Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν. 2Κ μια χαρά θα είναι αλλά ίσως να καταναλώνει λίγο παραπάνω μπαταρία λόγω ανάλυσης οθόνης. Το βλέπεις και πράτεις ανάλογα. Μπαταρία όχι το μόνο που μπορείς για έξτρα χρόνο είναι να ενεργοποιησεις το auto battery saver. Και να βγάλεις από αυτό όλες τις εφαρμογές που θες να παίρνεις ειδοποιήσεις που έτσι κι αλλιώς θα το κάνεις πηγαίνοντας στην εφαρμογή και πατώντας επάνω δίνεις δικαιώματα, σήματα, ειδοποιησεις κλπ.

Οι κινούμενες εικόνες είναι το νέο moving Interface της miui έχει δηλαδή γραφικά με κίνηση κατά την λειτουργία. Αν δεν σου αρέσει το απενεργοποιείς.

Root κανονικά θέλει patch στο boot.img για να κάτσει σωστά. Δεν έκανα κάτι γι αυτό και δεν ξέρω γιατί την ήθελα όσο ποιο stock γίνεται. Αυτά και θα προσπαθήσω να φτιάξω και τα θέματα στα Ελληνικά γιατί είναι λίγο σπαστικό να ψάχνεις έτσι. Έχει πάντως τρομερά θέματα όπως το ios colors και το space runner κλπ.

2-3 που παρατήρησα είναι όταν μου έρχεται sms μου δείχνει τον αριθμό κ αφότου διαβάσω το μύνημα μου εμφανίζεται το όνομα. Στις επαφές δεν έχει Ελληνική αναζήτηση στο πλάι. Επίσης στην εφαρμογή play servise info - nova launcher ότι όταν πατάς να σου ανοίξει το play store σε πάει σε αυτό της xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2-3 που παρατήρησα είναι όταν μου έρχεται sms μου δείχνει τον αριθμό κ αφότου διαβάσω το μύνημα μου εμφανίζεται το όνομα. Στις επαφές δεν έχει Ελληνική αναζήτηση στο πλάι. Επίσης στην εφαρμογή play servise info - nova launcher ότι όταν πατάς να σου ανοίξει το play store σε πάει σε αυτό της xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπες στις αντίστοιχες εφαρμογές και κάνε τις ρυθμίσεις που θες εσύ . στα μηνύματα πάτα αρ virtual να δεις τα Settings Επίσης στις επαφές η αναζήτηση είναι επάνω σε μπάρα. Δοκιμάζω την Nougat moded τώρα και δεν μπορώ να δω... Θα την ξαναβάλω και θα τσεκάρω... Αυτό για τον NOVA launcher δεν τον έβαλα και δεν ξέρω. ;)

]

Cris πως μπορώ να καταλάβω ποιά ακριβώς έκδοση έχω για να κάνω το κατάλληλο wipe;

 

Βάλε ένα screenshot από το Phone info..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει ... Screenshoτ.jpg: Exceeds forum quota by 46,2 KB

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

android version 6.0.1

android security patch level : september 1. 2016

EUI VERSION 5.8.01S )(STABLE)

BASEBAND VERSION .2.0.c1.9-00033-M8996FAAAANAZM-1

Kernel version 3.18.20-perf-g5d98ff7

letv@pcnbj-cp018#1

Thu Sep 29 15:54:35 CST 2016

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει ... Screenshoτ.jpg: Exceeds forum quota by 46,2 KB

 

Εντάξει. Από την baseband και τον Kernel βλέπω την 16s 5.8.16s είναι.

Κάνε FACTORY reset και βάλε την 20GRs. Πέρνα πρώτο το TWRP και μετά... Εννοείται. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα στην παρεα χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους εδω...και φυσικα στον αρχηγο μας...cris δεν μπηκα στην διαδικασια να βαλω τις miui γιατι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την 20 που εxω την δικια σου...εχω παθει πλακα με την διαζειριση της μπαταριας του...εχεις φτιαξει τρελο παιχνιδι ρε φιλε τι να πω..ποτε με το καλο θα παιξεις την nougat;;;:D..αντε να χαρουμε λιγο παραπανω..
samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή με kingoroot και μόλις περάσει βάλε από πάνω supersu και μέσω αυτού απεγκατεστησε το kingoroot να μείνει μόνο ο supersu.

https://www.cnet.com/how-to/how-to-easily-root-an-android-device/

 

Δεν γίνετε με το Kingroot ούτε μέσω Kingroot για Windows. Αν έχετε κάποια ιδέα παρακαλώ μοιραστείτε. Θέλω root μόνο για να επαναφέρω titanium backup.

