Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μικρη βοηθεια παρακαλω για το ΜΕGA που κατεβαζουμε τις Roms. Προσπαθω απο χτες να κατεβασω. 3 φορες σταματησε σρο 90%. Εκατσα κι εκανα λογαριασμο στο Mega παω να κατεβασω την rom με την δικα τους εφαρμογη και το download σταματαει στο 4% WTF????

Υπαρχει πουθενα αλλου να κατεβασουμε την 21s η την 22s διχως να μας βγει η ψυχη??

 

Καταρχήν θα κατεβάσεις την ρομ από υπολογιστή και μετά θα την περάσει στο κινητό για να την φλασαρεις. Συνδέσου με τον λογαριασμό στο Mega μετά άνοιξε το λινκ της ρομ και πάτα κάτω δεξιά import to my account/cloud κάπως έτσι. Μετά κάνε ένα refresh στον λογαριασμό σου και θα το βρεις μέσα στο cloud σου. Από εκεί πάτα το βελάκι στα δεξιά μετά Download και μετά standare download, όχι το download as a zip. Αν πας μετ στις λήψεις μέσα στην καρτέλα του Mega θα το δεις να κατεβαίνει. Αν έχεις βάλει τι addon που έχει για τον Firefox θα κατέβει αυτόματα στην επιφάνεια εργασίας αλλιώς όταν τελειώσει το κατέβασμα μέσα στην καρτέλα της ιστοσελίδας θα σου πετάξει στο τέλος ένα παράθυρο για να πατήσεις αποθήκευση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το παιδί που έχει πρόβλημα με το 4g έχει σίγουρα ενεργοποιήσει την συγκεκριμένη υπηρεσία από την εταιρεία σου. Στην cosmote πρέπει να στείλεις μήνυμα 4g στο 1333 ενώ στην Vodafone πρέπει να στείλεις 4G NAI στο 1285.

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Ψήθηκα τρελά.

 

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

 

240 ευρώ το 128gb 6gb Ram? Σοβαρά τώρα? Ισχύουν αυτές οι τιμές πραγματικά?

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψήθηκα τρελά.

 

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

 

240 ευρώ το 128gb 6gb Ram? Σοβαρά τώρα? Ισχύουν αυτές οι τιμές πραγματικά?

NAI!! Χτυπηστε τα τώρα που υπάρχουν!!:lol:;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πως ορίζουμε προεπιλογή την εφαρμογή true phone σε αντικατάσταση του stock dialer & contacts;

Ρυθμίσεις>Εφαρμογές>κάτω αριστερά>προεπιλογές>επάνω 2ο-3ο κλήσεις επαφές δλδ. Το phone-dialer δεν αλλάζει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το zenui launcher αλλά όταν πατάω να πάω στην αρχική οθόνη επαναφέρει το stock launcher. Τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το xposed τελικά δεν δουλεύει ούτε με απλή εγκατάσταση ούτε με εγκατάσταση μέσω twrp. Βγάζει fc loop τον leui launcher. Έκανα unistall μέσω twrp και τώρα όλα οκ. Χρήστο έχουμε καμία ενημέρωση πάνω σε αυτό το θέμα. Επίσης είμαι ο μόνος που ζητάει xposed στις ρομ του. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το zenui launcher αλλά όταν πατάω να πάω στην αρχική οθόνη επαναφέρει το stock launcher. Τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πας Settings - > app management > κάτω δεξιά default apps > και πάνω πάνω επιλέγεις default Launcher τον ZenUI..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Το xposed τελικά δεν δουλεύει ούτε με απλή εγκατάσταση ούτε με εγκατάσταση μέσω twrp. Βγάζει fc loop τον leui launcher. Έκανα unistall μέσω twrp και τώρα όλα οκ. Χρήστο έχουμε καμία ενημέρωση πάνω σε αυτό το θέμα. Επίσης είμαι ο μόνος που ζητάει xposed στις ρομ του. :lol:

Κατέβασε αυτό που έχει τώρα στη ρομ (link) Το έχω μοντάρει σήμερα. Έπρεπε να τα κάνω όλα από την αρχή να δω τι φταίει!;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

NAI!! Χτυπηστε τα τώρα που υπάρχουν!!:lol:;)

Πω ρε φιλε τι τιμές είναι αυτές. Βρίσκω να πουλήσω το NOTE 3 μου και το περνω. Τελωνείο μην μπει γιατί είναι κουστούμι.

 

Το e fox τι κατάστημα είναι γνωρίζεις? Στέλνει από κίνα?

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραλάβει το κιν εδώ κ κάποιες μέρες και είναι όλα super. Απίστευτη ταχύτητα πραγματικά.

Το μόνο θέμα που έχω είναι με τις φωτογραφίες σε εσωτερικό χώρο.

 

Παίζει ρόλο η rom στην ποιότητα της φωτογραφίας ή είναι μόνο θέμα hardware?

