Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώσε λέμε.... Με επικάλυψη αλουμινίου σε πολλά χρώματα για όλα τα γούστα! :lol: Εγω πήρα το Iron Grey. Αν ήξερα ότι θα δουλέψει θα έπαιρνα 10!

http://www.ebay.ca/itm/282146343637

 

Ευχαριστω πολυ, παραγγελθηκε ηδη. ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, παραγγελθηκε ηδη. ;)

 

Χρήστο , πάλι έβαλες σε έξοδα τον λαό :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο le max 2 που παίρνω γιατί είναι τρομερά.Παραγγελία από geekbuying 11/11 το κινητό ήρθε σήμερα.Το κουτί πολύ ταλαιπωρία το κινητό έδειχνε οκ.Το bootαρω και βλέπω αχνά στο μαύρο κάτι σαν ουράνιο τόξο εφε σε σημάδια.Τα οποία φαίνονται όπου και αν είμαι αλλα πιο πολύ στο μαύρο.Ζημιά στην οθόνη μάλλον.Έστειλα mail και φωτογραφίες και περιμένω.Επίσης μέσα στη σακούλα υπήρχε ένα έγγραφο απο ΕΛΤΑ,στα αγγλικά που έχει τικ στα κουτάκια που λένε ότι το πακέτο ήταν χτυπημένο.Στο site υπάρχει διαθέσιμο μόνο το ροζ.πείτε μου σας παρακαλώ την γνώμη σας τι πιστεύετε είναι καλύτερο να κάνω.

http://imgur.com/iorMqOI

http://imgur.com/UwWqWIo

http://imgur.com/azkGmab

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο , πάλι έβαλες σε έξοδα τον λαό :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Τι να κάνω αφού............ Λεφτά υπάρχουν... :lol::p

Επίσης μέσα στη σακούλα υπήρχε ένα έγγραφο απο ΕΛΤΑ,στα αγγλικά που έχει τικ στα κουτάκια που λένε ότι το πακέτο ήταν χτυπημένο.Στο site υπάρχει διαθέσιμο μόνο το ροζ.πείτε μου σας παρακαλώ την γνώμη σας τι πιστεύετε είναι καλύτερο να κάνω.

Δυστυχώς έχει ζημιά η οθόνη. :(Στείλε φωτογραφίες βίντεο Dispute και ζήτησε αντικατάσταση με Le3 Pro. ;)

Ειμαστε στην αναμονη της miui δηλαδη.Cris η φωτεινοτητα OK?

 

Θέλει δουλίτσα ακόμα. Φωτεινότητα οκ αλλά δεν μου παίζει το DOLBY ATMOS και χτυπάνε κάποιες εφαρμογές που επεξεργάστηκα αρκετά... Λίγο δουλίτσα ακόμα λοιπόν... :D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάνεις πρόβλημα στην προσπάθεια να πάμε σε recovery για flash του ιταλου? Μόλις πάει να ανοίξει σταματά δεν μπορώ να πάω σε twrp ούτε καν το τηλέφωνο δεν ανοίγει σε κάθε περίπτωση, στο μόνο που μπορώ να μπω κανονικά, είναι το fast boot περνώ την εντολή και μέχρι εκεί, να τονίσω ότι το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο.

Οταν παω να ανοιξω το τηλεφωνο μενει στο λογοτυπο του letv και κανει επανεκκινηση και ξανα και ξανα τα ιδια

χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους!

 

Πέρασε ξανά το TWRP από fastboot εντολές ή με το auto install (δες αρχική που έχει οδηγό) ή όποιο νομίζεις εσύ... Έχουμε πολλά.... Μετά μπες και κάνε ένα FACTORY reset αν δεν ανοίξει πάλι, βάλε ξανά την ρομ με όλα τα Wipe εκτός Internal. Ή αν έχεις backup φλασαρε το.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris πέρα από την οθόνη σε ανάλυση και ζωντάνια χρωμάτων,ξέρουμε που αλλού υστερεί το le 3 pro σε σχέση με το le max 2 που είναι δοκιμασμένο;
Link to comment
Share on other sites

Crisbal
Καλησπερα χρυσε ανθρωπε χρονια πολλα και καλη χρονια σου ευχομαι οπως και σε ολους!

