Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ισχύει για όλα τα λειτουργικά και όλες τις εφαρμογές συστήματος που δεν ξέρουμε ή δεν είμαστε σίγουροι τι κάνουν.;)

 

Δεν είμαι αρχάριος στο θέμα αυτό. Σε όλα τα προηγούμενα κινητά που είχα (samsung galaxy s advance, lg l90, lenovo z1, zuk z1) και τους περνούσα ρομ πάγωνα εφαρμογές (όχι σημαντικές) για το λειτουργικό και δεν είχαν πρόβλημα. Εδώ αγανάκτησα να βρω την αιτία των bootloop αλλά μάλλον η leeco κάτι έχει κάνει με τις ρομ της. Πχ βάζω SwiftKey και παγωνω το Google που είναι stock πληκτρολόγιο. Παρόλο που δεν είναι σημαντική εφαρμογή για το κινητό το leeco μπαίνει σε bootloop. Ακόμα και την εφαρμογή ταινίες Google που δεν έχει καμία σημασία για το λειτουργικό το σύστημα μπαίνει σε bootloop. Αυτά παρόλο που δεν τα χρησιμοποιείς καταναλώνουν μπαταρία (έστω και λίγο). Τέλος πάντων τα σταματάω με το greenify και τελείωσε η ιστορία. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν μ' ακούει κανείς από σπασμένο Myphone.....

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορείτε να ανοίξετε (πρωτοβουλία σας, αλλά κατόπιν αιτήματός μας, ακόμη και στην περίπτωση που ο ίδιος δεν ήθελε) ένα DONATE στο όνομα του CrisBal!

Θα το εκτιμούσαμε αφάνταστα!

Ευχαριστώ και περιμένω μια απάντηση μόνο από το Myphone!

 

Το έχω ξαναπεί. ΔΕΝ ΘΈΛΩ! ΔΕΝ ΠΑΊΡΝΩ! ΔΕΝ ΔΈΧΟΜΑΙ! DONATES!

Κανένα κρασάκι να μαζευτούμε όλοι μαζί να πιούμε ρεφενέ πολύ ευχαρίστως! :lol:;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί. ΔΕΝ ΘΈΛΩ! ΔΕΝ ΠΑΊΡΝΩ! ΔΕΝ ΔΈΧΟΜΑΙ! DONATES!

Κανένα κρασάκι να μαζευτούμε όλοι μαζί να πιούμε ρεφενέ πολύ ευχαρίστως! :lol:;)

 

μην λες τέτοια,θα σου έρθουν καμιά 10 άτομα με τα τηλ στο χέρι και θα ψάχνεις μπρίζα για το laptop σου :lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Α.... Ναι το ξέχασα αυτό..... Μισό επιστρέφω με το How to....

ΥΓ είχες βάλει καθόλου Cuoco rom ή ήρθε με την fastboot του Cuoco?

Λοιπόν ΧΑΛΑΣΜΈΝΑ FINGERPRINT - ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ

Κατεβάζουμε το Fingerprint.mdt firmware που φλασαρεται συνήθως όταν κάνουμε τα πάντα καινούργια με qfil και το βάζουμε στο /Firmware/image. Σύμφωνα με το ρωσικό φόρουμ οι περισσότεροι που βάλανε Quoco χαλάσανε το fingerprint και φλασαροντας το mdt ο σενσορας επανήλθε 100%.

 

 

 

Μία χαρά αφού έκανα τα tweaks της 20GRs..3 ώρες από το 40% και έχω τώρα 15% με wifi, οθόνη κλπ.

Cris που το βρίσκουμε το fix για fingerprint?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cris που το βρίσκουμε το fix για fingerprint?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έφτασε...... https://mega.nz/#F!tpYVnBKL!wyN94MY5QPOJgmy0Eb2K-A

Το ξεζιπαρεις και μέσα στο φάκελο qfil το βρίσκεις και το βάζεις. ;)

Κρατάς και όλο το πακέτο γιατί αυτά είναι όλα όσα χρειάζεσαι για Unbrick ότι κι αν συμβεί στο μέλλον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μην λες τέτοια,θα σου έρθουν καμιά 10 άτομα με τα τηλ στο χέρι και θα ψάχνεις μπρίζα για το laptop σου :lol:

 

Κάτσε Κάτσε να πάρω και το Le3 Pro να δεις γλέντια.... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

...........................Κάτσε Κάτσε να πάρω και το Le3 Pro να δεις γλέντια.... :lol::p

 

Παράτησε τους λέμε και έλα από 1+3Τ μεριά να βγούνε τρελά γούστα :lol::lol::lol::lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πειρε ο αδερφός μου ένα redmi not3pro έχει stable 8.0.5.0 αλλά ελληνικά όχι

