Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κανω βαθμονομηση στο δαχτυλικο αποτυπωμα ή οχι. Δουλευει απλα καποιες φορες δεν πιανει. Και κατι ακομα. Στην καμερα οταν βαζω το beauty στο 5 δεν κανει τιποτα. Ή ειμαι τοσο ασχημος που δεν μπορει να κανει κατι ή δεν δουλευει. :)

 

 

Αν και πιο πισω διαβασα οτι καποιος δοκιμασε calibration και μετα σταματησε τελειως..

Edited by ntel0s

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Στην μαρκα της οθονης , στα χρωματα της οθονης, στα hz της οθονης , στον αισθητηρα fingerprint, και ισως στην αξιοπιστια .. ειδικα στο δακτυλικο ..

Τα x820 ειναι ακριβοτερα ολων.. αυτα . Διαλεγεις και παιρνεις :)

Cris μου ξεφευγει κατι?

 

Όχι...μια χαρά τα είπες.......:lol:;)

Σαν σούμα έχουμε....

1. Χ825 & Χ829. Λείπει η 20band(800άρα) & διαφορετικά modem +wifi firmware για US bands. Δεν πάει να πει ότι δεν δουλεύει.. Σαν τα xiaomi που δεν έχουν την 800αρα. US Editions οθόνες true IPS HD 59MHZ- fing 1st gen.

2. Χ820, China telecom, οθόνη SHARP IPS FHD 60ΜΗΖ, ultrasonic fing. 2nd gen (best edition)

3. Χ822 - (Χ821 με ινδική ρομ India netcom) -, Χ822 China whole netcom (international edition) οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πείτε κανέναν κινέζο με tempered glass... Μόλις μου έγινε refund επειδή δεν έφτασε ποτέ αυτό ήθελα και στους άλλους απ ότι βλέπω στα comment τους, σπάνε εύκολα..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κανω βαθμονομηση στο δαχτυλικο αποτυπωμα ή οχι. Δουλευει απλα καποιες φορες δεν πιανει. Και κατι ακομα. Στην καμερα οταν βαζω το beauty στο 5 δεν κανει τιποτα. Ή ειμαι τοσο ασχημος που δεν μπορει να κανει κατι ή δεν δουλευει. :)Αν και πιο πισω διαβασα οτι καποιος δοκιμασε calibration και μετα σταματησε τελειως..

όχι να μην κάνεις...΄Βάλε απλά με λίγο βρεγμένο (υγρό) δάκτυλο (το ίδιο δάκτυλο) και καταχώρησε το ως 3 διαφορετικά αποτυπώματα, ώστε να τα διαβάζει ποιο γρήγορα..;) Έβαλες το firmware το δικό μου?>

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πείτε κανέναν κινέζο με tempered glass... Μόλις μου έγινε refund επειδή δεν έφτασε ποτέ αυτό ήθελα και στους άλλους απ ότι βλέπω στα comment τους, σπάνε εύκολα..

Μόνο Nillkin αν βρείς..αλλιώς τα άλλα είναι πάνω-κάτω ίδια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και από 'μενα.

Μία διευκρίνιση θα ήθελα από τον Cris ή από όποιον γνωρίζει.

1. Το χ829 έρχεται με μαμά ROM;(την γνωστή αγγλοκινεζικη) ή official έστω international,

2. Έχει ota updates;

3. Και ότι άλλο βρε παιδιά έχετε να προτείνετε- προσθέστε.

1. Ανάλογα το μαγαζί και την συμφωνία

2. Αν έχει multi ΟΧΙ

3. Δεν κάνει για Ελλάδα και δεν κάνουν οι ρομ που έχουμε όλοι εμείς..

