Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα ένα on screen test 2ωρων Και 45λ. Φωτεινότητα εννοείται άψογη! Και auto και χειροκινιτη. Από το 47% έφτασε στο 20% καλά είναι πιστεύω με wifi on, browsing και οθόνη με τις νέες ρυθμίσεις που έφτιαξα και Screen density 460 dpi517 και ανάλυση 4166 Χ 1786 με χρώματα super colored το λευκό ποιο λευκό από ποτέ κλπ κλπ... :happy:

ΥΓ έχει και ρυθμίσεις για double tap to wake up screen off on status bar

Πες μου οτι εβγαλες και τα κινέζικα πάνω αριστερά? Ποτε με το καλό θα μας φτιάξεις?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα...κατοχος 2 letv κινητων..(χ620-χ800) θα αφησω το 620 για να παω σε κατι καλυτερο..το προβλημα μου ειναι πως ειμαι αναμεσα στο χ820 και le pro 3..εσεις πιο θα προτιμουσατε?απο θεμα ρομ υπαρχει υποστηριξη ή θα πριζω παλι τον "crisbal"?? :p με ενδιαφερει και το θεμα φωτογραφικης και στα 2 κινητα..καθε γνωμη δεκτη..

Ευχαριστω προκαταβολικα..!!

 

Για μένα πάρε το Le3 Pro από άποψη hardware - μπαταρίας αν βέβαια έχεις τα λεφτά . Φωτογραφίες σχεδόν ίδιες έχουν και ας έχει μικρότερη ανάλυση η κάμερα του 3.Εχει άλλο frame.. Ελληνικές ρομ μην περιμένεις εκτός κι αν μου το φέρεις για κάνα 15νθημερο... :p:lol::lol:

Έλα στην παρέα μας αν αποφασίσεις και δεν θα με πριξεις.. Έχουμε αρκετές ρομ ήδη.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες μου οτι εβγαλες και τα κινέζικα πάνω αριστερά? Ποτε με το καλό θα μας φτιάξεις?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και τα κινέζικα έφυγαν και το φως είναι εκτυφλωτικό και τα σκούρα θέματα και τα λευκά τζάμι και έβαλα έξτρα ρυθμίσεις από την EUI και άλλα πολλά αύριο πρωί ανεβαίνει MEGA. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάρε το Le3 Pro από άποψη hardware - μπαταρίας αν βέβαια έχεις τα λεφτά . Φωτογραφίες σχεδόν ίδιες έχουν και ας έχει μικρότερη ανάλυση η κάμερα του 3.Εχει άλλο frame.. Ελληνικές ρομ μην περιμένεις εκτός κι αν μου το φέρεις για κάνα 15νθημερο... :p:lol::lol:

Έλα στην παρέα μας αν αποφασίσεις και δεν θα με πριξεις.. Έχουμε αρκετές ρομ ήδη.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και τα κινέζικα έφυγαν και το φως είναι εκτυφλωτικό και τα σκούρα θέματα και τα λευκά τζάμι και έβαλα έξτρα ρυθμίσεις από την EUI και άλλα πολλά αύριο πρωί ανεβαίνει MEGA. ;)

Καλα είσαι απιστευτος.

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς το Google Drive είναι στο ίδιο σημείο. Drive σκέτο λέγεται. Σβήστο με τον ίδιο τρόπο..;)

 

0. Ωραία άρα έχεις recovery... Βάζεις λοιπον την rom (ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ) ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ-ΔΕΝ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΖΕΙΣ!..μεσα στον κεντρικό φάκελο του κινητού ΟΧΙ σε φάκελο..

1. Πατάς πρώτα το wipe>advance wipe> και επιλέγεις ΟΛΑ τα κουτάκια ΕΚΤΟΣ από internal storage > κάνεις slide την κάτω μπάρα δεξιά να γίνει και μετά κάνεις πάλι επανεκκίνηση σε recovery

2. Όπως είπα ποιο πάνω την βάζεις στον κεντρικό φακελο root directory...

3. Tα είπαμε....Τώρα πατάς το INSTALL βρισκεις την rom.zip την επιλέγεις (ταπ επάνω της) και κάνεις την μπάρα slide δεξιά να γίνει η εγκατάσταση....ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ μεχρι να γράψει rom installed.... Μετα πατάς το κουμπί κάτω αριστερά να κάνει wipe ART/DALVIC Cache & Cache και το κάνει μόνο του και πατάς το reboot to system.

Tέλος... ;)

 

ευχαριστω πολυ εβαλα τελικα την 20grs . τα εκανα ολα συμφωνα με τις οδηγιες και παλι δεν εκανε install και τις 2 ρομ.

