Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοούσα πάνω στην 20s την δικιά σου μπορεί να φλασάριστει η 22s?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα πάνω στην 20s την δικιά σου μπορεί να φλασάριστει η 22s?

 

Dirty flash δεν δοκίμασα αλλά με τα γνωστά Wipe εύκολα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάνω την διαδικασία αλλά δεν γίνεται κάτι... Μπαίνω fastboot, τρέχω το exe ως admin, δύο backspace, αλλά κλείνει το παράθυρο και δεν γίνεται κάτι...

Είχα το ίδιο θέμα στην αρχή και εγω. Τελικά έφταιγε το καλώδιο σε μένα. Συνδέσε το τηλ να είναι on και όχι fastboot. Επίσης να είναι ενεργο το usb debugging και δες στην οθόνη του κινητού μόλις το συνδέσεις να κάνεις τικ την επιλογή που θα σου βγάλει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Cris κατέβασα το LeEco_X820_MAX_TWRP_v4_CUOCO92 το αποσυμπίεσα, έτρεξα το X820_FASTBOOT_v4.exe και έτρεξε κανονικά πλέον, αντικατέστησα και το img με το official την κατεβάζει πλέον (δεν λέει path not found - τα αρχεία τα έχει σε κάποια subdirectorιes) λέει ΟΚ και κάνει reboot σε TWRP αλλά πάλι τα ίδια κολλάει και δεν πατιέται τίποτα... Μόνο με το power κάνει rebοot στο σύστημα... Άρα δεν έχω πρόβλημα με τους drivers... Έκανα και check για τον bootloader και λέει unlocked bootloader και άρα το βλέπει... Τι να κάνω? Κολλάει στην twrp...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Cris κατέβασα το LeEco_X820_MAX_TWRP_v4_CUOCO92 το αποσυμπίεσα, έτρεξα το X820_FASTBOOT_v4.exe και έτρεξε κανονικά πλέον, αντικατέστησα και το img με το official την κατεβάζει πλέον (δεν λέει path not found - τα αρχεία τα έχει σε κάποια subdirectorιes) λέει ΟΚ και κάνει reboot σε TWRP αλλά πάλι τα ίδια κολλάει και δεν πατιέται τίποτα... Μόνο με το power κάνει rebοot στο σύστημα... Άρα δεν έχω πρόβλημα με τους drivers... Έκανα και check για τον bootloader και λέει unlocked bootloader και άρα το βλέπει... Τι να κάνω? Κολλάει στην twrp...

Δοκίμασε πάλι του cris.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο θέμα στην αρχή και εγω. Τελικά έφταιγε το καλώδιο σε μένα. Συνδέσε το τηλ να είναι on και όχι fastboot. Επίσης να είναι ενεργο το usb debugging και δες στην οθόνη του κινητού μόλις το συνδέσεις να κάνεις τικ την επιλογή που θα σου βγάλει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγνώμη αλλά αν δεν μπω σε fastboot φορτίζει απλά ή αν επιλέξω αποθήκευση γυρίζει σε MTP... Δεν κατάλαβα τι εννοείς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε πάλι του cris.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιτέλους έπαιξε του Cris !!!! Κάποιο θέμα υπάρχει με την official Φίλε jrgr σ' ευχαριστώ πολύ !!!!

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Mtp τσεκαρε και σου βγάζει άλλο ένα μυν . Κάτι λέει για αξιόπιστο υπολογιστή. Περνά παλι το twrp του cris. Το v4 από cuoco και το oficial img δεν δούλεψε ούτε σε μένα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

1.Συγνώμη αλλά αν δεν μπω σε fastboot φορτίζει απλά ή αν επιλέξω αποθήκευση γυρίζει σε MTP... Δεν κατάλαβα τι εννοείς...

2.Επιτέλους έπαιξε του Cris !!!! Κάποιο θέμα υπάρχει με την official Φίλε jrgr σ' ευχαριστώ πολύ !!!!

1. Πατάς το mount και μέσα λέει Enable /disable mtp να το έχεις Enable

2. Μην το πειράζεις καθόλου τότε και θα δούμε τι φταίει.

