Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το φτιάξουμε κι αυτό...

 

Άνοιξε ένα ζιπ από αυτά που σου έστειλα να δεις πως είναι στημένο και παίξε ανάλογα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπερδεύτηκα λίγο Χρήστο.

Πολύ ενδιαφέρουσα η πληροφορία σε σχέση με το EcoSystem της LeEco - δηλαδή ότι ενεργοποιούν υπηρεσίες επί πληρωμή. Αλλά εδώ μιλάμε για βασική λειτουργία του μόντεμ :p Δηλαδή βάλαν χεράκι στη baseband και πολύ μάλιστα.

Εδώ στη Σουηδία το έχουν ξεκλειδωμένο οι πάροχοι - κανένας κομπλεξισμός με Κινέζικες συσκευές - απλά το LeMax2 τρώει κοκομπλόκο όταν είναι να ενώσει διαφορετικές μπάντες πχ 20+7. Στην μπάντα 38 μου έκανε aggregation 20+20MHz, μάλλον "bug" θα είναι τότε και θα τους ξεφυγε. Κλάμα :lol::lol::lol::lol:

 

Βλέπουν 3,7,20,28

http://www.lte-anbieter.info/ratgeber/frequenzen-lte.php

Έλα μου έστειλε και ζιπ με όλα τα μόντεμ να τα αλλάζεις όπως θες

https://mega.nz/#!kpxRQQrA!fDEK_TQEsm62TjQqai0bGz-4esqrAytQW4vuKAxC5SU

Από 50 σε 33 σε 18 κλπ.... Δοκίμασε...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις και ηχο θέλει προσθήκη script στο build.prop για να του δώσει έξοδο ήχου στην έναρξη.

Δες εδώ κατέβασε άνοιξε και φτιάξε..

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2334927

 

Ναι, είναι πιο απλά αυτά. Αυτό που έχεις σαν default στην 20GRs είναι πιο καλό σαν παράδειγμα. Σε κάθε περίπτωση το κινητό μένει 25-30'' στο τωρινό boot animation (χωρίς το boot logo), οπότε μέχρι και βιντεάκι του Θέμου χωράει σε τέτοιο διάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι πιο απλά αυτά. Αυτό που έχεις σαν default στην 20GRs είναι πιο καλό σαν παράδειγμα. Σε κάθε περίπτωση το κινητό μένει 25-30'' στο τωρινό boot animation (χωρίς το boot logo), οπότε μέχρι και βιντεάκι του Θέμου χωράει σε τέτοιο διάστημα...

 

Φτιάξε και στείλε να κάνουμε δοκιμές.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας μου δουλεύουν καλά εκτός από το Google Play. Πιο συγκεκριμένα ενώ μου δείχνει τις εφαρμογές μου, μου λέει ότι έχω κάποιες για ενημέρωση και όταν επιλέγω ενημέρωση όλων ή μία μία επάνω στα notifications λέει paused ενώ βγάζει και wating for wifi δίπλα σε κάθε μία. Στο Internet, FB,... μπαίνω κανονικά. Το Google Play έχει κανονικά δικαιώματα για δεδομένα και wifi (Data usage control, Data Management). Έχω την LeECO_Le2_X820_MAX_5.9.020S_V65_CUOCO92.

Please Help !!!

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι.. Ανταπτορακι

Look at this on eBay http://www.ebay.ca/itm/282146343637

Κι εδώ καλώδιο

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/371674415929

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είπαμε. Κάποια κομμάτια έχουν θέμα με το αποτύπωμα. Όχι όλα. Το δικό μου είναι ακαριαιο από την πρώτη μέρα και ας έχω αλλάξει 69 ρομ με τις δοκιμές ως τώρα. :lol:

Θα ανεβάσω το firmware

 

ευχαριστω πολυ crisbal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας μου δουλεύουν καλά εκτός από το Google Play. Πιο συγκεκριμένα ενώ μου δείχνει τις εφαρμογές μου, μου λέει ότι έχω κάποιες για ενημέρωση και όταν επιλέγω ενημέρωση όλων ή μία μία επάνω στα notifications λέει paused ενώ βγάζει και wating for wifi δίπλα σε κάθε μία. Στο Internet, FB,... μπαίνω κανονικά. Το Google Play έχει κανονικά δικαιώματα για δεδομένα και wifi (Data usage control, Data Management). Έχω την LeECO_Le2_X820_MAX_5.9.020S_V65_CUOCO92.

