Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια συγνωμη για την ενοχληση.Ξέρει κανεις αν το δεμα 8α περασει τελωνειο.Ειναι το λε 3 προ.RB144961384SG

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

:(:(

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αγορασα το κινητο και αναμενω να ερθει (μολις πηρα tracking number) μπαινω και διαβαζω εδω για να επιλεξω ποια ρομ θα περασω. Εχω μπερδευτει ομως. Αλλοι λενε για την 19 ,αλλοι για την 20,αλλοι για την 566 light και αλλοι για τον "Μουστακαλη" :D . Τελικα ποια ρομ θεωρειται απροβληματιστη ?? (εχω διαβασει για την καινουργια stable).

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αγορασα το κινητο και αναμενω να ερθει (μολις πηρα tracking number) μπαινω και διαβαζω εδω για να επιλεξω ποια ρομ θα περασω. Εχω μπερδευτει ομως. Αλλοι λενε για την 19 ,αλλοι για την 20,αλλοι για την 566 light και αλλοι για τον "Μουστακαλη" :D . Τελικα ποια ρομ θεωρειται απροβληματιστη ?? (εχω διαβασει για την καινουργια stable).

Για εμένα 2 είναι οι ποιό σταθερές.

20GRs με τρομερή διαχείριση μπαταρίας

20s _Stable_Reloaded με πολλά πρόσθετα διαχείρισης.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μετά το πατσάκι για το Xana η μπαταρία αδειάζει πάαααρα πολύ γρήγορα με προφίλ το XANA Battery

Δοκίμασε άλλα προφιλ να δεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris κaμια προσθηκη χειροκινητης αναζητησης δικτυου στο MIUI 8 6.12.29 υπαρχει περιπτωση να γινει? η νεα rom? για το προβλημα που υπαρχει και σταματα το android?
Link to comment
Share on other sites

Cris κaμια προσθηκη χειροκινητης αναζητησης δικτυου στο MIUI 8 6.12.29 υπαρχει περιπτωση να γινει? η νεα rom? για το προβλημα που υπαρχει και σταματα το android?

 

Σε λίγες μέρες με την 7.1.20.... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μετά το πατσάκι για το Xana η μπαταρία αδειάζει πάαααρα πολύ γρήγορα με προφίλ το XANA Battery

 

Δεν παρατήρησα κάποιο drain εγώ. Σήμερα θα το φορτίσω πλήρως και θα δω πως θα πάει από μπαταρία από την αρχή με το προφίλ. Δοκίμασε και το FairPark. Κι αυτό έχει πολύ καλή διαχείριση.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα 2 είναι οι ποιό σταθερές.

20GRs με τρομερή διαχείριση μπαταρίας

20s _Stable_Reloaded με πολλά πρόσθετα διαχείρισης.;)

 

Σε ευχαριστω πολυ! Για να το λες εσυ κατι παραπανω θα ξερεις!

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάποιο drain εγώ. Σήμερα θα το φορτίσω πλήρως και θα δω πως θα πάει από μπαταρία από την αρχή με το προφίλ. Δοκίμασε και το FairPark. Κι αυτό έχει πολύ καλή διαχείριση.

Έχουμε ανάλυση από τον φίλο Tassos από Γερμανία.

"To Burnout είναι μέσα στο 1ο προφίλ το performance.

Το 3ό και το 4ο είναι τα XANA projects.

Με xana είναι λογικό να είναι πιο αργο γιατί μόνο το μικρό Cluster δουλεύει. Με Burnout επειδη το big cluster και hpm κανει καλυτερα utilize πρέπει να τρέχει πιο γρήγορα και να έχει καλύτερη απόκριση. Δοκιμάσε τουλάχιστον 24 ώρες ένα Profil χωρίς να φορτώσεις την μπαταρία (από 100%) και θα δεις τη διαφορά.

Εμείς χρησιμοποιούμε (utilized) εδώ και καιρό τη μνήμη όπως το op3.

Το xana Profil φαίνεται στην αρχή σαν να τραβάει μπαταρία -αυτο είναι γιατί κάνει utilize- αλλά κρατεί πάρα πολύ σε διάρκεια.

Προτού να το ξεχάσω. Μόνο με την APK μένουν τα Profile active σε μία επανεκκίνηση. "

Τον ευχαριστώ.... :)

Κι εδώ ένα screenshot από εχθές με XANA. Είμαι με την 20s Stable Reloaded.

https://postimg.org/image/mkp7yh9p7/

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μόλις το πήρα... Για σύνδεση με pc θέλω μετατροπέα type-c σε usb? Δεν το είχα προβλέψει...

