Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα zip περνάμε στο κινητό έτσι, δεν κάνoυμε πρώτα unzip και μετ'α εγκατάσταση

Επίσης χρειαζεται να εχω ετοιμο λογαριασμο leevo, οτανν θα περασω την rom?

Link to comment
Share on other sites

1.Τα zip περνάμε στο κινητό έτσι, δεν κάνoυμε πρώτα unzip και μετ'α εγκατάσταση

2. Επίσης χρειαζεται να εχω ετοιμο λογαριασμο leevo, οτανν θα περασω την rom?

1. Πάντα τα ζιπ ρομ τα βάζουμε όπως είναι στο κινητό χύμα ή σε usb και κάνουμε Install μετά τα απαιτούμενα Wipes

2. Πρέπει να έχεις λογαριασμό αλλιώς δεν θα συνεχίσει την εγκατάσταση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φτιάξω λογαριασμό leeco, αλλά δεν γίνεται με τίποτα. Πατάω sign up αλλά δεν αποκρίνεται καν,έχει τύχει σε κανέναν?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φτιάξω λογαριασμό leeco, αλλά δεν γίνεται με τίποτα. Πατάω sign up αλλά δεν αποκρίνεται καν,έχει τύχει σε κανέναν?

 

Έχεις adblock? Αν ναι απενεργοποίησέ το. Δοκίμασε και από άλλο Browser. Γενικά κάνα μήνα τώρα έχει θέμα η Leeco με τα Login στους servers.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχεις adblock? Αν ναι απενεργοποίησέ το. Δοκίμασε και από άλλο Browser. Γενικά κάνα μήνα τώρα έχει θέμα η Leeco με τα Login στους servers.

 

Εγω εχω θεμα με το cloud στο my leeco με συνδεει,τους εστειλα μηνυμα και απαντησαν αυτο,στο κατω λινκ εχω την μεταφραση.

 

http://prntscr.com/dvytfy

 

http://prntscr.com/dvyw8w

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω θεμα με το cloud στο my leeco με συνδεει,τους εστειλα μηνυμα και απαντησαν αυτο,στο κατω λινκ εχω την μεταφραση.

 

Γενικότερα υπάρχει θέμα με το cloud και τον συγχρονισμό των αρχείων. Δεν ξέρω τι φταίει αλλά δεν βλέπω κάτι να γίνεται προς το παρόν.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα μαλλον στην επομενη αναβαθμιση θα λυθει!

 

Καμία φορά αυτά τα προβλήματα σημαίνουν ότι αναβαθμίζονται οι servers για να δεχθούν νέο firmware και υποστήριξη νέου λογισμικού. Λες να έρχεται η Nougat? Θα δείξει.... :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καμία φορά αυτά τα προβλήματα σημαίνουν ότι αναβαθμίζονται οι servers για να δεχθούν νέο firmware και υποστήριξη νέου λογισμικού. Λες να έρχεται η Nougat? Θα δείξει.... :p

 

Μακαρι,παντως στην κινεζικη σελιδα τους δειχνει οτι την αναβαθμιζουν αν πατησετε μεταφραση.

 

http://bbs.le.com/asset/error/exception_system.htm

 

System upgrade

The system is being upgraded

For your inconvenience please understand

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι,παντως στην κινεζικη σελιδα τους δειχνει οτι την αναβαθμιζουν αν πατησετε μεταφραση

Και εγώ αναβάθμισα τη 566D σε LightEdition....:lol:

Ανεβαίνει στο MEGA.......:D

Τα ξήλωσα όλα τα Leui..PureAndroid την έκανα!:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αναβάθμισα τη 566D σε LightEdition....:lol:

Ανεβαίνει στο MEGA.......:D

Τα ξήλωσα όλα τα Leui..PureAndroid την έκανα!:lol::p

 

