Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσείς που παραλάβατε τώρα πότε παραγγείλατε? Μόνο εγώ δεν θα παραλάβω μου φαίνεται :mad::mad::mad:

 

Φαντάζομαι με postNL σου έρχεται ε; Άστα! Και εγώ έχω αρχίσει να απογοητεύομαι (περιμένω grey 4/32), αγορά 11/11 από geek αποστολή 17/11 και από 29/11 το γνωστό "The item is on transport to the country of destination"... Τα ακουστικά και ένα tempered άλλαξε πριν μερικές μέρες σε arrive. Άντε να δούμε. Ελπίζω να μη μείνω με τα αξεσουάρ χωρις τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Να ευλογήσουμε και λίγο τα γένια μας, για την ακρίβεια του CrisBal..

Που το βρήκες αυτό? :wacko::wacko::lol::wacko::wacko:

edit OK... Κατάλαβα τώρα που το είδα προσεκτικά....

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris για να βάλω xposed στην 20GRs θα πρεπει πρωτα να έχω τον stock eui launcher? Δουλευει και με τον nougat που εχεις βάλει?
Link to comment
Share on other sites

Wipe _advance wipe και επιλεγεις όλα τα κουτάκια εκτός internal & USB και slide δεξιά να γίνει.Μετα install δες οδηγίες.Αν θες να έχεις root Xposed modules κλπ 6.12.3 .Αν θες στοκ stable κατάσταση 6.12.29 .Αν θες σούπερ μπαταρία και root Xposed κλπ τα πάντα όλα .20GRs. Αν θες σταθερή τον καθημερινής χρήσης 19s. Μην ξεχάσεις στην 20 τα φιξ αυτό στο ποστ και τα σκοτεινά παράθυρα.;)

 

Cris σε ευχαριστώ, όλα καλά , έβαλα miui.

Μια ερώτηση.. Όταν ενώνω το τηλ με το pc, και προσπαθώ να πάρω τις φωτογραφίες , αργεί πάρα πολύ, συνήθως μονο μια καταφέρνω να τραβήξω και μετά μου βγάζει μυν . : Error Copying File or Folder

A device attached to the system is not functioning.

Αυτό μου το έκανε και με την προηγούμενη rom αλλά και τώρα με την miui.

Ξέρεις τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Cris για να βάλω xposed στην 20GRs θα πρεπει πρωτα να έχω τον stock eui launcher? Δουλευει και με τον nougat που εχεις βάλει?

 

Νομίζω πως ναι.. Αλλά να σου πουν και τα παιδιά που έχουν κάνει πολλές δοκιμές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris σε ευχαριστώ, όλα καλά , έβαλα miui.

Μια ερώτηση.. Όταν ενώνω το τηλ με το pc, και προσπαθώ να πάρω τις φωτογραφίες , αργεί πάρα πολύ, συνήθως μονο μια καταφέρνω να τραβήξω και μετά μου βγάζει μυν . : Error Copying File or Folder

A device attached to the system is not functioning.

Αυτό μου το έκανε και με την προηγούμενη rom αλλά και τώρα με την miui.

Ξέρεις τι συμβαίνει;

 

Τσέκαρε πως το βλέπει στην διαχείριση συσκευών. MTP DEVICE?ή αλλιώς? Αν ναι οκ αν όχι drivers άλλους. Πάντα να τις τραβάς στην επιφάνεια εργασίας και μετά σε φάκελο.. Δοκίμασε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Edit . κάτι παίζεται με την μπροστινή θύρα usb.

Το κούμπωσα πίσω και όλα καλά.

Σε ευχαριστώ και πάλι.

Cris σε ευχαριστώ, όλα καλά , έβαλα miui.

Μια ερώτηση.. Όταν ενώνω το τηλ με το pc, και προσπαθώ να πάρω τις φωτογραφίες , αργεί πάρα πολύ, συνήθως μονο μια καταφέρνω να τραβήξω και μετά μου βγάζει μυν . : Error Copying File or Folder

A device attached to the system is not functioning.