 

Το καλωδιο φορτισης?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο φορτισης?

Τα geekuying everbuying κλπ βάζουν μόνο καλώδιο c to c. Είναι ο φορτιστής τους έτσι φτιαγμένος. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

 

Μόλις το πήρα... Για σύνδεση με pc θέλω μετατροπέα type-c σε usb? Δεν το είχα προβλέψει...

 

Αν δεν έχεις έλα να σου δώσω. Έχω δύο μέχρι να φέρεις από ebay.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ATK PROFILES NEW v. 1.2.2

https://mega.nz/#!BZ1HDTQB!HvbUp9H6Dk9uuvp3LOPa4wCRhvKHE-vLJctmk0xThig

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Βάζουμε το zip από την προηγούμενη σελίδα που έδωσες μέσω twrp και εγκατάσταση αυτό το apk?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Crisbal,

 

Προσπαθώ να βάλω την τελαυταια stable rom 20s και στο, ακολούθησα τον οδηγό και είμαι πολυ ώρα στο Leeco share the eco world, αναβοσβήνει αλλά πάλι εμφανίζεται το ίδιο για 10 λεπτα... Τι λές? Είχε πάνω 14s από Cuco και έκανα full clean data, dalvic, cashe, system, internal storage για clean install, με ρωτησε για read only στο system αλλά δεν άλλαξα κάτι... Τι κάνω? Δεν ξεκολάει.... Τι κάνω?

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Βάζουμε το zip από την προηγούμενη σελίδα που έδωσες μέσω twrp και εγκατάσταση αυτό το apk?

 

Από ότι μου είπε δεν χρειάζεται από TWRP κατευθείαν από το apk με root δικαιώματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε Crisbal,

 

Προσπαθώ να βάλω την τελαυταια stable rom 20s και στο, ακολούθησα τον οδηγό και είμαι πολυ ώρα στο Leeco share the eco world, αναβοσβήνει αλλά πάλι εμφανίζεται το ίδιο για 10 λεπτα... Τι λές? Είχε πάνω 14s από Cuco και έκανα full clean data, dalvic, cashe, system, internal storage για clean install, με ρωτησε για read only στο system αλλά δεν άλλαξα κάτι... Τι κάνω? Δεν ξεκολάει.... Τι κάνω?

Ποιο recovery εχεις? Βάλε Official. Αν έμεινε το read only δεν θα μπει ποτέ.

Κράτα πατημενα vol+ & power Μπες TWRP και κάνε mount data system μονο Και μετα wipe όλα και internal αφού τελειώσει κάνεις reboot to recovery ξανα Και βάζεις την ρομ από usb ή από Pc χύμα και φλάσαρε.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτό το ζιπ και το βάζεις από TWRP https://mega.nz/#!xYdjiZIS!iFIFNKIUzIxhZnZNkc9ybZnZbIYCMQn18QfY-V0Ll20

Και αυτό το apk για το σύστημα https://mega.nz/#!8QcGALTJ!NgmuPLp6NPtmeYfcSjZURaGEmHoNtB4en8uUohyu6pI

Μπαίνεις δίνεις δικαιώματα επιλέγεις battery επιλέγεις το burnout profile και έχεις 10+ SOT.

Ευχαριστώ πολύ τον φίλο μας τον TASOS από το Telegram_Gruppe_Germany Developers team. ;)

 

Αν καταλαβα καλα αυτα ειναι για τα battery profiles ΧΑΝΑ κτλπ? και απ'οτι διαβαζω τρεχουμε μονο το apk. Στην καινουργια σου stable αν εχουμε ροοτ το κινητο δουλευει κανονικα?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ανάλυση από τον φίλο Tassos από Γερμανία.

"To Burnout είναι μέσα στο 1ο προφίλ το performance.

Το 3ό και το 4ο είναι τα XANA projects.

Με xana είναι λογικό να είναι πιο αργο γιατί μόνο το μικρό Cluster δουλεύει. Με Burnout επειδη το big cluster και hpm κανει καλυτερα utilize πρέπει να τρέχει πιο γρήγορα και να έχει καλύτερη απόκριση. Δοκιμάσε τουλάχιστον 24 ώρες ένα Profil χωρίς να φορτώσεις την μπαταρία (από 100%) και θα δεις τη διαφορά.

Εμείς χρησιμοποιούμε (utilized) εδώ και καιρό τη μνήμη όπως το op3.

