Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρει κάποιος αν είναι δυνατή η αλλαγή του digitizer χωρίς να αλλάξεις οθόνη και αν ναι ποια διαδικασία ακολουθειτε ίσως κάποιο video?? οποια βοήθεια δεκτή ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν ήταν για σένα το ποστ ήταν για το παλικάρι που περιμένει να παραλάβει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να κατεβάσω και το stock recovery?

Link to comment
Share on other sites

αν αφορα εμενα αυτο το ποστ πως θα το περασω στην συσκευη? δεν εχω επικοινωνια με usb ...μανταρα γινανε ολα να δω πως θα τη κανω τωρα

Για δες το καλώδιο που έχεις αν είναι Data transfer. Στην αρχή είχα και γω θέμα να το περασω γιατί έφταιγε το καλώδιο. Εβαλα ενα γνήσιο απο το max x900 που ειχα και ολα κομπλέ. Επίσης κανε τικ να σου δει την συσκευή σαν mtp.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να κατεβάσω και το stock recovery?

Δεν χρειάζεται. Δες τι καλώδιο έχει στην συσκευασία γιατί εμενα μου ήρθε type c σε type c. Οπότε κοιτα να πάρεις ένα type c σε usb για το pc σου.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δες το καλώδιο που έχεις αν είναι Data transfer. Στην αρχή είχα και γω θέμα να το περασω γιατί έφταιγε το καλώδιο. Εβαλα ενα γνήσιο απο το max x900 που ειχα και ολα κομπλέ. Επίσης κανε τικ να σου δει την συσκευή σαν mtp.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

φιλε μου δεν ειναι απο το καλωδιο καταφερα να βαλω στην συσκευη αλλη ρομ και μου βγαζει το ιδιο μημυμα οπως γραφω ποιο πανω

 

edit εκανα εκαθαριση cashe και ολα οκ

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος αν είναι δυνατή η αλλαγή του digitizer χωρίς να αλλάξεις οθόνη και αν ναι ποια διαδικασία ακολουθειτε ίσως κάποιο video?? οποια βοήθεια δεκτή ευχαριστώ.

Πακέτο οθόνη & digitizer θα τα πάρεις >> https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160912052208&SearchText=+Le+max+2+digitizer

Αλλαγή>> https://www.youtube.com/watch?v=Elwn7f1qPes

;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσω και το stock recovery?

Μόλις το πάρεις τσεκάρεις bootloader μήπως και φοράει επίσημη ή ποσταρεις να σου πούμε. Βάζεις πρώτα TWRP και μετά όποια ρομ θες.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 10-12-2016 15:51 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-01-2017 17:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 10-01-2017 19:23 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 11-01-2017 06:17 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Έρχεται και η σειρά μου ! Μπορεί να μου πει κάποιος τι να έχω έτοιμο κατεβασμένο γιατί το ίντερνετ μου δεν τ λες και σφαίρα. Την 20 gr by crisbal θέλω να περάσω

 

Άντε μια χαρά! Και χωρις παρτράγουδα! Εμένα πάλι από τον νοέμβρη έρχεται... Δε το βλέπω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όσους έχουν την 20grs μην παγώσετε-διαγράψετε καμία εφαρμογή συστήματος γιατί στην επόμενη επανεκκίνηση το κινητό δεν θα ξανά ανοίξει και θα μπει σε bootloop!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιερώνεται, είδα ότι πωλείται ως ξεχωριστό part το digitizer για αυτό λέω να αλλάξω μόνο αυτό η οθόνη δεν έχει πάθει κάτι, οπότε σκέφτομαι ότι αν έχουνε ως ξεχωριστό ανταλλακτικό θα υπάρχει και ο τρόπος, είναι κάτι που έχω καταλάβει λάθος??

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όσους έχουν την 20grs μην παγώσετε-διαγράψετε καμία εφαρμογή συστήματος γιατί στην επόμενη επανεκκίνηση το κινητό δεν θα ξανά ανοίξει και θα μπει σε bootloop!

Αυτό ισχύει για όλα τα λειτουργικά και όλες τις εφαρμογές συστήματος που δεν ξέρουμε ή δεν είμαστε σίγουροι τι κάνουν.;)

ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιερώνεται, είδα ότι πωλείται ως ξεχωριστό part το digitizer για αυτό λέω να αλλάξω μόνο αυτό η οθόνη δεν έχει πάθει κάτι, οπότε σκέφτομαι ότι αν έχουνε ως ξεχωριστό ανταλλακτικό θα υπάρχει και ο τρόπος, είναι κάτι που έχω καταλάβει λάθος??

Ναι είναι κολλημένα μαζί και δεν ξεκολανε χωρίς να σπάσουν!.

Πακέτο θα τα πάρεις όπως σου είπα.:)

 

-_-_-_-_-_-__-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Dev566Beta Root+ Xposed+ New interface + Multi launchers+ updates+ Super battery+ International Roaming + updates από τούςdevelopers με baseband 0.50 και σε λίγο με dt2wp dt2so κα..