Αυτό μου το έκανε και με την προηγούμενη rom αλλά και τώρα με την miui.

Ξέρεις τι συμβαίνει;

Δεν νομίζω να είναι drivers.

Όταν στέλνω αρχεία από το pc στο κινητό, πάνε σφαίρα. Όταν προσπαθώ να τα τραβήξω δεν....

Edited by vixos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους! Μετά από σχεδόν δύο χρόνια το meizu m1 note που έχω άρχισε να κολλάει... Αξίζει να πάρω την έκδοση με τα 6gb?
Link to comment
Share on other sites

Όσο και να προσπάθησα να βάλω xposed στην 20grs δεν μπόρεσα. Όλα αυτά με stock ui lancer. Δεν πείραζει πάντως θα το αφήσω έτσι
Link to comment
Share on other sites

Cris σε ευχαριστώ, όλα καλά , έβαλα miui.

Μια ερώτηση.. Όταν ενώνω το τηλ με το pc, και προσπαθώ να πάρω τις φωτογραφίες , αργεί πάρα πολύ, συνήθως μονο μια καταφέρνω να τραβήξω και μετά μου βγάζει μυν . : Error Copying File or Folder

A device attached to the system is not functioning.

Αυτό μου το έκανε και με την προηγούμενη rom αλλά και τώρα με την miui.

Ξέρεις τι συμβαίνει;

 

Το γραφω για να το δουν και αλλοι, οταν το βγαζει αυτο το σφαλμα ευθυνεται ειτε η θυρα USB ειτε το καλωδιο, η λυση ειναι να δοκιμαζουμε αλλες θυρες/καλωδια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους! Μετά από σχεδόν δύο χρόνια το meizu m1 note που έχω άρχισε να κολλάει... Αξίζει να πάρω την έκδοση με τα 6gb?

 

με κλειστα τα ματια,.....λογω CrisBal...

mi8
Link to comment
Share on other sites

με κλειστα τα ματια,.....λογω CrisBal...

Έχω τη 6g ram 64 έκδοση και ως τώρα δεν μου έχει πέσει κάτω από 3g ram ελεύθερη. Θα σου έλεγα παρτο μόνο και μόνο για την παραπάνω χωρητικότητα rom. ( εννοείται και λόγω CrisBal)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι με postNL σου έρχεται ε; Άστα! Και εγώ έχω αρχίσει να απογοητεύομαι (περιμένω grey 4/32), αγορά 11/11 από geek αποστολή 17/11 και από 29/11 το γνωστό "The item is on transport to the country of destination"... Τα ακουστικά και ένα tempered άλλαξε πριν μερικές μέρες σε arrive. Άντε να δούμε. Ελπίζω να μη μείνω με τα αξεσουάρ χωρις τηλέφωνο!

 

Δηλαδή εγώ που παρήγγειλα από 28/11 να φανταστώ ότι έχω μέλλον ακόμα....

 

Εντωμεταξύ τα αξεσουάρ που είχα παραγγείλει στα μέσα Δεκεμβρίου τα έχω παραλάβει όλα..

 

Υπομονή!!!

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες προσπαθειες που εχω κανει για να περασω την 20Gr απο Cris επεστρεψα στην 20 την επισημη .Ακολουθω ολη την διαδικασια και κανω συνεχως clean install αλλα δεν ξερω τι γινεται και κανει συνεχως bootloop ,την αφηνω για πανω απο μιση ωρα και σταματαει στις μπαλλες . Σε οσους δουλευει περιπου σε ποσα λεπτα κανει την πρωτη εκκινηση ;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες προσπαθειες που εχω κανει για να περασω την 20Gr απο Cris επεστρεψα στην 20 την επισημη .Ακολουθω ολη την διαδικασια και κανω συνεχως clean install αλλα δεν ξερω τι γινεται και κανει συνεχως bootloop ,την αφηνω για πανω απο μιση ωρα και σταματαει στις μπαλλες . Σε οσους δουλευει περιπου σε ποσα λεπτα κανει την πρωτη εκκινηση ;