Τελικα ξετσεκαρα ενα κουτακι που ελεγε zip signatures νομιζω και εκανε κανονικα install την 20grs η οποια ειναι φοβερη.

ευχαριστω κ παλι και συγνωμη για την ενοχληση.:clap::mobile::respect::respect::respect:

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ εβαλα τελικα την 20grs . τα εκανα ολα συμφωνα με τις οδηγιες και παλι δεν εκανε install και τις 2 ρομ.

Τελικα ξετσεκαρα ενα κουτακι που ελεγε zip signatures νομιζω και εκανε κανονικα install την 20grs η οποια ειναι φοβερη.

ευχαριστω κ παλι και συγνωμη για την ενοχληση.:clap::mobile::respect::respect::respect:

 

Αν σου είχε τικαριστει το Check for zip signatures ΔΕΝ θα σου έμπαινε καμία ρομ... :lol:

Πάλι καλά που το είδες... Τώρα ξέρεις.. Μην ξεχάσεις και τα φιξ για την 20..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάρε το Le3 Pro από άποψη hardware - μπαταρίας αν βέβαια έχεις τα λεφτά . Φωτογραφίες σχεδόν ίδιες έχουν και ας έχει μικρότερη ανάλυση η κάμερα του 3.Εχει άλλο frame.. Ελληνικές ρομ μην περιμένεις εκτός κι αν μου το φέρεις για κάνα 15νθημερο... :p:lol::lol:

Έλα στην παρέα μας αν αποφασίσεις και δεν θα με πριξεις.. Έχουμε αρκετές ρομ ήδη.. ;)

 

 

Δεν ειναι οικονομικο το θεμα..ειναι "ψυχολογικο" εβαλα την δικια σου ρομ στο χ800 και ησυχασα..στο χ620 ακομα "παλευω" με του ιταλου και σωστο κινητο δεν ειναι..και απλα δεν θελω να ξαναπερασω ολο αυτο..(γιατι δεν ειμαι και γνωστης)

Μακαρι να μπορουσα να σου φερω και le pro 1 μηνα αλλα να το παρω πισω κινητο.. :p

Αν υπαρχει ετοιμη για το χ820 θα προτιμησω 'δυστυχως' αυτο,παρολαυτα θα ηθελα το le pro 3 σαν πιο καινουργιο..!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά είχα και εγώ για μικρό διάστημα το x620, x820 και με της ρομ του Ιταλού ταλαιπωρία και τα έδωσα, από ότι βλέπω και διαβάζω το νήμα εδώ ο φίλος μας Crisbal έχει κάνει εξαιρετική δουλειά μπράβο του για την υπομονή του και το κουράγιο του. Τώρα έχω ένα Xiaomi mi Max και ένα vivo xplay 5 elite. Φίλε crisbal δεν βγάζεις καμιά ρομ για το vivo xplay 5 elite που δεν έχει ελληνικό μενού. Θα συνεχίσω να διαβάζω το νήμα και μπορεί να επιστρέψω και εγώ πάλι στην παρέα σας. Καλή χρονιά σε όλους σας.

 

Sent from my vivo Xplay5S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά ποια η διαφορά του x820 με του x822, ποιο είναι καλύτερο?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7032217#post7032217

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6957628#post6957628

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάρε το Le3 Pro από άποψη hardware - μπαταρίας αν βέβαια έχεις τα λεφτά . Φωτογραφίες σχεδόν ίδιες έχουν και ας έχει μικρότερη ανάλυση η κάμερα του 3.Εχει άλλο frame.. Ελληνικές ρομ μην περιμένεις εκτός κι αν μου το φέρεις για κάνα 15νθημερο... :p:lol::lol:

Έλα στην παρέα μας αν αποφασίσεις και δεν θα με πριξεις.. Έχουμε αρκετές ρομ ήδη.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και τα κινέζικα έφυγαν και το φως είναι εκτυφλωτικό και τα σκούρα θέματα και τα λευκά τζάμι και έβαλα έξτρα ρυθμίσεις από την EUI και άλλα πολλά αύριο πρωί ανεβαίνει MEGA. ;)

Οπότε αύριο πρωί έχει να λιώσει το F5 από τα πολλά refresh!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά είχα και εγώ για μικρό διάστημα το x620, x820 και με της ρομ του Ιταλού ταλαιπωρία και τα έδωσα, από ότι βλέπω και διαβάζω το νήμα εδώ ο φίλος μας Crisbal έχει κάνει εξαιρετική δουλειά μπράβο του για την υπομονή του και το κουράγιο του. Τώρα έχω ένα Xiaomi mi Max και ένα vivo xplay 5 elite. Φίλε crisbal δεν βγάζεις καμιά ρομ για το vivo xplay 5 elite που δεν έχει ελληνικό μενού. Θα συνεχίσω να διαβάζω το νήμα και μπορεί να επιστρέψω και εγώ πάλι στην παρέα σας. Καλή χρονιά σε όλους σας.

