετά την εκκίνηση μου έβγαλε μήνυμα ότι το τηλέφωνο ίσως δεν λειτουργεί σωστά και μου πρότεινε να κάνω επαναφορά. Γενικά κάτι παίζει με την λειτουργία των διπλών εφαρμογων και με τις υπηρεσίες playstore από ότι έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Chris μπράβο για την προσπάθεια που κάνεις και υποστηρίζεις το συγκεκριμένο κινητό. Το Viber όσο.... από ότι έχω καταλάβει.

Καλημέρα. Το viber εμένα μου δουλεύει κανονικά.... Τι να πω αν δεν βλέπω κάτι? :confused: Όσο για τις διπλές εφαρμογές παίζουν μόνο αυτές που δεν συνεργάζονται με τις Google play services επειδή ουσιαστικά οι υπηρεσίες Google είναι Force installed..Το αποτύπωμα σε μένα είναι όπως στην 19s...ακαριαίο... Έχεις επιλογές από rom... Μπορείς να πας στην Indian 19s που έχει πολύ καλή μπαταρία αλλά και στην 21s Developer που έχει επίσης καλή μπαταρία χωρίς Roaming Apn and large file uninstall. Ευχαριστώ για την δοκιμή και τα καλά σου λόγια.... Όπως καταλαβαίνεις ακόμα και οι επίσημες rom έχουν bugs... Φαντάσου οι PORT rom... :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το viber εμένα μου δουλεύει κανονικά.... Τι να πω αν δεν βλέπω κάτι? :confused: Όσο για τις διπλές εφαρμογές παίζουν μόνο αυτές που δεν συνεργάζονται με τις Google play services επειδή ουσιαστικά οι υπηρεσίες Google είναι Force installed..Το αποτύπωμα σε μένα είναι όπως στην 19s...ακαριαίο... Έχεις επιλογές από rom... Μπορείς να πας στην Indian 19s που έχει πολύ καλή μπαταρία αλλά και στην 21s Developer που έχει επίσης καλή μπαταρία χωρίς Roaming Apn and large file uninstall. Ευχαριστώ για την δοκιμή και τα καλά σου λόγια.... Όπως καταλαβαίνεις ακόμα και οι επίσημες rom έχουν bugs... Φαντάσου οι PORT rom... :lol:

 

Δεν ξαναγυριζω με τίποτα σε eui. Χίλιες φορές η miui και οι aosp και ας έχουν χειρότερη μπαταρία.

Ερωτηση: ποια είναι η επόμενη που δοκιμάζεις - φτιάχνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξαναγυριζω με τίποτα σε eui. Χίλιες φορές η miui και οι aosp και ας έχουν χειρότερη μπαταρία.

Ερωτηση: ποια είναι η επόμενη που δοκιμάζεις - φτιάχνεις?

 

Προς το παρόν έχω άδεια και είμαι σπίτι για την πρωτοχρονιά.. Από Τρίτη λέω να παίξω με την 466dev ή με την 20s China.... Θα δω... Βλέπω και Mokee... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχει πει ο Χρηστος οτι με το νεο χρονο ετοιμαζει update στη miui.Ελπιζω να φτιαχτει η φωτεινοτητα.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Όντως το πρόβλημα με την φωτεινότητα το παρατήρησα και εγώ. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι γενικά τα χρώματα είναι πολύ θερμά ιδικά το λευκό. Στο zuk ήταν πιο ψυχρό.
Link to comment
Share on other sites

Όντως το πρόβλημα με την φωτεινότητα το παρατήρησα και εγώ. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι γενικά τα χρώματα είναι πολύ θερμά ιδικά το λευκό. Στο zuk ήταν πιο ψυχρό.

 

Βάλε την ρύθμιση στο αυτόματο και μετά τον φωτισμό στο 60% και θα παίζει μόνος του. Το έχω ξαναπεί έχω στο 50%τώρα και χαμηλωνω... Ξεχάστε το Screen Adjuster...

Άλλο το zuk άλλο το Letv...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει πει ο Χρηστος οτι με το νεο χρονο ετοιμαζει update στη miui.Ελπιζω να φτιαχτει η φωτεινοτητα.

Κι εγώ το ελπίζω.... :lol::lol:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Σύμφωνα με δοκιμές από Myphone, εμένα και στους XDA DEVELOPERS

-----Bugs έως τώρα ---

1. Οι κάρτες sim δεν απενεργοποιούνται πάρα μόνο με fly mode.

2. Οι διπλές εφαρμογές που θέλουν χρήση Google services χτυπάνε. (Όχι όλες)

3. Bluetooth σφάλμα σε αποστολή αρχείων αλλά στέλνει κανονικά αν κάνουμε σύζευξη πρώτα και στείλουμε χωρίς να πατήσουμε άκυρο ή οκ μόλις πετάει το μήνυμα σφάλματος.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Σύμφωνα με δοκιμές από Myphone, εμένα και στους XDA DEVELOPERS

-----Bugs έως τώρα ---

1. Οι κάρτες sim δεν απενεργοποιούνται πάρα μόνο με fly mode.

