Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ψάχνεις σωστά μάλλον.. Κλασικό πρόβλημα το έχουν αναφέρει πολλοί φίλοι. Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι το fix zip που ζητάς

https://mega.nz/#!sJUBUIoK!OCyhMtpLmfIym5QsjBDnB_qes58-3Zopyj0CH-G-MjQ

 

Σωστή η παρατήρηση για το ζιπ αλλά όλα τα παραπάνω που αναφέρει ο φιλος δεν ισχύουν. Θα έλεγα να πάει για ένα Clean installation & internal.Αφου βέβαια περάσει πρώτα το φιξ και εξακολουθεί το πρόβλημα... Το μόνο που δεν δουλεύει είναι το VIDEO στο messenger και απλά κολλάει και βγαίνει κανονικά με το κεντρικό κουμπί. Οπότε κάτι άλλο συμβαίνει. Μ

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal μπορω να κανω κατι ρε φιλε για να σε βοηθησω στις δουλειες σου περι ρομ?? Δεν εχω γνωσεις γλωσσων προγραμματισμου,αλλα κατι αν μπορω να κανω ρε φιλε να το κανω.. μια βοηθεια κατι.. βοηθας τοσο κοσμο με τις ρομ σου και εμενα φυσικα που λεω καπως πρεπει να τον βοηθησω..!

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ είσαι τώρα? Με την 20GRs? Αν όχι θα κοιτάξω από βδομάδα να μονταρω την κάμερα να παίζει. Πάντως είναι η εργοστασιακή κάμερα αυτή που έχουν επάνω και η 20s & 22s. Θα δω ποια lids λείπουν να την φτιάξω. ;) Παρόλα αυτά κάνε μια αλλαγή στο Region σε Mainland China και πες μου μετά την επανεκκίνηση..

 

Το δοκιμασα εγω.. δεν εγινε κατι.. απλα μου περασε επεπλεον 3 εφαρμογες. Wallpapers θεματα και wallet.

 

Με το gmail υπαρχει γενικα θεμα στις ειδοποιησεις? Ειχα διαβασει πιο πισω.. υπαρχει καποιο fix εκτος απο το update v2 και στον dialer που πληκτρολογουμε τον αριθμο?

Edited by ntel0s

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα εγω.. δεν εγινε κατι.. απλα μου περασε επεπλεον 3 εφαρμογες. Wallpapers θεματα και wallet.

 

Με το gmail υπαρχει γενικα θεμα στις ειδοποιησεις? Ειχα διαβασει πιο πισω.. υπαρχει καποιο fix εκτος απο το update v2 και στον dialer που πληκτρολογουμε τον αριθμο?

 

*#*#46360000# *#* απενεργοποιήση το 4ο underground resources

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το X820 απο το honorbuy.

 

Θελω να περασω μια rom δν με νοιαζουν τοσο τα Ελληνικα αλλα δν θελω να χει τις κινεζιες...

 

Εχω την EUI: 7.9.020S (stable).

 

i)Πρεπει να κανω ενα backup απο κατι πριν ξεκινησω το οτιδηποτε?

ii)Αν ναι, με ποιο τροπο/προγραμμα?

iii)Μπορεις να μου δωσεις σχηματικα τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω για να βαλω πχ την "LeMAX2_20GRs_Mix/18s/19s/21s_Moded_Debloaded_CrisBalGreece_Reloaded" που μου φαινεται η πιο δοκιμασμενη απο τα παιδια εδω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η μπαταρία την παλεύει την μέρα με τόσο μεγάλη οθόνη;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που φοβαμαι, ομως λενε για αρκετες ωρες sot, οπότε μαλλον ναι, την παλεύει!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει αλλα τιποτα..

 

Βάλε Asus Launcher δώσε δικαιώματα βάλτην σε προστασία από διαχείριση τηλεφώνου ενεργοποίηση των ειδοποιήσεων του Gmail και όλων των άλλων και απόλαυσε ειδοποιησεις.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις παρελαβα το X820 απο το honorbuy.

 

Θελω να περασω μια rom δν με νοιαζουν τοσο τα Ελληνικα αλλα δν θελω να χει τις κινεζιες...

 

Εχω την EUI: 7.9.020S (stable).