Καλό μεσημέρι... 4λεπτά & 48 δευτερόλεπτα περίπου. Μήπως φλασάρεις τα φίξ πρίν να κάνεις την πρώτη είσοδο και ρυθμίσεις στο σύστημα? Πρώτα φλας την ρομ, εισοδος στο σύστημα, ρυθμίσεις,έξοδος στο TWRP φλας το 1ο ζιπ που είναι στο ποστ , εισοδος συστημα χωρίς wipe, εξοδος στο TWRP φλας 2ο ζιπ για τα σκοτεινά παράθυρα, και πάλι είσοδο χωρίς wipe.Τέλος...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris ,δεν εχω καταφερει να μπω ωστε να το σεταρω και για αυτο περναω μονο το zip με τη ρομ .Ο χρονος που δινεις ομως ειναι μονο οταν περναω την China ROM ,οσες εχω περασει (custom) ο χρονος ειναι μεγαλυτερος αλλα μετα απο 5-6 bootloop περναει για να το σεταρω πχ στην 19s και στην miui . Εχω δοκιμασει να την κατεβασω τουλαχιστον τρεις φορες στον υπολογιστη οποτε δεν ειναι θεμα του zip .
Link to comment
Share on other sites

Cris ,δεν εχω καταφερει να μπω ωστε να το σεταρω και για αυτο περναω μονο το zip με τη ρομ .Ο χρονος που δινεις ομως ειναι μονο οταν περναω την China ROM ,οσες εχω περασει (custom) ο χρονος ειναι μεγαλυτερος αλλα μετα απο 5-6 bootloop περναει για να το σεταρω πχ στην 19s και στην miui . Εχω δοκιμασει να την κατεβασω τουλαχιστον τρεις φορες στον υπολογιστη οποτε δεν ειναι θεμα του zip .

Άρα κάτι άλλο γίνεται. Μήπως λέω μήπως δεν έχει ξεκλειδωσει σωστά ο Bootloader? Κάνε ένα τσεκ κάνοντας τον δεύτερο τρόπο στον οδηγό αλλά πρώτα δοκίμασε με φουλ Install & internal. Κάνε και ένα τσέκ μήπως είναι τικαρισμένο το md5 Zip verification. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Le max 2 + DJI Mavic Pro = τα σπάνε κυριολεκτικά......σε 4κ βιντεο, FB, Youtube....και σε φωτό 16m 16X9

... και σε samsung SUHD είναι τρέλα!

Όταν με δείτε με το Leecho ποδήλατο φωνάξτε με...

 

Υ.Γ. Ψάχνω για μια καλή φωτογραφική και βίντεο μηχανή...μπορεί να βοηθήσει κανένας σας?

Ευχαριστώ....

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Το είδα κατά τύχη και εκ πρώτης όψεως είναι φοβερό. Αλήθεια αξίζει τόσο πολύ όσο λένε τα χαρακτηριστικά του ή είναι καμιά κινεζοφτηνοδουλειά με μέτρια φωτογραφική και βίντεο, καμιά ενημέρωση στο λειτουργικό, και μέτριο ως κάκκιστο UI?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το είδα κατά τύχη και εκ πρώτης όψεως είναι φοβερό. Αλήθεια αξίζει τόσο πολύ όσο λένε τα χαρακτηριστικά του ή είναι καμιά κινεζοφτηνοδουλειά με μέτρια φωτογραφική και βίντεο, καμιά ενημέρωση στο λειτουργικό, και μέτριο ως κάκκιστο UI?

