Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να είσαι καλά και να το χαρείς!

Μην φοβάσαι δεν μασάει τίποτα! :lol:πιες του το αίμα! :ninja:

Έχει αναφερθεί πόλες φορές και εδώ και στα ξένα SITE ( xda developers, Leeco pda) που ανεβάζω τις δουλειές μου...

Δυστυχώς θα σε απογοητεύσω γιατί τα τελευταία 45 χρόνια της ζωής μου την έχω δει

" Ο καλός σαμαρείτης " Να είσαι καλά πάντως... :D

 

Βρε ακατάδεκτε άφησε μας τουλάχιστον να σου κάνουμε το τραπέζι, λοιπόν προτείνω συνάντηση σε ταβέρνα εντός της άλλης εβδομάδας κάπου στην Αθήνα και κέρασμα στο Χρήστο, νομίζω επιβάλλεται! Να ακούω συμμετοχές!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Το νου σας........

Έρχεται ο μουστάκιας......... :lol::p:lol:

]

 

Τι το βάζεις το teaser ρε φίλε! Με τρώνε ήδη τα ακροδάχτυλα για φλασαρισμα!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες θήκη κάπου εκτός Κίνας;

 

Όχι, αν έχεις σκοπό να παραγγείλεις το κινητό πάρε και μία όμορφη θηκούλα, και 2-3 tempered glass γιατί δεν βρίσκεις εδώ

Εγώ πήρα αυτή και είναι ωραία και φθηνή θηκούλα http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_393742.html

 

Τελικά έκανα factory reset και μου δούλεψε το δακτυλικό

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris τι να σου πω ρε φίλε, έκανα τόσες μέρες να αποφασίσω ποιο fingerprint να βάλω, δεν έβαλα καμία και την στιγμή που πήγα να βάλω την 20gr, έρχεσαι εσύ και ανεβάζεις τον μουστάκια. Με κατέστρεψες! :p

Link to comment
Share on other sites

CrisBal καλημερα. Κάνω απερνεργοποίηση του κλειδώματος οθόνη (δείχνει swipe μετά). Μπαίνοντας στο Ξεκλείδωμα με δάχτυλο μετά ξαναβγαίνει η οθόνη Κλειδωμα οθόνης με τις 4 επιλογές (Μοτίβο, 4ψηφιο, 6ψηφιο & κωδικος προσβασης) και δεν βγάζει καμια επιλογή για σετάρισμα δαχτ. αποτυπωματος.

Τι κάνω λάθος?

ευχαριστώ

 

Καλησπέρα CrisBal.

Μια απάντηση παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα CrisBal.

Μια απάντηση παρακαλώ

 

Άμα επιλέξεις κάποιο 4ψήφιο, μετά θα σου βγάλει επιλογή για δαχτυλικό αποτύπωμα, το βάζεις και μετά κλικάρεις την επιλογή παρακάτω για να το ενεργοποιήσεις. Για δοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βάζεις 4ψηφιο, πας στο ξεκλείδωμα με δάχτυλο και σου ξαναβγάζει τις 2 οθόνες του 4ψηφιου και σε επαναφέρει στο μενου χωρίς τη δυνατότητα σεταρίσματος δαχτυλικού αποτυπώματος
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βάζεις 4ψηφιο, πας στο ξεκλείδωμα με δάχτυλο και σου ξαναβγάζει τις 2 οθόνες του 4ψηφιου και σε επαναφέρει στο μενου χωρίς τη δυνατότητα σεταρίσματος δαχτυλικού αποτυπώματος

 

Καλημέρα. Κάπου κάτι κάνεις λάθος.

Σβήσε τα πάντα διαγραφή να λέει παντού κανένα

Πάτα στο προσθήκη αποτύπωμα

Στην καρτέλα Κλειδωμα οθόνης με τις 4 επιλογές (Μοτίβο, 4ψηφιο, 6ψηφιο & κωδικος προσβασης) πάτα το κωδικός και βάλε

Βάλε τον κωδικό 2 φορές

Βάλε αποτύπωμα σωστά και βρεγμένο λίγο αν μπορείς

Βάλε κωδικό ξανά όπου το ζητάει

Τέλος

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρε ακατάδεκτε άφησε μας τουλάχιστον να σου κάνουμε το τραπέζι, λοιπόν προτείνω συνάντηση σε ταβέρνα εντός της άλλης εβδομάδας κάπου στην Αθήνα και κέρασμα στο Χρήστο, νομίζω επιβάλλεται! Να ακούω συμμετοχές!