 

i)Πρεπει να κανω ενα backup απο κατι πριν ξεκινησω το οτιδηποτε?

ii)Αν ναι, με ποιο τροπο/προγραμμα?

iii)Μπορεις να μου δωσεις σχηματικα τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω για να βαλω πχ την "LeMAX2_20GRs_Mix/18s/19s/21s_Moded_Debloaded_CrisBalGreece_Reloaded" που μου φαινεται η πιο δοκιμασμενη απο τα παιδια εδω.

Ξέχνα την 20GRs θα πας για 21s Remixed που είναι η ίδια βελτιωμένη χωρίς φιξ κλπ. Πας αρχική σελίδα και ελέγχεις Bootloader. Θα περάσεις πρώτα TWRP και μετά θα κάνεις σε εξωτερικό σκληρό φουλ backup τα πάντα. Μετά θα βάλεις την ρομ με όλα τα Wipe εκτός Internal ή αν θες καθαρή και Internal. Απολαμβάνεις το νέο σου τηλέφωνο. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά η μπαταρία την παλεύει την μέρα με τόσο μεγάλη οθόνη;;

 

Χωρίς βοήθεια ΑΤΚ με τα Tweaks που έχω κάνει 5+ sot με ΑΤΚ 6-7 με XANA Extreme 10+..Διαλέγεις και παίρνεις.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο ειναι που φοβαμαι, ομως λενε για αρκετες ωρες sot, οπότε μαλλον ναι, την παλεύει!

Σε απλή χρήση για ένα μέσο χρήστη 1,5 μέρα με φουλ χρήση κοίτα από πάνω ^^^^^^:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να μετατραπεί το 829 σε 820

Αν εννοείς εικονικά πανεύκολα με ένα build.prop editor. Αν εννοείς στην πραγματικότητα θέλει λίγη δουλειά αλλά όλο και κάτι θα γίνει... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος chrisbal και σε ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! Οπότε αν μετατραπεί σε 820 θα υποστηρίζει και την 800αρα ή είναι θέμα κεραίας;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντε να ανέβει καμία άλλη ρομ γιατί η 22αρα δεν μου έχει κάτσει καλά στις λεπτομέρειες...
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ crisbal κάνεις καλή δουλειά με τις ρομ. Από τα 32gb πόσα μένουν για χρήση, sd δεν έχει βλέπω, σε σχέση με το redmi pro είναι καλύτερο αυτό.

Σορρυ που βγαίνω εκτός θέματος.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να ανέβει καμία άλλη ρομ γιατί η 22αρα δεν μου έχει κάτσει καλά στις λεπτομέρειες...

 

Αφού σας έδωσα την 23s γιατί δεν δοκιμάζεις? :wacko::):lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι ωραίος chrisbal και σε ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! Οπότε αν μετατραπεί σε 820 θα υποστηρίζει και την 800αρα ή είναι θέμα κεραίας;

Λοιπόν όπως είπα παραπάνω το παράγγειλα κι εγώ το 6/128 και θέλει δεν θέλει θα παίξει και η μπάντα και το Modem. Η τιμή 240€ για κινητό με 820 21,7 SONY ΚΑΙ 6ram/128rom απλά δεν υπάρχει οπότε ότι και να γίνει στην τελική θα έχουμε 4G + μόνο σε Αθήνα και στις υπόλοιπες πόλεις. Εδώ που τα λένε τις 350 μέρες έδω μένουμε... :lol::p;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ crisbal κάνεις καλή δουλειά με τις ρομ.

1. Από τα 32gb πόσα μένουν για χρήση,

2. sd δεν έχει βλέπω,

3. σε σχέση με το redmi pro είναι καλύτερο αυτό.

Σορρυ που βγαίνω εκτός θέματος. k

1. 23,8 περίπου ανάλογα την ρομ

2. Όχι και δεν υπάρχει πατέντα σαν το rn3 Pro που την βάζουμε με αναπτήρα κόλα ;)

3. Δεν υπάρχει σύγκριση σε όλους τους τομείς εκτός από την ρομ. Αλλά και αυτήν την έχουμε.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που βρήκες το 6/128 240€;; εγώ πάνω από 350 το βλεπω

Το x829 φοράει το ίδιο λογισμικό με το χ820;; βρίσκω το 4/64 σε πολύ καλή τιμή

 

 

Xiaomi redmi note 3g, miui 8 XTRVbeta1

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που βρήκες το 6/128 240€;; εγώ πάνω από 350 το βλεπω

Το x829 φοράει το ίδιο λογισμικό με το χ820;; βρίσκω το 4/64 σε πολύ καλή τιμή 1

 

Εγω το παράγγειλα ήδη. 6/128 239€ >> http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

4/64 184€ >> http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-5-g-306874

Όχι άλλα θα του το φορέσουμε θέλει δεν θέλει..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Hμουν απο clean installation! Εβαλα αυτο που μου ειπατε και ναι ολα καλα!! :) Σας ευχαριστω πολυ παιδες!Ευχαριστω πολυ Crisbal!! :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλλω ότι θα του το φορέσεις, οπότε λογικά η ίδια ρομ θα μπει και στο 4/64??

