Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι θα δουλέψει. Κατέβασε μια από τις επίσημες ρομ από εδώ

http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html

και πέρασε τη στη μνήμη του τηλεφώνου. Μετά μπες σε recovery mode TWRP (vol+ και power)

βρες την στο φάκελο και εγκατάστησε την.

 

Θα προτιμούσα βέβαια να είναι εδώ ο Cris, που θα ήξερε σίγουρα τι πρέπει να κάνεις.

Μην αγχώνεσαι, σίγουρα υπάρχει λύση και θα σ'τη βρει.

 

Φίλε μου σ ' ευχαριστώ παρα πολύ για την βοήθεια... Θα περιμένω τον Cris για να είμαστε σίγουροι...

 

Cris αναμένω οδηγίες....

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σ ' ευχαριστώ παρα πολύ για την βοήθεια... Θα περιμένω τον Cris για να είμαστε σίγουροι...

 

Κι εγώ αυτό προτείνω.

Πάντως υπάρχει τρόπος να επανέλθει το κινητό και ο Cris τον γνωρίζει.

Αυτό είναι σίγουρο!

Εύχομαι όσο πιο σύντομη αποκατάσταση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by poetryf
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την πρώτη δημοσίευση με προσοχή. Τα περισσότερα αναφέρονται εκεί http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436023
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σ ' ευχαριστώ παρα πολύ για την βοήθεια... Θα περιμένω τον Cris για να είμαστε σίγουροι...

 

Cris αναμένω οδηγίες....

 

Γιατί τόσος πανικός βρε παιδιά? :lol:

Σου είπα κάτι κάνεις λάθος στο TWRP Ή έχεις TWRP που δεν μπορεί να περάσει την ρομ σωστά (παλιά έκδοση?) ίσως....

Πήγαινε στο ποστ με το TWRP το δικο μου. Κατέβασε το αρχείο.

Αν θες το βάζεις και δοκιμάζεις. Αν δεν θες πηγαίνεις με το επίσημο TWRP από το ποστ της ρομ στην αρχή.

Κατεβάζεις το img file το επίσημο.

Ανοίγεις το δικό μου αρχείο και πας στον φάκελο recovery μέσα έχει ένα αρχείο recovery.img βάζεις το επίσημο που κατέβασες από το ποστ της ρομ και το μετινομαζεις με το ίδιο όνομα που έχω εγώ (δεν θυμάμαι τώρα).

Βγαίνεις έξω και τρέχεις το exe ως διαχειριστής (κοίτα στο ποστ με το δικό μου TWRP)

Συνδεεις το κινητό με σωστους drivers και το βλέπει σε fastboot vol- & power.

Ακολουθείς την διαδικασία 2 backspace και στο τέλος έχεις επίσημο TWRP. Κανεις επανεκκίνηση στο TWRP να του επιτρέψεις να διαχειριζεται τον εσωτερικό χώρο. Τικάρεις το κουτάκι να μην ξαναεμφανιστει. ΔΕΝ επιλέγεις το read only!

Ξανακάνεις reboot to recovery πατας wipe advance wipe και τα κάνεις όλα εκτός usb (δεν θα γίνεται άλλωστε αν δεν έχεις επάνω usb)

Ξανακάνεις επανεκκίνηση στο recovery.

Βάζεις μέσα την ρομ χύμα ή σε usb.

Πατάς install και δεν κάνεις τίποτα άλλο μέχρι να μπει στο σύστημα. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris, η miui rom που συζητουσες στο xda.Το λινκ στο mega https://mega.nz/#!L1dDnagT!xnEX4V4Vp6jiO-ZvDRCBh-yTUualbuI9cl5wFu-1XvU
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσος πανικός βρε παιδιά? :lol:

Σου είπα κάτι κάνεις λάθος στο TWRP Ή έχεις TWRP που δεν μπορεί να περάσει την ρομ σωστά (παλιά έκδοση?) ίσως....

Πήγαινε στο ποστ με το TWRP το δικο μου. Κατέβασε το αρχείο.

Αν θες το βάζεις και δοκιμάζεις. Αν δεν θες πηγαίνεις με το επίσημο TWRP από το ποστ της ρομ στην αρχή.

Κατεβάζεις το img file το επίσημο.

Ανοίγεις το δικό μου αρχείο και πας στον φάκελο recovery μέσα έχει ένα αρχείο recovery.img βάζεις το επίσημο που κατέβασες από το ποστ της ρομ και το μετινομαζεις με το ίδιο όνομα που έχω εγώ (δεν θυμάμαι τώρα).

