Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι ωραια η miui ,αμα τη μαθει κανεις δεν την αποχωριζεται..

 

Ναι δεν το συζητώ! Και εδώ που τα λέμε τι να το κάνεις το VOLTE και στις 2 κάρτες! :lol:

Εντάξει το BT send είναι λίγο σπαστικό αλλά αν δεν πατήσεις τίποτα όλα είναι οκ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να πάρω το εν λόγω κινητό. Από πιο κινεζομαγαζο να το πάρω ώστε να γλιτώσω το τελονιο; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-P920 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να πάρω το εν λόγω κινητό. Από πιο κινεζομαγαζο να το πάρω ώστε να γλιτώσω το τελονιο; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-P920 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με αυτά που ακούμε θα σου έλεγα AliExpress και Singapore Post αλλά από όπου κι αν το πάρεις αν το μαρκαρουν ως gift οκ θα είσαι. Κοίτα όπου είναι ποιο φθηνό

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Nαι σωστά

2. Ναι και το καλύτερο είναι το burnout

3. Περίπου 3 κύκλους

4. burnout

5. Ναι σωστά >>> https://mega.nz/#!lE12FKZK!Vnr3QXgPfL9_jWwcisSO-udzJ2coX26DjNiWQPMiGIo

6. Δεν είναι φιξ τα περνάς χειροκίνητα με buil.prop editor

 

Κάτω-κάτω προτελευταίο (πριν το OTG), σύρε λίγο να το δεις.;)

Αν δεν το βλέπεις άλλαξε TWRP >> https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img

 

ATK PROFILE UPDATE 1.3

https://mega.nz/#!BFNBXKhD!ZZyHnSPDz-fPJvCHX8Txxcu0HFVNHJXPxliLNQgHjn0

 

Μόλις το εγκατέστησα κι επέλεξα το Burnout PR3, να το δοκιμάσω κι αυτό. Κάτι που δεν μ' άρεσε για αρχή στην νέα έκδοση: δεν δείχνει πιο profile είναι ενεργοποιημένο ενώ στην παλιά έδειχνε. Αρκεί να δουλεύουν τα profiles θα μου πεις :P Μόλις έχω αποτελέσματα, θα ξαναγράψω. Το X.A.N.A. Battery πάντως ήταν παλικάρι.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανεβάσω βίντεο στο φβ και Instagram και κλείνουν οι εφαρμογές μόνες τους. Το ίδιο γίνεται και όταν προσπαθώ να στείλω ένα βίντεο μέσω του messenger. Το έχω παρατηρήσει σε κάποιες ρομ. Νομίζω στην 466d δεν είχα τέτοιο θέμα τώρα έχω 20s xposed

 

Edit: Λάθος στις miui δεν είχα τέτοιο πρόβλημα σε όλες τις eui μου συνέβαινε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να πάρω το εν λόγω κινητό. Από πιο κινεζομαγαζο να το πάρω ώστε να γλιτώσω το τελονιο; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-P920 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως έχε και στο νου σου την τιμή, από ότι βλέπω οι καλύτερες προσφορές το έφερναν στα 170-180$ τώρα βλέπω τιμές στα 220$.. Εγώ βέβαια τόσο το είχα πάρει αλλά και 3 μήνες πριν..

Αν και είχα χρησιμοποιήσει και την επιστροφή χρημάτων στο Gb που το είχα παραγγείλει..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να πάρω το εν λόγω κινητό. Από πιο κινεζομαγαζο να το πάρω ώστε να γλιτώσω το τελονιο; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-P920 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από οποίο μαγαζί και να το πάρεις θα είσαι οκ αν στο στείλουν με sigapure post, China post ή από Ευρώπη.

Courier τύπου ems ups κτλ όλα περνάνε από τελωνείο.

 

Sent from my Vodafone Smart 4 max using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα το ψάξω και θα το παραγγείλω.

 

Στάλθηκε από το LG-P920 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6. Δεν είναι φιξ τα περνάς χειροκίνητα με buil.prop editor

Γενικα ειναι απαραιτητες οι DNS ρυθμισεις; Για να τις κανεις δε χρειαζεται να πειραξεις το zip αρχειο της ROM πριν την εγκατασταση αποκλιετσικα σωστα; Θελω να πω οτι γινεται και μεσα απο το UI με εφαρμογες τυπου SQLite; Υπαρχουν καπου οι γραμμες κωδικα και μερικες οδηγιες για τυφλους να το κανουν;; :rolleyes:

Μόλις το εγκατέστησα κι επέλεξα το Burnout PR3, να το δοκιμάσω κι αυτό. Κάτι που δεν μ' άρεσε για αρχή στην νέα έκδοση: δεν δείχνει πιο profile είναι ενεργοποιημένο ενώ στην παλιά έδειχνε. Αρκεί να δουλεύουν τα profiles θα μου πεις :P Μόλις έχω αποτελέσματα, θα ξαναγράψω. Το X.A.N.A. Battery πάντως ήταν παλικάρι.