Το xana Profil φαίνεται στην αρχή σαν να τραβάει μπαταρία -αυτο είναι γιατί κάνει utilize- αλλά κρατεί πάρα πολύ σε διάρκεια.

Προτού να το ξεχάσω. Μόνο με την APK μένουν τα Profile active σε μία επανεκκίνηση. "

Τον ευχαριστώ.... :)

Κι εδώ ένα screenshot από εχθές με XANA. Είμαι με την 20s Stable Reloaded.

https://postimg.org/image/mkp7yh9p7/

 

Ειναι διαφορετικο apk απο το χθεσινο?

με 20 grs ακομη και με xana battery 20 min οθονη μου φαγε 2 % χωρις burnout.

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαφορετικο apk απο το χθεσινο?

με 20 grs ακομη και με xana battery 20 min οθονη μου φαγε 2 % χωρις burnout.

 

Ναι καινούργια έκδοση με άλλα configurations. Μείνε με αυτό και βλέπεις εγώ από εχθές το πρωί και είμαι στο 58%.:lol:

Και νέο καλουδι από Γερμανία.

Αν κάνετε μπακαπ και δεν ανοιγει το κινητό μετά από επαναφορά γιατί ζητάει κωδικό φλασάρισμα αυτό από TWRP και τα σβήνει όλα μόνο του. https://yadi.sk/d/Tc0tpwsN39W8gE

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φίλε CrisBal βοήθησε γιατί τα έχω χάσει... Σε παρακαλώ πες μου βήματα...

Πως αλλάζω recovery, θέλει flash, πες μου τι να κάνω... Απαιτείται για κάνω τα παρακάτω που μου λες? Όταν επιλέγω mount data επιλέγω Mount system partition read only? Στην επόμενη οθόνη βάζω USB-OTG μόνο ή και internal storage?

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Φίλε CrisBal βοήθησε γιατί τα έχω χάσει... Σε παρακαλώ πες μου βήματα...

Πως αλλάζω recovery, θέλει flash, πες μου τι να κάνω...

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα κι εγώ προχτές όταν πήγα να εγκαταστήσω τον "Μουστάκια".

Αν έχεις κρατήσει back up θα μπεις πατώντας παρατεταμένα το power και το volume +

στο Recovery mode. Έχεις το εργοστασιακό Recovery ή το TWRP?

Αν έχεις το δεύτερο μπορείς να βρεις την περασμένη σου ρομ (σε περίπτωση που την κράτησες)

και να την κάνεις install.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα κι εγώ προχτές όταν πήγα να εγκαταστήσω τον "Μουστάκια".

Αν έχεις κρατήσει back up θα μπεις πατώντας παρατεταμένα το power και το volume +

στο Recovery mode. Έχεις το εργοστασιακό Recovery ή το TWRP?

Αν έχεις το δεύτερο μπορείς να βρεις την περασμένη σου ρομ (σε περίπτωση που την κράτησες)

και να την κάνεις install.

 

TWRP έχω και δεν έχω την παλιά 14s...

Link to comment
Share on other sites

TWRP έχω και δεν έχω την παλιά 14s...

 

Το κινητό σου συνδέεται στον υπολογιστή; Μπορείς δηλαδή να μεταφέρεις σε αρχείο άλλη ρομ

χύμα μέσα στη μνήμη του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου συνδέεται στον υπολογιστή; Μπορείς δηλαδή να μεταφέρεις σε αρχείο άλλη ρομ

χύμα μέσα στη μνήμη του κινητού;

 

Ναι μπορώ το βλέπω. Τι να κάνω? Δεν καταλαβαίνω τι διαφορά έχει το να περάσω άλλη rom πρώτα με το να περάσω αυτή πού θέλω..

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορώ το βλέπω. Τι να κάνω?

 

Αν και δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι θα δουλέψει. Κατέβασε μια από τις επίσημες ρομ από εδώ

http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html

και πέρασε τη στη μνήμη του τηλεφώνου. Μετά μπες σε recovery mode TWRP (vol+ και power)

βρες την στο φάκελο και εγκατάστησε την.

 

Θα προτιμούσα βέβαια να είναι εδώ ο Cris, που θα ήξερε σίγουρα τι πρέπει να κάνεις.

Μην αγχώνεσαι, σίγουρα υπάρχει λύση και θα σ'τη βρει.

 

Η διαφορά είναι μεταξύ custom rom και επίσημης. Σίγουρα οι official κουμπώνουν καλύτερα

και μπορούν να επαναφέρουν το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...