 

Sent from my vivo Xplay5S using Tapatalk

Καλημέρα.... Οχι! Αν δεν έχεις θέμα χρημάτων πάρε το 3 γιατί μάλλον θα πουλήσω τα 2 (rn3, x800) και θα πάω προς τα εκεί μόλις έχω τα χρήματα....Έχει επίσημες ρομ μία χαρά και developer rom's .Μην κρίνεις σε σχέση με το US ...Αυτό ήταν άλλη ιστορία αμαρτωλή....:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ι

Χρηστο ποια ή διαφορά στην miui που έχεις ανεβάσει και σε αυτή που θα αναβάσεις?

Εδώ>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7034727#post7034727

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Κατ' αρχήν είναι η τελευταία 6.12.29 που σημάινει ότι έχει πρόσθετες ρυθμίσεις από την miui.global.stable.:)

2. Έχει πλέον τις εργοστασιακές ρυθμίσεις φωτισμού και χρωμάτων βίντεο της EUI.:D

3. Παίρνει και εμφανίζει σωστά όλα τα light themes σε αντίθεση με την προηγούμενη που δεν εμφανιζόντουσαν.:happy:

4. Εχει πρόσθετες ρυθμίσεις ανάλυσης οθόνηs και ευαισθησίας αγγιγμάτων. dpi & density.:ninja:

5. Δεν είναι root που σημαίνει παίζουν NOVA GO, OTE GO και όλες οι εφαρμογές που δεν θέλουν να είσαι root.:wacko:

6. Έχει ενσωματωμένο DOLBY ATMOS με εμφάνιση της σουίτας για ρυθμίσεις από τον χρήστη.:cool:

7. Έχει δεύτερο interface για γρήγορη εμφάνιση και λειτουργία χρήσης.:shifty:

8. Έχει tweaks για καλύτερη διαχείριση ενέργειας άρα και μεγαλύτερη διάρκεια μπαταριας.:p

9. Έχει όλα τα βοηθητικά προγράμματα-εφαρμογές την miui.com για ασφάλεια,προστασία αγορών κλπ:!:

10. Δεν υπάρχουν ποια οι κινέζικες γραμματοσειρές-σύμβολα που εμφανιζόντουσαν στην οθόνη.:p

11. Διαθέτει double tap to screen of επάνω στην status bar.

12. Γρήγορο fingerprint από την επίσημη EUI 18S.

ΑΥΤΑ.....:happy:

 

Ωραία.θα την αναβάσεις σήμερα? Την περιμένω με ανυπομονησία για να ξαναστησω το κινητό όπως θέλω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα,το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει με το le cloud,το κινητο ειναι με την official 5.9.20s x822 english chinese rom εργοστασιακο εδω και καμμiα εβδομαδα δεν συνδεετε ,δειτε τις εικονες μηπως δεν φταιει ο σερβερ.

http://prntscr.com/ds583i

 

http://prntscr.com/ds59a3

 

στην δευτερη φωτο αν πατησω enable τις επιλογες δεν συνδεετε,με συνδεει χωρις αυτες μονο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά!!

μετά από καμιά βδομάδα που έχω κάνει την παραγγελία από gearbest μέσω paypal φίλου, μου ήρθε Ticket που λέει οτι το ποσό έγινε refund και θα πρέπει αν συνεχίσω να θέλω το κιν. να παραγγείλω μέσω western union. Έχει τύχει σε κανέναν?

 

"We have received your feedback regard of payment verification. We apologize for any inconvenience for you.

After reviewed through Gearbest risk control team, we are sorry to inform you that we cannot accept this transaction as payment verification was not completed. We suggest replacing your order and pay with Western Union if you still like the products.

We cancel the order now and issue a refund to your original payment account. Please check your payment account later.

For orders paid with PayPal, payment will be refunded to your PayPal account within 48 hours.

For orders paid with credit card, payment will be refunded to your credit card within 7-14 business days. The exact time will depend on your card issuing bank.

Please kindly note that this ticket will be closed. If you have any questions regarding your order, please feel free to submit a new ticket in our support center."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά!!

