Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ποιο καταστημα προτείνετε να γινει αγορα?

Το 4γβ ειναι οκ ή κοιταω μονο το 6γβ?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

 

Αν δεν σε πειράζει το ροζουλί και η έκδοση με τα 4gb θα σου έλεγα από honorbuy στα 201 με +30 περίπου ευρώ και αποστολή από Ιταλία

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

chris...κατεβασα 22s παω κανω wipes εκτος internal και δεν την διαβαζει με sideload commands

 

Καλημέρα. Ποια? Την δική μου η την REVOLUTION? Twrp δοκίμασες? Μήπως είναι Corrupted? Τσέκαρε την με winrar 7zip

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από οτι ειδα ειναι γενικό κ με αλλες ειδοποιησεις που ανοιξα.Μου κανει εντυπωση που κανω δοκιμες δε μου ρχεται τιποτα,κ οταν το ξανανοιγω σαν να ξεκολλάνε. Εχω τσεκάρει notification management,στο permissions τις εχω autolaunch,και στο power saving managment τις εχω app protection.Θα κανω κι αυτο με το dialler και θα δω.Ευχαριστω.

 

Κατέβασε και διάβασε εδώ >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7079035#post7079035

και εδώ να καταλάβεις γιατί >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7079334#post7079334

Αυτά που βέβαια έχουν να κάνουν με τα social media αλλά γενικότερα η Leeco rom έχουν θέμα με τις ειδοποιησεις. Το καλύτερο είναι να βάλεις Asus Launcher να του δώσεις όλα τα permissions και θα έρχονται κανονικά. + το underground resources disable.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

157.000 στο antutu μου έβγαλε με την room του andr68rus από xda

 

Bγαλε να δουμε screenshot .;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται λεω να παρω αυτο το κινητο απο banggood http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X829-5_7-inch-4GB-64GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1125233.html

εσεις σαν κατοχοι εχετε αντιμετωπισει καποιο προβλημα? με προβληματιζει η μπαταρια που ειναι σχετικα μικρη, πως τα παει ?

επισης εχει βγει καμια ρομ στοκ android ή ακομα καλυτερα cm?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε mail από bangood με προσφορά το lemax 2 x829 στα 190$ (~180€) με το κουπόνι (x829). Λοιπόν για όσους ρωτάνε για το χ829 που είναι η αμερικανική έκδοση και δε έχει την 800αρα μπάντα στο 4g. Αν δεν σας ενδιαφέρει τόσο πολύ το 4g πάρτε το αλλά για εμένα την μπάντα των 800mhz την θεωρώ σημαντική. Πλέον με το lemax έχω δει τεράστια διαφορά στο 4g από το zuk z1 που είχα και δεν είχε την 800αρα. Όπου κινούμαι στην Κρήτη και περισσότερο στα ορεινά χωριά, πλέον έχω σταθερά 4g+ με πολύ καλές ταχύτητες. Εκεί που έλεγα ότι δεν με ενδιέφερε η 800αρα πλέον την θεωρώ must για τα επόμενα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε mail από bangood με προσφορά το lemax 2 x829 στα 190$ (~180€) με το κουπόνι (x829). Λοιπόν για όσους ρωτάνε για το χ829 που είναι η αμερικανική έκδοση και δε έχει την 800αρα μπάντα στο 4g. Αν δεν σας ενδιαφέρει τόσο πολύ το 4g πάρτε το αλλά για εμένα την μπάντα των 800mhz την θεωρώ σημαντική. Πλέον με το lemax έχω δει τεράστια διαφορά στο 4g από το zuk z1 που είχα και δεν είχε την 800αρα. Όπου κινούμαι στην Κρήτη και περισσότερο στα ορεινά χωριά, πλέον έχω σταθερά 4g+ με πολύ καλές ταχύτητες. Εκεί που έλεγα ότι δεν με ενδιέφερε η 800αρα πλέον την θεωρώ must για τα επόμενα κινητά.