Από όσο βλέπω στο kimovil ο αισθητήρας που έχει πάνω το κιν είναι μια χαρά.

Τώρα έχω αυτή τη rom https://drive.google.com/file/d/0By3nY2mVYVsyWU9KR2kyUFY3TTg/view, αν την αλλάξω υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεούν οι φωτογραφίες?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραλάβει το κιν εδώ κ κάποιες μέρες και είναι όλα super. Απίστευτη ταχύτητα πραγματικά.

Το μόνο θέμα που έχω είναι με τις φωτογραφίες σε εσωτερικό χώρο.

Παίζει ρόλο η rom στην ποιότητα της φωτογραφίας ή είναι μόνο θέμα hardware?

Από όσο βλέπω στο kimovil ο αισθητήρας που έχει πάνω το κιν είναι μια χαρά.

Τώρα έχω αυτή τη rom https://drive.google.com/file/d/0By3nY2mVYVsyWU9KR2kyUFY3TTg/view, αν την αλλάξω υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεούν οι φωτογραφίες?

Ευχαριστώ!

Καλορίζικο. Η ρομ που έχεις είναι INDIA Ινδική και έχει το παλιό ΟΙS στην κάμερα. Σίγουρα έχει βελτίωση το τελευταίο configuration στις 20s & 22s γιατί υπάρχουν πολλά τεστ από site του εξωτερικου σε real time που το αποδεικνύουν. Δοκίμασε και δεν θα χάσεις. Μόνο αν πάς για άλλη ρομ κοίτα με την σειρα¨bootloader, TWRP, full Backup, rom εγκατάσταση.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πω ρε φιλε τι τιμές είναι αυτές. Βρίσκω να πουλήσω το NOTE 3 μου και το περνω. Τελωνείο μην μπει γιατί είναι κουστούμι.

 

Το e fox τι κατάστημα είναι γνωρίζεις? Στέλνει από κίνα?

ΟΧΙ! Από Γερμανία ΧΩΡΙΣ τελωνείο...;) Ρώτα κι όλας για σιγουριά....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ CrisBal, με την αυτόματη μετάφραση βγάζει Send apo Singapore..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Η ρομ που έχεις είναι INDIA Ινδική και έχει το παλιό ΟΙS στην κάμερα. Σίγουρα έχει βελτίωση το τελευταίο configuration στις 20s & 22s γιατί υπάρχουν πολλά τεστ από site του εξωτερικου σε real time που το αποδεικνύουν. Δοκίμασε και δεν θα χάσεις. Μόνο αν πάς για άλλη ρομ κοίτα με την σειρα¨bootloader, TWRP, full Backup, rom εγκατάσταση.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΟΧΙ! Από Γερμανία ΧΩΡΙΣ τελωνείο...;) Ρώτα κι όλας για σιγουριά....

Θα ρωτήσω σε ευχαριστώ πάρα πολύ μόλις είδα 128gb εσωτερικο χώρο λέω εδώ είμαστε αυτές είναι τιμές.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Chrisbal έκανα καθαρή εγκατάσταση της 22 και πετάει, το xposed το έβαλα μέσω apk και μπήκε κανονικά . έχω βάλει προεπιλογή zenui launcher, το μόνο θέμα είναι όταν ξεκινάει μου βγάζει LeuiLauncher STOP

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα αυτό το tempered http://www.ebay.com/itm/LeEco-Le-Max-2-LeTv-Max-2-Tempered-Glass-Screen-Protector-CRYSTAL-CLEAR-/381813236944?hash=item58e5d7a4d0:g:y9AAAOSw-CpX~80d

Aκριβούτσικο μεν με τα μεταφορικά,αλλά εχει εξαιρετική αισθηση σε σχεση με ενα του honorbuy που είχα πάνω,και δεν αφηνει δαχτυλιές.

Link to comment
Share on other sites

Chrisbal έκανα καθαρή εγκατάσταση της 22 και πετάει, το xposed το έβαλα μέσω apk και μπήκε κανονικά . έχω βάλει προεπιλογή zenui launcher, το μόνο θέμα είναι όταν ξεκινάει μου βγάζει LeuiLauncher STOP

Θα βάλεις το σημερινό patch xposed δες στο λινκ της ρομ από το TWRP και αυτό δεν θα υπάρχει πια. Το ξαναέφτιαξα σήμερα.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα αυτό το tempered http://www.ebay.com/itm/LeEco-Le-Max-2-LeTv-Max-2-Tempered-Glass-Screen-Protector-CRYSTAL-CLEAR-/381813236944?hash=item58e5d7a4d0:g:y9AAAOSw-CpX~80d

Aκριβούτσικο μεν με τα μεταφορικά,αλλά εχει εξαιρετική αισθηση σε σχεση με ενα του honorbuy που είχα πάνω,και δεν αφηνει δαχτυλιές.