 

1) Το ανταπτορακι το χρησιμοποιεις επειδη δεν αναγνωριζει USB 3.0 στο TWRP?

2) Η 20S η δικη σου εξακολουθει να χρειαζεται τα fixakia οπως για τα μαυρα παραθυρα η την κατεβαζω τωρα και ειναι ετοιμη?

3) Ερωτηση προς ολους για καθημερινη σταθερη χρηση ποια ειναι καλυτερη Miui η 20S?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρυσε ανθρωπε χρονια πολλα και καλη χρονια σου ευχομαι οπως και σε ολους!

 

1) Το ανταπτορακι το χρησιμοποιεις επειδη δεν αναγνωριζει USB 3.0 στο TWRP?

2) Η 20S η δικη σου εξακολουθει να χρειαζεται τα fixakia οπως για τα μαυρα παραθυρα η την κατεβαζω τωρα και ειναι ετοιμη?

3) Ερωτηση προς ολους για καθημερινη σταθερη χρηση ποια ειναι καλυτερη Miui η 20S?

 

1) Μάλλον ναι..αλλά το ρωτάω και γω...γιατί το δικό μου το αναγνωρίζει παντού εκτός από το ΤWRP!!

2) Ναι με Fιχακια περιμένουμε αναβάθμιση...

3) Ποιά Στικούδη..... η Rev 5.9.446D (Dev) τα σπάει....

Υ.Γ. Σύγκριση με iphone και Sam 07 σε κάμερα! 1η Σαμ με άπιαστη φωτεινότητα, 2ο iphone με απλότητα που σε τρελαίνει... 3ο πολύ μαύρο...όταν δεις τ' αλλα (ακόμη και Honor 7 είναι καλύτερο) κατά την διάρκεια του βίντεο - φωτό, αλλά η αποτύπωση του αποτελέσματος είναι διαφορετική και ΄καλύτερη απ' αυτήν που θα περίμενες!!!

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρυσε ανθρωπε χρονια πολλα και καλη χρονια σου ευχομαι οπως και σε ολους!

 

1) Το ανταπτορακι το χρησιμοποιεις επειδη δεν αναγνωριζει USB 3.0 στο TWRP?

2) Η 20S η δικη σου εξακολουθει να χρειαζεται τα fixakia οπως για τα μαυρα παραθυρα η την κατεβαζω τωρα και ειναι ετοιμη?

3) Ερωτηση προς ολους για καθημερινη σταθερη χρηση ποια ειναι καλυτερη Miui η 20S?

καλημέρα...:)

1. Εμένα τουλάχιστον παρ'όλο που είχα 3 καλώδια και 2 ανταπτοράκια από τα άλλα letv δεν έβλεπε τίποτα ουτέ τα otg usb2 ουτε hab usb-c3 Ευτυχώς με αυτό τα βλέπει όλα τα usb-3 και τους hdd usb-3-3.1:lol:

2. Nαι θέλει και τα fix για τα dark windows και αυτό που έχει στην ρομ...

3. Εμένα με έχει βολέψει η miui αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό....Ανάλογα τον χρήστη..:happy:

Cris πέρα από την οθόνη σε ανάλυση και ζωντάνια χρωμάτων,ξέρουμε που αλλού υστερεί το le 3 pro σε σχέση με το le max 2 που είναι δοκιμασμένο;

Δεν έχω δει κάτι άλλο και όσο αφορά τα χρώματα δεν νομίζω ότι η διαφορά είναι τόσο μεγάλη...;) Το hardware όμως και η μπαταρία τα σπάνε!!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε ερωτηση στο gearbest για τη ρομ που βαζει μου απαντησε

It is CN multilingual ROM from the factory for worldwide using.