Τι σύνδεση έχεις;

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Τι σύνδεση έχεις;

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

 

Έχω cosmote και Vodafone. Έχω παρατηρήσει για την cosmote ότι στα αστικά κέντρα (Ρέθυμνο και Ηράκλειο) κλειδώνει στα 1800mhz και στα προς τα ορεινά χωριά στα 800mhz αλλά όχι πάντα. Αντίθετα η Vodafone κλειδώνει στα 800mhz κατά 90% των περιπτώσεων. Στις προηγούμενες σελίδες έχω ανεβάσει και screenshot.

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται λεω να παρω αυτο το κινητο απο banggood http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X829-5_7-inch-4GB-64GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1125233.html

εσεις σαν κατοχοι εχετε αντιμετωπισει καποιο προβλημα? με προβληματιζει η μπαταρια που ειναι σχετικα μικρη, πως τα παει ?

επισης εχει βγει καμια ρομ στοκ android ή ακομα καλυτερα cm?

ευχαριστω!

 

Nα μην το πάρεις ΔΕΝ είναι για Ελλάδα. Αν όμως θες πήγαινε για το ίδιο με 6/128 στο efox με 239€.btw το έχουν παραγγείλει παιδιά από Γερμανία και περιμένω αποτέλεσμα και κριτικές..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Nα μην το πάρεις ΔΕΝ είναι για Ελλάδα. Αν όμως θες πήγαινε για το ίδιο με 6/128 στο efox με 239€.btw το έχουν παραγγείλει παιδιά από Γερμανία και περιμένω αποτέλεσμα και κριτικές..

 

Τελικα ειναι το Χ829 γιατι πριν καποια post ειχες πει αυτο:

 

Μισό μιλάω τώρα με Γερμανία να μας πούνε ακριβώς γι αυτό.. Χ822 λένε ότι είναι

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

Έχω απάντηση από τον φίλο @Tassos από Γερμανία. Πάρτε το άφοβα.. Είναι χ822 με EU 20-800 Bands και ευρωπαϊκά πρότυπα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρήστο! Ρε γμτ, έχει καρφωθεί στο μυαλό μου να το παραγγείλω το 6/128, αλλά μου κάνει εντύπωση που είναι απροκάλυπτα τόσο φθηνότερο από τα άλλα Le Max 2 και διστάζω.

Σε παρακαλώ, μάθε όσο περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς, για να πάρουμε μια σωστή απόφαση. Φαντάζομαι ότι κι εσύ το σκέφτεσαι, είναι μεγάλο δέλεαρ, έτσι δεν είναι;

Edited by kak13000
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι το Χ829 γιατι πριν καποια post ειχες πει αυτο:

 

Ναι είναι το Χ829 οι πληροφορίες ήταν λάθος γιατί ήμουν έτοιμος να το παραγγειλω κι εγώ αλλά το έψαξα καλύτερα έστειλα και mail και η απάντηση είναι ότι είναι το Χ829 για US. Οπότε ΔΕΝ μας κάνει εκτός κι αν θέλετε να πειραματιστείτε και βλέπουμε.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι το Χ829 οι πληροφορίες ήταν λάθος γιατί ήμουν έτοιμος να το παραγγειλω κι εγώ αλλά το έψαξα καλύτερα έστειλα και mail και η απάντηση είναι ότι είναι το Χ829 για US. Οπότε ΔΕΝ μας κάνει εκτός κι αν θέλετε να πειραματιστείτε και βλέπουμε.. ;)

 

Οκ!

Μα να μην υπαρχει το αλλο χρωμα πουθενα σε Χ820 με το ζορι ροζουλι ρε γμτ?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ ψαξιμο αξιοποιοντας και τις αποψεις σας απεκλεισα το χ829 .

θελω αυριο μεθαυριο να βαλω την παραγγελια και βρηκα το χ822 σε γκριζω χρωμα που μου αρεσει.απο οτι καταλλαβα διαβαζοντας εδω ειναι οτι ειναι ιδιο με το χ820 δηλαδη εχει την 800 στο 4G απλα αυτο εχει επιπλεον ραδιο και ποιο ψηλο χρονισμο στον επεξεργαστη.Σωστα καταλλαβα?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ ψαξιμο αξιοποιοντας και τις αποψεις σας απεκλεισα το χ829 .