 

Απο διαστάσεις πως πάει;

 

Εγώ έχω ακόμη το αυτοκολλητάκι της LeEco πάνω (με τα κινέζικα στη μέση :lol: ) γιατί το 0.22mm original της LeEco δεν το βρίσκω πουθενά σε στοκ, παρά μόνο σε ενα "απατεωνίστικο" site. Όλα τα άλλα διάβασα πως, είτε κάνουν δαχτυλιές, είτε δεν έχουν ακριβείς διαστάσεις, είτε εχουν μεγάλο πάχος κτλ κτλ.

 

Απο προστασία, έχω αυτό εδώ το case και εχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος...

 

Υ.Γ.: Άσχετο : Τι ωραία να έβγαζαν επίσης ενα 10ιντσο tablet και ενα tv box με αυτά τα specs. Και μετά ξύπνησα... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μεγαλωσουν λιγο τα γραματα στις περιγραφες των icons?? Πηραμε τηλεφωνο 5,7 ιντσες για να μπορουμε να διαβαζουμε ρε γ@μωτο. Τι ψειρες ειναι αυτες?? (Zen UI Launcher με rom του CrisBal)

 

Eπισης...εχει επιλογη για HDR η καμερα η πρεπει να κατεβασουμε καποια εξτρα εφαρμογη??

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Απο διαστάσεις πως πάει;

 

Εγώ έχω ακόμη το αυτοκολλητάκι της LeEco πάνω (με τα κινέζικα στη μέση :lol: ) γιατί το 0.22mm original της LeEco δεν το βρίσκω πουθενά σε στοκ, παρά μόνο σε ενα "απατεωνίστικο" site. Όλα τα άλλα διάβασα πως, είτε κάνουν δαχτυλιές, είτε δεν έχουν ακριβείς διαστάσεις, είτε εχουν μεγάλο πάχος κτλ κτλ.

 

Απο προστασία, έχω αυτό εδώ το case και εχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος...

 

Υ.Γ.: Άσχετο : Τι ωραία να έβγαζαν επίσης ενα 10ιντσο tablet και ενα tv box με αυτά τα specs. Και μετά ξύπνησα... :lol::lol::lol:

Κάθεται αλφαδιά,δεν αφηνει καθολου περιθωριο.Παρηγγειλα ήδη άλλο ένα καβάτζα.Το γνησιο το ψαχνα κ γω αλλα οντως πουθενά.Και έχει κ ζελατίνα προστασιας μεσα εξτρα.Επειδη τα ειδα τα εργοστασιακα σε Le 2 International που περασα στις ανηψιες μου,πολυ λεπτά,και νομιζω αυτο ειναι καλυτερο.

Αυτη τη θηκουλα την παρηγγειλα κι εγω

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Για το παιδί που έχει πρόβλημα με το 4g έχει σίγουρα ενεργοποιήσει την συγκεκριμένη υπηρεσία από την εταιρεία σου. Στην cosmote πρέπει να στείλεις μήνυμα 4g στο 1333 ενώ στην Vodafone πρέπει να στείλεις 4G NAI στο 1285.

 

Eυχαριστω!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μεγαλωσουν λιγο τα γραματα στις περιγραφες των icons?? Πηραμε τηλεφωνο 5,7 ιντσες για να μπορουμε να διαβαζουμε ρε γ@μωτο. Τι ψειρες ειναι αυτες?? (Zen UI Launcher με rom του CrisBal)

Στον Nova & Asus έχει 82828822882 ρυθμίσεις γι αυτό! :wacko:

Στην 22s αν θυμάμαι πάλι έχει ρυθμίσεις μεγέθους γραμματοσειράς.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το xposed που έχει ο Χρήστος στην σελίδα 306 για την 22s και δούλεψε μια χαρά. Η διαδικασία είναι flash το Root.zip μπαίνετε μέσα στο σύστημα ανοίγετε την εφαρμογή super su πατάτε new user και μόλις ανοίξει πάμε recovery και κάνουμε flash το xposed zip μπαίνουμε στο σύστημα > εγκατάσταση το τελευταίο xposed3.1

1apk (θα την βρήτε στο xda) μπαίνετε μέσα. Στο συννεφάκι πατάτε install (προσοχή όχι install via twrp) οταν ολοκληρωθεί η εγκατάσταση επανεκκίνηση και τέλος. Πρέπει να σας πετάξει μήνυμα να δώσετε δικαιώματα Root για να δουλέψει η εγκατάσταση του xposed.

Link to comment
Share on other sites

Στον Nova & Asus έχει 82828822882 ρυθμίσεις γι αυτό! :wacko:

Στην 22s αν θυμάμαι πάλι έχει ρυθμίσεις μεγέθους γραμματοσειράς.

την 21s φοραω. Και ναι εχω επιλεξει τη μεγαλυτερη γραμματοσειρα. Ε.... οι περιγραφες των icons παραμενουν ψειρες.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...