Εγώ συμφωνώ κι επαυξάνω. Μάλιστα μπορούμε να μαζευτούμε εκεί που τραγουδάω.... ;)

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τσίμπησα ένα 10δολαράκι από την gearbest για το δαχτυλικό....που δούλευε τελικά :p

Τώρα με την rom τι λες cris? Να κρατήσω αυτή που έχω και να περιμένω μέχρι τον μουστάκια, για να μην αλλάζω κάθε εβδομάδα rom?

Και άκυρη απορία, υπάρχει τρόπος να αλλάξω τις φωνητικές οδηγίες στο google maps, στα ελληνικά??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τσίμπησα ένα 10δολαράκι από την gearbest για το δαχτυλικό....που δούλευε τελικά :p

Τώρα με την rom τι λες cris? Να κρατήσω αυτή που έχω και να περιμένω μέχρι τον μουστάκια, για να μην αλλάζω κάθε εβδομάδα rom?

Και άκυρη απορία, υπάρχει τρόπος να αλλάξω τις φωνητικές οδηγίες στο google maps, στα ελληνικά??

 

Μεσα από τις ρυθμίσεις Google φωνητικές οδηγίες Γλώσσα βάζεις Ελληνικά..

Η ρομ μάλλον από αύριο πρωί θα είναι διαθέσιμη.. Κάνε ότι νομίζεις.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Πως γίνετε να ξεκλειδωνει μόνο με το δακτυλικο χωρίς να πατάς πρώτα το παουρ , όταν κλείσει η οθόνη ξεκλειδώνει μπαμ, όταν περάσουν 2 λεπτά πρέπει να πατήσω το παουρ πρώτα..με την 19 που μου είχε έρθει δούλευε θυμάμαι τώρα έχω την 20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Πως γίνετε να ξεκλειδωνει μόνο με το δακτυλικο χωρίς να πατάς πρώτα το παουρ , όταν κλείσει η οθόνη ξεκλειδώνει μπαμ, όταν περάσουν 2 λεπτά πρέπει να πατήσω το παουρ πρώτα..με την 19 που μου είχε έρθει δούλευε θυμάμαι τώρα έχω την 20

 

Αν ειχες Ινδικη Rom πρεπει να κανεις Full Wipes και Internal Storage

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος με την 20Grs, με μοναδικό αυτά τα μαύρα παράθυρα που δεν φτιάχνει με τίποτα... Άρα μάλλον περιμένω μουστάκια...
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος με την 20Grs, με μοναδικό αυτά τα μαύρα παράθυρα που δεν φτιάχνει με τίποτα... Άρα μάλλον περιμένω μουστάκια...

 

Ξανακατέβασε το φιξ. Για να μην μπαίνει σημαίνει ότι κάτι δεν κατέβηκε σωστά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

στην κάμερα όταν αλλάζω iso ή σε slow-mo έχει πολύ flicker σε μη φυσικό φωτισμό (λάμπες πχ). Σκεφτόμουν μήπως το κινητό λόγω κίνας είναι ρυθμισμένο για 60hz ρευμα αλλα τελικά και στην Κίνα έχουν 50 όπως εμάς. Το έχει παρατηρήσει άλλος;

 

Επίσης στο μουστάκια έχουν φτιάξει ειδοποιήσεις; Έχω απενεργοποιήσει το resource control αλλα και πάλι με κλειστή οθόνη δεν έρχεται τίποτα

Edited by chrisgala13
Προσθήκη μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

στην κάμερα όταν αλλάζω iso ή σε slow-mo έχει πολύ flicker σε μη φυσικό φωτισμό (λάμπες πχ). Σκεφτόμουν μήπως το κινητό λόγω κίνας είναι ρυθμισμένο για 60hz ρευμα αλλα τελικά και στην Κίνα έχουν 50 όπως εμάς. Το έχει παρατηρήσει άλλος;

 

Επίσης στο μουστάκια έχουν φτιάξει ειδοποιήσεις; Έχω απενεργοποιήσει το resource control αλλα και πάλι με κλειστή οθόνη δεν έρχεται τίποτα

 

Αδειες έδωσες?