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από την 8.1.1 Stable και μετά. Εύκολο είναι κατέβασε την από το Xiaomi. com σαν update zip και χωρίς ξεκλειδώματα Bootloader την περνάει από το update του συστήματος. Αρκεί να είναι Official και όχι Unofficial.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66437&d=1483984991

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε...... https://mega.nz/#F!tpYVnBKL!wyN94MY5QPOJgmy0Eb2K-A

Το ξεζιπαρεις και μέσα στο φάκελο qfil το βρίσκεις και το βάζεις. ;)

Κρατάς και όλο το πακέτο γιατί αυτά είναι όλα όσα χρειάζεσαι για Unbrick ότι κι αν συμβεί στο μέλλον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάτσε Κάτσε να πάρω και το Le3 Pro να δεις γλέντια.... :lol::p

Crisbal το link δεν δουλεύει

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Crisbal το link δεν δουλεύει

 

Οκ από αλλού λοιπόν... https://mega.nz/#!WholSY7Y!UrBCcopLAL_e-bxlI9iWAWrFLghFjkRF-boFwWDS5AU

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παράτησε τους λέμε και έλα από 1+3Τ μεριά να βγούνε τρελά γούστα :lol::lol::lol::lol:

 

Talibanακο αιντε ρε αγορακι μου στο φορουμ σας και σπασε αλλων αρ@@@@α, απο την πρωτη στιγμη που αρχισες να γραφεις εδω σου απαντηθηκαν ολες οι αποριες σου και διαλεξες αλλο κινητο να αγορασεις. Εκανες την επιλογη σου, τωρα τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια. ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Talibanακο αιντε ρε αγορακι μου στο φορουμ σας και σπασε αλλων αρ@@@@α, απο την πρωτη στιγμη που αρχισες να γραφεις εδω σου απαντηθηκαν ολες οι αποριες σου και διαλεξες αλλο κινητο να αγορασεις. Εκανες την επιλογη σου, τωρα τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια. ;)

 

χαλάρωσε φιλαράκο, μην σκιάζεσαι, πλάκα κάνω :)

Οι αναγκες μου ήταν διαφορετικές και για αυτό επέλεξα άλλη συσκευή , αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν θα παρακαλουθώ τον Χρήστο, κάποια στιγμή οι δρόμοι μας σίγουρα θα συναντηθούν ;)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρε Cris μόλις ρουταρα την (καταληκτική) miui σου με το κολπάκι του τύπου από το Xda και καπάκι μου πετάς τούμπανο Eui. Είναι η πρώτη φόρα τόσα χρόνια που έχω android που δεν ξέρω ποια ρομ να βάλω. Η μια καλύτερη από την άλλη! Είσαι απίστευτος!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαλάρωσε φιλαράκο, μην σκιάζεσαι, πλάκα κάνω :)

Οι αναγκες μου ήταν διαφορετικές και για αυτό επέλεξα άλλη συσκευή , αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν θα παρακαλουθώ τον Χρήστο, κάποια στιγμή οι δρόμοι μας σίγουρα θα συναντηθούν ;)

Ναι δεν είδες πάλι...γελάσαμε όλοι με την μ@κ@κί@ σου....

Ρε ουστ...:lol::lol::lol::D

Link to comment
Share on other sites

----ΠΩΣ ΘΑ ΡΟΥΤΑΡΕΤΕ KAI ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ XPOSED ΣΤΗΝ ΜIUI8 6.12.29 ----

 

1.Ανοίγουμε πρώτα το ζιπ της rom με winrar or 7zip ΧΩΡΙΣ να αποσυμπιέσουμε και πάμε στο /system/xbin/su και σβήνουμε το su και κλείνουμε το winrar - 7zip και φλασάρουμε την rom.

Αν την έχετε ήδη φλασάρει πάτε μέσω TWRP file manager στην ίδια διαδρομή και το σβήνετε.

 

2. Όπως είμαστε από το TWRP και αφού έχουμε κατεβάσει από εδώ https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445 το τελευταίο Magisk Manager το φλασάρουμε και κάνουμε reboot to system χωρίς Wipe.

 

3. Μπαίνουμε σύστημα και το ανοίγουμε και κάνουμε install/upgrade μόλις ζητηθεί από την εφαρμογή.

 

4.Όταν τελειώσει κάνουμε επανεκκίνηση στο κινητό και βλέπουμε ότι είναι ενεργοποιημένο.

 

5.Κατεβάζουμε το phh SuperUser for Magisk https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3988488&d=1483407725 .

 

6.Κάνουμε Reboot to recovery και flash το ζιπ από εκεί και χωρίς wipe Reboot στο σύστημα.

 

7.Ανοίγουμε το Magisk app και βλέπουμε ότι είμαστε rooted.

