Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο bootloader ήταν ξεκλείδωτος από παραλαβής. Μάλλον είχε μείνει το encryption αν και είχα περάσει άλλες 2 νομίζω rom μετά τη 19s official και είχα κάνει full wipe!! Δε ξέρω.. Λύθηκε το πρόβλημα αφού έκανα αρχικά wipe dalvik & cache & data γιατί όταν επέλεγα full wipe μου έβγαζε το ίδιο!! Δε ξέρω... Αφού το έκανα αυτό ξανά προσπάθησα full wipe με επιτυχία!

 

Cris thanks a lot!!

 

Ε. Ναι! Πρώτα μετά από encryption κάνουμε ΣΚΈΤΟ DATA WIPE και μετά τα υπόλοιπα Full Wipe. Τέλος καλό, όλα καλά! :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω το official που το εχεις?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7048220#post7048220 :wacko::wacko:

Κοίτα κι εδώ στην αρχή πως http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7048264#post7048264

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

εβαλα το fingerprint.mtd μεσα στο fakelo firmware/image αλλα κολάσει στο logo eui

 

SOS ξανά πέρασα τιμ 19s άλλα πάλι κολλάει στο eui !!!

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

Χαχα δεν εχεις και αδικο, αλλα δεν φταινε και αυτοι που ρωτανε, οι ανθρωποι του Forum πρεπει να κανουν καλυτερη οργανωση η να δωσουν δικαιωματα στον CrisBal ωστε στην αρχικη σελιδα να βαλει ενα FAQ και να απανταει στις πιο συχνες ερωτησεις.

 

Πάντα έλεγα ότι το σπασμένο Myphone δεν λειτουργεί.....είναι κι αυτό σαν το ξεφτιλισμένο δημόσιο χιονοδρομικό του Παρνασσού!

allow is anybody here toy spasmenoy Myphone????/

 

Y.Γ. Δεν μπαίνει κανένας MX player pro 1.8.15 στην έκδοση 566D γιατί??

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το fingerprint.mtd μεσα στο fakelo firmware/image αλλα κολάσει στο logo eui

 

SOS ξανά πέρασα τιμ 19s άλλα πάλι κολλάει στο eui !!!

 

Πώς το έβαλες? Κρατήσεις πρώτα backup το δικό σου?. Από ροοτ Explorer το έβαλες?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

:p

Πώς το έβαλες? Κρατήσεις πρώτα backup το δικό σου?. Από ροοτ Explorer το έβαλες?

 

από TWRP όχι δεν κράτησα τώρα τι κάνω πέρασα πάλι το 19s τιν δικιά σου άλλα πάλι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα την light και οι εντυπώσεις παραπάνω από ικανοποιητικές. Νομίζω βρήκα την ρομ που θα κατασταλάξω. Περιμένω βέβαια να δω και μπαταριά αλλά από τα σημάδια της φορτωμένης 566D δεν μπορεί να είναι χειρότερη. Λοιπόν επιτέλους δούλεψε το xposed χωρίς πρόβλημα με τα services αλλά έχασα την αυτόματη ηχογράφηση κλήσης που είχα στην φορτωμένη. Δεν πειράζει αφού δουλεύει xposed θα ζήσω και χωρίς αυτό :p
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα την light και οι εντυπώσεις παραπάνω από ικανοποιητικές. Νομίζω βρήκα την ρομ που θα κατασταλάξω. Περιμένω βέβαια να δω και μπαταριά αλλά από τα σημάδια της φορτωμένης 566D δεν μπορεί να είναι χειρότερη. Λοιπόν επιτέλους δούλεψε το xposed χωρίς πρόβλημα με τα services αλλά έχασα την αυτόματη ηχογράφηση κλήσης που είχα στην φορτωμένη. Δεν πειράζει αφού δουλεύει xposed θα ζήσω και χωρίς αυτό :p

Άλλαξε το region σε China και θα το έχεις πίσω! ;) Από τις γλώσσες... Ξέρεις... Και στην κανονική δουλεύει... το xposed

