Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Εγω πηρα το κινητο απο το geekbuing πολυ ευχαριστημενοs.Το κινητο πεταει και εκανε score 142000 στο antutu.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερει κανειs πωs μπορω να κανω λογαριασμο στο Myleeco?Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε fv-5 pro και τα έχει όλα. Δουλεύει οκ με το EUI

 

Δεν δουλευει τελικα... Μολις γυρισεις σε μπροστινη καμερα και επιστρεψεις στην πισω ολα σκοταδι...

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Μέσω εφαρμογής και COSMOTE μόνο! ;)

Αν και η WIND τώρα τελευταία κάνει θαύματα.

 

Με ποια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατά λάθος έγινε update το you tube σρην 22s και τώρα βγάζει ότι η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη. Τι κάνω?

 

Tην ανοίγεις απλά από το εικονίδιο και όχι από το κεντρικό κουμπί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερει κανειs πωs μπορω να κανω λογαριασμο Myleeco?

 

Μπες στο China site με μετάφραση Google και ακόλουθα τις οδηγίες ή δοκίμασε από το κινητό με email. Μπορεί να παίξει κι έτσι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε επιτέλους και το δικό μου! Leeco Le Max 2 x820 4/32 μόλις 190€ απο gearbest! Απίστευτο κινητό έχω πάθει πλάκα!!

 

Εννοείται κατευθείαν μπήκε η 22s του Χρήστου, 143086 στο AnTuTu, αυτονομία 1μιση μέρα+ με τη χρήση που του κάνω. Super!!!

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Tην ανοίγεις απλά από το εικονίδιο και όχι από το κεντρικό κουμπί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει άλλο εικονίδιο. Αν κάνω απεγκατασταση έχει το zip της ρομ το apk για να το ξαναπεράσω?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μου πει πως μπορω να κάνω λογαριασμό στο myleeco... Δοκίμασα με mail δέν έπιασε...

 

http://in.lemall.com/in/help/help-pid-5-id-375.html

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε επιτέλους και το δικό μου! Leeco Le Max 2 x820 4/32 μόλις 190€ απο gearbest! Απίστευτο κινητό έχω πάθει πλάκα!!

 

Εννοείται κατευθείαν μπήκε η 22s του Χρήστου, 143086 στο AnTuTu, αυτονομία 1μιση μέρα+ με τη χρήση που του κάνω. Super!!!

 

Καλοφόρετο... :lol:;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει άλλο εικονίδιο. Αν κάνω απεγκατασταση έχει το zip της ρομ το apk για να το ξαναπεράσω?

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει. 2 λύσεις κατέβασε το AnyCut από playstore πήγαινε εφαρμογές activities βρες το YouTube και πάτα create shortcut ή βάλε Asus Launcher να εμφανιστεί. Με αυτό το πρόγραμμα μπορείτε να βγάλετε και το DOLBY ATMOS έξω σαν suite και να το έχετε ή οποιο άλλο θέλετε. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε τι βάζω... ζηταει κινητο από Κίνα η άλλα κράτη...

 

Βάλε αλλά κράτη αλλά και με mail..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλοφόρετο... :lol:;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει. 2 λύσεις κατέβασε το AnyCut από playstore πήγαινε εφαρμογές activities βρες το YouTube και πάτα create shortcut ή βάλε Asus Launcher να εμφανιστεί. Με αυτό το πρόγραμμα μπορείτε να βγάλετε και το DOLBY ATMOS έξω σαν suite και να το έχετε ή οποιο άλλο θέλετε. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάλε αλλά κράτη αλλά και με mail..

Δεν γίνεται...Για δώσε ένα παράδειγμα... σε μένα δεν πιάνει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει τελικα... Μολις γυρισεις σε μπροστινη καμερα και επιστρεψεις στην πισω ολα σκοταδι...