εισαι δυναμιτης τελος...:D

samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

εισαι δυναμιτης τελος...:D

Ε, ναι... Κάποιος μου το ζήτησε εχθές να την κάνω pure Light χωρίς Leeco εφαρμογές και λογαριασμούς. Μόνο Google Play. Αυτήν έχω πάνω τώρα και σκοτώνει. Δεν άφησα ΤΊΠΟΤΑ EUI! :lol::lol:

Μέχρι και τα ρολόγια, ημερολόγια, φωτογραφίες ΌΛΑ τα ξήλωσα! :ninja:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο κάποιος θα έρθει στην Αθήνα να κεράσει μπύρες

 

Βρήκα ποιος ήταν! :lol::lol:

EDIT Άστο.... Θα ανέβω εγώ το Πάσχα στο σπίτι μου στον Κολινδρό και όταν έρθω στον κουνιάδο μου στο Ρετζίκι ετοιμάζεις..... Αρνάκι!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

¨ολα εντάξει τελικά με το xposed το έκανα όπως είπες παραπάνω....αλλά και ένας φίλος!

Βάζω το xmodegame σε zip στο τηλέφωνο και δεν το βλέπω πουθενά να το περάσω με TWRP όταν είμαι σ' αυτό! Τι να συμβαίνει..

Καλησπέρα στην ομάδα!

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι... Κάποιος μου το ζήτησε εχθές να την κάνω pure Light χωρίς Leeco εφαρμογές και λογαριασμούς. Μόνο Google Play. Αυτήν έχω πάνω τώρα και σκοτώνει. Δεν άφησα ΤΊΠΟΤΑ EUI! :lol::lol:

Μέχρι και τα ρολόγια, ημερολόγια, φωτογραφίες ΌΛΑ τα ξήλωσα! :ninja:

Λειτουργεί το qr code scanner και τα wallpapers?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να παραγγείλω αρνάκι από τον πεθερό μου! Να βάλω μια υπενθύμιση:D

 

Κάτι ήξερα που έβαλα στην rom το Google Fit λοιπόν.... και ρολόι με ηχητικές υπενθυμίσεις... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λειτουργεί το qr code scanner και τα wallpapers?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι το ξήλωσα... Αλλά φτιάχνω ένα ζιπάκι και το επαναφέρει αν θες.. ;) Τα wallpapers themes ναι. Αλλά τι να τα κάνεις? Αφού έχει Asus & NOVA launcher? Στην αρχική έκδοση δουλεύουν κανονικά. Βάλε αυτή αν θες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

¨ολα εντάξει τελικά με το xposed το έκανα όπως είπες παραπάνω....αλλά και ένας φίλος!

Βάζω το xmodegame σε zip στο τηλέφωνο και δεν το βλέπω πουθενά να το περάσω με TWRP όταν είμαι σ' αυτό! Τι να συμβαίνει..

Καλησπέρα στην ομάδα!

 

Βγαλτο έξω χύμα στο root directory.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ήξερα που έβαλα στην rom το Google Fit λοιπόν.... και ρολόι με ηχητικές υπενθυμίσεις... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι το ξήλωσα... Αλλά φτιάχνω ένα ζιπάκι και το επαναφέρει αν θες.. ;) Τα wallpapers themes ναι. Αλλά τι να τα κάνεις? Αφού έχει Asus & NOVA launcher? Στην αρχική έκδοση δουλεύουν κανονικά. Βάλε αυτή αν θες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βγαλτο έξω χύμα στο root directory.