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε με το Kingroot ούτε μέσω Kingroot για Windows. Αν έχετε κάποια ιδέα παρακαλώ μοιραστείτε. Θέλω root μόνο για να επαναφέρω titanium backup.

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kingoroot ειπε ο Cris, οχι kingroot.. :)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Kingoroot ειπε ο Cris, οχι kingroot.. :)

Δοκίμασα και με αυτό!

 

Από την άλλη έχω σχεδόν επαναφέρει τα πάντα χειροκίνητα οπότε no big deal.

Η ρομ είναι τέλεια!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by obscured
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω κατι που μου δουλεψε με kingoroot.

Πατας ρουτ, δεν το κανει, κανεις restart τη συσκευη , ξαναπατας ρουτ και δουλευει.. εμενα δουλεψε σε 3 συσκευες ετσι. (Με mtk βεβαια)

Δες αν δουλεψει..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω κατι που μου δουλεψε με kingoroot.

Πατας ρουτ, δεν το κανει, κανεις restart τη συσκευη , ξαναπατας ρουτ και δουλευει.. εμενα δουλεψε σε 3 συσκευες ετσι. (Με mtk βεβαια)

Δες αν δουλεψει..

 

Το έκανα και αυτό ήδη. Έχω ρουταρει και εγώ Mtk συσκευές έτσι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό ήδη. Έχω ρουταρει και εγώ Mtk συσκευές έτσι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα. Μην παιδεύεσαι τσάμπα... Αν δεν επαιξε σημαίνει ότι ούτε SU θα παίξει ούτε τίποτα. Θέλει ειδικό patch και ρυθμίσεις στο boot.img. Είπαμε stock miui rom. Το μόνο που θα δω είναι μήπως φτιάξω τα θέματα και κάνα δυο τρεις bugs που έμειναν. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αλλωστε όποιος θέλει υπερτουρμπισμένη rom με root exposed και τα πάντα της μένει στην 20GR και είναι αρχηγός..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω παρατηρησει το εξης παραδοξο με τη μπαταρια στην 20grs!Αφήνωτο κινητο πριν κοιμηθω φορτισμενο με wifi αανοιχτό και κκλειστές ολες τις εφαρμογες απο πισω και το πρωι πολλες φορες ειναι 40 και 50% κατω η μμπαταρία! Αυτο γίνεται μονο τη νυχτα! Στη χρηση μπαταριας βγαζει ότι την καταναλωνει το "Λειτουργικό συστημα android" και "Υπηρεσία συστήματος"! Έχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω παρατηρησει το εξης παραδοξο με τη μπαταρια στην 20grs!Αφήνωτο κινητο πριν κοιμηθω φορτισμενο με wifi αανοιχτό και κκλειστές ολες τις εφαρμογες απο πισω και το πρωι πολλες φορες ειναι 40 και 50% κατω η μμπαταρία! Αυτο γίνεται μονο τη νυχτα! Στη χρηση μπαταριας βγαζει ότι την καταναλωνει το "Λειτουργικό συστημα android" και "Υπηρεσία συστήματος"! Έχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο?

 

Πήγαινε και τικαρε αυτό. Επίσης τσεκαρε τι σου δουλεύει στο background.

Screenshot_20170108_091908.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και τικαρε αυτό. Επίσης τσεκαρε τι σου δουλεύει στο background.

Σε ευχαριστώ Χρηστο θα το τσεκαρω και ενημερωνω!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Από την baseband και τον Kernel βλέπω την 16s 5.8.16s είναι.

Κάνε FACTORY reset και βάλε την 20GRs. Πέρνα πρώτο το TWRP και μετά... Εννοείται. ;)

Βιάστικα και αφου το τσεκαρα και ειναι unlocked, πέρασα ,twrp.

Τωρα μπορώ να flashαρω miui στο καπάκι; Και αν ναι ποια να κανω wipe;

Link to comment
Share on other sites

Βιάστικα και αφου το τσεκαρα και ειναι unlocked, πέρασα ,twrp.

