Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού σας έδωσα την 23s γιατί δεν δοκιμάζεις? :wacko::):lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν όπως είπα παραπάνω το παράγγειλα κι εγώ το 6/128 και θέλει δεν θέλει θα παίξει και η μπάντα και το Modem. Η τιμή 240€ για κινητό με 820 21,7 SONY ΚΑΙ 6ram/128rom απλά δεν υπάρχει οπότε ότι και να γίνει στην τελική θα έχουμε 4G + μόνο σε Αθήνα και στις υπόλοιπες πόλεις. Εδώ που τα λένε τις 350 μέρες έδω μένουμε... :lol::p;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. 23,8 περίπου ανάλογα την ρομ

2. Όχι και δεν υπάρχει πατέντα σαν το rn3 Pro που την βάζουμε με αναπτήρα κόλα ;)

3. Δεν υπάρχει σύγκριση σε όλους τους τομείς εκτός από την ρομ. Αλλά και αυτήν την έχουμε.. ;)

Τώρα την βρήκα, κάπου θα μου είχε ξεφύγει.. Αλλά θα κάνω υπομονή για σε βλέπω να ανεβάζεις AOSP σύντομα.. Αν κατάφερες την μπαταρία βέβαια..

CrisBal for Leeco President!!

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι από τότε που βγήκε το atk v1.3 για την μπαταρία και το χρησιμοποιώ δεν έχω δει sot πάνω από 5 ώρες με το xana extreme battery που φημίζεται για τα 10+ sot. Διαφορά στις επιδόσεις δεν έχω βρει αφού δεν κάνω βαριά χρήση στο κινητό από την στιγμή που δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. Όλα αυτά μαζί με greenify(donate) + xposed. Το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ συνεχώς και είμαι συνδεμένος στο ίντερνετ πάντα είτε με wifi είτε με 4G. Εφαρμογές όπως instant messaging Viber messenger Δεν δουλεύουν στο background εκτός από αυτές της leeco (store wallpaper wallet κτλ) τα οποία δεν ξέρω αν οφείλονται στην μεγαλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας. Την μέρα όμως την βγάζει στο όριο. Παντως εννοείται ότι είμαι ευχαριστημένος με το κινητό για τα χρήματα που έδωσα και γι αυτά που πήρα (snap820, 21mp, 5.7" 2k)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το γράφει καθαρά (Χ820)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα κουπόνι 28€απο tinydeal το θέμα είναι δεν βρίσκω το κουπόνι να το για την έκπτωση.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το X820 απο το honorbuy.

 

 

 

Θελω να περασω μια rom δν με νοιαζουν τοσο τα Ελληνικα αλλα δν θελω να χει τις κινεζιες...

 

 

 

Εχω την EUI: 7.9.020S (stable).

 

 

 

i)Πρεπει να κανω ενα backup απο κατι πριν ξεκινησω το οτιδηποτε?

 

ii)Αν ναι, με ποιο τροπο/προγραμμα?

 

iii)Μπορεις να μου δωσεις σχηματικα τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω για να βαλω πχ την "LeMAX2_20GRs_Mix/18s/19s/21s_Moded_Debloaded_CrisBalGreece_Reloaded" που μου φαινεται η πιο δοκιμασμενη απο τα παιδια εδω.

 

 

 

Σου εύχομαι να το χαρείς. Αν θέλεις μπορείς να μου πεις την ημερομηνία παραγωγής της συσκευής; πρέπει να το γράφει στο αυτοκόλλητο της συσκευασίας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το efox το εμπιστευόμαστε;; Και που τους δηλώνουμε για ολλανδικό ταχυδρομείο;; Είναι τρελή ευκαιρία είμαι έτοιμος να παραγγείλω και 'γω το 6/128!!! Δυο δυο τα παίρνουμε τα λεκο!!
LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το efox το εμπιστευόμαστε;; Και που τους δηλώνουμε για ολλανδικό ταχυδρομείο;; Είναι τρελή ευκαιρία είμαι έτοιμος να παραγγείλω και 'γω το 6/128!!! Δυο δυο τα παίρνουμε τα λεκο!!

