Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλώδιο usb to type c για το κινητό ή να πάρω ότι βρω?

Πετάξου Περιστέρι να σου δώσω. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πετάξου Περιστέρι να σου δώσω. ;)

Εκτιμώ την προσφορά σου αλλά είμαι Γλυφάδα και το κόβω δύσκολο οπότε θα παίξει on-line παραγγελία. Πρέπει να προσέξω κάτι?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει τη μπάλα. Βασικά με ενδιαφέρει το μοντέλο 6/128 μια και δεν αλλάζω συχνά κινητό και φαντάζομαι ότι θα έχει κάπως μεγαλύτερη διάρκεια «καλής» ζωής. Υπάρχουν διαφορές στα πακέτα μεταξύ των διαφόρων κινεζομάγαζων; Από πού συμφέρει περισσότερο η αγορά; Επίσης, μια και είμαι στη Θεσ/κη και παίζει ο φόβος του τελωνείου, υπάρχει κάποιος Κινέζος που στέλνει στάνταρ με τριγωνική πώληση μέσω NL post? Και, τέλος, με το που παραλαμβάνω περνάω άφοβα την ROM του Crisbal για το x820 ή περιμένω να μαγειρευτεί η καινούρια;

 

Excuse the noob :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το χ820 φοραει αλλη sharp οθονη απο το χ829;

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω χάσει τη μπάλα. Βασικά με ενδιαφέρει το μοντέλο 6/128 μια και δεν αλλάζω συχνά κινητό και φαντάζομαι ότι θα έχει κάπως μεγαλύτερη διάρκεια «καλής» ζωής. Υπάρχουν διαφορές στα πακέτα μεταξύ των διαφόρων κινεζομάγαζων; Από πού συμφέρει περισσότερο η αγορά; Επίσης, μια και είμαι στη Θεσ/κη και παίζει ο φόβος του τελωνείου, υπάρχει κάποιος Κινέζος που στέλνει στάνταρ με τριγωνική πώληση μέσω NL post? Και, τέλος, με το που παραλαμβάνω περνάω άφοβα την ROM του Crisbal για το x820 ή περιμένω να μαγειρευτεί η καινούρια;

 

Excuse the noob :confused:

 

Το coolicool εχει επιλογη για το τελωνειο αλλιως ευρωπαικο μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η φάση είναι λίγο σκούρο τοπίο.. Αν δεν παραδοθούν τα πρώτα κομμάτια δεν ξέρουμε.. Πχ ένας τύπος είχε χρυσό που έγραφε X829 και αποδείχτηκε κάτι άλλο και βάζει κανονικότατα ρομ, άρα κατέληξαν ότι είχε χ820, αν δεν έρθει του CrisBal προσωπικά δεν παραγγελνω το 128αρι που ζαχαρώνω..

 

Send from my Superphone CrisBal LeMax2 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Meyas φίλε απάντησε στην ερώτηση που σου έχω κάνει στο σελίδα 341, post #5110 αν θέλεις.

Εύκολα μπήκε, δεν χρειαστικα πιστολάκι..

Το μόνο μου θέμα ήταν ότι τουλάχιστον όπως το έβαλα το tampered glass φουσκωνε και έτσι τα απο μπροστά αυτοκόλλητα τα έχω βγάλει.

Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

 

Το coolicool εχει επιλογη για το τελωνειο αλλιως ευρωπαικο μαγαζι

 

Είναι αυτό που γράφει "Add Customs Insurance&Shipping Insurance to your order"? Χρειάζεται να προσθέσω οδηγίες περί NL post κτλ στα notes?

Link to comment
Share on other sites

εχει μια επιλογη πιο ακριβη +26 ευρω η οποια το στελνει και πιο γρηγορα αλλα ναι κι αυτο που αναφερεις που προσθετει νομιζω 12 ευρω στα μεταφορικα Edited by elgol
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαίνει MEGA...

Αύριο την δοκιμάζετε... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω λίγο χαμένα...ας βοηθήσει κάποιος...ενδιαφέρομαι για το 6/128...ποιό μου προτείνετε?ανεξαρτήτως τιμής..χ820 ή χ829?και αν γίνεται το γιατί...ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω λίγο χαμένα...ας βοηθήσει κάποιος...ενδιαφέρομαι για το 6/128...ποιό μου προτείνετε?ανεξαρτήτως τιμής..χ820 ή χ829?και αν γίνεται το γιατί...ευχαριστώ πολύ!

Προσωπικα ψηφιζω χ820 6/64 η 6/128 αν βρεις .. λογω αξιοπιστιας , και "περιφερειακων" (sharp οθονη κτλ) , και λογω του οτι το χ829 δεν το εχει πιασει κανεις στα χερια του ακομη..