Υπαρχει τετοια ρομ official ξερετε κατι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ερωτηση στο gearbest για τη ρομ που βαζει μου απαντησε

It is CN multilingual ROM from the factory for worldwide using.

Υπαρχει τετοια ρομ official ξερετε κατι;

 

Φυσικά.... Αγγλικά, Γαλικά, Γερμανικά,Ισπανικά, Αφρικανικά, Ινδικά, Ρώσικα και καμιά δεκαριά Κινέζικα....:lol:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα δεν παιζει να εχει, εστω εν μερει;

Εχει θεματακια αυτη η ρομ; και αν ναι αλλαζει ευκολα;

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα δεν παιζει να εχει, εστω εν μερει;

Εχει θεματακια αυτη η ρομ; και αν ναι αλλαζει ευκολα;

 

Θέματα δεν έχει κι ελληνικά ούτε εν μέρει, αλλά αν διαβάσεις τους οδηγούς στο πρώτο post, θα δεις ότι είναι πάρα πολύ εύκολο ν' αλλάξεις rom.

 

Crisbal, ακόμη δεν κατάφερε να κάτσει καλά η mix rom. Μετά από αρκετές εγκαταστάσεις με full wipe όλα και TWRP το δικό σου, στην πρώτη εκκίνηση που βγάζει τη λίστα με τις γλώσσες να διαλέξω, δεν έχει πάντα τα Ελληνικά προεπιλεγμένα. Οπότε φαντάζομαι κάτι δεν πάει καλά στην εγκατάσταση. Κι ακόμη έχω το πρόβλημα με το Titanium. Επαναφέρει από backup μόνο δεδομένα εφαρμογών κι όχι εφαρμογές. Κι αν το κάνω απεγκατάσταση, δεν μ' αφήνει να κάνω εγκατάσταση το apk του, ενώ με άλλα apk δεν έχει θέμα η rom. Καμιά ιδέα;

 

Πασχίζω να την περάσω όχι τόσο για τα ελληνικά και την εμφάνιση, όσο για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή παρέλαβα ένα ανταπτορακι με 0,50€ ΚΑΙ ΝΑΙ! ΘΑΎΜΑ! Βλέπει όλα τα usb3 flasakia μου και τους 3 σκληρούς μου! Επιτέλους! Έχω external storage in use! :dance::up:

Δοκίμασες το otg με απλά USB 2 στικάκια; Ή διαβάζει μόνο usb 3;

3) Ερωτηση προς ολους για καθημερινη σταθερη χρηση ποια ειναι καλυτερη Miui η 20S?

 

Περήφανος χρήστης της 20GRs. Υπεράψογη, πάρα πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας, ταχύτητα και λοιπά. Δεν έχω βρει τπτ προβληματικό. Αν θέλω ντε και καλά να γράψω κάτι, αυτό είναι ότι δε λειτουργεί η συντόμευση του EUI για το calculator και πρέπει να το ανοίγεις χειροκίνητα.

 

=========================================

 

Ακόμα δεν έχω βρει πως ενεργοποιείς το δακτυλικό για να τραβάς φωτογραφίες. Καμία ιδέα;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

1. Δοκίμασες το otg με απλά USB 2 στικάκια; Ή διαβάζει μόνο usb 3;

 

2. Αν θέλω ντε και καλά να γράψω κάτι, αυτό είναι ότι δε λειτουργεί η συντόμευση του EUI για το calculator και πρέπει να το ανοίγεις χειροκίνητα.