Βγαίνεις έξω και τρέχεις το exe ως διαχειριστής (κοίτα στο ποστ με το δικό μου TWRP)

Συνδεεις το κινητό με σωστους drivers και το βλέπει σε fastboot vol- & power.

Ακολουθείς την διαδικασία 2 backspace και στο τέλος έχεις επίσημο TWRP. Κανεις επανεκκίνηση στο TWRP να του επιτρέψεις να διαχειριζεται τον εσωτερικό χώρο. Τικάρεις το κουτάκι να μην ξαναεμφανιστει. ΔΕΝ επιλέγεις το read only!

Ξανακάνεις reboot to recovery πατας wipe advance wipe και τα κάνεις όλα εκτός usb (δεν θα γίνεται άλλωστε αν δεν έχεις επάνω usb)

Ξανακάνεις επανεκκίνηση στο recovery.

Βάζεις μέσα την ρομ χύμα ή σε usb.

Πατάς install και δεν κάνεις τίποτα άλλο μέχρι να μπει στο σύστημα. ;)

 

Το λινκ για τους drivers δεν δουλεύει... Λίγο πιο συγκριμένη βοήθεια... Πρώτη μέρα χρήσης...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Chris, η miui rom που συζητουσες στο xda.Το λινκ στο mega https://mega.nz/#!L1dDnagT!xnEX4V4Vp6jiO-ZvDRCBh-yTUualbuI9cl5wFu-1XvU

 

Την έχω από προχθές. Ευχαριστώ πάντως... Είναι χάλια δουλειά με τα ίδια bugs. Κατεβασα την miui του Μi5 Gemini να στήσω! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λινκ για τους drivers δεν δουλεύει...

 

Πήγαινε στο ποστ με το ξεκλείδωμα Bootloader.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Την έχω από προχθές. Ευχαριστώ πάντως... Είναι χάλια δουλειά με τα ίδια bugs. Κατεβασα την miui του Μi5 Gemini να στήσω! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πήγαινε στο ποστ με το ξεκλείδωμα Bootloader.

 

Με μπαταρία 70% προχωράω? Τώρα πως φορτίζω? Δεν ήθελα να μπλέξω με flashing...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris το παρατάω, ίσως επειδή είμαι άρρωστος με πυρετό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω.... Περιμένω απάντηση για το 70% μπαταρία ,,,

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Με μπαταρία 70% προχωράω? Τώρα πως φορτίζω? Δεν ήθελα να μπλέξω με flashing...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris το παρατάω, ίσως επειδή είμαι άρρωστος με πυρετό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω.... Περιμένω απάντηση για το 70% μπαταρία ,,,

 

Nαι οκ είναι το 70

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσος πανικός βρε παιδιά? :lol:

Σου είπα κάτι κάνεις λάθος στο TWRP Ή έχεις TWRP που δεν μπορεί να περάσει την ρομ σωστά (παλιά έκδοση?) ίσως....

Πήγαινε στο ποστ με το TWRP το δικο μου. Κατέβασε το αρχείο.

Αν θες το βάζεις και δοκιμάζεις. Αν δεν θες πηγαίνεις με το επίσημο TWRP από το ποστ της ρομ στην αρχή.

Κατεβάζεις το img file το επίσημο.

Ανοίγεις το δικό μου αρχείο και πας στον φάκελο recovery μέσα έχει ένα αρχείο recovery.img βάζεις το επίσημο που κατέβασες από το ποστ της ρομ και το μετινομαζεις με το ίδιο όνομα που έχω εγώ (δεν θυμάμαι τώρα).

Βγαίνεις έξω και τρέχεις το exe ως διαχειριστής (κοίτα στο ποστ με το δικό μου TWRP)

Συνδεεις το κινητό με σωστους drivers και το βλέπει σε fastboot vol- & power.

Ακολουθείς την διαδικασία 2 backspace και στο τέλος έχεις επίσημο TWRP. Κανεις επανεκκίνηση στο TWRP να του επιτρέψεις να διαχειριζεται τον εσωτερικό χώρο. Τικάρεις το κουτάκι να μην ξαναεμφανιστει. ΔΕΝ επιλέγεις το read only!

Ξανακάνεις reboot to recovery πατας wipe advance wipe και τα κάνεις όλα εκτός usb (δεν θα γίνεται άλλωστε αν δεν έχεις επάνω usb)

Ξανακάνεις επανεκκίνηση στο recovery.