Kαι σε εμενα το ιδιο ακριβως.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλοφόρετο... :lol:;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει. 2 λύσεις κατέβασε το AnyCut από playstore πήγαινε εφαρμογές activities βρες το YouTube και πάτα create shortcut ή βάλε Asus Launcher να εμφανιστεί. Με αυτό το πρόγραμμα μπορείτε να βγάλετε και το DOLBY ATMOS έξω σαν suite και να το έχετε ή οποιο άλλο θέλετε. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάλε αλλά κράτη αλλά και με mail..

Έχω βάλει άλλα κράτη κ mail άλλα τίποτα...Για δώσε παράδειγμα εσύ πού ξέρεις...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορείτε να μου πειτε πως εμφανίζεται σε σας ο fingerprint sensor γιατί δεν δουλεύει σε εμένα και όταν τον ψαχνω στα devices ή sensors στα Aida64 ή Cpu-x δεν εμφανίζεται... Να δω αν αυτό συμβαίνει μόνο σε μένα. Εάν εμφανίζεται πώς το βρίσκω;

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται...Για δώσε ένα παράδειγμα... σε μένα δεν πιάνει...

 

Εννοώ να τους στείλεις email στο πεδίο contact us και να τους γράψεις ότι θες να ενεργοποιηθούν οι υπηρεσίες. Θα σου στείλουν email επιβεβαίωσης και θα σου ζητήσουν λογικά το Device Id.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαι σε εμενα το ιδιο ακριβως.

 

Έχει πολλές εφαρμογές κάμερας στο playstore αλλά τις Pro μόνο στο blackmart... Δοκίμασε... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Μπορείτε να μου πειτε πως εμφανίζεται σε σας ο fingerprint sensor γιατί δεν δουλεύει σε εμένα και όταν τον ψαχνω στα devices ή sensors στα Aida64 ή Cpu-x δεν εμφανίζεται... Να δω αν αυτό συμβαίνει μόνο σε μένα. Εάν εμφανίζεται πώς το βρίσκω;

 

Αν δεν στον εμφανίζει στο hardware σημαίνει 2 πράγματα.

1. Έχει "πεθανει" σαν hardware

2. Έχουν χαθεί - αλλάξει - καταστραφεί τα αρχεία config που τον συνδέουν με όλο το σύστημα. Δοκίμασε τα Restore.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν στον εμφανίζει στο hardware σημαίνει 2 πράγματα.

1. Έχει "πεθανει" σαν hardware

2. Έχουν χαθεί - αλλάξει - καταστραφεί τα αρχεία config που τον συνδέουν με όλο το σύστημα. Δοκίμασε τα Restore.

 

Χρήστο πες μου σε παρακαλώ που και πως στον εμφανίζει είτε στο ένα είτε στο άλλο app. Εάν μπορείς ανέβασε photo. Restore τι και από που? Το firmware που έχεις δώσει εσύ δεν μπορώ λόγω TWRP...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Crisbal, πέρασα για ένα μισάωρο την RR και παρατήρησα ότι η κάμερα είναι απελπιστικά αργή. Κοντά στα 2 δεύτερα για να τραβήξει φώτο. Είναι θέμα του συγκεκριμένου build ή το κληρονομούμε κι εμείς στην AOSP σου;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Εψαξα λιγο.. και βρηκα αυτα:

Εδω ειναι συζητηση σε φορουμ (μεταφραστε λεει για x829

 

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?385047-LeEco-Le-Max-2/page101

 

Υ.γ : πηγαινετε στην σελιδα 101 και μεταφραστε! Δεν ξερω γιατι το λινκ πεταει στην τελευταια..!!

