Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήστο τελικά όσα Profile και να αλλάξω δεν φτιάχνει, δούλευα ZenUI και από εδώ και 4 μέρες το Leui(είδα ότι έχει τους αυτόματους φακέλους και ξεκίνησα να τον χρησιμοποιώ)

Δεν είναι σοβαρό το θέμα αλλά έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; είναι μόνο στις ειδοποιήσεις από Facebook από ότι φένεται..

Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα σε τι αναφέρεσαι.. :confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή παιδιά το x829 δεν κάνει για Ελλάδα;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βρε κάνει κανονικά αλλά δεν έχεις την 800αρα...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω πολλά για τον fingerprint sensor, αν σταματήσει να δουλεύει υπάρχει πιθανότητα να ξαναδουλέψει; ή τελικά είναι h/w πρόβλημα;

Είναι το μόνο που με προβληματίζει για την αγορά του. Κάπου πάντως διάβασα και αυτό ως λύση

 

This issue is resolved in stable version of eui 5.8x which you need to update before using it at all

once you receive phone do the following process to avoid any problem with fingerscan

power on phone but don't do anything.

keep it on charging on fast charge mode until you reached more than 60%.

download eui update of 5.8x from lemall website of size 1.82 gb on computer and rename it as update.zip.

Now attach your mobile in media transfer mode and copy that to root of mobile.

safely removed from computer and goto setting ->update->local. it will show update available and then update it.

After start of update insert sim before connecting to Wi-Fi its must thing othewise same error with fingerscan.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω πολλά για τον fingerprint sensor, αν σταματήσει να δουλεύει υπάρχει πιθανότητα να ξαναδουλέψει; ή τελικά είναι h/w πρόβλημα;

Είναι το μόνο που με προβληματίζει για την αγορά του. Κάπου πάντως διάβασα και αυτό ως λύση

 

This issue is resolved in stable version of eui 5.8x which you need to update before using it at all

once you receive phone do the following process to avoid any problem with fingerscan

power on phone but don't do anything.

keep it on charging on fast charge mode until you reached more than 60%.

download eui update of 5.8x from lemall website of size 1.82 gb on computer and rename it as update.zip.

Now attach your mobile in media transfer mode and copy that to root of mobile.

safely removed from computer and goto setting ->update->local. it will show update available and then update it.

After start of update insert sim before connecting to Wi-Fi its must thing othewise same error with fingerscan.

 

Δεν ισχύει.. Μακάρι να ήταν τόσο απλό με το να θέλει μέσα τις sim.. Σίγουρα πάντως όσα ήρθαν με την fastboot 18s 15s είχαν θέμα. Εγώ πάντως πιστεύω ότι είναι θέμα hardware κατ αρχήν και firmware σε δεύτερο χρόνο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό >>> https://mega.nz/#!MI9EEaBB!SAMtax-6AUuqYBW54YDZARYVrOq1qAz5KMkuM9MRuMA

Από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

;)

 

 

Δυστυχώς δεν έκανε τίποτα το φιξάκι :(

Παραμένει το πρόβλημα στη λειτουργία ομορφιάς.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έκανε τίποτα το φιξάκι :(

Παραμένει το πρόβλημα στη λειτουργία ομορφιάς.

 

Κάτσε για να συνεννοηθούμε... Δεν σου εμφανίζεται καθόλου το tab με τις επιλογές ή πιστεύεις ότι δεν δουλεύει? Πες μου και θα σου πω μετά... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε για να συνεννοηθούμε... Δεν σου εμφανίζεται καθόλου το tab με τις επιλογές ή πιστεύεις ότι δεν δουλεύει? Πες μου και θα σου πω μετά... ;)

Και στη 22αρα δεν δουλεύει, βγάζει το tab μενού αλλά δεν δουλεύει. Στην 20Grs δούλευε κανονικότατα..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε για να συνεννοηθούμε... Δεν σου εμφανίζεται καθόλου το tab με τις επιλογές ή πιστεύεις ότι δεν δουλεύει? Πες μου και θα σου πω μετά... ;)

 

Μας εμφανιζει το tab ελιπεγεις το επιπεδο κανονικα αλλα στην ουσια δεν κανει τιποτα. Ειτε το βαλεος 0 ειτε 5. Αρα οπως ειπα και κατι σελιδες πιαω ή ειμαι τοσο ασχημος και δεν μππρει να κανει κατι ή δεν λειτουργει.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Μας εμφανιζει το tab ελιπεγεις το επιπεδο κανονικα αλλα στην ουσια δεν κανει τιποτα. Ειτε το βαλεος 0 ειτε 5. Αρα οπως ειπα και κατι σελιδες πιαω ή ειμαι τοσο ασχημος και δεν μππρει να κανει κατι ή δεν λειτουργει.