:p

 

από TWRP όχι δεν κράτησα τώρα τι κάνω πέρασα πάλι το 19s τιν δικιά σου άλλα πάλι το ιδιο

 

Έχεις το αρχείο mbn από το Qfil. Ξεζίπάρε το και πάρε τα αρχεία που έχει. 01-06 & το fingerprin.mdt και πέρασε τα με το ίδιο τρόπο. Τα θέλει όλα λογικά για να διαβάσει σωστά το configuration του Fingerprint. Καντο και αν δεν ίσως να χρειαστεί να πας σε φουλ φλασάρισμα qfil.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το region σε China και θα το έχεις πίσω! ;) Από τις γλώσσες... Ξέρεις...

 

 

Έχεις το αρχείο mbn από το Qfil. Ζει πάρε το και πάρε τα αρχεία που έχει. 01-06 & το fingerprin.mdt και πέρασε τα με το ίδιο τρόπο. Τα θέλει όλα λογικά για να διαβάσει σωστά το configuration του Fingerprint. Καντο και αν δεν ίσως να χρειαστεί να πας σε φουλ φλασάρισμα qfil.

 

που θα το βρω το αρχείο αυτό ? από το Qfil? τι είναι το Qfil?

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το region σε China και θα το έχεις πίσω! ;) Από τις γλώσσες... Ξέρεις...

 

Αν ειναι δυνατόν! Τι ρατσισμός ειναι αυτός απο την leeco? Επιτελους δουλεψε! :lol:

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατόν! Τι ρατσισμός ειναι αυτός απο την leeco? Επιτελους δουλεψε! :lol:

 

Το νου σου με τα θέματα τώρα.. Δεν θα σου τα δίνει γιατί σε αναγνωρίζει από αλλού.. :wacko::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το νου σου με τα θέματα τώρα.. Δεν θα σου τα δίνει γιατί σε αναγνωρίζει από αλλού.. :wacko::lol:

 

Mε τα θεματα δεν πειραζει μου αρεσει ο launcher της leeco όπως ειναι... Μεχρι να τον βαρεθω αλλαζω region κατεβάζω θεμα και μετα παλι πισω :lol::p

Επειδή ειχα συνηθίσει στις εφαρμογες της leeco (gallery, clock, calendar) Που μπορω να τις βρω? Στο play δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Mε τα θεματα δεν πειραζει μου αρεσει ο launcher της leeco όπως ειναι... Μεχρι να τον βαρεθω αλλαζω region κατεβάζω θεμα και μετα παλι πισω :lol::p

Επειδή ειχα συνηθίσει στις εφαρμογες της leeco (gallery, clock, calendar) Που μπορω να τις βρω? Στο play δεν υπάρχουν.

Θα σου φτιάξω ζιπ αύριο να το περάσεις από το TWRP και θα έρθουν πίσω. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως θα κάνω τιν διαδικασία Plz help ?

Καλά τι γράφαμε στα ποστ? Δεν έχεις κατεβάσει το ζιπ με το Qfil? Εκεί είναι τα αρχεία που έπρεπε να βάλεις στο φάκελο firmware. Κατεβάζεις..

https://mega.nz/#!WholSY7Y!UrBCcopLAL_e-bxlI9iWAWrFLghFjkRF-boFwWDS5AU

 

Και κάνεις http://www.gizmochina.com/2016/11/20/leeco-x820-max-2-super-unbrick-guide/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα σου φτιάξω ζιπ αύριο να το περάσεις από το TWRP και θα έρθουν πίσω. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά τι γράφαμε στα ποστ? Δεν έχεις κατεβάσει το ζιπ με το Qfil? Εκεί είναι τα αρχεία που έπρεπε να βάλεις στο φάκελο firmware. Κατεβάζεις..

https://mega.nz/#!WholSY7Y!UrBCcopLAL_e-bxlI9iWAWrFLghFjkRF-boFwWDS5AU

 

Και κάνεις http://www.gizmochina.com/2016/11/20/leeco-x820-max-2-super-unbrick-guide/

 

τα λινκ που έχει στο gizmochina δεν δουλεύουν τα χρειαζούμε αυτα?