 

=========================================

 

3. Ακόμα δεν έχω βρει πως ενεργοποιείς το δακτυλικό για να τραβάς φωτογραφίες. Καμία ιδέα;

1. Tώρα που το ανέφερες και........ΝΑΙ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ!!:lol:

2. Είπαμε γιατί...γιατί έχει ως default το calculator της ASUS αν θες σου ανεβάζω ένα ζιπ με το Letv-Leui....;)

3. Aπο τις ρυθμίσεις των δακτυλικών αποτυπωμάτων, Λήψη φωτό κλπ.....έχω την miui επάνω και δεν μπορώ να δω ακριβώς αλλά εκεί κάπου είναι...:happy:

Θέματα δεν έχει κι ελληνικά ούτε εν μέρει, αλλά αν διαβάσεις τους οδηγούς στο πρώτο post, θα δεις ότι είναι πάρα πολύ εύκολο ν' αλλάξεις rom.

 

Crisbal, ακόμη δεν κατάφερε να κάτσει καλά η mix rom. Μετά από αρκετές εγκαταστάσεις με full wipe όλα και TWRP το δικό σου, στην πρώτη εκκίνηση που βγάζει τη λίστα με τις γλώσσες να διαλέξω, δεν έχει πάντα τα Ελληνικά προεπιλεγμένα. Οπότε φαντάζομαι κάτι δεν πάει καλά στην εγκατάσταση. Κι ακόμη έχω το πρόβλημα με το Titanium. Επαναφέρει από backup μόνο δεδομένα εφαρμογών κι όχι εφαρμογές. Κι αν το κάνω απεγκατάσταση, δεν μ' αφήνει να κάνω εγκατάσταση το apk του, ενώ με άλλα apk δεν έχει θέμα η rom. Καμιά ιδέα;

 

Πασχίζω να την περάσω όχι τόσο για τα ελληνικά και την εμφάνιση, όσο για την μπαταρία.

Άνοιξε το zip ΧΩΡΙΣ να αποσυμπιέσεις (διπλό κλικ δλδ) με 7zip ή winrar. Πήγαινε και μπες στο φάκελο>system>vendor>operator>app και μέσα θα δεις το TitaniumBackupPro. Σύρτο έξω στην επιφάνεια εργασίας να το έχεις και μετα επέλεξέ το μέσα στο ζιπ, και πάτα delete όπως έιναι. Κλέισε το winrar-7zip και φλάσαρε.Αφού τελειώσεις ( κάνε όλα τα wipe) να έχεις πάλι clean install, βάλτο στο κινητό και εγκατέστησέ το σαν κοινή εφαρμογη. Λογικά θα είσαι κομπλέ...;) Δοκίμασε να κατεβάσεις και το official TWRP να βάλεις για να δεις...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσταρετε ενα link με ενα ανταπτορακι για otg που δουλευει να το παρουμε κι εμεις,......
mi8
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το otg με απλά USB 2 στικάκια; Ή διαβάζει μόνο usb 3;

 

 

Περήφανος χρήστης της 20GRs. Υπεράψογη, πάρα πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας, ταχύτητα και λοιπά. Δεν έχω βρει τπτ προβληματικό. Αν θέλω ντε και καλά να γράψω κάτι, αυτό είναι ότι δε λειτουργεί η συντόμευση του EUI για το calculator και πρέπει να το ανοίγεις χειροκίνητα.

 

=========================================

 

Ακόμα δεν έχω βρει πως ενεργοποιείς το δακτυλικό για να τραβάς φωτογραφίες. Καμία ιδέα;

 

Λινγ για την 20GRs έχουμε ???