Μπες σύστημα και να έχεις τικαρισμένα τα usb debugging από την καρτέλα προγραμματιστες και μετά Βγες και βάλε επιτέλους την ρομ να ησυχάσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε Cris κατέβασα το LeEco_X820_MAX_TWRP_v4_CUOCO92 το αποσυμπίεσα, έτρεξα το X820_FASTBOOT_v4.exe και έτρεξε κανονικά πλέον, αντικατέστησα και το img με το official την κατεβάζει πλέον (δεν λέει path not found - τα αρχεία τα έχει σε κάποια subdirectorιes) λέει ΟΚ και κάνει reboot σε TWRP αλλά πάλι τα ίδια κολλάει και δεν πατιέται τίποτα... Μόνο με το power κάνει rebοot στο σύστημα... Άρα δεν έχω πρόβλημα με τους drivers... Έκανα και check για τον bootloader και λέει unlocked bootloader και άρα το βλέπει... Τι να κάνω? Κολλάει στην twrp...

 

Πες μου όταν μπορέσεις τι γράφει δίπλα στην αναγνώριση συσκευής όταν με adb ελέγχεις τον Bootloader. Lex whole netcome ή India ή Telecom

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

έχω βάλει την τελευταια του ROM LeMax2_21s_Remixed_Stable_CrisBalGreece (του ΧΡΉΣΤΟΥ )

όλα καλά αυτές της μέρες πολύ ωραία και δουλευει άψογα αλλά από το μεσημέρη σήμερα έχω χάση την πρώτη SIM

είχα κράτηση backup και το έβαλα αλλά πάλι τίποτα

τώρα έβαλα αυτήν LE_X2_X820_STABLE_018S_20160929_FSB_CUOCO92 από την αρχή μήπως διόρθωση αλλά δεν κάνει και αυτή τίποτα

φωτο με wifi https://postimg.org/image/57k7jmr5j/1f44a790/

https://postimg.org/image/f7cb3w1ir/49e9c540/

και χωρις https://postimg.org/image/6cejm3j5l/fd1e4853/

 

με WiFi δειχνει οτι εχει σημα

αλλα και δεν περνει τηλέφωνο

και χωρις δεν εχει

ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

έχω βάλει την τελευταια του ROM LeMax2_21s_Remixed_Stable_CrisBalGreece (του ΧΡΉΣΤΟΥ )

όλα καλά αυτές της μέρες πολύ ωραία και δουλευει άψογα αλλά από το μεσημέρη σήμερα έχω χάση την πρώτη SIM

είχα κράτηση backup και το έβαλα αλλά πάλι τίποτα

τώρα έβαλα αυτήν LE_X2_X820_STABLE_018S_20160929_FSB_CUOCO92 από την αρχή μήπως διόρθωση αλλά δεν κάνει και αυτή τίποτα με WiFi δειχνει οτι εχει σημα αλλα και δεν περνει τηλέφωνο και χωρις δεν εχει ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει ?

Ευχαριστω

Καλημέρα. Δεν φταίνε οι ρομ και τσάμπα αλλάζεις συνέχεια. Σβήσε το τηέφωνο, βγάλε το συρταράκι των καρτών και βάλε μία κάρτα στην 1 που ξέρεις ότι δεν είναι κομμένη από άλλο κινητό που δουλεύει ή από την 2. Αν θες κάνε εγκατάσταση χωρίς τις κάρτες μία ρομ που θες. Μετα βάλε πάλι την 2 στην 1. Τσέκαρε να δείς. Αν δεν παίζει πάλι και έχεις backup EFS φλάσαρε το απο TWRP σκέτο. Kάνε απενεργοποίηση-ενεργοποίηση πομπού , επανεκκίνηση για να δεις και πάλι ενεργοποίηση. Σίγουρα θέμα chip κάρτας - hardware είναι.;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ αμα ειμαι offtopic, αλλα μου εστειλαν το εξης μετα απο παραγγελια

 

Hi , there,

Thank you for your order.

We are very sorry to inform you that your package has been returned to us for not passing the customs for unknown reason

(sometimes like improper declaration value on the package, or influenced by the same batch packages with built-in battery items).

Please kindly tell us whether you want us to resend your package or not.

As we know that you have been waiting for it for many days and maybe you want a refund. What's your opinion?

We sincerely apologize for the inconvenience.

We are looking forward to your early reply.