Το δειχνει ποιο ειναι ενεργοποιημενο. Αν πατησεις τις 3 οριζοντιες μπαρες πανω αριστερα, πανω απο το Options κατω απο το AKT Profiles γραφει Active Profile. Πεφτει το ονομα του επιλεγμενου προφιλ πανω στο Active Profile.. :wacko: Η δουλεια βεβαια να γινεται! ;)

 

Θα κανω μια δοκιμη σε ολα τα Profiles για να βγαλω ενα συμπερασμα. Παντως με το v1.2 ειχα επιλεξει κι εγω Burnout για μερικες ωρες και το κινητο μου φανηκε πιο γρηγορο μετα το πρωτο μολις reboot! :D

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Kάνα καλό tempered glass έχετε να προτείνετε?Ένα που πηρα αφηνει δαχτυλιές,τα mofi γενικώς το ίδιο,nillkin δεν εχει βγάλει.Το εργοστασιακο θα ηταν καλό αλλα δεν υπαρχει πουθενά.Το εβαλα σε δυο Le 2 International κ ειναι μια χαρά.

Αυτό http://www.ebay.com/itm/LeEco-Le-Max-2-LeTv-Max-2-Tempered-Glass-Screen-Protector-CRYSTAL-CLEAR-/381813236944?hash=item58e5d7a4d0:g:y9AAAOSw-CpX~80d (αν κ ακριβουτσικο) το χει πάρει κάποιος?

Eυχαριστώ

Και αυτό αν το χει κάποιος -ειναι καλή εταιρεία- ας πει εντυπωσεις http://www.banggood.com/Remax-2_5D-Arc-edge-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1068269.html

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Προσπάθησα να κάνω update την TWRP είχα την 3.0.0 στην τελευταία επίσημη. Κατέβασα το επίσημο twrp-3.0.2-1-x2.img (για το Le2 max), έκανα mount από την RECOVERY και flash αλλά τώρα όταν μπουτάρω σε recovery μου βγάζει team-win 3.0.2.1, πηγαίνει στο menu αλλά από εκεί και πέρα κολλάει.... Δεν πατιέται καμία επιλογή από το menu... Το image έπρεπε να το βάλω χύμα στο sdcard ή στο dir TWRP (το έβαλα χύμα)? Για να ξεκολλήσει θέλει πάτημα το power συνέχεια όποτε μπουτάρει στο σύστημα κανονικά. Καμία ιδέα? (Φίλε Cris help !!! Ακόμα και να έρθω σε εσένα... Όπως μου είπες ήθελα να έχω επίσημη TWRP περασμένη. Αρκεί να μην ξαναπεράσω rom...).

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Το remax το έχω 2 μήνες πάνω κάνει δαχτυλιές.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστώ φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Προσπάθησα να κάνω update την TWRP είχα την 3.0.0 στην τελευταία επίσημη. Κατέβασα το επίσημο twrp-3.0.2-1-x2.img (για το Le2 max), έκανα mount από την RECOVERY και flash αλλά τώρα όταν μπουτάρω σε recovery μου βγάζει team-win 3.0.2.1, πηγαίνει στο menu αλλά από εκεί και πέρα κολλάει.... Δεν πατιέται καμία επιλογή από το menu... Το image έπρεπε να το βάλω χύμα στο sdcard ή στο dir TWRP (το έβαλα χύμα)? Για να ξεκολλήσει θέλει πάτημα το power συνέχεια όποτε μπουτάρει στο σύστημα κανονικά. Καμία ιδέα? (Φίλε Cris help !!! Ακόμα και να έρθω σε εσένα... Όπως μου είπες ήθελα να έχω επίσημη TWRP περασμένη. Αρκεί να μην ξαναπεράσω rom...).