Τίκαρες όλα τα notifications?

Έβγαλες τις εφαρμογές από τον διαχειριστή μπαταρίας?

Τις έκανες προστατευμένες από τον καθαρισμό οθόνης κλειδώματος?

Τις έβαλες στην προστασία του διαχειριστή τηλεφώνου να μην τις απενεργοποιεί?

Τους έδωσες δικαιώματα αυτόματης έναρξης? :wacko::ninja::wacko:

Τις κλειδώσες με λουκέτο?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά περιμένω το μουστάκα τώρα! Για το φλίκερ, το εχεις προσέξει;

 

Όλες οι EUI όπως και οι MIUI έχουν θέματα με τις ειδοποιησεις. Εγώ με το μόνο που βρήκα άκρη είναι όλα τα παραπάνω και το κλείδωμα των εφαρμογών στο SystemUI και άλλο Launher.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξανακατέβασε το φιξ. Για να μην μπαίνει σημαίνει ότι κάτι δεν κατέβηκε σωστά.

Cris μου, όχι, το έχω κατεβάσει 4-5 φορές, και δεν φτιάχνει δυστυχώς... Δεν αποτελεί και τρελό πρόβλημα άρα όλα οκ

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Cris μου, όχι, το έχω κατεβάσει 4-5 φορές, και δεν φτιάχνει δυστυχώς... Δεν αποτελεί και τρελό πρόβλημα άρα όλα οκ

 

Οκ αν δεν σε πειραζει, απλα σε ολους μας λυθηκε με το φιξακι αμεσως.

Ελπιζω να ειναι καλυτερη η μπαταρια στην νεα ρομ, αν και η 20 gr με batery assistant απλα δεν παιζεται. Μαγικη, μιση ωρα με wifi και διαβασμα διαφορων site και 3-4 εφαρμοφες μου φαγε

5 %. :D;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάπου κάτι κάνεις λάθος.

Σβήσε τα πάντα διαγραφή να λέει παντού κανένα

Πάτα στο προσθήκη αποτύπωμα

Στην καρτέλα Κλειδωμα οθόνης με τις 4 επιλογές (Μοτίβο, 4ψηφιο, 6ψηφιο & κωδικος προσβασης) πάτα το κωδικός και βάλε

Βάλε τον κωδικό 2 φορές

Βάλε αποτύπωμα σωστά και βρεγμένο λίγο αν μπορείς

Βάλε κωδικό ξανά όπου το ζητάει

Τέλος

 

Καλησπερα. Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση

Το θέμα μου είναι οτι πατας απενεργοποιηση στο κλέιδωμα οθόνης, μετά δείχνει swipe και όχι κανένα οπως εμφανίζεται στο κλειδ. εφαρμογών ή στο κλείδωμα ιδιωτικότητας. Υπάρχει δυνατότητα μέσα απο κάποια άλλη ρύθμιση να κάνω ολική διαγραφή?

χιλια ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση

Το θέμα μου είναι οτι πατας απενεργοποιηση στο κλέιδωμα οθόνης, μετά δείχνει swipe και όχι κανένα οπως εμφανίζεται στο κλειδ. εφαρμογών ή στο κλείδωμα ιδιωτικότητας. Υπάρχει δυνατότητα μέσα απο κάποια άλλη ρύθμιση να κάνω ολική διαγραφή?

χιλια ευχαριστώ

Μόνο αν βγεις TWRP και κάνεις ένα clear Dalvik /cache & cache. Αλλού ρυθμίσεις fingerprint δεν έχει. Δοκίμασε.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η φήμη του chrisbal έχει ξεπεράσει τα διαπλανητικά όρια!

"Based on XDA large foreign god @ CrisBalGreece latest version of MIUI", το update log του κινεζου mandfx για τη δικη του ρομ 10.1.2017.

 

http://www.manosp.com/archives/817

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...