 

8. Εγκαθιστούμε τον τελευταίο phhSUPERSU από το phh SuperUser from PlayStore https://play.google.com/store/apps/details?id=me.phh.superuser&hl=en , το ανοίγουμε και δίνουμε τα κατάληλα δικαιώματα root στις εφαρμογές που θέλουμε.

 

9.Κατεβάζουμε το Magisk MIUI Xposed https://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-xposed-miui-t3367634 και το ανοίγουμε με winrar or 7zip χωρίς να αποσυμπιέσουμε και παίρνουμε όλα τα αρχεία από τον φάκελο arm64 και τα βάζουμε στον φάκελο arm, αντικαθιστώντας τα υπάρχοντα όταν ζητηθεί, το κλείνουμε και φλασάρουμε από το TWRP με wipe ART/DALVIC cache & cache πριν και μετά το flash και κάνουμε reboot to system.

 

10. Κατεβάζουμε τα αγαπημένα μας modules και Τέλος!. ;) Thanks goes to [xda-developers] users @ manu_up & @edjocute

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όσους έχουν την 20grs μην παγώσετε-διαγράψετε καμία εφαρμογή συστήματος γιατί στην επόμενη επανεκκίνηση το κινητό δεν θα ξανά ανοίξει και θα μπει σε bootloop!

 

Την 20GRs την έχω βασανίσει μέχρι αηδίας με παγώματα κι απεγκαταστάσεις εφαρμογών και συστήματος και χρήστη. Ακόμη και τον launcher έκανα απεγκατάσταση κι όλα ήταν μια χαρά. Το μοναδικό bootloop ήταν όταν έσβηνα την εφαρμογή του ok google, που κι αυτό λύθηκε όταν αφαίρεσα το apk από το zip της rom. Κι από μπαταρία, είναι πραγματικά σκυλί...

 

Ποιες εφαρμογές σβήνεις και κάνει bootloop;

Link to comment
Share on other sites

1)πως σας φαίνεται η κατανάλωση της μπαταρίας; εγώ γενικά είμαι ικανοποιημένος.:)

 

https://postimg.org/image/br5xzizbl/

 

2)το patch για τα σκούρα παράθυρα το πέρασα 4 με 5 φορές και δεν διορθώθηκε το πρόβλημα...:(:worry:

 

3) οι φωτογραφίες που βγάζω μου φαίνονται λίγο σκοτεινές...πρέπει να ρυθμίσω κάτι ή είναι σε όλους έτσι;:ninja:

 

4)την ένδειξη κυκλοφορίας kb/s πάνω στην μπάρα πως την εμφανίζω;:!:

 

5)πολλές φορές δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις απο watsapp , viber και yahoo mail.έχω δώσει τα δικαιώματα απο ρυθμίσεις->δικαιώματα καθώς και από ρυθμίσεις->εφαρμογές->WatsApp ή Viber->Άδειες/Ειδοποιήσεις/Άνοιγμα από προεπιλογή .:worry::!:

Αν τα έχω ανοιχτά να τρέχουν στο παρασκήνιο έρχονται κανονικά αλλιώς πότε έρχονται και πότε όχι.;)

:thanks:

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν την είδατε (noug), Στικούδη την είπατε... Ρε για ποιά Στικούδη μιλάς..κάτσε πρώτα να....

Υ.Γ. Καλύτερα να περιμένεις την version Νο8 Android θα σου πρότεινα εγώ...

....εν τω μεταξύ αγόρασε και κανένα power bank, καλό θα σου κάνει!!!

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

https://uploadocean.com/ul60dkqjcifp

μάλλον είναι η καλύτερη που εχω δοκιμασει κατέβασε την 1.1.12

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Le max 2 + DJI Mavic Pro = τα σπάνε κυριολεκτικά......σε 4κ βιντεο, FB, Youtube....και σε φωτό 16m 16X9

... και σε samsung SUHD είναι τρέλα!

Όταν με δείτε με το Leecho ποδήλατο φωνάξτε με...

 

Υ.Γ. Ψάχνω για μια καλή φωτογραφική και βίντεο μηχανή...μπορεί να βοηθήσει κανένας σας?

Ευχαριστώ....

 

https://uploadocean.com/ul60dkqjcifp

μάλλον είναι η καλυτερη που έχω δει κατέβασε την 1.1.12

Link to comment
Share on other sites

Να περιμενουμε την νεα σου Rom αποψε?

 

Όχι. Λόγω προσωπικού προβλήματος από μεθαύριο πρωί. Πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά Βέβαια.. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Κατοχος κ εγω εδω κ 4 μερες του lemax 2 x820. λυστε μου σας παρακαλω μια απορια.

Πως κανουμε λογαριασμο στην Leeco?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...