Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris αμα λυσεις και το προβλημα με το messenger νομίζω δεν εχω βρει κατι άλλο που να μη δουλεύει αψογα στην 20grs που δουλεύω απο τοτε που το πηρα! Θελω σαν χαρη αν μπορεις να κανεις ενα ζιπακι με τα θεματα γιατι τα ειχα σβησει ολα αλλα δε θυμαμαι το λογο! Χαχαχ να σαι καλα!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 22 και βλέπω στην μπαταρια ότι μου τρώει πολύ μπαταρία Όταν το τηλέφωνο είναι αδρανές , συμβαίνει σε άλλον? Δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση...με τις προηγουμενες ρομ στο 8 της δουλειάς που δεν το κοιτούσα καν το κινητό έπεφτε ενα 2% , με την 22 σε ένα 5ωρο επεσε ενα 8% με σβηστη οθόνη και akt xana
Link to comment
Share on other sites

Cris αμα λυσεις και το προβλημα με το messenger νομίζω δεν εχω βρει κατι άλλο που να μη δουλεύει αψογα στην 20grs που δουλεύω απο τοτε που το πηρα! Θελω σαν χαρη αν μπορεις να κανεις ενα ζιπακι με τα θεματα γιατι τα ειχα σβησει ολα αλλα δε θυμαμαι το λογο! Χαχαχ να σαι καλα!

 

Με το instagram videos το λύσαμε το πρόβλημα και ανεβάζει κανονικά τα Video τώρα παλεύουμε το Facebook & messenger να λύσουμε και ελπίζω να ανεβάσω σύντομα το φιξ.

Την EUI μου μέσα..... :lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την 22 και βλέπω στην μπαταρια ότι μου τρώει πολύ μπαταρία Όταν το τηλέφωνο είναι αδρανές , συμβαίνει σε άλλον? Δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση...με τις προηγουμενες ρομ στο 8 της δουλειάς που δεν το κοιτούσα καν το κινητό έπεφτε ενα 2% , με την 22 σε ένα 5ωρο επεσε ενα 8% με σβηστη οθόνη και akt xana

 

Βάλε άλλο προφίλ και δοκίμασε. Το κάθε προφίλ βελτιώνει κάτι αλλά σίγουρα ψιλό χαλάει κάτι άλλο. Εγώ είχα XANA battery και το έβλεπα οκ. Όχι το extreme το απλό..

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καίει και δεν χρησιμοποιώ καμια εφαρμοφη. Τι να κάνω για να επανέλθει ή θερμοκρασία σε νορμαλ επίπεδα και να μην βαραει 40ρια, να βγάλω το akt τελείως;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης παρατηρώ πως παρότι έβαλα nova launcher, πολλές φορές μπαίνει από μόνο του το leui launcher. Έχω προεπιλεξει nova, στον προεπιλεγμένο launcher, αλλά μπαίνει στο ακυρο

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις τον βάζεις προεπιλογή θα πας στο κάτω αριστερά μπουτόν και θα τραβήξεις προς τα πάνω να φύγει ο Leui. Επίσης θα τον βάζεις προστατευμενο στο Phone manager.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σκέτο Digitizer άλλαξαν και δεν φαίνετε τιποτα, έγω πιστευα οτι θα το μετανιώσω γιατί είμαι λίγο ψείρας. το κόστος 60€, δεν ξέρω άν ειναι καλά ή ακριβά αλλά έκαναν πολύ καλύ δουλεία και άλλοι ουτε καν το αναλάμβαναν, τώρα τους έχω παέι και μια τηλεόραση Samsung που δεν ανάβει χαχαχαχαχα θα σας πω και απο αυτό εντυπώσεις

 

Κοίτα.. Η οθόνη στο χ800 η Original μαζί με Digitizer κομπλέ έχει 42€ βέβαια περιμένεις κάνα μήνα να έρθει. Οπότε αν το είχες σε μία μέρα καλά είναι.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λες ότι δεν μπορεί να φταίει για την μπαταρία το ότι Δεν έκανα καθαρή εγκατασταση

 

Από ποια ρομ? Δεν νομίζω....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έλα να σε τρέλανω και εγώ CrisBal , 3η μέρα λοιπόν με την 22αρα, έχω πλέον μαύρα παράθυρα!! *(ο μοναδικός λόγος δηλαδή που άλλαξα την 20αρα) πως σου φαίνεται; :eek: :eek: κάτι παίζει μου φαίνεται.. θα περάσω ότι ρομ υπάρχει από ορίτζιναλ China μέχρι cuoco και οτι άλλο υπάρχει! την μια πάνω στην άλλη μπας και ξεκολλήσει..
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Έλα να σε τρέλανω και εγώ CrisBal , 3η μέρα λοιπόν με την 22αρα, έχω πλέον μαύρα παράθυρα!! *(ο μοναδικός λόγος δηλαδή που άλλαξα την 20αρα) πως σου φαίνεται; :eek: :eek: κάτι παίζει μου φαίνεται.. θα περάσω ότι ρομ υπάρχει από ορίτζιναλ China μέχρι cuoco και οτι άλλο υπάρχει! την μια πάνω στην άλλη μπας και ξεκολλήσει..