Link to comment
Share on other sites

1. Tώρα που το ανέφερες και........ΝΑΙ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ!!:lol:

2. Είπαμε γιατί...γιατί έχει ως default το calculator της ASUS αν θες σου ανεβάζω ένα ζιπ με το Letv-Leui....;)

3. Aπο τις ρυθμίσεις των δακτυλικών αποτυπωμάτων, Λήψη φωτό κλπ.....έχω την miui επάνω και δεν μπορώ να δω ακριβώς αλλά εκεί κάπου είναι...:happy:

 

Άνοιξε το zip ΧΩΡΙΣ να αποσυμπιέσεις (διπλό κλικ δλδ) με 7zip ή winrar. Πήγαινε και μπες στο φάκελο>system>vendor>operator>app και μέσα θα δεις το TitaniumBackupPro. Σύρτο έξω στην επιφάνεια εργασίας να το έχεις και μετα επέλεξέ το μέσα στο ζιπ, και πάτα delete όπως έιναι. Κλέισε το winrar-7zip και φλάσαρε.Αφού τελειώσεις ( κάνε όλα τα wipe) να έχεις πάλι clean install, βάλτο στο κινητό και εγκατέστησέ το σαν κοινή εφαρμογη. Λογικά θα είσαι κομπλέ...;) Δοκίμασε να κατεβάσεις και το official TWRP να βάλεις για να δεις...

 

Δοκίμασα και με το official TWRP, αλλά το πότε θα πάρει σαν προεπιλογή τα ελληνικά παρατήρησα ότι ήταν random. Πάντα κάνω install με wipe και την internal. Θα δοκιμάσω κι αυτό με το titanium και θα γράψω αν δούλεψε ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσταρετε ενα link με ενα ανταπτορακι για otg που δουλευει να το παρουμε κι εμεις,......

 

Έφτασε.... http://www.ebay.ca/itm/282146343637

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι... έχει βγάλει η εταιρεία κανένα PC suite ή έχετε να προτείνετε κανένα πρόγραμμα για android επειδή δεν έχω ιδέα (για παράδειγμα όσο ήμουν στην apple είχα το iTools που είχε τρομερά βοηθητικό περιβάλλον για μένα)..!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα απο ελλάδα αυτο το ανταπτορακι και παιζει μια χαρα όλα βιντεο μουσική κ.λ.π. εντάξει μου πήγε 11 ευρώ αλλά απο το να περιμένω τοσες μέρες δεν βαριεται

http://www.tech-in.gr/remax-otg-type-c-adapter-silver-type-c-to-female-usb.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Παιδιά είμα κάτοχος του leeco le max 2 εδώ και ένα μήνα περίπου το πήρα από ελλάδα μου στοίχησε 300 ευρώ είμαι ευχαριστημένος δεν λέω λίγο καλύτερο φωτεινό βίντεο να είχε θα ήταν τέλειο, έχω βάλει και εγώ την 20grs του cris είμαι καινούργιος στο forum και χαιρομαι που εχω βρει μια παρέα καλή για το λυσιμο των προβλημάτων πάντως το κινητο πετάει δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα όλα λειτουργούν άψογα να έισαι καλά cris και η υπόλοιπη παρέα.

Edited by augoustinos1964
διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμα κάτοχος του leeco le max 2 εδώ και ένα μήνα περίπου το πήρα από ελλάδα μου στοίχησε 300 ευρώ είμαι ευχαριστημένος δεν λέω λίγο καλύτερο φωτεινό βίντεο να είχε θα ήταν τέλειο, έχω βάλει και εγώ την 20grs του cris είμαι καινούργιος στο forum και χαιρομαι που εχω βρει μια παρέα καλή για το λυσιμο των προβλημάτων πάντως το κινητο πετάει δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα όλα λειτουργούν άψογα να έισαι καλά cris και η υπόλοιπη παρέα.

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι... έχει βγάλει η εταιρεία κανένα PC suite ή έχετε να προτείνετε κανένα πρόγραμμα για android επειδή δεν έχω ιδέα (για παράδειγμα όσο ήμουν στην apple είχα το iTools που είχε τρομερά βοηθητικό περιβάλλον για μένα)..!

 

Ακόμα όχι. Αλλά υπάρχουν αρκετές εφαρμογές στο store που βοηθάνε στην αποθήκευση και διαμοιρασμό αρχείων. Πχ Super Backup and restore, Shape apk, file sharing Κλπ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...