Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητο απο οτι ειδα εχει ois στην καμερα. πως ειναι στις ημερησιες; στις συνθηκες χαμηλου φωτισμου και στις νυχτερινες αξιζει; μπορει καποιος να ανεβασει δειγματα;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη ημίν boys! :lol::p

Όλες οι ρομ είναι καλές και του Ιταλού πολύ καλή. Άλλωστε βασίζεται στην επίσημη 20s όπως και οι δικές μου. Όποτε θες έλα να σου περάσω σωστά το επίσημο TWRP να το έχεις περασμένο σωστά και από ρομ βάζεις εσύ όποτε και όποια θες! ;)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ Cris. Νομίζω ότι θυμάσαι ότι προσπάθησα να βάλω την 20s (stable - reloaded) και αντιμετώπισα πρόβλημα με την TWRP που είναι περασμένη. Προσπάθησα για φλασάρισμα που μου είπες αλλά κάτι γινόταν λάθος με τους drivers. Θα το κανονίσουμε πάντως. Σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο απο οτι ειδα εχει ois στην καμερα. πως ειναι στις ημερησιες; στις συνθηκες χαμηλου φωτισμου και στις νυχτερινες αξιζει; μπορει καποιος να ανεβασει δειγματα;

 

ευχαριστω

Έλα εδώ είσαι, δείγματα.. https://flic.kr/s/aHskS1gcZw

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ Cris. Νομίζω ότι θυμάσαι ότι προσπάθησα να βάλω την 20s (stable - reloaded) και αντιμετώπισα πρόβλημα με την TWRP που είναι περασμένη. Προσπάθησα για φλασάρισμα που μου είπες αλλά κάτι γινόταν λάθος με τους drivers. Θα το κανονίσουμε πάντως. Σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι.

 

Όποτε θέλεις.Κοντά είμαστε.. Ένα τσιγάρο δρόμος...:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal, σε ευχαριστώ!

Ακολούθησα αυτά που μου έγραψες βήμα προς βήμα κι όλα λειτουργούν ρολόι πια.

Ευγνώμων για όλα!

 

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά. Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε όλα τα παιδιά να σε βοηθήσουμε σε ότι πρόβλημα υπάρχει. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρήστο βοήθα με στο troubleshooting λίγο. Είχα την τελευταια xposed ρομ σου αλλα επειδή είχα κάτι drains που δεν μπορούσα να λύσω, πέρασα με καθαρή εγκατάσταση την τελευταία σου stable. Όλα καλά εκτός την ταχύτητα του wifi που μαξάρει στα 6 ενώ θα έπρεπε να είναι 40+. Στο 4G είναι όλα κομπλέ/
Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρήστο βοήθα με στο troubleshooting λίγο.

1. Είχα την τελευταια xposed ρομ σου αλλα επειδή είχα κάτι drains που δεν μπορούσα να λύσω, πέρασα με καθαρή εγκατάσταση την τελευταία σου stable.

2. Όλα καλά εκτός την ταχύτητα του wifi που μαξάρει στα 6 ενώ θα έπρεπε να είναι 40+. Στο 4G είναι όλα κομπλέ/

Καλημέρα.

1. Δεν καταλαβαίνω ακριβώς για ποια drains εννοείς ..πιθανόν από modules? ;ίσως...Έπρεπε να δοκιμάσεις και το ΑΤΚ πρίν την βγάλεις.;)

2. Ότι ρυθμίσεις modem έχει η stable έχει και η xposed οπότε αν το έχεις εδώ(δεν εχώ δει κάτι τέτοιο) θα το είχε και εκεί.

Δεν υπάρχουν διαφοροποιήσεις...

CrisBal καλημέρα. Στην 20stable είχες ενσωματώσει της ρυθμίσεις για το fingerprint?

Δεν υπάρχουν "ειδικές ρυθμίσεις" fingerprint. Oι ρυθμίσεις είναι αυτές που είναι σε κάθε stable rom.Αν εννοείς το firmware του fingerprint αυτό είναι σε άλλο partition και φλασάρεται ξεχωριστά.:)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μην ψαρώνετε, αφήστε τον να λέει...

 

ChrisBal, σου αφήνω ενα bootanimation για την 20S Reloaded (αν και δουλεύει σε κάθε ROM). Δες τη αν σου αρέσει, κι αν ναί, θα κανω Render και για τις υπόλοιπες που έχεις βγάλει ως τώρα και για μελλοντικες...