Βάζεις μέσα την ρομ χύμα ή σε usb.

Πατάς install και δεν κάνεις τίποτα άλλο μέχρι να μπει στο σύστημα. ;)

 

Το ανοίγεις το δικό μου αρχείο εννοείς της rom ή του recovery? Σε παρακαλώ πιο λεπτομερής... Επίσης για τους drivers μου λέει already intalled με τον installer... Την αλλαγή για το signature της εκανα γιατί έχω 10αρια Στη ρομ δεν βρισκω τετοιο φάκελο...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τελικά αλλά όταν τρέχω το exe για fastboot γραφει The system cannot find the path specified... Πατάω δύο back space αλλα το τηλέφωνο μενει σε fastboot δεν πηγαίνει σε recovery... Επίσης το exe κλείνει... Please help... Για recovery.img χρησιμοποίησα το επίσημο...

Ακούει κανείς?, Cris?

Πρώτη ημέρα μάλλον τραγικά, βλέπουμε...

 

Έβαλα την LeECO_Le2_X820_MAX_5.9.020S_V65_CUOCO92 τελικά και μπήκε μία χαρά...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τελικά αλλά όταν τρέχω το exe για fastboot γραφει The system cannot find the path specified... Πατάω δύο back space αλλα το τηλέφωνο μενει σε fastboot δεν πηγαίνει σε recovery... Επίσης το exe κλείνει... Please help... Για recovery.img χρησιμοποίησα το επίσημο...

Ακούει κανείς?, Cris?

Πρώτη ημέρα μάλλον τραγικά, βλέπουμε...

 

Συγνώμη αλλά είμαι σε δουλειά....

Συνδέεις το κινητό σε fastboot στο Pc. Πηγαίνεις διαχείριση συσκευών. Πως το βλέπει? MTP? Αν ναι έχεις λάθος drivers.

Το img που κατέβασες το Official το πετάς στο ζιπ που έχει το δικό μου ρεκοβερυ ΟΧΙ στην ρομ. Την ρομ ΔΕΝ την πειράζεις... Εκεί που έχει το ρεκοβερυ και ένα αρχείο που λέγεται misc θα δεις άλλο ένα αρχείο μέσα θα του δώσεις το ίδιο όνομα. Κράτα το αρχικό αρχείο που είναι το δικό μου ρεκοβερυ απέξω. .

Αφού το κάνεις αυτό και βλέπει σωστά ο υπολογιστης το κινητο θα πατήσεις backspace χ 2 (κοίτα οδηγίες στο x2fs).

Αφού μπει κάνεις τα reboot και τα Wipe που σου είπα παραπάνω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Σκεφτομαι και εγω να αγορασω αυτο το κινητο αλλα εχω χαθει λιγο με τα μοντελα.

Εχω δει οτι υπαρχουν 2 μοντελα.Τα x820 και το x822.

Μηπως μπορειτε να μου πειτε πιο να παρω και τι διαφορες εχουν?

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Σκεφτομαι και εγω να αγορασω αυτο το κινητο αλλα εχω χαθει λιγο με τα μοντελα.

Εχω δει οτι υπαρχουν 2 μοντελα.Τα x820 και το x822.

Μηπως μπορειτε να μου πειτε πιο να παρω και τι διαφορες εχουν?

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας.

Κοίτα στην αρχική σελίδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα την LeECO_Le2_X820_MAX_5.9.020S_V65_CUOCO92 τελικά και μπήκε μία χαρά...

Μπράβο. Μείνε με αυτήν αφού μπήκε έστω μια... Δοκιμάζεις άλλη φορά την Ελληνική.. ;) Τουλάχιστον τώρα ξέρεις τι να κάνεις...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά είμαι σε δουλειά....

Συνδέεις το κινητό σε fastboot στο Pc. Πηγαίνεις διαχείριση συσκευών. Πως το βλέπει? MTP? Αν ναι έχεις λάθος drivers.

Το img που κατέβασες το Official το πετάς στο ζιπ που έχει το δικό μου ρεκοβερυ ΟΧΙ στην ρομ. Την ρομ ΔΕΝ την πειράζεις... Εκεί που έχει το ρεκοβερυ και ένα αρχείο που λέγεται misc θα δεις άλλο ένα αρχείο μέσα θα του δώσεις το ίδιο όνομα. Κράτα το αρχικό αρχείο που είναι το δικό μου ρεκοβερυ απέξω. .

