Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα την 19άρα του Χρήστου και πέρασα σύμφωνα με τις οδηγίες την DevTestModed. Δεν έχω LeEco account και δεν μπορώ να προσπεράσω αυτό το βήμα. Κατά το πρώτο άνοιγμα μιλάω μετά την εγκατάσταση. Το τηλέφωνο είναι δηλωμένο σε κάποιον LeEco account (του προηγούμενου ιδιοκτήτη φαντάζομαι)

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεπεράσω αυτό το βήμα;

 

Ναι μπες στο site Leeco. Com φτιάξε δικό σου λογαριασμό και βάλτον στην εγκατάσταση θα σου έρθει και email επιβεβαίωσης στο Pc.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι λέει η συσκευή είναι συνδεδεμένη/κλειδωμένη με τον ξένο λογαριασμό. Δεν μου δίνει επιλογή να κάνω login ή register.

Μου ζητάει τον κωδικό του παλιού γι να το ξεκλειδώσει.

Εννοείται ότι ζήτησα τον κωδικό από τον παλιό ιδιοκτήτη και περιμένω. Ελπίζω να μπαίνει στο φορουμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και δεν έχω usb type C otg να βάλω άλλη ρομ

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε recovery είδε το κινητό ο υπολογιστής και μπόρεσα ν' αντιγράψω την 20άρα του Χρήστου. Σε αυτήν υπάρχει η επιλογή να παρακάμψω την διαδικασία για LeEco account και μπόρεσα ν' ανοίξω το κινητό.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε recovery είδε το κινητό ο υπολογιστής και μπόρεσα ν' αντιγράψω την 20άρα του Χρήστου. Σε αυτήν υπάρχει η επιλογή να παρακάμψω την διαδικασία για LeEco account και μπόρεσα ν' ανοίξω το κινητό.

 

Οκ λοιπόν. Θα φτιάξω μια έκδοση που να μην περιλαμβάνει Leeco account καθόλου ώστε να μην χρειάζεται registration και κωδικοί unbind. Lite edition δλδ.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου τρώει πολύ χρόνο, σ' ευχαριστώ πολύ. Δεν θέλω να τρώω από τον χρόνο σου αν και είμαι φανατικός των light editions. Προσωρινά θα επιστρέψω στην 19άρα γιατί την 20άρα δεν την βολεύτηκα
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα άλλο κινητό??

Πέρασα την 566D kai e;ida kai ellhnik;a!

Δεν το πιστεύω... φίλε CrisBal είσαι MEGAS και τρανός!

1) Εμένα το Fing σκοτώνει...μπαμ με την μία! Χρειάζομαι να κάνω και το άλλο κολπάκι σου??

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα άλλο κινητό??

Πέρασα την 566D kai e;ida kai ellhnik;a!

Δεν το πιστεύω... φίλε CrisBal είσαι MEGAS και τρανός!

1) Εμένα το Fing σκοτώνει...μπαμ με την μία! Χρειάζομαι να κάνω και το άλλο κολπάκι σου??

2) To exposed δεν δουλεύει....

 

1. Όχι τίποτα δεν κάνεις αν δεν έχεις πρόβλημα. Ελπίζω να πάει καλά η ρομ αυτή γιατί με παίδεψε πολύ να την σεταρω με λάθη που είχαν οι Γερμανοί και πάλι έμειναν κάνα δυο. ;)

2.EDIT Εγκατάσταση xposed intaller και ρυθμίσεις για την σωστή εγκατάσταση του xposed.zip.

!Προσοχή! Θα βάλετε το xposed x87 framework κατευθείαν μέσα από την εφαρμογή και όχι από από το TWRP, γιατί μετά μέσα στο σύστημα Θα χτυπήσουν οι υπηρεσίες play.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οπα να το και το xposed 87 is active!

Η εγκατάσταση έγινε με το γνωστό factory reset!

Όλα τέλεια και όπως τα περιγράφεις...πουθενά εμπόδια....

1) Asus Launcher από τους τρεις...

2) To remote control κλείνει όλες τις συσκευές μου...ΟΛΕΣ!

3) Η κουρτίνα δεν κατεβαίνει από πάνω προς τα κάτω...αλλά όπως ήταν πριν με το αριστερό πλήκτρο!

4) Το bluetooth αναγνώρισε όλες τις συγκευές...μπαστούνια κάμερες ακουστικά ηχεία κ.λ.π.

5) χρήση OTG σούπερ!

6) Αλλαγή player

To playstore σταμάτησε να δουλεύει γιατί?? τι πρέπει να κάνω?? Βγάζει μήνυμα συνεχόμενο.....

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Οπα να το και το xposed 87 is active!

To playstore σταμάτησε να δουλεύει γιατί?? τι πρέπει να κάνω??