Please Help !!!

 

Ευχαριστώ.

Πήγαινε στο εικονίδιο εφαρμογής ληψεων άνοιξε το και μέσα βάλε unlimited. Μετά κανε ενημέρωση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο εικονίδιο εφαρμογής ληψεων άνοιξε το και μέσα βάλε unlimited. Μετά κανε ενημέρωση.

 

Cris σ' ευχαριστώ πάρα πολύ !!!

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Cris σ' ευχαριστώ πάρα πολύ !!!

 

Εντάξει τώρα?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε και στείλε να κάνουμε δοκιμές.. ;)

 

Αν θέλεις, στείλε μου ενα HD μουστάκι να του κάνω ενα logo reveal με After Effects για τα επόμενα distros... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι.. Ανταπτορακι

Look at this on eBay http://www.ebay.ca/itm/282146343637

Κι εδώ καλώδιο

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/371674415929

 

Αρα ολα ειναι ιδια απ'οτι βλεπω. Ευχαριστω!

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό. Καταρχάς έχω custom recovery και την 20GRs του Crisbal. Το κινητό ενώ ήταν γύρο στο 68% έσβησε από μόνο του και δεν κουνάει ρούπι. Δοκιμασα να το φορτίσω με το δικό του φορτιστή και καλώδιο, αλλά και με άλλα που έχω αλλά πάλι τίποτα. Ούτε λαμπάκι ανάβει, ούτε recovery ή fast boot μπαίνει.. Καμιά ιδέα? Το κινητό είναι σχεδόν καινούριο, 2 εβδομάδων, δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα και δεν έχει πέσει-χτυπήσει..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό. Καταρχάς έχω custom recovery και την 20GRs του Crisbal. Το κινητό ενώ ήταν γύρο στο 68% έσβησε από μόνο του και δεν κουνάει ρούπι. Δοκιμασα να το φορτίσω με το δικό του φορτιστή και καλώδιο, αλλά και με άλλα που έχω αλλά πάλι τίποτα. Ούτε λαμπάκι ανάβει, ούτε recovery ή fast boot μπαίνει.. Καμιά ιδέα? Το κινητό είναι σχεδόν καινούριο, 2 εβδομάδων, δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα και δεν έχει πέσει-χτυπήσει..

 

Καλημέρα. 05:52... :) Καταρχήν δοκίμασε και ας μην βλέπεις τίποτα στην οθόνη να πατήσεις vol - & power δλδ να μπει fastboot και συνδεσε το στο Pc. Το βλέπει? Κάνε το ίδιο και για recovery. Το βλέπει? Αν ναι πιθανόν οθόνη. Σιγουρεψε τα καλώδια να είναι οκ πρώτα. Αν μπει κάπου σε αυτά δοκίμασε να περάσεις ένα recovery από πάνω ή και ακόμα μία fastboot rom.

Ανάλογα τι θα πάρεις ως αποτέλεσμα βλέπεις και κάνεις. Αν δεν το βλέπει πουθενά μπορεί να είναι και πλακέτα mainboard.

Πρέπει να είσαι σίγουρος για το καλώδιο ότι δουλεύει σωστά και βλέπει Data. Δοκίμασε και θα δούμε....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 05:52... :) Καταρχήν δοκίμασε και ας μην βλέπεις τίποτα στην οθόνη να πατήσεις vol - & power δλδ να μπει fastboot και συνδεσε το στο Pc. Το βλέπει? Κάνε το ίδιο και για recovery. Το βλέπει? Αν ναι πιθανόν οθόνη. Σιγουρεψε τα καλώδια να είναι οκ πρώτα. Αν μπει κάπου σε αυτά δοκίμασε να περάσεις ένα recovery από πάνω ή και ακόμα μία fastboot rom.

Ανάλογα τι θα πάρεις ως αποτέλεσμα βλέπεις και κάνεις. Αν δεν το βλέπει πουθενά μπορεί να είναι και πλακέτα mainboard.

Πρέπει να είσαι σίγουρος για το καλώδιο ότι δουλεύει σωστά και βλέπει Data. Δοκίμασε και θα δούμε....