Τωρα μπορώ να flashαρω miui στο καπάκι; Και αν ναι ποια να κανω wipe;

 

Wipe _advance wipe και επιλεγεις όλα τα κουτάκια εκτός internal & USB και slide δεξιά να γίνει.Μετα install δες οδηγίες.Αν θες να έχεις root Xposed modules κλπ 6.12.3 .Αν θες στοκ stable κατάσταση 6.12.29 .Αν θες σούπερ μπαταρία και root Xposed κλπ τα πάντα όλα .20GRs. Αν θες σταθερή τον καθημερινής χρήσης 19s. Μην ξεχάσεις στην 20 τα φιξ αυτό στο ποστ και τα σκοτεινά παράθυρα.;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις αντίστοιχες εφαρμογές και κάνε τις ρυθμίσεις που θες εσύ . στα μηνύματα πάτα αρ virtual να δεις τα Settings Επίσης στις επαφές η αναζήτηση είναι επάνω σε μπάρα. Δοκιμάζω την Nougat moded τώρα και δεν μπορώ να δω... Θα την ξαναβάλω και θα τσεκάρω... Αυτό για τον NOVA launcher δεν τον έβαλα και δεν ξέρω. ;)

]

 

Βάλε ένα screenshot από το Phone info..

Καλημέρα. Στα μυνήματα ότι και αν έκανα από τις ρυθμίσεις δεν μου εμφάνιζε τα ονόματα όταν έρχοταν μηνημα από τον πάροχο σε περίπτωση που το είχα κλειστό και είχα κλήση . Έβαλα σε όλες τις επαφές το πρόσημο +30 και λύθηκε, αυτό με τώρα με τις επαφές στο ευρετήριο η μπάρα στα δεξιά είναι στα αγγλικά και δεν λειτουργεί αλλά οκ θα αλλάξω τρόπο αναζήτησης. Επίσης στην εφαρμογή tapatalk όταν πάω να βάλω φατσούλα δεν μου εμφανίζει σωστά τα εικονίδια. (2κ 640 dpi)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

1.Στα μυνήματα ότι και αν έκανα από τις ρυθμίσεις δεν μου εμφάνιζε τα ονόματα όταν έρχοταν μηνημα από τον πάροχο σε περίπτωση που το είχα κλειστό και είχα κλήση . Έβαλα σε όλες τις επαφές το πρόσημο +30 και λύθηκε,

2.αυτό με τώρα με τις επαφές στο ευρετήριο η μπάρα στα δεξιά είναι στα αγγλικά και δεν λειτουργεί αλλά οκ θα αλλάξω τρόπο αναζήτησης.

3.Επίσης στην εφαρμογή tapatalk όταν πάω να βάλω φατσούλα δεν μου εμφανίζει σωστά τα εικονίδια. (2κ 640 dpi)

1. Μπράβο υπομονή! Σιγά μην το κάνω σε 1850 επαφές.....:lol::lol:

2. Θα το δω μόλις βγάλω την δοκιμαστική...

3. Σίγουρα λόγω 2κ ανάλυσης ...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Μπράβο υπομονή! Σιγά μην το κάνω σε 1850 επαφές.....:lol::lol:

2. Θα το δω μόλις βγάλω την δοκιμαστική...

3. Σίγουρα λόγω 2κ ανάλυσης ...;)

με την εφαρμογή number fixer γίνεται με το πάτημα ενός κουμπιού! βγάζει /βάζει το πρόθεμα της χώρας.

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογή number fixer γίνεται με το πάτημα ενός κουμπιού! βγάζει /βάζει το πρόθεμα της χώρας.

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

 

Ναι την ξέχασα ότι την είχα στην προηγούμενη έκδοση... :lol::lol:

Με τόσα που κάνω μαζί δεν θυμάμαι ούτε το..... Όνομα μου!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας έβαλα την νέα miui του cris πολύ καλή ρομ. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι έβαλα την εφαρμογή nova go και την βλέπει ρουτ πως γίνεται αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας έβαλα την νέα miui του cris πολύ καλή ρομ. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι έβαλα την εφαρμογή nova go και την βλέπει ρουτ πως γίνεται αυτό.

 

Καλησπέρα. Πριν είχες ROM με root? Αν όχι και έκανες clean installation πρέπει να το δω αύριο πάλι και να σου πω .:confused: Υπάρχει μία περίπτωση να βλέπει το BusyBox και να την αναγνωρίζει ως root.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...