Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θέλουμε ούτε review ούτε λεπτομέρειες:mad: ........ για τέτοιες αυτονομίες

Κάποιοι είμαστε ακομα με miui:shifty:........

 

Βάλτο κι εσύ. Κάνει... Το ίδιο τηλέφωνο έχεις..... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris κολλάει πολύ το ροοτ στην 20 stable.Δηλαδη μόλις πάω να ανοίξω μία καινούργια εφαρμογή ροοτ πχ greenify η οποιαδήποτε άλλη κάνει κάνα πεντάλεπτο να δώσει δικαιώματα.Καποια λύση;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι εδώ και λίγες μέρες με την 20s stable CrisBal , σούπερ όλα.

Μόνο ένα θεματάκι, πετάει συνέχεια ότι σταμάτησαν οι υπηρεσίες google.

Έχει να κάνει με την ενεργοποίηση των ΑΤΚ battery profiles?

Edited by poetryf
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το νήμα καιρό.Έγινε παραγγελια στο honorbuy το 6/128.Πήραν κ οι ανηψιες μου δυο Letv 2 Global κ έρχονται χωρίς μεταφορικά,και με μια εκπτωση που παζαρευα καμια βδομάδα,μου βγήκε στα 360$.Πιστεύω να χω καλυφθεί απο τηλέφωνο για δυο χρονάκια :)
Link to comment
Share on other sites

Cris κολλάει πολύ το ροοτ στην 20 stable.Δηλαδη μόλις πάω να ανοίξω μία καινούργια εφαρμογή ροοτ πχ greenify η οποιαδήποτε άλλη κάνει κάνα πεντάλεπτο να δώσει δικαιώματα.Καποια λύση;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώσε δικαιώματα να είναι ενεργή πάντα και να μην την κόβει το battery energy. Δοκίμασε επίσης να κατεβάσεις και την τελευταία έκδοση SU SR4 και πέρασε την με το TWRP.

Καλησπέρα. Είμαι εδώ και λίγες μέρες με την 20s stable CrisBal , σούπερ όλα.

Μόνο ένα θεματάκι, πετάει συνέχεια ότι σταμάτησαν οι υπηρεσίες google.

Έχει να κάνει με την ενεργοποίηση των ΑΤΚ battery profiles?

 

Δεν το ξέρω. Δοκίμασε άλλο προφίλ. Δεν μου το έχει κάνει ποτέ. Δοκίμασε και upgrade μήπως σου κάνει. Δεν έχω κάνει εγώ αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει σε miui ?

 

Λογικά ναι. Τον ίδιο Kernel έχεις... Δοκίμασε και αν δεν δεις διαφορές το βγάζεις. Παίξε με τα προφίλ... :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν έφταιγε το Apk τελικά. Το έσβησα και επέμενε να μου πετάει το μήνυμα. Αυτό που φταίει είναι το Google Play store, δεν με άφηνε καν να μπω. Το καταργησα και από τότε σταμάτησε. Δοκίμασα να ξανακατεβάσω το play store με apk αλλά πάλι τα ίδια. Μόνο που αυτή την φορά μου πετάει το μήνυμα ότι σταμάτησε το play store (όχι οι υπηρεσίες) και πάλι δεν με αφήνει να μπω να κατεβάσω εφαρμογές. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Προσπαθώ να εγκαταστήσω την 20GRs αλλά όταν πατάω vol+ και power αντί να με παει στο twrp μου βγάζει το recovery με το eui που λέει update system , clear data και από κάτω start και restart. Ξέρει κανείς τι κάνω για να συνεχίσω και σύμφωνα με τις οδηγίες του Chrisbal?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έφταιγε το Apk τελικά. Το έσβησα και επέμενε να μου πετάει το μήνυμα. Αυτό που.... . Καμία ιδέα;

 

Ξαναβάλε την ρομ με όλα τα Wipe. Πέρασε την μετά με otg ή από το Pc.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κι από μένα. Προσπαθώ να εγκαταστήσω την 20GRs αλλά όταν πατάω vol+ και power αντί να με παει στο twrp μου βγάζει το recovery με το eui που λέει update system , clear data και από κάτω start και restart. Ξέρει κανείς τι κάνω για να συνεχίσω και σύμφωνα με τις οδηγίες του Chrisbal?