πρεπει να κανω full unbrick?

Edited by vaggos1989
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα μεγάλο μπράβο για την προσπάθεια όλον σας και ιδιαίτερα στον Cris στην βελτίωση της κινητάρας μας,εδώ και 2 μήνες διαβάζω ανεληπως κάθε μέρα για της νέες ρομ και εχω πάθει τραλαλά,εκεί που λέω αυτήν τη ρομ θα βάλω ο μαστροcris λέει,σε λίγες μέρες η νέα οπότε λέω αυτήν θα περάσω,κ μετά πάλι τα ίδια,

Θα σας ειμουν πολύ ευγνώμων αν κάποιος έκανε τον κόπο και έβαζε ένα ,video με όλα τα βήματα ένα προς ένα ώστε και εγώ αλλά φαντάζομαι και πολλοί άλλοι που θέλουμε να χαρούμε στο μέγιστο το κινητό μας να μπορούμε να το κάνουμε μόνο μας.

Έτσι θα ολοκληρωθεί και η δουλειά του Cris στο μέγιστο βαθμό.

Η πρώτη φορά είναι δύσκολη μετά θα αλλάζουμε ρομ σαν τα πουκάμισα και δεν θα κουράζουμε και τον cris με χαζό ερωτήσεις.

Μακάρι κάποιος να έχει το χρόνο και την διάθεση να ανέβασει σε video όλη την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

τα λινκ που έχει στο gizmochina δεν δουλεύουν τα χρειαζούμε αυτα?

πρεπει να κανω full unbrick?

 

Όχι. Τα έχει τα αρχεία το ζιπ που σου έστειλα. Εκεί θα δεις πως. Δοκίμασε πρώτα να περάσεις χειροκίνητα τα αρχεία από TWRP στην σωστή θέση και μετά βλέπεις τι κάνεις. Αν δεν κάτσει το πέρασμα και πριν το qfil κάνε φουλ Wipe και internal μήπως παίξει. Αλλιώς πας για φλασάρισμα qfil . μόλις ξεζιπαρεις το ζιπ θα βρεις στο φάκελο qfil το αρχείο Fingerprint. mbn θα το ξεζιπαρεις κι αυτό και αυτά είναι τα αρχεία που θα τα πας στο firmware στο TWRP.

]

Παιδιά ένα μεγάλο μπράβο για την προσπάθεια όλον σας και ιδιαίτερα στον Cris στην βελτίωση της κινητάρας μας,εδώ και 2 μήνες διαβάζω ανεληπως κάθε μέρα για της νέες ρομ και εχω πάθει τραλαλά,εκεί που λέω αυτήν τη ρομ θα βάλω ο μαστροcris λέει,σε λίγες μέρες η νέα οπότε λέω αυτήν θα περάσω,κ μετά πάλι τα ίδια,

Θα σας ειμουν πολύ ευγνώμων αν κάποιος έκανε τον κόπο και έβαζε ένα ,video με όλα τα βήματα ένα προς ένα ώστε και εγώ αλλά φαντάζομαι και πολλοί άλλοι που θέλουμε να χαρούμε στο μέγιστο το κινητό μας να μπορούμε να το κάνουμε μόνο μας.

Έτσι θα ολοκληρωθεί και η δουλειά του Cris στο μέγιστο βαθμό.

Η πρώτη φορά είναι δύσκολη μετά θα αλλάζουμε ρομ σαν τα πουκάμισα και δεν θα κουράζουμε και τον cris με χαζό ερωτήσεις.

Μακάρι κάποιος να έχει το χρόνο και την διάθεση να ανέβασει σε video όλη την διαδικασία.