2. Οι διπλές εφαρμογές που θέλουν χρήση Google services χτυπάνε. (Όχι όλες)

3. Αυτόματη Αποστολή SMS για ενεργοποίηση Mi find my phone, my wallet (αυτό βέβαια ίσχυει για όλες τις miui και απλά απενεργοποιούμε τις υπηρεσίες).

 

Καλησπερα.περασα και εγω την ελληνικη ρομ και μου κολλαει με το που μπαινω στη ρομ...μου λεει ¨δεν εχετε συνθεθει " σε google acount εννοει.παταω ρυθμιση τλφν και με ξαναπεταει.εχω κολλησει εκει και δεν μπορω να κανω κατι.δοκιμαζω ξανα να κανω Install και βλεπουμε..το εχει παθει καποιος αλλλος?ευχαριστω

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για να δει ο υπολογιστης το κινητο σε recovery mode σαν δισκο θέλει καποιον ιδιαιτερο driver??

ευχαριστω καλες γιορτες

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.περασα και εγω την ελληνικη ρομ και μου κολλαει με το που μπαινω στη ρομ...μου λεει ¨δεν εχετε συνθεθει " σε google acount εννοει.παταω ρυθμιση τλφν και με ξαναπεταει.εχω κολλησει εκει και δεν μπορω να κανω κατι.δοκιμαζω ξανα να κανω Install και βλεπουμε..το εχει παθει καποιος αλλλος?ευχαριστω

 

Ποια ρομ έβαλες? Κοίτα προσεκτικά στις οδηγίες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα για να δει ο υπολογιστης το κινητο σε recovery mode σαν δισκο θέλει καποιον ιδιαιτερο driver??

ευχαριστω καλες γιορτες

 

Κοίτα στην αρχική που έχω τους οδηγούς και βάλε τους adb drivers. Αν έχεις;10 άρια θέλει και να απενεργοποιήσεις τα signature verification.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν έχω άδεια και είμαι σπίτι για την πρωτοχρονιά.. Από Τρίτη λέω να παίξω με την 466dev ή με την 20s China.... Θα δω... Βλέπω και Mokee... :lol::p

Κοίτα και mokee κοίτα και καμιά resurrection cm14 κτλ

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ μεχρι τωρα..εκανα wipe data ολα εκτος απο internal flasara και τρεχει μια χαρα η ρομ!!!!!Συγχαρητηρια για την προσπαθεια..ευχαριστουμε!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και mokee κοίτα και καμιά resurrection cm14 κτλ

Καλές οι Mokee & CM αλλά θέλουν αρκετή δουλειά για να τρέξουν σωστά βασικές εφαρμογές... ;) Θα δούμε...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν έχω άδεια και είμαι σπίτι για την πρωτοχρονιά.. Από Τρίτη λέω να παίξω με την 466dev ή με την 20s China.... Θα δω... Βλέπω και Mokee... :lol::p

Η Revolution 5.9 466 Developers είναι κατά την γνώμη μου η καλύτερη. Έχει το καινούργιο task picker ο οποίος δεν έχει κανένα θέμα με άλλους launchers. Όλα δουλεύουν μια χαρά. Η μπαταρία ικανοποιητική. Το μοναδικό bug που έχω εντοπίσει είναι ότι δεν μπορείς να αλλάξεις wallpaper από το μενού personalize. Πρέπει να χρησιμοποιήσεις μια άλλη εφαρμογή π.χ gallery.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω το letv x822 το οποιο ηρθε με την 018s.Δεν μπορω να τακτοποιησω τις επαφες με πρωτο το επωνυμο οσο και αν το εψαξα.Καποια ιδεα; Κατεβαζω καποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Η Revolution 5.9 466 Developers είναι κατά την γνώμη μου η καλύτερη. Έχει το καινούργιο task picker ο οποίος δεν έχει κανένα θέμα με άλλους launchers. Όλα δουλεύουν μια χαρά. Η μπαταρία ικανοποιητική. Το μοναδικό bug που έχω εντοπίσει είναι ότι δεν μπορείς να αλλάξεις wallpaper από το μενού personalize. Πρέπει να χρησιμοποιήσεις μια άλλη εφαρμογή π.χ gallery.k

Μπαααα Δεν με ψήνεις....... Κατεβασα από GitHub τον Nougat Kernel https://github.com/CyanogenMod και θα πάω με αυτόν να στήσω Nougat rom βασισμένη στην EUI για να δουλέψει το on-board hardware και να βάλω και τις δικές μου πινελιές... :D

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπαααα Δεν με ψήνεις....... Κατεβασα από GitHub τον Nougat Kernel https://github.com/CyanogenMod και θα πάω με αυτόν να στήσω Nougat rom βασισμένη στην EUI για να δουλέψει το on-board hardware και να βάλω και τις δικές μου πινελιές... :D