 

Όταν λες μαύρα παράθυρα? Θέλω screenshot. Αυτό δεν είναι θέμα ρομ... μάλλον.. Βγάλε screenshot και στείλε μου πμ. Μπορεί να είναι θέμα Screen connection.Full Wipe & internal.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris το ζιπακι με τα θεματα για την 20Grs θα τ κανουμε? Σε εχω ζαλισει :P χαχαχα

 

Γιατί δεν βάζεις την 22s που μπορείς να κατεβάσεις όσα θέματα θες από το store της leeco?

Link to comment
Share on other sites

Cris το ζιπακι με τα θεματα για την 20Grs θα τ κανουμε? Σε εχω ζαλισει :P χαχαχα

 

Δεν τα έχω τώρα είναι στο Pc της δουλειάς..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και με την 22s δεν είδα τελικά τρελή διαφορά στη διαχείριση της μπαταρίας. Μήπως κάτι κάνω λάθος? Τι παραπάνω πρέπει και μπορώ να κάνω? Το προφίλ της atk extreme έκανε δουλειά αλλά αργούσε πολύ να φορτώσει τα εικονίδια και το έβγαλα τελείως, ενώ το burnout ανέβαζε πολύ την θερμοκρασία με νορμάλ χρήση. 5 ώρες οθόνη μου έβγαλε, πάνω κάτω το ίδιο με την προηγούμενη rom. Ευχαριστώ για την ανταπόκριση
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους με την τεράστια βοήθεια του φίλου μας Τάσου από Γερμανία έχουμε το φιξάκι που πρέπει να μπει στην 22s (κάνει και για την 20s) ώστε να δουλεύει η κάμερα στις εφαρμογές Facebook, Instagram, Messenger, Watsup για μετάδοση Live Streaming Video & Video calls. :D

 

Link

https://mega.nz/#!sJUBUIoK!OCyhMtpLmfIym5QsjBDnB_qes58-3Zopyj0CH-G-MjQ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αφού κατεβάσουμε το zipaki, το κάνουμε κάτι?

 

Το βάζουμε στο φούρνο με κατσικάκι και πατατούλες.... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το βάζουμε στο φούρνο με κατσικάκι και πατατούλες.... :lol::p

:cool: :p :p :p :D :D :D πάντως εμένα μου έκανε το θεϊκό εχτές το messenger, πήγα να στείλω αποθηκευμένο βίντεο και κρασαρε τελείως, αναγκαστικά επαναεγκατασταση και ξεκολλήσε .. Live στο Fb έκανα, μια χαρά..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους με την τεράστια βοήθεια του φίλου μας Τάσου από Γερμανία έχουμε το φιξάκι που πρέπει να μπει στην 22s (κάνει και για την 20s) ώστε να δουλεύει η κάμερα στις εφαρμογές Facebook, Instagram, Messenger, Watsup για μετάδοση Live Streaming Video & Video calls. :D

 

Link

https://mega.nz/#!sJUBUIoK!OCyhMtpLmfIym5QsjBDnB_qes58-3Zopyj0CH-G-MjQ

 

Για την τελευταία 20s (V65) του Ιταλού κάνει Χρήστο?

Link to comment
Share on other sites

:cool: :p :p :p :D :D :D πάντως εμένα μου έκανε το θεϊκό εχτές το messenger, πήγα να στείλω αποθηκευμένο βίντεο και κρασαρε τελείως, αναγκαστικά επαναεγκατασταση και ξεκολλήσε .. Live στο Fb έκανα, μια χαρά..

 

Αυτό κάνει και σε εμένα καιρό τώρα και το κάνει σε όλες της eui Rom. Το ίδιο κάνει και στο Instagram. Θα περάσω το fixaki να δω αν φτιάχνει.

Link to comment
Share on other sites

Για την τελευταία 20s (V65) του Ιταλού κάνει Χρήστο?

 

Nαι.. Κάνει κανονικά το λέω..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο τεστ αποστολή βίντεο οκ. Τα περαιτέρω σε εσάς... CrisBal σου έχω στείλει pm για το άλλο θέμα με τα μαύρα παράθυρα, σε ενημερώνω αν έχουμε εξέλιξη... Αυτό ότι πρέπει να αλλάζουμε τα 0,5 κάθε φορά σε επανεκκίνηση βλακειουλα που δεν μένουν σταθερά αλλά και τεράστια διαφορά από το να είναι στο 1" τα animation.

 

Send from my Superphone CrisBal LeMax2 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Οσοι θέλετε να περάσετε το φιξακι προτιμήστε να το κατεβάσεις από τον υπολογιστή και να το περάσετε στο κινητό και όχι κατευθείαν από την εφαρμογή του MEGA
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τις τελευταίες μέρες βλέπω ότι καταναλώνει μπαταρία το OS.. Συνήθως ήταν πρώτη η οθόνη με μεγάλη διαφορά... έχετε καμία ιδέα γιατί;

 

a9609aa091078e60efb688214748304f.jpg

f3f7859b73b7449b9436c73ecfceed21.jpg

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τις τελευταίες μέρες βλέπω ότι καταναλώνει μπαταρία το OS.. Συνήθως ήταν πρώτη η οθόνη με μεγάλη διαφορά...

 

Με ποια ρομ είσαι? Η 22s τελικά από ότι διαπίστωσα και εγώ έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από την 20s αλλά όχι καμία τεράστια και τρελή διαφορά. Η 21s Remixed είναι στα τεστ η καλύτερη σε αυτό τον τομέα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...