Φίλε, όλοι εδώ μέσα στην ομάδα θα σου πούμε ότι αξίζει. Αξίζει ακόμη πιο πολύ διότι έχουμε και πολύ καλή υποστήριξη χάρη στον φίλο CrisBal, ο οποίος κάθε τόσο μας προσφέρει νέο ενδιαφέρον για το κινητό μας, μέσω των ανανεώσεων του software που μας προσφέρει + αμέριστη βοήθεια σε ό,τι πρόβλημα προκύπτει στον καθένα.

Το κινητό είναι πραγματικά αξιοθαύμαστο. Σε κάνει να νιώθεις έξυπνος και μάγκας διότι μπορείς να ισχυριστείς ότι, χωρίς να έχεις πέσει θύμα του άκρατου καταναλωτισμού και της μόδας(samsung, iphone κτλ), κατέχεις ένα κινητό στα 200 Ε και λιγότερο πλέον, που κάνει ό,τι κάνουν(και μερικές φορές ακόμη καλύτερα μάλιστα) τα κινητά που κοστίζουν 3 και 4 φορές τα λεφτά του. Αυτά.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, όλοι εδώ μέσα στην ομάδα θα σου πούμε ότι αξίζει. Αξίζει ακόμη πιο πολύ διότι έχουμε και πολύ καλή υποστήριξη χάρη στον φίλο CrisBal, ο οποίος κάθε τόσο μας προσφέρει νέο ενδιαφέρον για το κινητό μας, μέσω των ανανεώσεων του software που μας προσφέρει + αμέριστη βοήθεια σε ό,τι πρόβλημα προκύπτει στον καθένα.

Το κινητό είναι πραγματικά αξιοθαύμαστο. Σε κάνει να νιώθεις έξυπνος και μάγκας διότι μπορείς να ισχυριστείς ότι, χωρίς να έχεις πέσει θύμα του άκρατου καταναλωτισμού και της μόδας(samsung, iphone κτλ), κατέχεις ένα κινητό στα 200 Ε και λιγότερο πλέον, που κάνει ό,τι κάνουν(και μερικές φορές ακόμη καλύτερα μάλιστα) τα κινητά που κοστίζουν 3 και 4 φορές τα λεφτά του. Αυτά.

Σ'ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιερωσες για να γράψεις. Βάζει σοβαρή υποψηφιότητα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει το fix που λείνει το πρόβλημα με τα σκοτεινά παράθυρα διαλόγου.. και εχω αλλα προβληματα, το τηλεφωνο μου βγαζει μηνυμα συνεχως: δυστυχως η εφαρμογη ui εχει σταματησει... και η διαδικασια com.androit εχει σταματησει.. και δεν εχω καθολου επικοινωνια με το τηλεφωνο βγαζοντας το παρον μηνυματα.. εχω κανει εργαστασιακες και παλι τα ιδια.Ενω το twrp μου γραφει σε ολ οκ. ΤΙ δεν καθετε καλα? Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 10-12-2016 15:51 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-01-2017 17:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 10-01-2017 19:23 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 11-01-2017 06:17 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Έρχεται και η σειρά μου ! Μπορεί να μου πει κάποιος τι να έχω έτοιμο κατεβασμένο γιατί το ίντερνετ μου δεν τ λες και σφαίρα. Την 20 gr by crisbal θέλω να περάσω

Link to comment
Share on other sites

Την 20gr το patch για τις γλώσσες και την εφαρμογή που θα σου θα σου περάσει το twrp του CrisBal. Για πιο αναλυτικά δες το πρώτο ποστ για την συσκευή μας.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την 20gr το patch για τις γλώσσες και την εφαρμογή που θα σου θα σου περάσει το twrp του CrisBal. Για πιο αναλυτικά δες το πρώτο ποστ για την συσκευή μας.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αν αφορα εμενα αυτο το ποστ πως θα το περασω στην συσκευη? δεν εχω επικοινωνια με usb ...μανταρα γινανε ολα να δω πως θα τη κανω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν ήταν για σένα το ποστ ήταν για το παλικάρι που περιμένει να παραλάβει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...