Άνοιξε το YouTube ή έναν Chrome. Θα ζητήσει να κάνει αναβάθμιση στις υπηρεσίες Google. Άστο να το κάνει και μετά λογικά θα είναι οκ. Δεν μου το έκανε γιατί με το που άνοιξα τον Chrome στην αρχή μου έκανε κατευθείαν αναβάθμιση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε... δεν σε πρόλαβα, φοβήθηκα και έκανα clean εγκατάσταση! Άρχισα τα παιχνίδια...

για να δούμε τώρα....το έκανε μετά το xposed...και λέω τώρα να κάνω πρώτα εγκατάσταση το xposed και μετά το playstore

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε... δεν σε πρόλαβα, φοβήθηκα και έκανα clean εγκατάσταση! Άρχισα τα παιχνίδια...

για να δούμε τώρα....το έκανε μετά το xposed...και λέω τώρα να κάνω πρώτα εγκατάσταση το xposed και μετά το playstore

 

Το xposed ΔΕΝ ΤΟ ΚΆΝΟΥΜΕ INSTALL ΑΠΟ ΤΟ twrp!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα......μια από τα ίδια....δεν λειτουργεί και τα έκανα όλα όπως τα είπες...

Έκανα απεγκατάσταση του xposed και ξαναδούλεψε το playstore...

άρα προσοχή στους επόμενους που θα θελήσουν να το εγκαταστήσουν...

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα......μια από τα ίδια....δεν λειτουργεί και τα έκανα όλα όπως τα είπες...

Έκανα απεγκατάσταση του xposed και ξαναδούλεψε το playstore...

άρα προσοχή στους επόμενους που θα θελήσουν να το εγκαταστήσουν...

 

Περίεργο.... Θα το δω αύριο....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Την περασα πριν λιγο, εστησα το κινητο και το xposed framework το περασα απευθειας μεσα απο την εφαρμογη. (v87) Κανενα προβλημα ουτε με τα modules ουτε με τα google processes.
Link to comment
Share on other sites

24a0468f64c3cb60ad5f3c09642c542c.jpg

 

Αυτό μου βγάζει για το xposed στην αναβάθμιση.

 

Επίσης πάλι βγάζει σφάλμα στο recovery όταν κάνω wipes είτε επιλέξω OTG είτε internal!!! Wtf??

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε απάντηση από Γερμανία για το Fingerprint.

To Fingerprint.mbn to κάνουμε extract με 7zip. Τα αρχεία που βρίσκουμε τα πάμε μέσω TWRP ή root explorer στο device/persist/data/Fingerprint και κάνουμε επικόλληση και αντικατάσταση των υπαρχόντων με δικαιώματα σωστά read /write. Έκανα αντιγραφή τα δικά μου που δουλεύει ο sensor και τα ανέβασα στο MEGA https://mega.nz/#!ZddkCT5L!L-Y1pUr8_qyrynd6K_zJkuBjhwa4rkv-qzQYbBZ3AO8

ή πάρτε το mbn αρχείο και κάντε το αποσυμπίεση όπως μας είπε ο φίλος από Γερμανία. ;)

 

Σε ευχαριστουμε πολυ! Θα το δοκιμασω αυριο στο κινητο της φιλης μου και θα ενημερωσω. Εχω μια απορια ομως, κατεβασα και το δικο σου Zip για να δω πως ειναι τα αρχεια σου και εκτος οτι ειναι λιγοτερα εχουν και αλλη ονομασια, τα δικα μου απο extract με 7zip ειναι αυτα http://prntscr.com/dvqrjx

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου βγάζει για το xposed στην αναβάθμιση.

Επίσης πάλι βγάζει σφάλμα στο recovery όταν κάνω wipes είτε επιλέξω OTG είτε internal!!! Wtf??

Καλημέρα... Μήπως είχες επάνω καμία Indian και έφυγες μόνο με wipe data? Κάνε ένα clean installation και με Internal storage.;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε πολυ! Θα το δοκιμασω αυριο στο κινητο της φιλης μου και θα ενημερωσω. Εχω μια απορια ομως, κατεβασα και το δικο σου Zip για να δω πως ειναι τα αρχεια σου και εκτος οτι ειναι λιγοτερα εχουν και αλλη ονομασια, τα δικα μου απο extract με 7zip ειναι αυτα http://prntscr.com/dvqrjx

Βάλε αυτά από το qfil πρώτα και τσέκαρε να μας πεις και εμάς. Αν δεν παίξουν (κράτα backup) τα παλιά δοκίμασε με τα δικά μου. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε απάντηση από Γερμανία για το Fingerprint.