Έρχεται....... Μαζί μέ συχνά updates από τους developers και φυσικά Ελληνικά.;)

Screenshot_20170111_163403.jpg Screenshot_20170111_163449.jpg Screenshot_20170111_163616.jpg Screenshot_20170111_163515.jpg Screenshot_20170111_163541.jpg Screenshot_20170111_163616.jpg Screenshot_20170111_165254.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλα τα λειτουργικά και όλες τις εφαρμογές συστήματος που δεν ξέρουμε ή δεν είμαστε σίγουροι τι κάνουν.;)

 

Ναι είναι κολλημένα μαζί και δεν ξεκολανε χωρίς να σπάσουν!. Πακέτο θα τα πάρεις όπως σου είπα.:)

 

είχα βρει ένα σε αγγελία σε καλή τιμή με σπασμένο digitizer και σκεφτόμουν να το πάρω αλλά τώρα μου κoπηκε η φορa σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου :D. παιδιά αν κανείς το πουλάει μην ντρέπεστε ρίξτε πμ :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Cris σε πόσες περίπου μέρες θα ανέβει το νέο σου διαμάντι?

 

Τελειώνω αύριο κάποιες μικροδιορθώσεις και αύριο βράδυ ανεβαίνει MEGA. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλα τα λειτουργικά και όλες τις εφαρμογές συστήματος που δεν ξέρουμε ή δεν είμαστε σίγουροι τι κάνουν.;)

 

Ναι είναι κολλημένα μαζί και δεν ξεκολανε χωρίς να σπάσουν!.

Πακέτο θα τα πάρεις όπως σου είπα.:)

 

-_-_-_-_-_-__-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Dev566Beta Root+ Xposed+ New interface + Multi launchers+ updates+ Super battery+ International Roaming + updates από τούςdevelopers με baseband 0.50 και σε λίγο με dt2wp dt2so κα..

Έρχεται....... Μαζί μέ συχνά updates από τους developers και φυσικά Ελληνικά.;)

Screenshot_20170111_163403.jpg Screenshot_20170111_163449.jpg Screenshot_20170111_163616.jpg Screenshot_20170111_163515.jpg Screenshot_20170111_163541.jpg Screenshot_20170111_163616.jpg Screenshot_20170111_165254.jpg

Δεν προλαβαίνω να χαρω μια ρομ και βγάζεις μια άλλη. Δεν σε προλαβαίνουμε πια. :) :) :) :cool:

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλα τα λειτουργικά και όλες τις εφαρμογές συστήματος που δεν ξέρουμε ή δεν είμαστε σίγουροι τι κάνουν.;)

 

Ναι είναι κολλημένα μαζί και δεν ξεκολανε χωρίς να σπάσουν!.

Πακέτο θα τα πάρεις όπως σου είπα.:)

 

-_-_-_-_-_-__-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Dev566Beta Root+ Xposed+ New interface + Multi launchers+ updates+ Super battery+ International Roaming + updates από τούςdevelopers με baseband 0.50 και σε λίγο με dt2wp dt2so κα..

Έρχεται....... Μαζί μέ συχνά updates από τους developers και φυσικά Ελληνικά.;)

Τρελαίνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!

:D:D:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Cris σε xiaomi έχουν βάλει Ελληνικά ξέρεις?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι. Όλες οι Official Global Developer & official global stable εχουν Ελληνικά πλέον. Αλλά με το team της xiaomi-miui.gr. τα έχουμε έτσι κι αλλιώς! :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Crisbal η τον που θα ανεβάσεις είναι EUI??

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Rom

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Crisbal η rom που θα ανεβάσεις είναι EUI

Δεν φαίνεται?

Και ένα SUPER TIP για ρουταρισμα της δικιας μου Miui 8 6.12.29

Χάρη στους xda δείτε πως θα την ρουτάρετε.

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70506838&postcount=201

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν μ' ακούει κανείς από σπασμένο Myphone.....

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορείτε να ανοίξετε (πρωτοβουλία σας, αλλά κατόπιν αιτήματός μας, ακόμη και στην περίπτωση που ο ίδιος δεν ήθελε) ένα DONATE στο όνομα του CrisBal!

Θα το εκτιμούσαμε αφάνταστα!

Ευχαριστώ και περιμένω μια απάντηση μόνο από το Myphone!

Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρεις και φτιάξεις και τα χαλασμένα fingerprint θα σου στείλω κατσίκι δώρο το πάσχα

 

Α.... Ναι το ξέχασα αυτό..... Μισό επιστρέφω με το How to....

ΥΓ είχες βάλει καθόλου Cuoco rom ή ήρθε με την fastboot του Cuoco?

Λοιπόν ΧΑΛΑΣΜΈΝΑ FINGERPRINT - ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ

Κατεβάζουμε το fingerprint64.mbn firmware που φλασαρεται συνήθως όταν κάνουμε τα πάντα καινούργια με qfil και το βάζουμε στο /Firmware/image. Σύμφωνα με το ρωσικό φόρουμ οι περισσότεροι που βάλανε Quoco χαλάσανε το fingerprint και φλασαροντας το fingerprint64.mbn ο σενσορας επανήλθε 100%.

 

Από κατανάλωση μπαταρίας τι λέει? Φωτεινότητα, χρώματα, κάμερα κλπ?

 

Μία χαρά αφού έκανα τα tweaks της 20GRs..3 ώρες από το 40% και έχω τώρα 15% με wifi, οθόνη κλπ.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...