Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χ820 χρυσό από gearbestΡΟΖ χρυσό είναι

Σίγουρα είναι Χ820 και όχι Χ822? Συνήθως σε αυτά σταματάνε μετά από 3~10 μέρες λειτουργία;!

Δοκίμασε αν έχεις το φουλ μπακάπ με το firmware από την 16s που σου ήρθε ή το δικό μου που ανέβασα. Αν δεν στρώσει, μάλλον είσαι ένας από τους χιλιάδες, που έπεσες σε προβληματικό αισθητήρα.:(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

φουλ μπακάπ με το firmware από την 16s δεν το έχω....

Υπάρχει κάπου να το κατεβάσω ?

Υπάρχει fastboot rom για να δοκιμάσω ?

 

Επίσης μου γράφει international roaming έχει σταματήσει

Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

 

Όντως είναι πολύ ωραίο και όταν το έπιασα στα χέρια ήταν ακόμα καλύτερο.

Μία μικρή καθυστέρηση........... 3 μήνες για να παραλάβω.....

 

3 μήνες και 4 μέρες, για RN3 Pro για φίλο

Link to comment
Share on other sites

1. φουλ μπακάπ με το firmware από την 16s δεν το έχω....

2. Υπάρχει κάπου να το κατεβάσω ?

3. Υπάρχει fastboot rom για να δοκιμάσω ?

4. Επίσης μου γράφει international roaming έχει σταματήσει

1. Μεγάλο λάθος.. Πάντα πρώτα φουλ μπακαπ να έχεις την μαμά ρομ για εγγύηση σε τέτοια περίπτωση.

2. Δυστυχώς όχι... Ψάξε ποιο πίσω που έχω ανεβάσει το δικό μου

3. Ναι στην αρχική σελίδα 18s αλλά δεν λύνει το πρόβλημα....

4. Δεν δουλεύει Ελλάδα έτσι κι αλλιώς αλλά αν έχεις 20s υπάρχει στο Update που έχει στην πρώτη σελίδα με τις 20αρες. Αν το βάλεις θα δουλέψει αλλά δεν σου χρειάζεται.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να δοκιμάσω την fastboot του Ιταλού ?

Να βάλω Official LeEco LeMax2 X820 X822 stock recovery για Official αναβαθμίσεις (by CrisBal) με LeMax2 x820/x822 CHINA OFFICIAL ROMS ?

Να δοκιμάσω το Unbrick LeEco LeMax 2 ?

Τι προτείνεις

Μήπως μπορέσω και το επαναφέρω

Link to comment
Share on other sites

Να δοκιμάσω την fastboot του Ιταλού ?

Να βάλω Official LeEco LeMax2 X820 X822 stock recovery για Official αναβαθμίσεις (by CrisBal) με LeMax2 x820/x822 CHINA OFFICIAL ROMS ?

Να δοκιμάσω το Unbrick LeEco LeMax 2 ?

Τι προτείνεις

Μήπως μπορέσω και το επαναφέρω

 

Μόνο το firmware του fingerprint θέλεις. Πήγαινε μερικές σελίδες ποιο πίσω βρεστο και πέρνα το κάνοντας τον σταυρό σου και μετά βλέπεις. Το Official recovery δεν έχει σχέση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω την 19s. (Ψυχραιμία γιατί λείπει μία τόσο ξεκάθαρη απάντηση στο πιο κάτω ερώτημα ;p )

Ποιες από τις ROM που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα, μπορώ να ρίξω μέσα στη κινητό με USB ως update.zip για να κάνω local update;

Κάνοντας update με αυτόν τον τρόπο, υπάρχουν πιθανότητες να χάσω πράγματα (εφαρμογές, μηνύματα κλπ);

 

Επίσης μιας και αποφάσισα να το ψάξω λίγο, δεν μου προτείνετε και καμιά εφαρμογή για full backup, καθώς είναι πιθανή η αποτυχία μου (είμαι από τους τύπους που είχαν iPhone για 3 χρόνια και... τα γνωστά)...