 

ή τόσο όμορφος :p:p:D:p

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια MIUI CrisBal υπαρχει θεμα με τα δικτυα? Ψηνομαι να γυρισω σε MIUI,ειναι ωραια η ατιμη και την ειχα συνηθησει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ή τόσο όμορφος :p:p:D:p

 

Χαχαχα. Αυτη την εκδοχη δεν την σκεφτηκα... Θα παω σε γραφειο μοντελινκ... :p

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε για να συνεννοηθούμε... Δεν σου εμφανίζεται καθόλου το tab με τις επιλογές ή πιστεύεις ότι δεν δουλεύει? Πες μου και θα σου πω μετά... ;)

 

Την επιλογή μου την εμφανίζει κανονικά όταν μπαίνω στη φωτογραφική. Ωστόσο, δεν λειτουργεί

είτε το βάλω στο 5 είτε το έχω στο 0, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

 

Ακριβώς το ίδιο θέμα με τον ntelos.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε crisbal επειδή παράγγειλα το 829 και σκέφτομαι να το ακυρώσω. Με την 800αρα τι πρόβλημα θα έχω; δε θα έχω 4g;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερωτηση για το x829

Η οθονη του ειναι πολυ κατωτερη του x820;

Η rom του θα μπορει να αλλαξει;

Σε photo 3g wifi θα εχω προβλημα στην Ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε crisbal επειδή παράγγειλα το 829 και σκέφτομαι να το ακυρώσω. Με την 800αρα τι πρόβλημα θα έχω; δε θα έχω 4g;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θα έχεις 4g σε κάποιες περιοχές αν έχεις wind που τη χρησιμοποιεί κατά κόρον αυτή τη συχνότητα και σε απομακρυσμένες περιοχές που την χρησιμοποιούν όλοι οι πάροχοι επειδή έχει μεγάλη εμβέλεια

Επίσης για το λόγο ότι έχει μεγάλη εμβέλεια μάλλον θα αρχίσουν και οι άλλοι πάροχοι να τη χρησιμοποιούν όπως διαβάζω

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Μας εμφανιζει το tab ελιπεγεις το επιπεδο κανονικα αλλα στην ουσια δεν κανει τιποτα. Ειτε το βαλεος 0 ειτε 5. Αρα οπως ειπα και κατι σελιδες πιαω ή ειμαι τοσο ασχημος και δεν μππρει να κανει κατι ή δεν λειτουργει.

 

Με ποια ρομ είσαι τώρα? Με την 20GRs? Αν όχι θα κοιτάξω από βδομάδα να μονταρω την κάμερα να παίζει. Πάντως είναι η εργοστασιακή κάμερα αυτή που έχουν επάνω και η 20s & 22s. Θα δω ποια lids λείπουν να την φτιάξω. ;) Παρόλα αυτά κάνε μια αλλαγή στο Region σε Mainland China και πες μου μετά την επανεκκίνηση..

1.Να κάνω κι εγώ μια ερωτηση για το x829

Η οθονη του ειναι πολυ κατωτερη του x820;

2.Η rom του θα μπορει να αλλαξει;

3.Σε photo 3g wifi θα εχω προβλημα στην Ελλαδα;

 

1. Είναι ίδια με τα χ822 Χ825

2. Όταν το παραλλάβεις θα το μάθουμε... :lol::p Πάντως το παράγγειλα κι εγώ οπότε θέλει δεν θέλει θα παίξει....

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154

3. Όχι σε 3G παίζει κανονικά και 4G όπου (σε μεγαλουπόλεις συνήθως) έχεις 1800 2100 2600 σε επαρχία ίσως να βλέπεις μόνο 3G

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε crisbal επειδή παράγγειλα το 829 και σκέφτομαι να το ακυρώσω. Με την 800αρα τι πρόβλημα θα έχω; δε θα έχω 4g;

Δες την επάνω απάντηση.. :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την τελευταια MIUI CrisBal υπαρχει θεμα με τα δικτυα? Ψηνομαι να γυρισω σε MIUI,ειναι ωραια η ατιμη και την ειχα συνηθησει.. :p

Με τα δίκτυα όχι κανένα δουλεύουν κανονικά αλλά κοίτα τα bugs τα υπόλοιπα..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω τις διαφορές Χ820-Χ822-Χ829?

Ψήνομαι ναπάρω το LeEco LETV LE MAX 2 6GB RAM 128GB ROM Qualcomm Snapdragon 820 στα 240 ευρώ εδώ:

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=low

 

...και μετά λόγω αγραμματοσύνης με ρομ, ο Cris Bal βοηθός!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω τις διαφορές Χ820-Χ822-Χ829?