Αυτό το μαγαζί από που στέλνει; γιατί δεν είναι αγγλικά; και με τι ταχυδρομείο;; Έχει τριγωνική αποστολή για σιγουριά;;

 

Xiaomi redmi note 3g, miui 8 XTRVbeta1

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλλω ότι θα του το φορέσεις, οπότε λογικά η ίδια ρομ θα μπει και στο 4/64??

Αυτό το μαγαζί από που στέλνει; γιατί δεν είναι αγγλικά; και με τι ταχυδρομείο;; Έχει τριγωνική αποστολή για σιγουριά;;

 

Xiaomi redmi note 3g, miui 8 XTRVbeta1

 

Έχει Αγγλικά πατάς επάνω αριστερά. Από εκεί πήρα και το rn3 Pro και ήρθε μέσω Ολλανδίας και NL post σε 11 μέρες τους το γράφεις στην παραγγελία αλλά χρεώνουν +11€

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κοίτα καμία 10αρια και καμιά 80αρια ποστ πιο πίσω... ;):lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7087762#post7087762

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αχαχα εισαι γατα!! Το εχω δοκιμασει στο δικο μου x800 πριν κατι μηνες που το πηρα αλλα δεν ειδα αλλαγη.. Μαλλον hardware limitation. Ας ελπισουμε τα x82x να ναι ολα ιδια και με αυτες τις αλλαγες να παιξει και η Β20!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση δεν με αρέσουν και πολύ τα χρώματα από wrap για το LeMax2 από το link που συζητούσαμε αρκετές σελίδες πίσω.. 8f07d1d59bcb325d380032af9787fd51.jpg80e3433420d682d894c6982d7e0b5555.jpg

773fa085fa069192f8fd7198581f755b.jpg

Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Αχαχα εισαι γατα!! Το εχω δοκιμασει στο δικο μου x800 πριν κατι μηνες που το πηρα αλλα δεν ειδα αλλαγη.. Μαλλον hardware limitation. Ας ελπισουμε τα x82x να ναι ολα ιδια και με αυτες τις αλλαγες να παιξει και η Β20!!! :)

 

Λοιπόν μόλις μου ήρθε κουπόνι από tinydeal 20€ για αγορά LeMax2 x829 και πάτησα για να δω και τι είδα? Την ρομ που έφτιαξα την 19s με τον δικό μου Launcher χωρίς το Live με τις επαφές στο κέντρο... :lol::p:wacko:

http://m.tinydeal.com/es/product/letv-le-max-2-4gb-ram-64gb-rom-57-22-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-163878

Κι εδώ η δικιά μου.. >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996091#post6996091

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις μου ήρθε κουπόνι από tinydeal 20€ για αγορά LeMax2 x829 και πάτησα για να δω και τι είδα? Την ρομ που έφτιαξα την 19s με τον δικό μου Launcher χωρίς το Live με τις επαφές στο κέντρο... :lol::p:wacko:

http://m.tinydeal.com/es/product/letv-le-max-2-4gb-ram-64gb-rom-57-22-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-163878

Κι εδώ η δικιά μου.. >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996091#post6996091

Εμ τι νόμιζες; θα σε ρωταγαν κιόλας;;; μας παρακολουθούν οι Κινέζοι..

Σαν τον άλλο στο XDA που πήρε χαμπάρι για την AOSP, παρακολούθηση από παντού!!..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Εμ τι νόμιζες; θα σε ρωταγαν κιόλας;;; μας παρακολουθούν οι Κινέζοι..

Σαν τον άλλο στο XDA που πήρε χαμπάρι για την AOSP, παρακολούθηση από παντού!!..

 

Εδώ μας πήρε χαμπάρι ο mandfx και έφτιαξε την 7.2.1 με τα Settings και τον framework-res.apk τον δικό μου αλλά τουλάχιστον με αναφέρει σε κάθε ρομ που φτιάχνει... Μια χαρά GLOBAL POWER UNION.. :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...