Αφού το κάνεις αυτό και βλέπει σωστά ο υπολογιστης το κινητο θα πατήσεις backspace χ 2 (κοίτα οδηγίες στο x2fs).

Αφού μπει κάνεις τα reboot και τα Wipe που σου είπα παραπάνω.

 

Καταλαβαίνω... Έβαλα αυτή που είπα του Cuco αλλά ενώ συνδεομαι με wifi δεν υπάρχει πρόσβαση στο internet...

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω... Έβαλα αυτή που είπα του Cuco αλλά ενώ συνδεομαι με wifi δεν υπάρχει πρόσβαση στο internet...

 

Ιστοσελίδα σε Browser ανοίγει?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ιστοσελίδα σε Browser ανοίγει?

Browser δεν βρίσκω... Στο google μου λεει there is a problem communicating with google servers... Το ίδιο και όταν κανω check for updates... Δεν βλέπει internet...

 

Λες να είναι hardware problem?

Cris θα περάσω την δική σου... Βλέπω πολλές κινεζιές... Να δω πως θα λύσω το θεμα με την twrp... Να μπορούσα με την υπάρχουσα twrp...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βγάζει σφάλμα στη σύνδεση στο LeEco account. Υπάρχει λόγος;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω στο κινητό περασμένη την τελευταία ΡΟΜ του Χρήστου (τη root έκδοση). Με χρήση του AKT και επιλέγοντας τα προφίλ XANA και XANA extreme έπιασα τις 8 ώρες με ανοιχτή οθόνη (!), έχοντας το φωτισμό στο αυτόματο, με WiFi και δεδομένα μονίμως ενεργά και με τη λοιπή καθημερινή χρήση...

Όσοι είναι δυσαρεστημένοι με το κινητό, ας το δώσουν απλά κι ας πάρουν κάτι άλλο. Για εμάς τους υπόλοιπους, εύχομαι να το ευχαριστηθούμε τόσο όσο του αξίζει...

... Ειδικότερα με τέτοιο ανεκτίμητο... after sale service που μας προσφέρει απλόχερα ο Χρήστος...

 

Y.Γ. Εντάξει, παιδεύομαι τόση ώρα να επισυνάψω ένα screenshot που δείχνει το 7 ώρες και 56' οθόνης και τρώω απανωτά άκυρα(ενώ είμαι εντός ορίων που θέτει το φόρουμ για τα αρχεία jpg). Κάποια βοήθεια κανείς...;;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω στο κινητό περασμένη την τελευταία ΡΟΜ του Χρήστου (τη root έκδοση). Με χρήση του AKT και επιλέγοντας τα προφίλ XANA και XANA extreme έπιασα τις 8 ώρες με ανοιχτή οθόνη (!), έχοντας το φωτισμό στο αυτόματο, με WiFi και δεδομένα μονίμως ενεργά και με τη λοιπή καθημερινή χρήση...

Όσοι είναι δυσαρεστημένοι με το κινητό, ας το δώσουν απλά κι ας πάρουν κάτι άλλο. Για εμάς τους υπόλοιπους, εύχομαι να το ευχαριστηθούμε τόσο όσο του αξίζει...

... Ειδικότερα με τέτοιο ανεκτίμητο... after sale service που μας προσφέρει απλόχερα ο Χρήστος...

 

Y.Γ. Εντάξει, παιδεύομαι τόση ώρα να επισυνάψω ένα screenshot που δείχνει το 7 ώρες και 56' οθόνης και τρώω απανωτά άκυρα(ενώ είμαι εντός ορίων που θέτει το φόρουμ για τα αρχεία jpg). Κάποια βοήθεια κανείς...;;

 

ανέβασε το στο imgur δε θέλει καν εγγραφή

Link to comment
Share on other sites

ανέβασε το στο imgur δε θέλει καν εγγραφή

Η απο Tapatalk από το υπέροχο κινητό μας... :rolleyes: :rolleyes: :cool: ;)

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

περασα την 20stable και δεν ανοιγει το usb για να το αλλαξω απο charging σε mtp

Πάτησες καταλάθος μάλλον το να μην εμφανιστεί ξανά...

Πήγαινε στην καρτέλα επιλογές για προγραμματιστες

Τικάρισε το Ξεκλείδωμα ΟΕΜ & Εντοπισμός σφαλμάτων USB κάνε μια επανεκκίνηση και ξαναπροσπάθησε..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...