 

Boot Animation (MEGA Upload)

 

Rename σε bootanimation.zip, permissions 644 και μεταφορά στο /system/media (αν και ήδη σίγουρα το ξέρεις)...

 

Πολύ ωραίο το animation. Εφετζίδικο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το animation. Εφετζίδικο.

 

Και με γραμμένο λάθος το όνομα απο τη βιασύνη μου να το τεστάρω! :lol::lol::lol:

 

Θα υπάρξουν κι άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Μου έπεσε το κινητό και χτύπησε το ηχείο με αποτέλεσμα πλέον να ακούγεται ο ήχος βραχνός. Υπάρχει κανένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να μπορεί να επισκευάσει το κινητό ή την πάτησα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Μου έπεσε το κινητό και χτύπησε το ηχείο με αποτέλεσμα πλέον να ακούγεται ο ήχος βραχνός. Υπάρχει κανένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να μπορεί να επισκευάσει το κινητό ή την πάτησα;

 

Συγκεκριμένα για LeEco όχι! Αλλά αν ψάξεις όλο και κάποιον θα βρείς να το ανοίξει και να το αλλάξει ΑΝ είναι το ηχείο...:(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα για LeEco όχι! Αλλά αν ψάξεις όλο και κάποιον θα βρείς να το ανοίξει και να το αλλάξει ΑΝ είναι το ηχείο...:(

 

Το ηχείο πρέπει να είναι γιατί όλα τα άλλα λειτουργούν τέλεια. Βασικά έπεσε σε νερά ****το και φοβάμαι μην έπαθε κανένα βραχυκύκλωμα.... Επίσης δοκίμασα και να ακούσω με ακουστικά και ακούγεται καθαρά. Όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι τέλειες

Edited by GIANNIS511
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο πρέπει να είναι γιατί όλα τα άλλα λειτουργούν τέλεια. Βασικά έπεσε σε νερά ****το και φοβάμαι μην έπαθε κανένα βραχυκύκλωμα.... Επίσης δοκίμασα και να ακούσω με ακουστικά και ακούγεται καθαρά. Όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι τέλειες

Aν έπεσε σε νερά ΓΡΗΓΟΡΑ σε μία σακούλα με ρύζι ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ! Αστο μια μέρα σβηστό και αύριο θα είναι οκ!:ninja:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Aν έπεσε σε νερά ΓΡΗΓΟΡΑ σε μία σακούλα με ρύζι ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ! Αστο μια μέρα σβηστό και αύριο θα είναι οκ!:ninja:

 

Μόλις το έκανα. Το κινητό πάντως πιο πριν που βγήκα για μια δουλειά το έκανα επανεκίνηση και ο ήχος από βραχνός ακούγεται πλέον καθαρά (δεν ξέρω πως διορθώθηκε). Το πρόβλημα όμως τώρα είναι οτι δε λειτουργεί το μικρόφωνο και ακούγομαι μόνο αν έχω ανοιχτή ακρόαση και με ακουστικά :(

Χιλια ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές παρεμπιμπτόντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το LG G4 χωρίς κανένα πρόβλημα. Σκέφτομαι να το αλλάξω για να πάρω αυτό το LeTV Le Max 2 X820. Αξίζει η αλλαγή ή να μείνω σε αυτό που έχω? Η ένταση στο μεγάφωνο του LeTV Le Max 2 X820 είναι καλύτερη ή ίδια με το LG G4? Στη σύγκριση δλδ που υστερεί και που υπερτερεί το LeTV Le Max 2 X820?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν "ειδικές ρυθμίσεις" fingerprint. Oι ρυθμίσεις είναι αυτές που είναι σε κάθε stable rom.Αν εννοείς το firmware του fingerprint αυτό είναι σε άλλο partition και φλασάρεται ξεχωριστά.:)

 

Μέσω twrp? Εχεις το λινκ σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα. Το κινητό πάντως πιο πριν που βγήκα για μια δουλειά το έκανα επανεκίνηση και ο ήχος από βραχνός ακούγεται πλέον καθαρά (δεν ξέρω πως διορθώθηκε). Το πρόβλημα όμως τώρα είναι οτι δε λειτουργεί το μικρόφωνο και ακούγομαι μόνο αν έχω ανοιχτή ακρόαση και με ακουστικά :(

Χιλια ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές παρεμπιμπτόντως.