 

 

Τι να κανω λετε?

Link to comment
Share on other sites

Πώς παίρνουμε EFS backup? Το έχω κάνει μόνο σε Samsung.

 

μέσα από το twrp recovery, έχει tab

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

παρέλαβα σήμερα το κινητό από banggood. Ήρθε στο κουτί του κανονικά με διάφανη θηκούλα στο πίσω μέρος κλπ.

 

Το καλό είναι οτι έφτασε σχετικά γρήγορα (19 εργασιμες από την στιγμή που έκανα την παραγγελία) και δεν είχα θέμα με τελωνείο που με ανησυχούσε λίγο καθότι η παραγγελία έγινε μέσα στο 2017 κ διάβαζα διάφορα.

 

Το κακό είναι οτι έφτασε με 0% μπαταρία. Το σύνδεσα με τον φορτιστή που είχε μέσα (είχαν προσθέσει έξω από το κουτί συνδεση για πρίζα με το κλασσικό εξάρτημα με τα 2 μεταλλικά στοιχεία που εξέχουν που δεν γνωρίζω πως λέγεται), και δεν φορτίζει. το σύνδεσα μέσω usb στο laptop και έτσι φόρτισε λίγο, το άνοιξα και μετά από 5 λεπτά μου έκλεισε κ τώρα δεν ανοίγει. Κάνω εγώ τπτ λάθος ή κάτι παίζει? Help!!

 

ps. btw όσο πρόλαβα να δω έχει μέσα μια rom που υποστήριζε ελληνικά κλπ, skype, viber αλλά δεν πρόλαβα να δω ποιά ήτανε. Το λέω για όσους ενδεχομένως έχουν παραγγείλει από το ίδιο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

παρέλαβα σήμερα το κινητό από banggood. Ήρθε στο κουτί του κανονικά με διάφανη θηκούλα στο πίσω μέρος κλπ.

 

Το καλό είναι οτι έφτασε σχετικά γρήγορα (19 εργασιμες από την στιγμή που έκανα την παραγγελία) και δεν είχα θέμα με τελωνείο που με ανησυχούσε λίγο καθότι η παραγγελία έγινε μέσα στο 2017 κ διάβαζα διάφορα.

 

Το κακό είναι οτι έφτασε με 0% μπαταρία. Το σύνδεσα με τον φορτιστή που είχε μέσα (είχαν προσθέσει έξω από το κουτί συνδεση για πρίζα με το κλασσικό εξάρτημα με τα 2 μεταλλικά στοιχεία που εξέχουν που δεν γνωρίζω πως λέγεται), και δεν φορτίζει. το σύνδεσα μέσω usb στο laptop και έτσι φόρτισε λίγο, το άνοιξα και μετά από 5 λεπτά μου έκλεισε κ τώρα δεν ανοίγει. Κάνω εγώ τπτ λάθος ή κάτι παίζει? Help!!

 

ps. btw όσο πρόλαβα να δω έχει μέσα μια rom που υποστήριζε ελληνικά κλπ, skype, viber αλλά δεν πρόλαβα να δω ποιά ήτανε. Το λέω για όσους ενδεχομένως έχουν παραγγείλει από το ίδιο μαγαζί.

 

Βαλε το ανταπτορακι στον φωρτιστη αφησετο για 15 λεπτα τουλαχιστον να παρει ενεργεια η μπαταρια και μετα πατησε παρατεταμενα για 30 δευτερα το κουμπι on off αν δεν ανοξει κανε παλι την ιδια διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα να φορτίσει για ώρα και δούλεψε κανονικά, ευχαριστώ!!

 

skoulikios αν πέρα από το τελωνείο δεν είχες άλλο θέμα και το κινητό το είχες παραγγείλει σε καλή τιμή σε σχέση με αυτή που έχει τώρα, έφτασε γρήγορα κλπ, ζήτα να στο στείλουν πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καποια συμβουλη παιδια? Να τους πω να το ξαναστειλουν ή να κανω refund?