Ψήνομαι ναπάρω το LeEco LETV LE MAX 2 6GB RAM 128GB ROM Qualcomm Snapdragon 820 στα 240 ευρώ εδώ:

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=low

 

...και μετά λόγω αγραμματοσύνης με ρομ, ο Cris Bal βοηθός!

 

Άν διαβάσεις παραπάνω για πολλά ποστ θα δεις ότι είναι χ829...:p

+ 11€ μεταφορικά...

Διαφορές..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7032217#post7032217

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα δουλεύει το beauty level..rom 22s

 

ρε παιδιά συγγνώμη κιόλας, αλλά μόνο που χαλάει τη φώτο αυτό το feature. Κάνει τα πρόσωπα ψεύτικα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά συγγνώμη κιόλας, αλλά μόνο που χαλάει τη φώτο αυτό το feature. Κάνει τα πρόσωπα ψεύτικα.

 

Ναι μωρέ ψετορετουσάκι κάνει, απλά αναφέρουμε ότι δεν λειτουργεί για να διορθωθεί στην επόμενη rom!

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ ψετορετουσάκι κάνει, απλά αναφέρουμε ότι δεν λειτουργεί για να διορθωθεί στην επόμενη rom!

 

στο huawei που ήταν από default on, και το ξεχνούσα στις φώτο μου το μισούσα! Να πετυχαίνω νυν-NBAer στη Ν. Σμύρνη, να βγάζω σέλφι, και το τελικό αποτέλεσμα; Το ένα μου μάτι πιο μεγάλο και πιο μαύρο από καρτούν!

Link to comment
Share on other sites

στο huawei που ήταν από default on, και το ξεχνούσα στις φώτο μου το μισούσα! Να πετυχαίνω νυν-NBAer στη Ν. Σμύρνη, να βγάζω σέλφι, και το τελικό αποτέλεσμα; Το ένα μου μάτι πιο μεγάλο και πιο μαύρο από καρτούν!

 

Lol!! Αυτά είναι!!!

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Chrisbal καταρχας ευχαριστουμε για τους οδηγους.

 

Θελω να με βοηθησεις καπου ομως.

 

Εχω βαλει και την official πριν αλλα και τωρα εχω την δικη σου την LeMax2_5.9.022S_CrisBalGreece_Stable/Root/xposed που γραφεις στο πρωτο ποστ.

 

Παρολαυτα συνεχιζω να εχω ενα συγκεκριμενο προβλημα, δεν λειτουργει σωστα το instagram και το messenger (μεχρι στιγμης απο αυτα που εχω δει). Συγκεκριμενα για το messenger αν προσπαθησεις να στειλεις video σε καποιον, βγαζει μηνυμα:"το messenger σταματησε να λειτουργει". Και στο instagram οταν πατας να τραβηξεις video ή boomerang γραφει επισης οτι το instagram σταματησε να λειτουργει.

 

Επισης, μπορει εκει που σερφαρεις στον chrome π.χ. , να σου σκανε μηνυματα απο κατω οτι το messenger σταματησε να λειτουργει.

 

Τι λες για ολα αυτα? Τα εχεις ξανα ακουσει? Γιατι ψαχνω κανα διημερακι και δεν βρισκω πουθενα να αναφερετε καπου καποιος!!!

 

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Chrisbal καταρχας ευχαριστουμε για τους οδηγους.

 

Θελω να με βοηθησεις καπου ομως.

 

Εχω βαλει και την official πριν αλλα και τωρα εχω την δικη σου την LeMax2_5.9.022S_CrisBalGreece_Stable/Root/xposed που γραφεις στο πρωτο ποστ.

 

Παρολαυτα συνεχιζω να εχω ενα συγκεκριμενο προβλημα, δεν λειτουργει σωστα το instagram και το messenger (μεχρι στιγμης απο αυτα που εχω δει). Συγκεκριμενα για το messenger αν προσπαθησεις να στειλεις video σε καποιον, βγαζει μηνυμα:"το messenger σταματησε να λειτουργει". Και στο instagram οταν πατας να τραβηξεις video ή boomerang γραφει επισης οτι το instagram σταματησε να λειτουργει.

 

Επισης, μπορει εκει που σερφαρεις στον chrome π.χ. , να σου σκανε μηνυματα απο κατω οτι το messenger σταματησε να λειτουργει.

 

Τι λες για ολα αυτα? Τα εχεις ξανα ακουσει? Γιατι ψαχνω κανα διημερακι και δεν βρισκω πουθενα να αναφερετε καπου καποιος!!!

 

Ευχαριστω πολυ!!

 

Δεν ψάχνεις σωστά μάλλον.. Κλασικό πρόβλημα το έχουν αναφέρει πολλοί φίλοι. Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι το fix zip που ζητάς

https://mega.nz/#!sJUBUIoK!OCyhMtpLmfIym5QsjBDnB_qes58-3Zopyj0CH-G-MjQ

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...