 

Καλημέρα. Δεν έχεις TWRP recovery αλλά το εργοστασιακό. Κοίτα στην αρχική σελίδα οδηγός Bootloader και TWRP f2fs πως θα το περάσεις από τον υπολογιστή σου με σωστούς drivers. Μετά θα περάσεις την ρομ. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σ'ευχαριστώ Χρήστο για την άμεση απάντηση. Κι όμως την έχω περασμένη την twrp όπως μου είπες και μάλιστα έχω κάνει και full back up. Γι'αυτό μείναν 9 gb χώρος!! Μήπως έφταιξε ότι πέρασα το twrp και έπειτα βγήκα από recovery ενώ έπρεπε άμεσα να φλασάρω τη ρομ σου?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σ'ευχαριστώ Χρήστο για την άμεση απάντηση. Κι όμως την έχω περασμένη την twrp όπως μου είπες και μάλιστα έχω κάνει και full back up. Γι'αυτό μείναν 9 gb χώρος!! Μήπως έφταιξε ότι πέρασα το twrp και έπειτα βγήκα από recovery ενώ έπρεπε άμεσα να φλασάρω τη ρομ σου?

 

Αν πατάς τα vol + & power και σε πάει στο stock recovery σημαίνει ότι δεν ολοκληρώθηκαν τα βήματα σωστά. Ξαναπέρασε το TWRP σύμφωνα με τις οδηγίες από το exe ως διαχειριστής και αφού τελειώσεις πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο ξανακάνε reboot to recovery να δεις ότι το κρατάει και μπήκε σωστά. Να θυμάσαι. Πάντα μετά από Wipe Restore ή και πριν την εγκατάσταση νέας ρομ αφού έχουμε κάνει τα απαιτούμενα Wipes κάνουμε reboot to recovery για να βλέπει σωστά την ρομ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβάλε την ρομ με όλα τα Wipe. Πέρασε την μετά με otg ή από το Pc.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Καλημέρα! Όταν λέμε όλα τα Wipe εννοούμε art,cache & Internal?

Επίσης, τη ρομ την περνάω στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού από το λάπτοπ (OTG δεν έχω)

αφότου έχω κάνει όλα τα wipes?

Σε ευχαριστώ για τις άμεσες και βοηθητικές απαντήσεις σου, Χρήστο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

1. Όταν λέμε όλα τα Wipe εννοούμε art,cache & Internal?

2.Επίσης, τη ρομ την περνάω στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού από το λάπτοπ (OTG δεν έχω)

αφότου έχω κάνει όλα τα wipes?

Σε ευχαριστώ για τις άμεσες και βοηθητικές απαντήσεις σου, Χρήστο!

 

1. Ναι. Αν θες καθαρή εγκατάσταση χωρίς προβλήματα αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος. Όλα τα κουτάκια από το Advanced Wipe εκτός το usb.

2. Σωστά. Απλά να είσαι σίγουρος ότι βλέπει σωστά το Pc σου το τηλέφωνο από το TWRP γιατί αν κάνεις όλα τα Wipes και ΔΕΝ το βλέπει σωστά ΔΕΝ θα μπορέσεις να περάσεις την ρομ μέσα μετά τα Wipes αφού δεν έχεις Usb-c otg. ;)

Πάντα θα κάνεις reboot to recovery μετα τα wipes και μετά μέσα την ρομ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δεν μπορώ να βρω που βρίσκεται η ρύθμιση ώστε να μην αναβοσβήνει το flash σε εισερχόμενη κλήση (σαν ντισκόμπαλλα είναι το κινητό), το LED notification είναι? Το απενεργοποιώ αλλά συνεχίζει... To led φαντάζομαι ότι είναι κάποιο λαμπάκι μπροστά στο επάνω μέρος της οθόνης...

Από rom έχω την τελευταία του Cuco.

 

Ευχαριστώ.

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δεν μπορώ να βρω που βρίσκεται η ρύθμιση ώστε να μην αναβοσβήνει το flash σε εισερχόμενη κλήση (σαν ντισκόμπαλλα είναι το κινητό), το LED notification είναι? Το απενεργοποιώ αλλά συνεχίζει... To led φαντάζομαι ότι είναι κάποιο λαμπάκι μπροστά στο επάνω μέρος της οθόνης...

Από rom έχω την τελευταία του Cuco.

 

Ευχαριστώ.

 

Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις εφαρμογών (δεξιά καρτέλα) - Τηλέφωνο επαφές - LED flash for incoming calls

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις εφαρμογών (δεξιά καρτέλα) - Τηλέφωνο επαφές - LED flash for incoming calls

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δεν μπορώ να βρω που βρίσκεται η ρύθμιση ώστε να μην αναβοσβήνει το flash σε εισερχόμενη κλήση (σαν ντισκόμπαλλα είναι το κινητό), το LED notification είναι? Το απενεργοποιώ αλλά συνεχίζει... To led φαντάζομαι ότι είναι κάποιο λαμπάκι μπροστά στο επάνω μέρος της οθόνης...

Από rom έχω την τελευταία του Cuco.

 

Ευχαριστώ.