 

Σε ευχαριστώ Crisbal για το κόπο σου. Το έβαλα να φορτίζει για λίγη ώρα και ξαναδοκίμασα αλλά τίποτα... Το σύνδεσα στο Pc δοκιμαζοντας θεωρητικά και σε recovery και σε fastboot αλλά το Pc δεν αναγνώριζε τίποτα... Τελικά πάτησα κάποια στιγμή πάτησα το power για κάνα 2λεπτο βλέποντας τηλεόραση και κάποια στιγμή άνοιξε ανέλπιστα.. Τι να πω, περίεργα πράγματα.. Έχεις καμιά ιδέα τι μπορεί να έγινε?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φοράω την 20s του crisbal

 

πως μπορω να κανω unroot ωστε να δουλεψει το ote tv go??

 

Μέσω xposed modules μόνο. Κοίτα στους XDA-Developers για περισσότερες πληροφορίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ Crisbal για το κόπο σου. Το έβαλα να φορτίζει για λίγη ώρα και ξαναδοκίμασα αλλά τίποτα... Το σύνδεσα στο Pc δοκιμαζοντας θεωρητικά και σε recovery και σε fastboot αλλά το Pc δεν αναγνώριζε τίποτα... Τελικά πάτησα κάποια στιγμή πάτησα το power για κάνα 2λεπτο βλέποντας τηλεόραση και κάποια στιγμή άνοιξε ανέλπιστα.. Τι να πω, περίεργα πράγματα.. Έχεις καμιά ιδέα τι μπορεί να έγινε?

 

Συμβαίνουν πολλά κουλά στα ηλεκτρονικά. Το έχουμε πει... Γενικά όταν έχεις τέτοια θέματα επιμένεις πάντα λίγο παραπάνω στο πάτημα κουμπιών από άποψη χρόνου. Άστο λίγο να δεις πως θα πάει και σκέψου αν έκανες κάποια δραστική αλλαγή τελευταία..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φοράω την 20s του crisbal

 

πως μπορω να κανω unroot ωστε να δουλεψει το ote tv go??

 

 

LeMax2_CN-5.9.020S_CrisBalGreece_Stable_Reloaded αυτη ειναι rooted??με αυτη θα παιξει το οτεtv γιατι με τα xposed modules ειμαι ασχετος με τις ρομ καλα τα παω

 

σ ευχαριστω για την αμεσοτητα

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγκατέστησα την 566D light του CriasBal αλλά δεν μου παίζει το παιχνίδι POKEMON GO! Μου λέει ότι δεν συμβατό με την συσκευή!!!!!!!!

Είναι το αγαπημένο μου παιχνίδι. Τι πρέπει να κάνω??

Το βρήκα! Δεν παίζει γιατί είμαι ρουτ! Πως γίνεται να βγάλω το ρουτ από την συσκευή και την ρομ??

Edited by olatipota
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγκατέστησα την 566D light του CriasBal αλλά δεν μου παίζει το παιχνίδι POKEMON GO! Μου λέει ότι δεν συμβατό με την συσκευή!!!!!!!!

Είναι το αγαπημένο μου παιχνίδι. Τι πρέπει να κάνω??

Το βρήκα! Δεν παίζει γιατί είμαι ρουτ! Πως γίνεται να βγάλω το ρουτ από την συσκευή και την ρομ??

 

Πριν να κάνεις εγκατάσταση θα ανοίξεις με διπλό κλικ το ζιπ της ρομ και θα σβησεις από μέσα τους φακέλους busybox & rootzip μετά θα κάνεις εγκατάσταση την ρομ και δεν θα έχει Root. Ή κάνε μια έρευνα xda developers πως καταργείς το root δλδ unroot rom.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πριν να κάνεις εγκατάσταση θα ανοίξεις με διπλό κλικ το ζιπ της ρομ και θα σβησεις από μέσα τους φακέλους busybox & rootzip μετά θα κάνεις εγκατάσταση την ρομ και δεν θα έχει Root. Ή κάνε μια έρευνα xda developers πως καταργείς το root δλδ unroot rom.

 

 

κατι εφαρμογες που κανουν και καλα unroot δεν δουλευουν λετε??

mi8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...