 

 

 

Έχω ψωνίσει και εγώ από κει χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν έστω υπήρχε τριγωνική αποστολή θα ήταν πολυ βολικό

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατήρηση για το ζιπ αλλά όλα τα παραπάνω που αναφέρει ο φιλος δεν ισχύουν. Θα έλεγα να πάει για ένα Clean installation & internal.Αφου βέβαια περάσει πρώτα το φιξ και εξακολουθεί το πρόβλημα... Το μόνο που δεν δουλεύει είναι το VIDEO στο messenger και απλά κολλάει και βγαίνει κανονικά με το κεντρικό κουμπί. Οπότε κάτι άλλο συμβαίνει. Μ

 

Δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει πάλι αλλά το θέμα με το βίντεο του messenger μάλλον δεν έχει να κάνει με την κάμερα αλλά με το μικρόφωνο. Αν δοκιμάσεις να τραβήξεις βίντεο και ενώ η εφαρμογή έχει κολλήσει (χωρίς να κάνεις Force stop) πας και δοκίμασεις μια άλλη εφαρμογή που χρησιμοποιεί μικρόφωνο πχ το Shazam, θα σου βγάλει μήνυμα ότι το μικρόφωνο είναι απασχολημένο από άλλη εφαρμογή. Ίσως γι αυτό σε αφήνει να τραβήξεις φώτο αλλά όχι βίντεο.

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα κι εγώ παραγγελία για το x829 4/64.

Για όποιον το ζαχαρώνει,πρώτα το ψάχνει στο kimovil ,το βρίσκει,έχει promo code για το banggood και απο τα 220€ βγαίνει στα 178,79€:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση δεν με αρέσουν και πολύ τα χρώματα από wrap για το LeMax2 από το link που συζητούσαμε αρκετές σελίδες πίσω.. 773fa085fa069192f8fd7198581f755b.jpg

Έχω παραγγείλει κι εγώ κάτι τέτοια και τα περιμένω! Πως σου φαίνεται γενικά; Δύσκολη η εφαρμογή; Ή απλά θέρμανση με το πιστολάκι;

Να αναφέρω ότι από τότε που βγήκε το atk v1.3 για την μπαταρία και το χρησιμοποιώ δεν έχω δει sot πάνω από 5 ώρες με το xana extreme battery που φημίζεται για τα 10+ sot. Διαφορά στις επιδόσεις δεν έχω βρει αφού δεν κάνω βαριά χρήση στο κινητό από την στιγμή που δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. Όλα αυτά μαζί με greenify(donate) + xposed. Το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ συνεχώς και είμαι συνδεμένος στο ίντερνετ πάντα είτε με wifi είτε με 4G. Εφαρμογές όπως instant messaging Viber messenger Δεν δουλεύουν στο background εκτός από αυτές της leeco (store wallpaper wallet κτλ) τα οποία δεν ξέρω αν οφείλονται στην μεγαλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας. Την μέρα όμως την βγάζει στο όριο. Παντως εννοείται ότι είμαι ευχαριστημένος με το κινητό για τα χρήματα που έδωσα και γι αυτά που πήρα (snap820, 21mp, 5.7" 2k)

Τσέκαρε ξανά μέσα στο SU ότι έχει όντως τα δικαιώματα το ATK και δοκίμασε και κάποιο άλλο προφίλ.

Εγώ έχω βαλθεί να τα δοκιμάσω όλα και να βγάλω συνολικό συμπέρασμα. Αν και δεν έχω σύγκριση με το v1.2 γιατί δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω.

Όλα όσα έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής στο v1.3 είναι από την κατηγορία battery. Λοιπόν,

1) το Zhana δεν κάνει τίποτα, ίσα ίσα που έχει χειρότερο drain από ότι χωρίς αυτό

2) το Xana battery κάνει δουλειά με πάνω από 5 ώρες SOT, αλλά με κάποιο κόστος στις επιδόσεις. Όχι τεράστιο, αλλά έχει.

3) το FairPark με επιδόσεις αντίστοιχες με το Xana battery έχει λίγο μικρότερο SOT, αλλά σε γενικές γραμμές, πάνω κάτω τα ίδια

4) δοκιμάζω το nameless battery τώρα. Είμαι στην πρώτη φόρτιση προς το παρόν και βλέπω μάλλον καλύτερες επιδόσεις από FairPark και Xana battery, αλλά από αυτονομία δεν μπορώ να βάλω συμπέρασμα ακόμα.

 

Όλα τα παραπάνω χωρίς ένα παιχνίδι στο κινητό. Και παίζοντας με σχετικά χαμηλές φωτεινότητες προς αναζήτηση μεγαλύτερου SOT μιας και χωρίς ATK δεν είχα σχεδόν ποτέ πάνω από 3 ώρες SOT στην μπαταρία 100% έως 20%.