Φαντάζομαι ότι σε Fastboot μπαίνει, οπότε γιατί δεν περνάς το TWRP που υπάρχει στην πρώτη σελίδα;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι σε Fastboot μπαίνει, οπότε γιατί δεν περνάς το TWRP που υπάρχει στην πρώτη σελίδα;

Είχα προσπαθήσει και στην αρχή να αλλάξω TWRP με fastboot αλλά δεν τα είχα καταφέρει.... Πιθανόν πρόβλημα με τους divers, παρόλο που είχα ακολουθήσει την διαδικασία για την εγκατάσταση (έχω win 10). Απλά διάβασα στο teamwin ότι από 2.8.4 και επάνω (είχα 3.0.0) μπορείς να κάνεις update μέσα από twrp και flash και αυτό έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Προσπάθησα να κάνω update την TWRP είχα την 3.0.0 στην τελευταία επίσημη. Κατέβασα το επίσημο twrp-3.0.2-1-x2.img (για το Le2 max), έκανα mount από την RECOVERY και flash αλλά τώρα όταν μπουτάρω σε recovery μου βγάζει team-win 3.0.2.1, πηγαίνει στο menu αλλά από εκεί και πέρα κολλάει.... Δεν πατιέται καμία επιλογή από το menu... Το image έπρεπε να το βάλω χύμα στο sdcard ή στο dir TWRP (το έβαλα χύμα)? Για να ξεκολλήσει θέλει πάτημα το power συνέχεια όποτε μπουτάρει στο σύστημα κανονικά. Καμία ιδέα? (Φίλε Cris help !!! Ακόμα και να έρθω σε εσένα... Όπως μου είπες ήθελα να έχω επίσημη TWRP περασμένη. Αρκεί να μην ξαναπεράσω rom...).

Βάλε το twrp του cris θα το βρεις στο πρώτο ποστ . Και γω το ίδιο θέμα είχα με το official.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα προσπαθήσει και στην αρχή να αλλάξω TWRP με fastboot αλλά δεν τα είχα καταφέρει.... Πιθανόν πρόβλημα με τους divers, παρόλο που είχα ακολουθήσει την διαδικασία για την εγκατάσταση (έχω win 10). Απλά διάβασα στο teamwin ότι από 2.8.4 και επάνω (είχα 3.0.0) μπορείς να κάνεις update μέσα από twrp και flash και αυτό έκανα...

 

Έλα Περιστέρι όποτε θες νά στό περάσω καί τό παίρνεις έτοιμο τήν άλλη μέρα μέ τήν καινούργια 22s πού ανεβαζω αύριο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έλα Περιστέρι όποτε θες νά στό περάσω καί τό παίρνεις έτοιμο τήν άλλη μέρα μέ τήν καινούργια 22s πού ανεβαζω αύριο.

 

Cris δεν έχω χρόνο να περνάω ξανά εφαρμογές... Να μου περάσεις την TWRP θα ήθελα πότε μπορείς? Εγώ μπορώ να έρθω και τώρα απλά για την twrp. Θα με υποχρέωνες εάν μπορούσες...

Link to comment
Share on other sites

Είδες αλλαγές από 20s σε 22s?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμία ως προς τις εφαρμογές. Έχει βέβαια καινούργιο κερνελ με καλύτερη απόκριση (λένε) και διαχείριση ενέργειας και συνδεσιμοτητα. Ακόμα κάνω δοκιμές...

Screenshot_20170205_170407.jpg Screenshot_20170205_170459.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το twrp του cris θα το βρεις στο πρώτο ποστ . Και γω το ίδιο θέμα είχα με το official.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνω την διαδικασία αλλά δεν γίνεται κάτι... Μπαίνω fastboot, τρέχω το exe ως admin, δύο backspace, αλλά κλείνει το παράθυρο και δεν γίνεται κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Καμία ως προς τις εφαρμογές. Έχει βέβαια καινούργιο κερνελ με καλύτερη απόκριση (λένε) και διαχείριση ενέργειας και συνδεσιμοτητα. Ακόμα κάνω δοκιμές...

Screenshot_20170205_170407.jpg Screenshot_20170205_170459.jpg

 

Βγήκε και 22s επίσημη; Αν βάλεις τα tweaks που έχουν κι οι άλλες, θα την δοκιμάσω κι αυτήν σίγουρα :)

Link to comment
Share on other sites

Update θα δώσεις πάνω στην 20s cris?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν βγει καινούργιο firmware update σίγουρα! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγήκε και 22s επίσημη; Αν βάλεις τα tweaks που έχουν κι οι άλλες, θα την δοκιμάσω κι αυτήν σίγουρα :)

 

Τα έχω βάλει ήδη... :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...