Άρχοντας οπως πάντα. Δοκίμασα την 566v αλλά τη έβγαλα γιατί δεν λειτουργεί το qr scanner το οποίο χρειάζομαι. Πότε με το καλό φλασαρουμε?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Άρχοντας οπως πάντα. Δοκίμασα την 566v αλλά τη έβγαλα γιατί δεν λειτουργεί το qr scanner το οποίο χρειάζομαι. Πότε με το καλό φλασαρουμε?

k

Λειτουργεί από ρυθμίσεις κατάργηση - μεταφορά αρχείων σκαναρεις και μεταφέρεις. Με τόσα προγράμματα για backup TWRP και Titanium Pro και χposed backup modules??? :wacko::wacko::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αύριο που θα παραλάβω ποια λες να περάσω? 20 gr, 566 dev, 566 dev light, miui? Όλες μου φαίνονται πειρασμός :P

 

Αν θες σταθερή στοκ 19s, αν θες πειραγμένη ωραία με έξτρα 20GRs, αν είσαι φαν miui - miui... Αν θες καινούργια 566D αν θες ελαφριά ρομ που θα την στήσεις όπως εσύ θες με τις δικές σου εφαρμογές και Root xposed κλπ 566D light.... Ελπίζω να σε κάλυψα.... :lol:;)

Πολύ απλά σου δίνω 6 διαφορετικές επιλογές...

Και μια μπαταρία από την Light

Screenshot_20170115_224536.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί από ρυθμίσεις κατάργηση - μεταφορά αρχείων σκαναρεις και μεταφέρεις. Με τόσα προγράμματα για backup TWRP και Titanium Pro και χposed backup modules??? :wacko::wacko::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν θες σταθερή στοκ 19s, αν θες πειραγμένη ωραία με έξτρα 20GRs, αν είσαι φαν miui - miui... Αν θες καινούργια 566D αν θες ελαφριά ρομ που θα την στήσεις όπως εσύ θες με τις δικές σου εφαρμογές και Root xposed κλπ 566D light.... Ελπίζω να σε κάλυψα.... :lol:;)

Πολύ απλά σου δίνω 6 διαφορετικές επιλογές...

 

Εσύ ποια θα έβαζες? Θέλω να πιάνει λίγο χώρο, λειτουργική να χαίρομαι το κινητό και να ξεχνάω να το φορτίζω. Ο παράδεισος των rom έχει γίνει αυτή η σελίδα :P

Επίσης τους drivers, από που τους βρίσκω? Το λινκ που είδα στο σχετικό thread, δεν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ποια θα έβαζες? Θέλω να πιάνει λίγο χώρο, λειτουργική να χαίρομαι το κινητό και να ξεχνάω να το φορτίζω. Ο παράδεισος των rom έχει γίνει αυτή η σελίδα :P

Επίσης τους drivers, από που τους βρίσκω? Το λινκ που είδα στο σχετικό thread, δεν λειτουργεί

Drivers http://adbdriver.com/documentation/how-to-install-adb-driver-on-windows-8-10-x64.html και οδηγίες.

Εγω έχω την Light και χαίρομαι που δεν έχει τα le-crap... :lol:

Σου είπα τι έχει η κάθε μία.. Διαλέγεις.. Σταθερή, πειραγμένη, miui, developer, ελαφριά... :wacko::wacko:

Χώρος στην Light και έχω και 15 ζιπ μέσα και τις εφαρμογές μου.

Screenshot_20170115_230304.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί από ρυθμίσεις κατάργηση - μεταφορά αρχείων σκαναρεις και μεταφέρεις. Με τόσα προγράμματα για backup TWRP και Titanium Pro και χposed backup modules??? :wacko::wacko::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν θες σταθερή στοκ 19s, αν θες πειραγμένη ωραία με έξτρα 20GRs, αν είσαι φαν miui - miui... Αν θες καινούργια 566D αν θες ελαφριά ρομ που θα την στήσεις όπως εσύ θες με τις δικές σου εφαρμογές και Root xposed κλπ 566D light.... Ελπίζω να σε κάλυψα.... :lol:;)

Πολύ απλά σου δίνω 6 διαφορετικές επιλογές...

Και μια μπαταρία από την Light

Screenshot_20170115_224536.jpg

Εκτός το backup, το qr είναι χρήσιμο και για διάφορους άλλους κωδικούς που σκαναρω. Ελεγα μήπως γλυτώσω κάποια εφαρμογή του play store.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...