Αν θες, πάρε χ820 4/64 που είναι το καλύτερο>> http://www.ebay.com/itm/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-Android-6-0-Snapdragon-820-Quad-Core-4GB-64GB-WIFI-GPS/172350628488?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D41376%26meid%3Dc981dc828cf7402bb4055d4bc8d70b29%26pid%3D100011%26rk%3D1%26rkt%3D12%26sd%3D201721906016

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Kαλα.. Προσπάθησα χτες να πάρω ένα backup σε system files/ Apps. με το Titanium backup pro. Τόσα χρόνια ψήνομαι με πειράγματα στα κινητά κλπ. Νόμιζα πως το έχω γενικά. Ε...Μετά από 1 δυωρο τελικά τα παράτησα. Τι λογαριασμούς στο Dropbox άνοιξα, τι ψάξιμο από δω κι από κει στις ρυθμίσεις του...Δεν έβγαλα άκρη τελικά. 20 φορές έστειλα 0 files στο σύννεφο. Καλά...Πιο δύσκολο δεν μπορούσαν να το κάνουν;; Το μόνο που κατάφερα ήταν να δημιουργηθει ένας φάκελος στο root του κινητού με ένα κάρο αρχεία μεσα. Αυτό είναι άραγε το backup που ήθελα;. Μα δεν υποτίθεται ότι το backup αποθηκεύεται σε κάποια εξωτερική πηγή; Ώστε να μην επηρεάζεται από τυχον βλάβη του κινητού;; Με κούρασε λέμε!! Πφφ..

 

EDIT...Ασχετο...Κοιταζα τωρα τον αποθηκευτικο χωρο με το cpu-z. Περιμενα με 32 ονομαστικα GB να εχουμε πραγματικα 28, 28,5 29 ξερω γω. Μα....23,8 πραγματικα GB απο τα υποτιθεμενα 32?? Λιγο (πολυ) απατη δεν ειναι???? Να φανταστω δηλαδη οτι με αυτην την αναλογια το 64αρι εχει 45 και το 128αρι εχει πραγματικα....75-80??? Ε..αγγιζονται τα ορια της απατης θα ελεγα. Σορρυ.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ανεβάσω ένα screenshot και δεν μπορώ . Κάποια βοήθεια?

Απαντηση/προσθηκη εικονας/και το url που ανεβασες την φωτο??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

http://www.honorbuy.com/761-letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold.html

 

Αυτη Chris ποια έκδοση ειναι?

 

Σύμφωνα με την ροζουλί εικόνα Lex820

x820.png

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

http://www.honorbuy.com/761-letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold.html

 

 

 

Αυτη Chris ποια έκδοση ειναι?

 

 

 

Χ820 μου απάντησαν και από το honorbuy

Εχω ήδη το x800 και ψήνομαι και εγώ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Χ820 μου απάντησαν και από το honorbuy

Εχω ήδη το x800 και ψήνομαι και εγώ

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ρωτησες και συ? Γιατι τους ρωτησα και γω μεσω mail πριν λιγο!

 

Θα το παραγγειλω αν εχω και γραπτα απο αυτους οτι ειναι το X820, με μια θηκη να μην φαινεται αυτο το ροζουλι...

Link to comment
Share on other sites

Στο fb τους ρώτησα και μου απάντησαν ότι αυτο είναι. Ο cris δείχνει και τη φωτό οπότε δεν υπάρχει αμφιβολία. Υπολόγισε γύρω στα 235 μαζί με μεταφορικά και σε 3 μέρες σπίτι σου από Ιταλία

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Απαντησαν αρα θα παω για παραγγελια:

 

Hello. This smartphone is Le x820. It is installed the official rom. Best regards!

 

 

 

Για το 4/32 θα πας;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Crisbal δεν περασα το δικο σου επειδη προς το παρων δουλευει. Ειπα να μην το αλλαξω αφου δουλευει... Θα δοκιμασω κι αυτο που λες. Ευχαριστω!!

 

Δοκιμασε κανεις το beauty στην καμερα?

Edited by ntel0s

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Για το 4/32 θα πας;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Το 6/64 ηθελα αλλα ξεφευγει σε τιμη και δεν το βρισκεις και ευκολα σε ευρωπαικη αποθηκη. Οποτε πιστευω οτι και το 4/32 με τις μοντες και την βοηθεια του chris ειναι η καλυτερη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Το 6/64 ηθελα αλλα ξεφευγει σε τιμη και δεν το βρισκεις και ευκολα σε ευρωπαικη αποθηκη. Οποτε πιστευω οτι και το 4/32 με τις μοντες και την βοηθεια του chris ειναι η καλυτερη επιλογη!