 

Άστο μέσα να το καλύπτει το ρύζι αλλά θα έπρεπε να το κάνεις κατευθείαν. Ίσως αύριο να έχει στρώσει και το μικρόφωνο. Θέμα υγρασίας στην κάτω πλακέτα είναι. Ίσως και να το σώσεις.. :confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχουν "ειδικές ρυθμίσεις" fingerprint. Oι ρυθμίσεις είναι αυτές που είναι σε κάθε stable rom.Αν εννοείς το firmware του fingerprint αυτό είναι σε άλλο partition και φλασάρεται ξεχωριστά.:)

 

Μέσω twrp? Εχεις το λινκ σε παρακαλώ.

 

Τι πρόβλημα έχεις? Δεν δουλεύει καθόλου ή ποτέ πιάνει και πότε δεν πιάνει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Έχω το LG G4 χωρίς κανένα πρόβλημα. Σκέφτομαι να το αλλάξω για να πάρω αυτό το LeTV Le Max 2 X820. Αξίζει η αλλαγή ή να μείνω σε αυτό που έχω? Η ένταση στο μεγάφωνο του LeTV Le Max 2 X820 είναι καλύτερη ή ίδια με το LG G4? Στη σύγκριση δλδ που υστερεί και που υπερτερεί το LeTV Le Max 2 X820?

 

Λίγο καλύτερη ένταση αν ενεργοποιησεις και το DOLBY ATMOS πολύ καλύτερα. Επίσης σε κάμερα σχεδόν την ίδια απόκριση θα έχεις ίσως όχι τόσο καλή σε βραδινές φώτο. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλύτερο σε hardware.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους

 

έχω ένα πρόβλημα με της διαφήμισης Kατέβασα μια εφαρμογή από το Pley Store και από τότε μου βγάζει στη επιφάνια διαφήμισης από που θα μπορέσω να της διαγράψω ? Που μπορώ να της βρω? σε κάποιο αρχείο κάποια εφαρμογή ?

https://postimg.org/image/5qmoj4la5/

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Μέσω twrp? Εχεις το λινκ σε παρακαλώ.

 

Τι πρόβλημα έχεις? Δεν δουλεύει καθόλου ή ποτέ πιάνει και πότε δεν πιάνει?

 

Γενικά ελάχιστα πιανει αμέσως και καποιες φορές αργεί παρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

 

Γενικά ελάχιστα πιανει αμέσως και καποιες φορές αργεί παρα πολύ

 

Κάνε backup το firmware μέσω twrp να το έχεις και κάποια στιγμή θα ανεβάσω το δικό μου να το βάλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σε όλους

 

έχω ένα πρόβλημα με της διαφήμισης Kατέβασα μια εφαρμογή από το Pley Store και από τότε μου βγάζει στη επιφάνια διαφήμισης από που θα μπορέσω να της διαγράψω ? Που μπορώ να της βρω? σε κάποιο αρχείο κάποια εφαρμογή ?

https://postimg.org/image/5qmoj4la5/

 

Ποια ρομ φοράς? Αν είναι η multilanguage μάλλον από εκεί είναι το πρόβλημα. Αν όχι clear data & cache. Αν ναι βάλε άλλη ρομ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το καλό βλέπω καιρό το συγκεκριμένο κινητό και το μόνο που με κρατάει πίσω είναι ότι έχει μόνο 64gb αποθηκευτικό χώρο και δεν περνει sd. 6gb ram Snapdragon 820 5.7" στα 250 ευρώ δεν υπάρχει πουθενα αλλού. Αλλά το ότι δεν έβγαλαν 128gb έκδοση και δεν έβαλαν και sd ήταν τεράστιο λάθος της Leco.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φοράς? Αν είναι η multilanguage μάλλον από εκεί είναι το πρόβλημα. Αν όχι clear data & cache. Αν ναι βάλε άλλη ρομ.

 

Την 16s multilanguage έχω

αυτά δεν είναι σε κάποια αρχείο,φάκελο κάπου μέσα ?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε backup το firmware μέσω twrp να το έχεις και κάποια στιγμή θα ανεβάσω το δικό μου να το βάλεις.

 

στο twrp δίνει για backup

boot

cache

data

recovery

system

system image

efs

 

ποιο απ'ολα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...