Μάς ψήνεις εσύ όμως. Τρελά!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να το πω,ολοι εχετε καταλαβει τι "chef" ειναι ο Χρηστος..Στο xda ομως μιλανε με τα καλυτερα λογια γι αυτον.Και σιγουρα το νημα εδω θα ηταν φτωχο χωρις αυτον
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να το πω,ολοι εχετε καταλαβει τι "chef" ειναι ο Χρηστος..Στο xda ομως μιλανε με τα καλυτερα λογια γι αυτον.Και σιγουρα το νημα εδω θα ηταν φτωχο χωρις αυτον

 

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά μπροστά στους Dev του XDA είμαι ακόμα το μωρό που βγήκε από την κοιλιά της μαμάς του! :lol::lol:

Ας είμαστε καλά πρώτα απ' όλα και όλα θα γίνουν..... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα

ψάχνω αντικαταστατη του LG G3

θελω οπωσδηποτε μεγαλη αναλυση και μεγαλη οθονη με μικρο bezel και γρηγορη cpu

το χω με τα mods αλλά απαξ και μου παιξει καλα δεν εχω χρονο να το ξαναπειραξω.

 

Επειδη την εχω δει ασχημα με την μπαταρια του G3 από μπαταρια που βρισκόμαστε βγαζει μια μερα full (internet/ gaming)

Τι λετε ειμαστε σε μια stable κατασταση

 

Το εχω βρει 176€ αλλά νομίζω η 32Gb εκδοση (το ξερω ότι θα εχω πρόβλημα χωρις sd)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα

ψάχνω αντικαταστατη του LG G3

θελω οπωσδηποτε μεγαλη αναλυση και μεγαλη οθονη με μικρο bezel και γρηγορη cpu

το χω με τα mods αλλά απαξ και μου παιξει καλα δεν εχω χρονο να το ξαναπειραξω.

 

1. Επειδη την εχω δει ασχημα με την μπαταρια του G3 από μπαταρια που βρισκόμαστε βγαζει μια μερα full (internet/ gaming)

2. Τι λετε ειμαστε σε μια stable κατασταση

 

3. Το εχω βρει 176€ αλλά νομίζω η 32Gb εκδοση (το ξερω ότι θα εχω πρόβλημα χωρις sd)

 

Καλησπέρα. Χρόνια πολλά...

1. Μπαταρία μόνο με indian 19s 7-8 ώρες Max sot στις άλλες 5-6..1,5 μέρα νορμάλ κινητού χρήση.

2. Έχει σταθερές ρομ και πολλές επιλογές ανάλογα τι θες...

3. Αν βάλεις 5 παιχνίδια... παπαλα... Πήγαινε για 6/64 ή 2-2 τα παιχνίδια και είσαι οκ.. Μαζί με εφαρμογές, φώτο, κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και χρόνια πολλά,

σας έχω ενημερώσει ήδη ότι το δικό μου κινητό δεν το έχω πια διότι το επέστρεψα πίσω λόγω προβλημάτων και περιμένω να έρθει ένα Xiaomi redmi pro x25 64 gb που έχω παραγγείλει. Παρόλα αυτά έχω παραλάβει (μέχρι εχθές) διάφορα αξεσουάρ που είχα παραγγείλει για το Le Max 2 χωρίς βέβαια να ξέρω ότι τελικά δεν θα έχω το κινητό. Συγκεκριμένα: 1) Tempered Glass Remax 2.5D Arc-edge, 9H, 0.22mm 2) Θήκη μαύρη δερμάτινη τύπου flip case με μαγνητάκι κλεισίματος 3) Θήκη TPU διάφανη 4) Θήκη TPU Μαύρη schockproof. Όλα μαζί τα δίνω στα 16 ευρώ με έξοδα αποστολής (Ταχυδρομείο) δικά μου, με courier τα έξοδα δικά σας. Όλα είναι αχρησιμοποίητα σφραγισμένα, να φανταστείτε μόνο το tempered glass το έχω αγοράσει 9 ευρώ κλπ.. Όποιος θέλει ας επικοινωνήσει μέσω ΠΜ ή στην αγγελία που θα βάλω σε λίγο στο Myphone, Ευχαριστώ πολύ και Καλή Χρονιά σε όλους..!!!!

 

ΥΓ

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον τα αξεσουάρ πουλήθηκαν. Παρακαλώ μην στέλνετε άλλο μηνύματα.!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Όταν παραλαμβάνεις το κινητό και αφού περάσεις την MIuI πόσος χώρος rom μένει ελεύθερος? Γιατί όπως το υπολογίζω, ουσιαστικά περνάς μερικά τραγούδια μερικές φωτός, μερικές εφαρμογές και πάπαλα. Είναι κρίμα να έκαναν τόση δουλειά για αυτό το κινητό και να μην δέχεται επέκταση, καταστρέφουν μόνοι την δουλειά τους
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...