 

Εχουμε 10 ελληνικες ρομ του crisbal και εβαλες ρομ του ιταλου;;;;; :lol:

Ελπιζω να ξερεις τι κανεις. :X

Αν διαβαζες λιγο τα θεματα που ειχαμε πριν και τα ελυσε ο crisbal θα ηξερες . ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά δεν μπορώ να στείλω κανονικό αριθμό γραμμάτων μήνυμα στα ελληνικά, κάτι σαν 60 χαρακτήρες Max, έχουμε μήπως καμία λύση για αυτό; έχω καταντήσει να γράφω γκριγκλις :eek:
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε 10 ελληνικες ρομ του crisbal και εβαλες ρομ του ιταλου;;;;; :lol:

Ελπιζω να ξερεις τι κανεις. :X

Αν διαβαζες λιγο τα θεματα που ειχαμε πριν και τα ελυσε ο crisbal θα ηξερες . ;)

 

Το κινητό ήρθε με 14s, θέλησα να βάλω την 20s (stable reloaded) του crisbal αλλά αντιμετώπισα πρόβλημα με την TWRP που είναι περασμένη, ο cris μου είπε να φλασάρω την δικιά του twrp (μέσω fastboot), είχα πρόβλημα με τους drivers στο pc, προσπάθησα και τελικά ως μόνη λύση την συγκεκριμένη στιγμή πέρασα αυτή του Ιταλού. Το κινητό το έχω μία εβδομάδα. Δεν έγινε για να σνομπάρω τον Cris που και εγώ εκτιμάω απεριόριστα την προσφορά του !!!! Απλά εγώ δεν έχω προβλήματα μέχρι τώρα με την LeECO_Le2_X820_MAX_5.9.020S_V65_CUOCO92, μήπως μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος για τα προβλήματα? π.χ. νούμερα των post που αναφέρονται για να μην ψάχνω...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε με 14s, θέλησα να βάλω την 20s (stable reloaded) του crisbal αλλά αντιμετώπισα πρόβλημα με την TWRP που είναι περασμένη, ο cris μου είπε να φλασάρω την δικιά του twrp (μέσω fastboot), είχα πρόβλημα με τους drivers στο pc, προσπάθησα και τελικά ως μόνη λύση την συγκεκριμένη στιγμή πέρασα αυτή του Ιταλού. Το κινητό το έχω μία εβδομάδα. Δεν έγινε για να σνομπάρω τον Cris που και εγώ εκτιμάω απεριόριστα την προσφορά του !!!! Απλά εγώ δεν έχω προβλήματα μέχρι τώρα με την LeECO_Le2_X820_MAX_5.9.020S_V65_CUOCO92, μήπως μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος για τα προβλήματα? π.χ. νούμερα των post που αναφέρονται για να μην ψάχνω...

 

Βαλε οποια ρομ σου αρεσει, οι πιο σταθερες του crisbal ειναι οι 2 20αρες (γνωμη μου) με την μεγαλυτερη αυτονομια μπαταριας με sot περιπου 8- 10 ωρες με ατκ που μας εδωσε παλι ο ιδιος. ;) τα εχει τοσο αναλυτικα στην καθε ρομ που μας βγαζει (βλ. 1 σελιδα) που δυσκολα μπορει να κανει καποιος λαθος ακομη και αν δεν ξερει.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Βαλε οποια ρομ σου αρεσει, οι πιο σταθερες του crisbal ειναι οι 2 20αρες (γνωμη μου) με την μεγαλυτερη αυτονομια μπαταριας με sot περιπου 8- 10 ωρες με ατκ που μας εδωσε παλι ο ιδιος. ;) τα εχει τοσο αναλυτικα στην καθε ρομ που μας βγαζει (βλ. 1 σελιδα) που δυσκολα μπορει να κανει καποιος λαθος ακομη και αν δεν ξερει.

 

Εννοείται ότι θα βάλω όποια θέλω, εσύ σχολίασες την επιλογή μου και εγώ απάντησα. Για τα προβλήματα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα βάλω όποια θέλω, εσύ σχολίασες την επιλογή μου και εγώ απάντησα. Για τα προβλήματα τίποτα...

 

Διαβασε το νημα τα λεει ολα,

Δεν χρειαζεσαι βοηθεια απο οτι βλεπω.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα βάλω όποια θέλω, εσύ σχολίασες την επιλογή μου και εγώ απάντησα. Για τα προβλήματα τίποτα...

 

Ειρήνη ημίν boys! :lol::p

Όλες οι ρομ είναι καλές και του Ιταλού πολύ καλή. Άλλωστε βασίζεται στην επίσημη 20s όπως και οι δικές μου. Όποτε θες έλα να σου περάσω σωστά το επίσημο TWRP να το έχεις περασμένο σωστά και από ρομ βάζεις εσύ όποτε και όποια θες! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...