θελω αυριο μεθαυριο να βαλω την παραγγελια και βρηκα το χ822 σε γκριζω χρωμα που μου αρεσει.απο οτι καταλλαβα διαβαζοντας εδω ειναι οτι ειναι ιδιο με το χ820 δηλαδη εχει την 800 στο 4G απλα αυτο εχει επιπλεον ραδιο και ποιο ψηλο χρονισμο στον επεξεργαστη.Σωστα καταλλαβα?

 

ΩΣ προς το 1ο σκέλος καλά κατάλαβες. Έχει 800αρα αλλά ραδιόφωνο ΔΕΝ έχει εκτός κι αν βρήκες με moded Kernel rom. Χρονισμός είναι ίδιος εκτός πάλι αν έχουν επέμβει στον Kernel. Στείλε μου λινκ να το δω να σου πω παραπάνω... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις κυριοι:

1. Πως κανουμε λογαριασμο LeEco?

2.Δεν θυμαμαι αν περασα το update που εβγαλε ο Crisbal για την 20s. Μπορω να τ δω καπου? ή το περναω απο πανω?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την 20s βάζετε αυτό από TWRP για βελτίωση των ειδοποιήσεων και την βελτίωση των εφαρμογών social media. Έχει καινούργια libs και βελτιώσεις. Μπαίνει πάνω από το άλλο και ας το έχετε ήδη. Πάντα χωρίς Wipes.

 

Link

https://mega.nz/#!ld8FhT7T!JnxyV6z2w5e2ZWwD2VuETid9czICA2-HNFmyyWf1F5U

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την 20s βάζετε αυτό από TWRP για βελτίωση των ειδοποιήσεων και την βελτίωση των εφαρμογών social media. Έχει καινούργια libs και βελτιώσεις. Μπαίνει πάνω από το άλλο και ας το έχετε ήδη.

 

Link

https://mega.nz/#!ld8FhT7T!JnxyV6z2w5e2ZWwD2VuETid9czICA2-HNFmyyWf1F5U

 

Χωρις wipes οπως πριν?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να αλλάξουμε το wallpaper στο locksreen. Έχω zenui launcher, έχω φάει όλο το πρωϊνό και τελικά δεν μπορώ με τίποτα να βρω από πού αλλάζει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρις wipes οπως πριν?

 

Ναι...Πάντα χωρίς εκτός κι αν αναφέρω κάτι διαφορετικό.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως γίνεται να αλλάξουμε το wallpaper στο locksreen. Έχω zenui launcher, έχω φάει όλο το πρωϊνό και τελικά δεν μπορώ με τίποτα να βρω από πού αλλάζει.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Από τα θέματα και ταπετσαρίες το zenui. Ή και από τον μαμά Launcher αν πας στα θέματα και ταπετσαρίες πάλι.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 21 και σήμερα σταμάτησε να δουλεύουν τα δακτυλικά αποτυπώματά. Έκανα επαναφορά από backup αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα. Καμία ιδέα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 21 και σήμερα σταμάτησε να δουλεύουν τα δακτυλικά αποτυπώματά. Έκανα επαναφορά από backup αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα. Καμία ιδέα

Ευχαριστώ

 

Ποιο έχεις χ822? Ροζουλί ή χρυσό?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χ820 χρυσό από gearbest

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΡΟΖ χρυσό είναι

Φοβερό χρώμα παιδιά... Το γκρίζο το βρίσκω λίγο μουντό. Αυτό το μπορντελέ χρυσό νομίζω ότι μου λείπει. :) :love:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι η LeMax2_21s_Remixed_Stable_CrisBalGreece

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβερό χρώμα παιδιά... Το γκρίζο το βρίσκω λίγο μουντό. Αυτό το μπορντελέ χρυσό νομίζω ότι μου λείπει. :) :love:

 

Όντως είναι πολύ ωραίο και όταν το έπιασα στα χέρια ήταν ακόμα καλύτερο.

Μία μικρή καθυστέρηση........... 3 μήνες για να παραλάβω.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...