 

Το βλέπεις εδώ

Βήμα βήμα από drivers έως twrp και διαβάζεις και τα ποστ για την εγκατάσταση.

Έχει οδηγίες στο πλάι δεξιά κι ας είναι ισπανικά.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή εφαρμογή galerry στο store έχετε να προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Quick pic Δοκίμασε ελαφριά με Ελληνικά

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πόσο εύκολο θα σου ήταν να μας δώσεις το music player της leeco με είχε βολεύει πολύ που ήταν στο αριστερό κουμπί.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάω να εγκαταστήσω τους drivers πατάω στο cmd cmd devices, μου βγάζει list of devices attached και από κάτω κενό. Κάποιο λάθος έχω κάνει ε?

Και μάλλον δεν μπορώ να μπω με τίποτα στο fastboot mode, παρότι απλά πατάω τα κουμπιά

Δοκίμασα και αυτόν τον τρόπο

πάτησα adb reboot bootloader και μου βγάζει μήνυμα device not found Edited by Johnny_Spec
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ Chris περιμένουμε το ζιπ με της εφαρμογες της leeco. Πολλοί θα τις ήθελαν πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Πάω να εγκαταστήσω τους drivers πατάω στο cmd cmd devices, μου βγάζει list of devices attached και από κάτω κενό. Κάποιο λάθος έχω κάνει ε?

Και μάλλον δεν μπορώ να μπω με τίποτα στο fastboot mode, παρότι απλά πατάω τα κουμπιά

Δοκίμασα και αυτόν τον τρόπο

πάτησα adb reboot bootloader και μου βγάζει μήνυμα device not found

 

Δεν έχει δει σωστά τους drivers το Pc. Κατεργησε ότι έβαλες και Ξαναπερασε τους. Ή εντολή είναι fastboot oem-device info. Διάβασε τον οδηγό του ξεκλειδωματος Bootloader.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστούμε πολύ Chris περιμένουμε το ζιπ με της εφαρμογες της leeco. Πολλοί θα τις ήθελαν πίσω.

 

Γιατί δεν βάζετε την 566D που τα έχει όλα? :wacko::wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσο εύκολο θα σου ήταν να μας δώσεις το music player της leeco με είχε βολεύει πολύ που ήταν στο αριστερό κουμπί.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια ρομ έχεις? Θα μου λέτε ένας ένας ποια ρομ φοράει και τι θέλει... :w00t:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα μεγάλο μπράβο για την προσπάθεια όλον σας και ιδιαίτερα στον Cris στην βελτίωση της κινητάρας μας,εδώ και 2 μήνες διαβάζω ανεληπως κάθε μέρα για της νέες ρομ και εχω πάθει τραλαλά,εκεί που λέω αυτήν τη ρομ θα βάλω ο μαστροcris λέει,σε λίγες μέρες η νέα οπότε λέω αυτήν θα περάσω,κ μετά πάλι τα ίδια,

Θα σας ειμουν πολύ ευγνώμων αν κάποιος έκανε τον κόπο και έβαζε ένα ,video με όλα τα βήματα ένα προς ένα ώστε και εγώ αλλά φαντάζομαι και πολλοί άλλοι που θέλουμε να χαρούμε στο μέγιστο το κινητό μας να μπορούμε να το κάνουμε μόνο μας.

Έτσι θα ολοκληρωθεί και η δουλειά του Cris στο μέγιστο βαθμό.

Η πρώτη φορά είναι δύσκολη μετά θα αλλάζουμε ρομ σαν τα πουκάμισα και δεν θα κουράζουμε και τον cris με χαζό ερωτήσεις.

Μακάρι κάποιος να έχει το χρόνο και την διάθεση να ανέβασει σε video όλη την διαδικασία.

 

Το θεμα ειναι οτι δεν πρεπει να αλλαζουμε Roms σαν τα πουκαμισα! Βαζουμε μια σταθερη Rom και μενουμε σε αυτην, ειδικα ο αρχαριος χρηστης!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...