 

 

Εδω ειναι απο tenaa και δειχνει οτι το x822 εχει ραδιο.. αντιφατικο, γιατι στο παραπανω φορουμ λεει οτι ολα.εχου το ιδιο hardware, και αν αλλαξεις το μοντεμ χειροκινητα στο x829 απο usa που ειναι default, και το βαλεις eu εχεις τις eu μπαντες! Τωρα με το ραδιο τι παιζει αν ολα εχουν το ιδιο hardware... Δεν ξερω γιατι στην tenna στο χ820 λεει not supported και στο αλλο built in....

c588e6cddb8e575774ac9f95151ee2b8.jpg7ad9013af5e189da9c50c624a5152cce.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

90c855bb8f5f49b95f6a559a58c2161d.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα παντως με *#*#4636#*#* δεν με αφηνει να επιλεξω... Εχω x820 με 19s official.. εσας σας εμφανιζει το μενου επιλογης?123d6ef7c1f9ffdca8df8ee47822cbf5.jpg

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

333 σελιδες?!

εχετε ξεφυγει! :lol:

θα σας δω καπου στις 500 οταν θα μου ρθει και το δικο μου που πηρα σημερα για να μου πειτε ποια ρομ να περασω! :D

Link to comment
Share on other sites

333 σελιδες?!

εχετε ξεφυγει! :lol:

θα σας δω καπου στις 500 οταν θα μου ρθει και το δικο μου που πηρα σημερα για να μου πειτε ποια ρομ να περασω! :D

Στη 500 είναι

 

860e3421d7ecd8c6a663aee4e736c23e.jpg

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει μεταβει απο 20s σε 22s by Crisbal να μας πει εντυπωσεις παρακαλω. Αν θελησω να μεταβω στην 22s περναω απο πανω ή factory reset και μετα περασμα?

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Δύο θέματα:

1) Πέρασα το fix για τα μαύρα παράθυρα στην 22s απο twrp, έκανα reboot και έμεινε κολλημένο στην αρχική οθόνη, περίμενα αρκετά και δεν άνοιξε οπότε αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την 22s... Την ξαναεγκατέστησα αλλά δεν περάστηκαν αυτόματα οι εφαρμογές μου και τα 'κανα πάλι όλα απο την αρχή :( Ξέρετε να μου πείτε ποια/που είναι η ρύθμιση για να μου περνάει αυτόματα τις εφαρμογές μου σε περίπτωση αλλαγής rom;

 

2) Υπάρχει κάτι καλύτερο για double tap απο αυτά που βρίσκω στο google play? Έβαλα ένα app (το doubletap to lock) που λειτουργεί σωστά στο κλείσιμο του κινητού αλλά για το άνοιγμα κρατάει ανοιχτή την οθόνη και τρώει μπαταρία..

Edited by Sibi
LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει μεταβει απο 20s σε 22s by Crisbal να μας πει εντυπωσεις παρακαλω. Αν θελησω να μεταβω στην 22s περναω απο πανω ή factory reset και μετα περασμα?

 

Αν εχεις την 20s stable περνάς με dirty flash αν έχεις 20grs όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δύο θέματα:

1) Πέρασα το fix για τα μαύρα παράθυρα στην 22s απο twrp, έκανα reboot και έμεινε κολλημένο στην αρχική οθόνη, περίμενα αρκετά και δεν άνοιξε οπότε αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την 22s... Την ξαναεγκατέστησα αλλά δεν περάστηκαν αυτόματα οι εφαρμογές μου και τα 'κανα πάλι όλα απο την αρχή :( Ξέρετε να μου πείτε ποια/που είναι η ρύθμιση για να μου περνάει αυτόματα τις εφαρμογές μου σε περίπτωση αλλαγής rom;

 

2) Υπάρχει κάτι καλύτερο για double tap απο αυτά που βρίσκω στο google play? Έβαλα ένα app (το doubletap to lock) που λειτουργεί σωστά στο κλείσιμο του κινητού αλλά για το άνοιγμα κρατάει ανοιχτή την οθόνη και τρώει μπαταρία..

1. Το φιξ είναι για την 20GRS άρα αν το έβαλες στην 22s και πάλι καλά που άνοιξε.... ;) Titanium backup pro

2. Όχι όλα το ίδιο είναι. Θέλει αλλαγές στον κερνελ για σωστό dt2wp

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...