Θα κάνω ένα συγκεντρωτικό πίνακα μόλις τα δοκιμάσω όλα. Βέβαια θα μου πάρει κάνα δίμηνο μάλλον :lol:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από την αρχή με τις official ROM μιας και δεν με ενδιαφέρει να έχω ελληνικά στο κινητό. Όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι τώρα τις έπαιρνα αυτόματα. Η τελευταία που πήρα είναι η 20s και από τότε τίποτα παρόλο που ακούω εδώ και καιρώ για official 21s 22s, 23s. Έχει πάρει κάποιος άλλος αυτόματη αναβάθμιση πέραν της 20s ή κάτι συμβαίνει με την συσκευή μου?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέχνα την 20GRs θα πας για 21s Remixed που είναι η ίδια βελτιωμένη χωρίς φιξ κλπ. Πας αρχική σελίδα και ελέγχεις Bootloader. Θα περάσεις πρώτα TWRP και μετά θα κάνεις σε εξωτερικό σκληρό φουλ backup τα πάντα. Μετά θα βάλεις την ρομ με όλα τα Wipe εκτός Internal ή αν θες καθαρή και Internal. Απολαμβάνεις το νέο σου τηλέφωνο. ;)

 

http://image.prntscr.com/image/c7d6ab7b46a44357baaaea68ca301c4f.png

 

Αυτο σημαινει οτι ειναι ξεκλειδωτος και παω κατευθειαν σε αυτο? :

 

Εγκατάσταση recovery ανάκτησης TWRP

 

Κατεβάστε το recovery TWRP για LeMax 2 από τον παρακάτω σύνδεσμο http://www.myphone.gr/foru...10#post6950610 ή το official https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img

και ακολουθήστε τις οδηγίες.

Αυτό θα επανεκκινήσει το τηλέφωνό σας και θα έχετε το TWRP εγκατεστημένο στο LeMax σας 2.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από την αρχή με τις official ROM μιας και δεν με ενδιαφέρει να έχω ελληνικά στο κινητό. Όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι τώρα τις έπαιρνα αυτόματα. Η τελευταία που πήρα είναι η 20s και από τότε τίποτα παρόλο που ακούω εδώ και καιρώ για official 21s 22s, 23s. Έχει πάρει κάποιος άλλος αυτόματη αναβάθμιση πέραν της 20s ή κάτι συμβαίνει με την συσκευή μου?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Δε είμαι με την επίσημη απλά από ότι έχω καταλάβει οι 21s, 22s, 23s είναι development roms από τις οποίες θα προκύψει η νέα επίσημη rom μετά την 20s (όποια είναι stable και χωρίς bugs). Ας με διορθώσει o Cris εάν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Όχι...μια χαρά τα είπες.......:lol:;)

Σαν σούμα έχουμε....

1. Χ825 & Χ829. Λείπει η 20band(800άρα) & διαφορετικά modem +wifi firmware για US bands. Δεν πάει να πει ότι δεν δουλεύει.. Σαν τα xiaomi που δεν έχουν την 800αρα. US Editions οθόνες true IPS HD 59MHZ- fing 1st gen.

2. Χ820, China telecom, οθόνη SHARP IPS FHD 60ΜΗΖ, ultrasonic fing. 2nd gen (best edition)

3. Χ822 - (Χ821 με ινδική ρομ India netcom) -, Χ822 China whole netcom (international edition) οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

 

επιπροσθετα το Χ820 ερχεται με gorilla glass 3 ενω τα υπολοιπα δεν εχουν.Ετσι λεει στα specs στο kimovil.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είμαι από την αρχή με τις official ROM μιας και δεν με ενδιαφέρει να έχω ελληνικά στο κινητό. Όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι τώρα τις έπαιρνα αυτόματα. Η τελευταία που πήρα είναι η 20s και από τότε τίποτα παρόλο που ακούω εδώ και καιρώ για official 21s 22s, 23s. Έχει πάρει κάποιος άλλος αυτόματη αναβάθμιση πέραν της 20s ή κάτι συμβαίνει με την συσκευή μου?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

φιλε με την oficial εχεις ελληνικο πληκτρολογιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιπροσθετα πως περνετε κουπονια?

Link to comment
Share on other sites

1. επιπροσθετα το Χ820 ερχεται με gorilla glass 3 ενω τα υπολοιπα δεν εχουν.Ετσι λεει στα specs στο kimovil.

2. φιλε με την oficial εχεις ελληνικο πληκτρολογιο?]Επιπροσθετα πως περνετε κουπονια?

1. Κανένα δεν έχει gorning gorilla glass

2. Ναι βάζεις το Google πχ από playstore.. Στα στέλνει το κατάστημα που ψωνίζεις στο mail αλλά υπάρχουν και στο Google search

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://image.prntscr.com/image/c7d6ab7b46a44357baaaea68ca301c4f.png

 

Αυτο σημαινει οτι ειναι ξεκλειδωτος και παω κατευθειαν σε αυτο? :

 

Ναι σωστά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

επιπροσθετα το Χ820 ερχεται με gorilla glass 3 ενω τα υπολοιπα δεν εχουν.Ετσι λεει στα specs στο kimovil.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε με την oficial εχεις ελληνικο πληκτρολογιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιπροσθετα πως περνετε κουπονια?