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Edited by AELReNoS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω την 19s. (Ψυχραιμία γιατί λείπει μία τόσο ξεκάθαρη απάντηση στο πιο κάτω ερώτημα ;p )

Ποιες από τις ROM που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα, μπορώ να ρίξω μέσα στη κινητό με USB ως update.zip για να κάνω local update;

Κάνοντας update με αυτόν τον τρόπο, υπάρχουν πιθανότητες να χάσω πράγματα (εφαρμογές, μηνύματα κλπ);

 

Επίσης μιας και αποφάσισα να το ψάξω λίγο, δεν μου προτείνετε και καμιά εφαρμογή για full backup, καθώς είναι πιθανή η αποτυχία μου (είμαι από τους τύπους που είχαν iPhone για 3 χρόνια και... τα γνωστά)...

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

Mε στοκ recovery καμία. Με TWRP όλες και η 21s dirty flash και δεν χάνεις τίποτα.

Τitaniun backup pro..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παρέλαβα και εγώ με φορτωμένη την 18s multi αλλά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το fingerprint. Όταν πάω να κάνω add fingerprint μου βγάζει την οθόνη του screen lock με επιλογές μοτίβο, 4, 6digit και κωδικό πρόσβασης. Εννοείται ότι έκανα πριν calibration και ανατρέχοντας στην πρώτη σελίδα του νήματος εκτέλεσα την λύση που προτείνεται. Μήπως ξέρετε πως μπορώ να ξεπεράσω το πρόβλημα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το firmware του fingerprint θέλεις. Πήγαινε μερικές σελίδες ποιο πίσω βρεστο και πέρνα το κάνοντας τον σταυρό σου και μετά βλέπεις. Το Official recovery δεν έχει σχέση.

 

Πάμε στο TWRP και πατάμε mount και τι κάρουμε το Firmware

 

Στο mount δεν έχω Firmwate αλλά μόνο cache , data ,system usb-otg και mount system partition read-only

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7074043#post7074043

Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

Πάμε στο TWRP και πατάμε mount και τι κάρουμε το Firmware

 

Στο mount δεν έχω Firmwate αλλά μόνο cache , data ,system usb-otg και mount system partition read-only

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7074043#post7074043

 

Βάλε το επίσημο 3.0.2.1 TWRP. ΌΧΙ το e2fs

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Παρέλαβα και εγώ με φορτωμένη την 18s multi αλλά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το fingerprint. Όταν πάω να κάνω add fingerprint μου βγάζει την οθόνη του screen lock με επιλογές μοτίβο, 4, 6digit και κωδικό πρόσβασης. Εννοείται ότι έκανα πριν calibration και ανατρέχοντας στην πρώτη σελίδα του νήματος εκτέλεσα την λύση που προτείνεται. Μήπως ξέρετε πως μπορώ να ξεπεράσω το πρόβλημα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Ναι πρώτα βάζεις κωδικό και μετά σε πάει στο αποτύπωμα

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Χρίστο για την βοήθεια και την υπομονή σου . Τελικά πέρασα firmware του fingerprint και προσευχή έκανα αλλά δεν ξανά λειτούργησε.

Ευτυχώς που έχουμε άτομα σαν και σένα στο Forum που βοηθάτε εμάς που δεν γνωρίζουμε από κινητά.

:bow:

:up::up:

Link to comment
Share on other sites

Cris ήθελα να σε ρωτήσω, έχω βάλει την δικιά σου TWRP αλλά παρατήρησα ότι δεν κρατάει τις ρυθμίσεις που της κάνω, ώρα, Time zone, φωτεινότητα, γλώσσα κ.α. Δεν θα έπρεπε, και αν ναι, γιατί δεν τα κρατάει?
Link to comment
Share on other sites

Cris ήθελα να σε ρωτήσω, έχω βάλει την δικιά σου TWRP αλλά παρατήρησα ότι δεν κρατάει τις ρυθμίσεις που της κάνω, ώρα, Time zone, φωτεινότητα, γλώσσα κ.α. Δεν θα έπρεπε, και αν ναι, γιατί δεν τα κρατάει?