 

 

 

Ακριβώς μια από τα ίδια. Πιστεύω ότι και το 4 είναι αρκετό για οτιδήποτε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα....περασα εχθες την LeMax2_5.9.022S_CrisBalGreece_Stable.Ολα οκ,ty chris για τον κοπο σου. δεν μπορω να στειλω ομως βιντεακια ουτε στο instagram ουτε στο messenger..υπαρχεια κανα fix η εχω κανει εγω καποιο λαθος????..ty
Link to comment
Share on other sites

Το 6/64 ηθελα αλλα ξεφευγει σε τιμη και δεν το βρισκεις και ευκολα σε ευρωπαικη αποθηκη. Οποτε πιστευω οτι και το 4/32 με τις μοντες και την βοηθεια του chris ειναι η καλυτερη επιλογη!

Αν σας φτάνουν τα 32gb είναι μια χαρά γιατί δεν πέρνει κάρτα μνήμης. Αν βρείτε το x820 με τα 128gb στην τιμή που έχει το x829 στο efox στείλτε πμ.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μια από τα ίδια. Πιστεύω ότι και το 4 είναι αρκετό για οτιδήποτε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μια χαρά είναι και η τιμή για χ820 είναι πολύ καλή.. Μ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια και απο εμενα....περασα εχθες την LeMax2_5.9.022S_CrisBalGreece_Stable.Ολα οκ,ty chris για τον κοπο σου. δεν μπορω να στειλω ομως βιντεακια ουτε στο instagram ουτε στο messenger..υπαρχεια κανα fix η εχω κανει εγω καποιο λαθος????..ty

 

Έβαλες το Update? >> https://mega.nz/#!sJUBUIoK!OCyhMtpLmfIym5QsjBDnB_qes58-3Zopyj0CH-G-MjQ

Messenger δεν στέλνει ακόμα.. Όλα τα άλλα και βίντεο κλήσεις μία χαρά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris ποτέ θα ανεβάσεις την νέα ροομ?

 

Την έχω επάνω ήδη και κάνω δοκιμές και βελτιώσεις.. Από βδομάδα...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το Update? >> https://mega.nz/#!sJUBUIoK!OCyhMtpLmfIym5QsjBDnB_qes58-3Zopyj0CH-G-MjQ

Messenger δεν στέλνει ακόμα.. Όλα τα άλλα και βίντεο κλήσεις μία χαρά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβαλα μια παλιοτερη version tou messenger Και στελνει κανονικα τα βιντεο..με το patchακι σου τρεχω το τελευταιο update Messneger και instagram στελω βιντεακια,,,ελπιζω να μηυν ξαναBugarei .απλα στο messenger δεν μπορω να τραβηξω βιντεακι....ολα οκ chris...ty again !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην μαρκα της οθονης , στα χρωματα της οθονης, στα hz της οθονης , στον αισθητηρα fingerprint, και ισως στην αξιοπιστια .. ειδικα στο δακτυλικο ..

Τα x820 ειναι ακριβοτερα ολων.. αυτα . Διαλεγεις και παιρνεις :)

 

Cris μου ξεφευγει κατι?

 

οκ σας ευχαριστω πολυ.πολυ κατατοπιστικοι.

Ξεκαθαρισα μεσα μου ακριβως ποιο μοντελο θελω.

τωρα πεστε μου τη να ζητησω να εχει.εγω δεν παιζω παιχνιδια μονο σελφαρισμα και επισης θελω να γραφω στα ελληνικα .

υποψην δεν ξερω να αλλαζω ρομ αρα θα μεινει οπως το παρω.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο Skype κολλάει απίστευτα η μπροστινή κάμερα. Όταν καλώ μέχρι και να απαντήσει ο άλλος βλέπω κανονικά. Μετά με δείχνει "παγωμένο". Πρέπει να "πειράξω" κάτι;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...