μετά από καμιά βδομάδα που έχω κάνει την παραγγελία από gearbest μέσω paypal φίλου, μου ήρθε Ticket που λέει οτι το ποσό έγινε refund ......"[/i]

Χρόνια πολλά...Ναι σε άλλο ένα παιδί πάλι από GearBest...κάτι με την προμήθεια του paypal πρέπeι να παίζει ή με τους νέους κανόνες ασφαλείας αγορών που έχει η paypal προσ το GearBest...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κανένα app για ραδιόφωνο offline παίζει να υπάρχει; Βασικά δεν ξέρω αν το θέμα ραδιόφωνο είναι θέμα ελλείψεως hardware ή software, οπότε αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει, θα ήμουν ευγνώμων :)
Link to comment
Share on other sites

Κανένα app για ραδιόφωνο offline παίζει να υπάρχει; Βασικά δεν ξέρω αν το θέμα ραδιόφωνο είναι θέμα ελλείψεως hardware ή software, οπότε αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει, θα ήμουν ευγνώμων :)

Πολύ σωστά το είπες. Η λειτουργία radio offline εξαρτάται από οδηγούς υλικού(drivers) στον kernel και τη χρήση radio device μέσω ΒΤ hardware. Οπότε προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι τέτοιο...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.crisbal είσαι σίγουρος ότι κατάφερες να δουλέψει στην miui το double tap to wake;Έτσι κι αλλιώς δηλαδή σ'αγαπάμε αλλά επειδή το έχω ψάξει αρκετά είναι πολύ δύσκολο να δουλέψει αν και από εσένα όλα πρέπει να τα περιμένει κανείς χαχαχαχαχα
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.crisbal είσαι σίγουρος ότι κατάφερες να δουλέψει στην miui το double tap to wake;Έτσι κι αλλιώς δηλαδή σ'αγαπάμε αλλά επειδή το έχω ψάξει αρκετά είναι πολύ δύσκολο να δουλέψει αν και από εσένα όλα πρέπει να τα περιμένει κανείς χαχαχαχαχα

 

11. Διαθέτει double tap to screen off επάνω στην status bar. :wacko::wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris ποτέ να την περιμένουμε;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως πάντα άλλωστε.... :lol: την έβαλα από το πρωί στις 07:00 να ανέβει και κόπηκε στο 55% στις 12:30! :wacko: Θα την βάλω το βράδυ που δεν έχει τόσο traffic... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Πριν λίγες μέρες μου ήρθε το εν λόγο κινητό από aliexpress (rtdc store). Προερχόμενος από redmi note 3 pro , παρατήρησα:

Όμορφο! - πολύ καλύτερη οθόνη - πολύ καλύτερη κάμερα (και οι δύο). Ψιλοαντίστοιχη αυτονομία.

Αλλά... μου λείπει το miui που το είχα συνηθήσει, το ράδιο, η κάρτα microsd.

Επίσης δεν το βλέπω τόσο σβέλτο όσο το xiaomi. Ειδικά τα 3 virtual buttons κάτω είναι ψιλομουλάρια, δεν πιάνουν με την πρώτη κάποιες φορές.

Φταίει το λειτουργικό;

Τώρα φοράει 5,8,01S (stable).

Ααααα, ξέχασα , όταν προσπαθώ να βάλω κάποια widget στην επιφάνεια εργασίας , μου λέει : not enough space on this screen , ακόμα και αν η επιφάνεια είναι άδεια από εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Πριν λίγες μέρες μου ήρθε το εν λόγο κινητό από aliexpress (rtdc store). Προερχόμενος από redmi note 3 pro , παρατήρησα:

Όμορφο! - πολύ καλύτερη οθόνη - πολύ καλύτερη κάμερα (και οι δύο). Ψιλοαντίστοιχη αυτονομία.

Αλλά... μου λείπει το miui που το είχα συνηθήσει, το ράδιο, η κάρτα microsd.

Επίσης δεν το βλέπω τόσο σβέλτο όσο το xiaomi. Ειδικά τα 3 virtual buttons κάτω είναι ψιλομουλάρια, δεν πιάνουν με την πρώτη κάποιες φορές.

Φταίει το λειτουργικό;

Τώρα φοράει 5,8,01S (stable).

Ααααα, ξέχασα , όταν προσπαθώ να βάλω κάποια widget στην επιφάνεια εργασίας , μου λέει : not enough space on this screen , ακόμα και αν η επιφάνεια είναι άδεια από εικονίδια.

 

Θέμα λειτουργικού και ρυθμίσεων είναι και μάλλον φοράς την 16s. Περίμενε να ανεβάσω την miui να γυρίσεις στα γνωστά μονοπάτια ή αν θες root xposed κλπ βάλε την 6.12.3. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...