 

Ούτε σε μένα.. Παίρνει πάντα τα default. Άκυρο γλώσσα έπρεπε να κρατήσει... Δοκίμασε με την επίσημη να το δεις... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ Χρίστο για την βοήθεια και την υπομονή σου . Τελικά πέρασα firmware του fingerprint και προσευχή έκανα αλλά δεν ξανά λειτούργησε.

Ευτυχώς που έχουμε άτομα σαν και σένα στο Forum που βοηθάτε εμάς που δεν γνωρίζουμε από κινητά.

:bow:

:up::up:

 

Βάλε την ρομ που ήρθε τράβηξε βίντεο και στείλε Dispute...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

chris ποτε υπολογιζεις να ανεβασεις την aosp;; ραδιο υπαρχει περιπτωση να προσθεσεις;

τελικα καταφερα εβαλα την 22s την δικια σου αλλα εχω θεμα με τα ατκ profiles ενω εβαλα τα patches και reboot to system οταν ανοιγω το ατκ βαζω καποιο προφιλ δεν αποκρινετε και μετα απο κανα δεκαλεπτο μου φορτωνει το προφιλ στο ακυρο εκει που ειμαι στο chrome...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποια? Την δική μου η την REVOLUTION? Twrp δοκίμασες? Μήπως είναι Corrupted? Τσέκαρε την με winrar 7zip

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατέβασε και διάβασε εδώ >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7079035#post7079035

και εδώ να καταλάβεις γιατί >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7079334#post7079334

Αυτά που βέβαια έχουν να κάνουν με τα social media αλλά γενικότερα η Leeco rom έχουν θέμα με τις ειδοποιησεις. Το καλύτερο είναι να βάλεις Asus Launcher να του δώσεις όλα τα permissions και θα έρχονται κανονικά. + το underground resources disable.

Με σωσες,όλη τη μέρα έχω ειδοποιήσεις.Ευχαριστω πολύ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το titanium backup pro που σύστησε λίγο παραπάνω ο Cris για ένα φουλ backup στο κινητό μου. Μόλις όμως το τρέχω ή οθόνη μένει κολλημένη στο ... Ανίχνευση SU και BusyBox... Κανά τριλεπτο περίμενα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Απεγκατασταση, άλλη έκδοση, και ακριβώς τα ίδια. Πατώντας το Menu βλέπω ότι 9 στις 10 επιλογές δεν είναι ενεργές. Στο ειδικά αντίγραφα ασφαλείας / επαναφορά που είναι νομίζω αυτό που μας ενδιαφέρει το μόνο ενεργό είναι το.. επαναφορα δεδομένων από xml. Κατέβασα και το BusyBox μιας και το έψαχνε το titanium backup pro αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

ΕDIT... Προσβαση root απετυχε μου εγραψε τελικα. Γιατι?? Αφου ειμαι rooted!! Eτρεξα το ZIP του Cris απο TWRP οπως περιγραφει και 2-3 root checkers με βρισκουν rooted!!

Edited by nikose704
Cris
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο για να δοκιμάσω το fingerprint firmware update, πηγαίνω mount και μου εμφανίζει cache, data, system είναι επιλεγμένο το Data και απο κάτω υπάρχουν οι επιλογές select storage και Disable mtp, πατάω select storage και βγάζει επιλεγμένο το internal storage, τι κάνω για να βρω το firmware, και επίσης στο τηλέφωνο βάζω το folder του zip και όχι χύμα τα 4 αρχεία, έτσι δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο για να δοκιμάσω το fingerprint firmware update, πηγαίνω mount και μου εμφανίζει cache, data, system είναι επιλεγμένο το Data και απο κάτω υπάρχουν οι επιλογές select storage και Disable mtp, πατάω select storage και βγάζει επιλεγμένο το internal storage, τι κάνω για να βρω το firmware, και επίσης στο τηλέφωνο βάζω το folder του zip και όχι χύμα τα 4 αρχεία, έτσι δεν είναι?