To Fingerprint.mbn to κάνουμε extract με 7zip. Τα αρχεία που βρίσκουμε τα πάμε μέσω TWRP ή root explorer στο device/persist/data/Fingerprint και κάνουμε επικόλληση και αντικατάσταση των υπαρχόντων με δικαιώματα σωστά read /write. Έκανα αντιγραφή τα δικά μου που δουλεύει ο sensor και τα ανέβασα στο MEGA https://mega.nz/#!ZddkCT5L!L-Y1pUr8_qyrynd6K_zJkuBjhwa4rkv-qzQYbBZ3AO8

ή πάρτε το mbn αρχείο και κάντε το αποσυμπίεση όπως μας είπε ο φίλος από Γερμανία. ;)

 

Καλημερα CrisBal, ο φακελος Device λογικα ειναι ο Dev που βρηκα, Persist μετα ομως δεν βρηκα, βρηκα PST αλλα δεν ειχε μεσα Fingerprint φακελο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιότερα 19s επίσημη αν παίζει ρόλο. Αλλά στα wipes δεν έκανα ποτέ λάθος. Εάν παίζει ρόλο το ότι είχα 19s τότε να κάνω full wipes.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτά από το qfil πρώτα και τσέκαρε να μας πεις και εμάς. Αν δεν παίξουν (κράτα backup) τα παλιά δοκίμασε με τα δικά μου. ;)

 

Ξεκινησα με Full Wipes και Internal Storage, υστερα περασα τα fix αρχεια του fingerprint και εψαξα την τοποθεσια που πρεπει να τα παω μεσω του TWRP και οπως ειπα και πριν δεν βρηκα τους φακελους που επρεπε.

 

Δοκιμασα επισης με το FlashOne να την flasharw ολη την Rom αλλα ειχε κολλησει στο 0% οταν εκανε Decompressing για παραπανω απο 10 λεπτα και το εκλεισα, το εδωσα το κινητο με την καινουργια Rom (Ευχαριστω!) αλλα το Fingerprint δεν δουλευει, αν το φτιαξει καποιος με το δικο του κινητο που θα εχει και περισσοτερο χρονο να μας πει για να βοηθησουμε και τους αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα με Full Wipes και Internal Storage, υστερα περασα τα fix αρχεια του fingerprint και εψαξα την τοποθεσια που πρεπει να τα παω μεσω του TWRP και οπως ειπα και πριν δεν βρηκα τους φακελους που έπρεπε ς.

 

Πήγαινε με Root Explorer και βάλε χειροκίνητα τα δικά μου. Θα ψάξω να βρω και τα mbn που είναι και θα σου πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα παλιότερα 19s επίσημη αν παίζει ρόλο. Αλλά στα wipes δεν έκανα ποτέ λάθος. Εάν παίζει ρόλο το ότι είχα 19s τότε να κάνω full wipes.

Ναι. Η επίσημη 19s είναι με encryption που σημαίνει ότι μπορεί να παρακαμθεί με Wipe data αλλά τα υπόλοιπα παραμένουν. Βέβαια πως μπήκε η επόμενη θα μου πεις.... Αγνωσται αί βουλαί του Κυρίου.... :lol: Κάνε ένα Full kai Internal και νομίζω θα είσαι οκ. Ανεβάζω αύριο το βράδυ κι άλλη έκδοση στην οποία δεν υπάρχει Leeco account register Lecloud και εφαρμογές παρά μόνο τα άκρως απαραίτητα. EUI 5.9.0 566D LightEdition. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε με Root Explorer και βάλε χειροκίνητα τα δικά μου. Θα ψάξω να βρω και τα mbn που είναι και θα σου πω.

 

Το εδωσα πισω στην φιλη μου γιατι ηρθε απο μακρια και ηρθε για βολτα, οποτε δυστυχως δεν ειχα χρονο, επισης εβγαλα το Root απο το Zip.. CrisBal θα σου στειλω ενα μηνυμα για το X800 του αδερφου μου που επαθε κατι και νεκρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 566D. Πολύ καλή μέχρι τώρα από μπαταρία να δούμε τι κάνει. Το xposed όμως όπως και να το κάνω εγκατάσταση χτυπάνε οι υπηρεσίες Google Play γι αυτό το έβγαλα και ηρέμησα.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 566D. Πολύ καλή μέχρι τώρα από μπαταρία να δούμε τι κάνει. Το xposed όμως όπως και να το κάνω εγκατάσταση χτυπάνε οι υπηρεσίες Google Play γι αυτό το έβγαλα και ηρέμησα.

Καλησπέρα. Μπαίνεις στην εφαρμογή που υπάρχει. Πατάς από κάτω που λέει Version 87 με το συννεφάκι κατεβαίνει εγκαθίσταται και κάνεις reboot to system. Κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών ξεκινά μπαίνεις σύστημα το βλέπεις κατεβάζεις modules ενσργοποιεις επανεκινηση.. Τέλος. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...