Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο force gold, champagne gold το πηρα και σε grey.Ωραιο το γκρι [Χ822].Μια ερωτηση για τη miui.Η αλλαγη resolution σε fhd εχει επιπτωση και στην αναλυση του wallpaper στην αρχικη οθονη ή μονο στο μενου, κατι που κανει ας πουμε η sony με το Ζ5 Premium -βεβαια εκει ειναι 4κ..
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο force gold, champagne gold το πηρα και σε grey.Ωραιο το γκρι [Χ822].Μια ερωτηση για τη miui.Η αλλαγη resolution σε fhd εχει επιπτωση και στην αναλυση του wallpaper στην αρχικη οθονη ή μονο στο μενου, κατι που κανει ας πουμε η sony με το Ζ5 Premium -βεβαια εκει ειναι 4κ..

 

Σε όλες τις προβολές απλά όπως είναι λογικό αν η φωτογραφία - βίντεο είναι 2κ 4κ καταλαβαίνεις την διαφορά διαφορετικά όχι. Βάλε βίντεο YouTube 4κ National Geographic να δεις... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κ καλή χρονιά με υγεία!

 

Ψάχνω για τη γυναίκα ένα κινητό.

Ειχε ξεμείνει με ένα Samsung Note 2 κ είδα το La Max 2 με 239€ απο Ισπανία στο Geekbuying.

 

Σίγουρα για τα λεφτά του σκοτώνει το κινητό κ απο ότι είδα εδώ υπάρχει ενεργό community κ development.

 

Μόνο μου ερωτηματικό η κάμερα που με ενδιαφέρει να είναι καλή δηλαδή αξιοπρεπής κ όχι μαπα όπως με άλλα κινέζικα που είχα δει παλαιότερα.

 

Δεν περιμένω επιδόσεις τύπου S7 η Iphone.

 

Η μπαταρία επίσης πώς τα πάει?? Βγάζει κάνα 4ωρο οθόνη??

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κ καλή χρονιά με υγεία!

 

Ψάχνω για τη γυναίκα ένα κινητό.

Ειχε ξεμείνει με ένα Samsung Note 2 κ είδα το La Max 2 με 239€ απο Ισπανία στο Geekbuying.

 

Σίγουρα για τα λεφτά του σκοτώνει το κινητό κ απο ότι είδα εδώ υπάρχει ενεργό community κ development.

 

Μόνο μου ερωτηματικό η κάμερα που με ενδιαφέρει να είναι καλή δηλαδή αξιοπρεπής κ όχι μαπα όπως με άλλα κινέζικα που είχα δει παλαιότερα.

 

Δεν περιμένω επιδόσεις τύπου S7 η Iphone.

 

Η μπαταρία επίσης πώς τα πάει?? Βγάζει κάνα 4ωρο οθόνη??

Καλώς ήρθες.

Κάμερα επιπέδου S5 plus... (βλ ίδιο frame) καλύτερο ΟΙS περισσότερα pixels (αν και δεν παίζει ουσιαστικό ρόλο)

Οθόνη με 20GRs 6,5 + ώρες.... :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κανα δύο φωτογραφίες έτσι γιά νά σας γλυκανω .

Pre rooted xposed advance settings και πολλά άλλα.

Screenshot_20170120_201915.jpg Screenshot_20170120_202036.jpg Screenshot_20170118_181917.jpg Screenshot_20170118_181826.jpg Screenshot_20170120_202613.jpg Screenshot_20170120_202801.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

4g+ έχω συνέχεια με την Vodafone. Στην cosmote δεν έχω δει ποτέ. 566 Light

Screenshot_20170120_145606.jpg

 

Edit: άκυρο τώρα βλέπω και στην cosmote :p

Screenshot_20170120_150043.jpg

 

εγώ με Vodafone 4g δεν έχω δει πάντως

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να δει και τον μουστάκια να δεις τι θα γίνει........ :lol::p:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάνε αναβάθμιση στις υπηρεσίες Play. Λογικά αν ανοίξεις ένα Chrome ή ένα YouTube θα σου ζητήσει να κάνεις upgrade. Δοκίμασε και βλέπουμε....

 

εκανα αλλα τιποτα.

καμια αλλη ιδεα

Link to comment
Share on other sites

εκανα αλλα τιποτα.

καμια αλλη ιδεα

 

Κάτι που έβαλες στο xposed ή που δεν έγινε σωστά θα το χτύπησε. Βρες TWRP και κάνε Wipe ART/DALVIK cache & cache.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

To baseband αλλάζει μπας και δούμε άσπρη μέρα με το fingerprint η μπα?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχει καμια σχεση το baseband με το fingerprint. Αποψη μου και τη λεω για πολλοστη φορα, αν το τηλ εχει θεμα με το fingerprint αυτο ειναι θεμα hardware.- Εχω παιξει με οτι rom υπαρχει, κινεζομαζου, ιταλου, official, developer, mokee, cm13, cm14, miui. Σε ολες τις rom ανεξαρτήτως εκδοσης το fingerprint λειτουργει το ιδιο ακριβως χωρις τη παραμικρη διαφορα. Στην περιπτωση μου, αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση το baseband με το fingerprint. Αποψη μου και τη λεω για πολλοστη φορα, αν το τηλ εχει θεμα με το fingerprint αυτο ειναι θεμα hardware.- Εχω παιξει με οτι rom υπαρχει, κινεζομαζου, ιταλου, official, developer, mokee, cm13, cm14, miui. Σε ολες τις rom ανεξαρτήτως εκδοσης το fingerprint λειτουργει το ιδιο ακριβως χωρις τη παραμικρη διαφορα. Στην περιπτωση μου, αψογα.