Toν φακελο οπως βγαινει απο το ξεζιπαρισμα.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το titanium backup pro που σύστησε λίγο παραπάνω ο Cris για ένα φουλ backup στο κινητό μου. Μόλις όμως το τρέχω ή οθόνη μένει κολλημένη στο ... Ανίχνευση SU και BusyBox... Κανά τριλεπτο περίμενα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Απεγκατασταση, άλλη έκδοση, και ακριβώς τα ίδια. Πατώντας το Menu βλέπω ότι 9 στις 10 επιλογές δεν είναι ενεργές. Στο ειδικά αντίγραφα ασφαλείας / επαναφορά που είναι νομίζω αυτό που μας ενδιαφέρει το μόνο ενεργό είναι το.. επαναφορα δεδομένων από xml. Κατέβασα και το BusyBox μιας και το έψαχνε το titanium backup pro αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

ΕDIT... Προσβαση root απετυχε μου εγραψε τελικα. Γιατι?? Αφου ειμαι rooted!! Eτρεξα το ZIP του Cris απο TWRP οπως περιγραφει και 2-3 root checkers με βρισκουν rooted!!

Θα ανοίξεις τον SU πρώτα να τρέχει και μετά αφού έχεις κλειστό το ΤP θα το πατήσεις και θα πάρει κατευθείαν δικαίωμα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήστο για να δοκιμάσω το fingerprint firmware update, πηγαίνω mount και μου εμφανίζει cache, data, system είναι επιλεγμένο το Data και απο κάτω υπάρχουν οι επιλογές select storage και Disable mtp, πατάω select storage και βγάζει επιλεγμένο το internal storage, τι κάνω για να βρω το firmware, και επίσης στο τηλέφωνο βάζω το folder του zip και όχι χύμα τα 4 αρχεία, έτσι δεν είναι?

 

Βάλε επίσημο TWRP πάτα mount και θα είναι πάνω από το usb τα αρχεία τα βάζεις όπως βγαίνει ο φάκελος μετά το ξεζιπαρισμα.. Τον φάκελο δλδ όχι ένα ένα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΩΣ προς το 1ο σκέλος καλά κατάλαβες. Έχει 800αρα αλλά ραδιόφωνο ΔΕΝ έχει εκτός κι αν βρήκες με moded Kernel rom. Χρονισμός είναι ίδιος εκτός πάλι αν έχουν επέμβει στον Kernel. Στείλε μου λινκ να το δω να σου πω παραπάνω... ;)

 

ε ποια η διαφορα τοτε του χ822 απο το χ820?

 

http://www.ebay.com/itm/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X822-Android-6-0-Snapdragon-820-Quad-Core-Touch-ID-4GB-32GB-/201721906016

Link to comment
Share on other sites

Στην μαρκα της οθονης , στα χρωματα της οθονης, στα hz της οθονης , στον αισθητηρα fingerprint, και ισως στην αξιοπιστια .. ειδικα στο δακτυλικο ..

Τα x820 ειναι ακριβοτερα ολων.. αυτα . Διαλεγεις και παιρνεις :)

 

Cris μου ξεφευγει κατι?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από 'μενα.

Μία διευκρίνιση θα ήθελα από τον Cris ή από όποιον γνωρίζει.

Το χ829 έρχεται με μαμά ROM;(την γνωστή αγγλοκινεζικη) ή official έστω international,

Έχει ota updates;

Και ότι άλλο βρε παιδιά έχετε να προτείνετε- προσθέστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από 'μενα.

Μία διευκρίνιση θα ήθελα από τον Cris ή από όποιον γνωρίζει.

Το χ829 έρχεται με μαμά ROM;(την γνωστή αγγλοκινεζικη) ή official έστω international,

Έχει ota updates;

Και ότι άλλο βρε παιδιά έχετε να προτείνετε- προσθέστε.

Ολα ερχονται με οτι συμφωνησεις με το μαγαζι που θα το παρεις... Τα περισσοτερα στέλνουν​ με custom αν δεν ζητησεις σφραγισμενο με μαμα ρομ..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...