Εννοείται ότι έχω ελληνικό πληκτρολόγιο. Όπως στα pc, μπορεί να έχει την αγγλική έκδοση των windows αλλά από εκεί και πέρα όλα τα υπόλοιπα τα προσαρμόζεις όπως εσύ θες.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καπου ειχα δει το clone it η κατι τετοιο πως μπορουμε να τρεξουμε στο κινητο μας 2 facebook ??ξερει κανεις??
mi8
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καπου ειχα δει το clone it η κατι τετοιο πως μπορουμε να τρεξουμε στο κινητο μας 2 facebook ??ξερει κανεις??

 

μάλλον το parallel space θα λες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει σε καποιον η ασυρματη οθονη? Οταν παταω συνδεση με την τηλεοραση παει να κανει συνδεση μου γραφει εντοπισμος Miracast ψαχνει,ψαχνει αλλα τιποτα..

 

Edit: Μετα απο επανεκκινηση συνδεθηκε

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι σωστά..

 

Για να τραβηξω το backup του TWRP στον υπολογιστη ακολουθω απο τον οδηγο Κρις?

 

https://www.howtogeek.com/240655/how-to-copy-twrp-android-backups-to-your-pc-for-safe-keeping/

 

Γιατι στην επιλογη αποθηκευτικου χωρου μου εχει μονο τον εσωτερικο. Δηλαδη το σωζω στο κινητο και μετα το "τραβαω" με αυτο τον οδηγο στο PC μου?

 

________________________________________________________________________________

 

http://image.prntscr.com/image/093bba3ede7e47de815a08c793b34a02.png

 

Με το adb pull /sdcard/TWRP TWRP λογικα το πηρα το backup στον υπολογιστη.

 

Επειδη θα κανω clean insta αν θελησω να το βαλω καποια στιγμη αρκει το : adb pull /sdcard/TWRP TWRP

και μετα restore στο recovery?

Edited by SotaneG
Link to comment
Share on other sites

Μια παράκληση, έχει κανείς back up ρομ από Gearbest? Θα ήταν ιδανικό να την είχα σε περίπτωση που χρειαστεί, δεν είχα κάνει back up δυστυχώς την πρώτη φορά..

 

Send from my Superphone CrisBal LeMax2 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Cris εισαι απιστευτος καμια σχεση το κινητο με αυτο που παρελαβα αρχικα! Πολλα μπραβο φιλε!

 

Θα μεινω με την 21s μεχρι να δωσεις το τελικο ΟΚ για καποια αλλη!

 

Και παλι ευχαριστουμε!

Edited by SotaneG
Link to comment
Share on other sites

Το x829 απο οσα διαβαζω θα εχει και τα ακουστικα του

2000 προπαραγγελιες σε ενα μονο μαγαζι φανταζομαι για Ελλαδα θα κατευθυνθουν αρκετες

Ελπιζω και για το 829 να δουμε καλες διασκευες στη rom

Link to comment
Share on other sites

Για να τραβηξω το backup του TWRP στον υπολογιστη ακολουθω απο τον οδηγο Κρις?

Γιατι στην επιλογη αποθηκευτικου χωρου μου εχει μονο τον εσωτερικο. Δηλαδη το σωζω στο κινητο και μετα το "τραβαω" με αυτο τον οδηγο στο PC μου?

Με το adb pull /sdcard/TWRP TWRP λογικα το πηρα το backup στον υπολογιστη.

Επειδη θα κανω clean insta αν θελησω να το βαλω καποια στιγμη αρκει το : adb pull /sdcard/TWRP TWRP

και μετα restore στο recovery?

 

Μπορείς να βάλεις με adb το TWRP ΧΩΡΙΣ να το εγκαταστήσεις. Τραβάς μπακαπ την ρομ βάζεις όποια θέλεις και βγαίνοντας έχεις πάλι το Official. Αν και το έχουμε ήδη. ;)

 

Miui8 7.20.2

Ανέβαινει MEGA και παίζουν ΌΛΑ! ;) Bluetooth, δίκτυα, xposed, on board root, galerry send receive etc

Screenshot_2017_02_22_21_29_22_106_com_android_s.png Screenshot_2017_02_22_21_29_35_688_de_robv_andro.png Screenshot_2017_02_22_20_54_44_141_com_miui_home.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...