 

Fastboot rom έβαλες? Βάλε την 18s να δεις..... Γίνε ο beta - tester μας! :lol::p

ΥΓ Χάθηκες εσύ..... :ninja: αλήθεια ποια έχεις τώρα επάνω?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Fastboot rom έβαλες? Βάλε την 18s να δεις..... Γίνε ο beta - tester μας! :lol::p

ΥΓ Χάθηκες εσύ..... :ninja: αλήθεια ποια έχεις τώρα επάνω?

 

Ναι αμε! Στις αρχες την περασα. Κλασικα 19s. Περναω δυσκολα δουλεια... Φευγω νυχτα και γυρναω νυχτα. Διαβαζω το θεμα καθημερινα ομως. :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμε! Στις αρχες την περασα. Κλασικα 19s. Περναω δυσκολα δουλεια... Φευγω νυχτα και γυρναω νυχτα. Διαβαζω το θεμα καθημερινα ομως. :D

 

Μια από τα ίδια 05:00 - 17:00....:wacko:

19s Indian? Βγαίνει σε λίγες μέρες η 20... Λογικά θα είναι ένα βήμα πριν την Nougat.

Κι εγώ συμμετέχω πλέον στο group ανάπτυξης της AOSP Nougat based on pure Android sources.. Θα δούμε ωραία πράγματα τους επόμενους μήνες... :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην 20s indian λογικα θα διορθωσουν wireless display 4g+ , Ελληνικα (θελω να πιστευω) και ισως cloud backup.. θα δειξει.. παντως η καμερα και η μπαταρια της indian 19s ειναι για σεμιναριο... :)

Υ.γ Cris μην παιδευεσαι τοσο πολυ.. περιμενε nougat (ειδικα indian) και τουμπανιαζεις αυτην... :)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Cris πάω να μπω στο trwd και μου ζητάει κωδικό τι είναι αυτό εγώ δεν έχω βαλή κωδικό εγω

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που έβαλες στο xposed ή που δεν έγινε σωστά θα το χτύπησε. Βρες TWRP και κάνε Wipe ART/DALVIK cache & cache.

 

το έκανα δυστυχώς τιποτα. και δεν εχω βάλει και κατι στο xposed ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια 05:00 - 17:00....:wacko:

19s Indian? Βγαίνει σε λίγες μέρες η 20... Λογικά θα είναι ένα βήμα πριν την Nougat.

Κι εγώ συμμετέχω πλέον στο group ανάπτυξης της AOSP Nougat based on pure Android sources.. Θα δούμε ωραία πράγματα τους επόμενους μήνες... :lol:

 

Φυσικα. Ινδιανος φορ δε γουιν! :lol:

Το ξερω οτι θα δουμε τα καλυτερα. Οσο εισαι τριγυρω δεν φοβαμαι τιποτα! :)

Link to comment
Share on other sites

Κανα δύο φωτογραφίες έτσι γιά νά σας γλυκανω .

Pre rooted xposed advance settings και πολλά άλλα.

 

Μας κάνεις βασανιστήρια!

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cris πάω να μπω στο trwd και μου ζητάει κωδικό τι είναι αυτό εγώ δεν έχω βαλή κωδικό εγω

Σου έχει μείνει από το encryption της Ιndian που φορούσε όταν ήρθε. Θέλει πρώτα wipe data reboot to recovery πάλι full wipe ΟΛΑ και internal και μετά φλασάρισε την rom. έχουν μείνει κατάλοιπα από την παλιά και ίσως να σου κάνει κόλπα στην πορεία..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανα αλλα τιποτα.

καμια αλλη ιδεα

Πρέπει να σου χτύπησε κάτι από την προηγούμενη εγκατάσταση. Δεν εξηγείται αλλιώς ,Θα πρότεινα να δεις το επάνω ποστ και να κάνεις το ίδιο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Vodafone έχω και το 4g βγαίνει κανονικότατα. Κάτι άλλο θα είναι

 

4g+ δεν έχει δει κανείς. Περιμένουμε nougat

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

το φιξ για τα μαυρα παραθυρα της 20grs ποιο είναι γιατι δεν το βρισκω?

ευχαριστώ

 

https://mega.nz/#!gFMhwRoT!6JoQZtNalyi3MmUzIAN3ExjOc1DlEat4Ng4aubTwOWU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...