απο ebay το αγορασες? αν ναι ειχα και εγω παρομοιο προβλημα και μου γυρησαν τα χρηματα πισω ....και αυτο που καταλαβα ειναι οτι αλλαξε η τιμη, απο αυτον που το αγορασες και δεν τον συμφερει να το στειλη

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον συμφέρει να στο στείλει επειδή ανέβηκε η τιμή...Εγώ παρήγγειλα 07/01 από bangood στα 191€ και σε 2 μέρες ανέβηκε στα 220+€..Αλλα μου ήρθε κανονικά..Σε φίλο από ebay το αγοράζει σε 190+ και του στέλνει mail και του λέει πως δεν υπάρχει και θα έχει σε stock σε 2-3 μέρες αλλά με τιμή 220+...Ενώ υπήρχε σε stock το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον συμφέρει να στο στείλει επειδή ανέβηκε η τιμή...Εγώ παρήγγειλα 07/01 από bangood στα 191€ και σε 2 μέρες ανέβηκε στα 220+€..Αλλα μου ήρθε κανονικά..Σε φίλο από ebay το αγοράζει σε 190+ και του στέλνει mail και του λέει πως δεν υπάρχει και θα έχει σε stock σε 2-3 μέρες αλλά με τιμή 220+...Ενώ υπήρχε σε stock το κινητό...

 

αρα παιδια μου προτεινετε να κανω refund, ή μα τους πω να το ξαναστειλουν?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό να το πάρεις, είναι καταπληκτικό. Τώρα, από πού θα διαλέξεις να το πάρεις είναι άλλο θέμα. Κάνε μια σύντομη έρευνα αγοράς και αναλόγως αποφασίζεις αν θα ζητήσεις επιστροφή χρημάτων ή εκ νέου αποστολή.
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν φταίνε οι ρομ και τσάμπα αλλάζεις συνέχεια. Σβήσε το τηέφωνο, βγάλε το συρταράκι των καρτών και βάλε μία κάρτα στην 1 που ξέρεις ότι δεν είναι κομμένη από άλλο κινητό που δουλεύει ή από την 2. Αν θες κάνε εγκατάσταση χωρίς τις κάρτες μία ρομ που θες. Μετα βάλε πάλι την 2 στην 1. Τσέκαρε να δείς. Αν δεν παίζει πάλι και έχεις backup EFS φλάσαρε το απο TWRP σκέτο. Kάνε απενεργοποίηση-ενεργοποίηση πομπού , επανεκκίνηση για να δεις και πάλι ενεργοποίηση. Σίγουρα θέμα chip κάρτας είναι.;)

 

καλησπερα ΧΡΗΣΤΟ

τελικα όλα τα έκανα και της SIM αλλαγές το μόνο που ήθελε EFS και είχα ενα backup από την παλιά ΡΟΜ και έστρωσε

τώρα έβαλα πάλι την δική σου την LeMax2_21s_Remixed_Stable_CrisBalGreece

και ελπίζω να μην το ξανακάνη .(ερ...τι να ηταν αυτο? και απο που εκανε τετοιο πραγμα )

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ για όλα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ΧΡΗΣΤΟ

τελικα όλα τα έκανα και της SIM αλλαγές το μόνο που ήθελε EFS και είχα ενα backup από την παλιά ΡΟΜ και έστρωσε

τώρα έβαλα πάλι την δική σου την LeMax2_21s_Remixed_Stable_CrisBalGreece

και ελπίζω να μην το ξανακάνη .(ερ...τι να ηταν αυτο? και απο που εκανε τετοιο πραγμα )

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ για όλα

 

Χαίρομαι που δουλεύει πάλι. Πάντα να έχεις ένα backup EFS είναι από τα ποιο σημαντικά για κάρτες και ΙΜΕΙ. Λογικά κάποια δυσλειτουργία στο τσιπ της καρτας το έκανε αλλά πάντα υπάρχει τρόπος! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό να το πάρεις, είναι καταπληκτικό. Τώρα, από πού θα διαλέξεις να το πάρεις είναι άλλο θέμα. Κάνε μια σύντομη έρευνα αγοράς και αναλόγως αποφασίζεις αν θα ζητήσεις επιστροφή χρημάτων ή εκ νέου αποστολή.

 

Τελικά ποια έχεις επάνω? Μiui?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ. Αυτή είναι ή rom. Είναι oficial ή όχι; Σαν region είχε ινδια,

https://drive.google.com/file/d/0By3nY2mVYVsyWU9KR2kyUFY3TTg/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...