Βεβαια ολα ειναι θεμα προτεραιοτήτων.. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποιο Fix για το Fingerprint που εχει δοκιμαστει και δουλευει υπαρχει?

1η σελιδα .. (ποιο μοντελο εχεις? Χ820 η χ822?)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο Χ820 μου (3 μέρες αγορασμενο) σταμάτησε μόλις να δουλεύει το finger. Μέχρι πριν λίγο πήγαινε σφαίρα και τώρα απλά τίποτα..

 

Δοκίμασα το κόλπο με την κλήση αλλά τίποτα. Έχω την 21s του cris.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο Χ820 μου (3 μέρες αγορασμενο) σταμάτησε μόλις να δουλεύει το finger. Μέχρι πριν λίγο πήγαινε σφαίρα και τώρα απλά τίποτα..

 

Δοκίμασα το κόλπο με την κλήση αλλά τίποτα. Έχω την 21s του cris.

 

Σιγουρα σταματησε?? Πηγαινε Ρυθμiσεις->Κωδικοι & δαχτυλικο αποτυπωμα->Tap για ληψη φωτο. Ανοιξε την καμερα και δοκιμασε με το δαχτυλικο αν τραβαει φωτογραφια. Εμενα ποτε δεν δουλεψε σφαιρα (5-10 μερες που το εχω) ,αρκετες φορες δεν αναγνωριζει το αποτυπωμα. Σκεφτηκα να περασω του CrisBal αλλα φοβαμαι μην σταματησει μετα να δουλευει γενικα..

Edited by ntel0s

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο Χ820 μου (3 μέρες αγορασμενο) σταμάτησε μόλις να δουλεύει το finger. Μέχρι πριν λίγο πήγαινε σφαίρα και τώρα απλά τίποτα..

 

Δοκίμασα το κόλπο με την κλήση αλλά τίποτα. Έχω την 21s του cris.

Σιγουρα σταματησε?? Πηγαινε Ρυθμησεις->Κωδικοι&δαχτυλικο αποτυπωμα->Tap για ληψη φωτο. Ανοιξε την καμερα και δοκιμασε με το δαχτυλικο αν τραβαει φωτογραφια. Εμενα ποτε δεν δουλεψε σφαιρα (5-10 μερες που το εχω) ,αρκετες φορες δεν αναγνωριζει το αποτυπωμα. Σκεφτηκα να περασω του CrisBal αλλα φοβαμαι μην σταματησει μετα να δουλευει γενικα..

 

 

Ναι το δοκιμασα αλλα δν συγκινείται...

 

Και σε διαφορες εφαρμογες που το εβαλα πχ revolut ξεκλειδωνε κατα 90% με την μια. Κριμα, πολυ κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την MIUI και είμαι στην δοκιμή της rom . Ως τώρα δεν μου έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα .

Δοκίμασα να περάσω Miui8_7.2.20_xposed.zip από το TWRP χωρίς wipe και επανεκκίνηση .

Το πρόβλημα είναι ότι στην επιφάνεια εργασίας δεν βρίσκω την εφαρμογή .

(είναι πρώτη φορά που εγκατασταθώ xposed σε κινητό δεν το γνωρίζω το αντικείμενο .... )

Θα πρέπει να κατεβάσω εφαρμογή apk από κάπου ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την MIUI και είμαι στην δοκιμή της rom . Ως τώρα δεν μου έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα .

Δοκίμασα να περάσω Miui8_7.2.20_xposed.zip από το TWRP χωρίς wipe και επανεκκίνηση .

Το πρόβλημα είναι ότι στην επιφάνεια εργασίας δεν βρίσκω την εφαρμογή .

(είναι πρώτη φορά που εγκατασταθώ xposed σε κινητό δεν το γνωρίζω το αντικείμενο .... )

Θα πρέπει να κατεβάσω εφαρμογή apk από κάπου ?

 

Μόλις μπει στο σύστημα, θα βρείτε την συντόμευση του xposed.apk, θα το τρέξετε και θα είναι active, θα δώσετε τις κατάλληλες άδειες root, θα βάλετε-κατεβάσετε τα modules που θέλετε, reboot και είστε έτοιμοι!

LINK>> https://mega.nz/#!UREHBBzI..._Ixj03jRdaXDL4

 

Το γραφει αναλυτικα ο CrisBal

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά δεν μπορώ να βρω την συντόμευση .

Στην miui όλες η εφαρμογές βρίσκονται στην επιφάνεια εργασίας αλλά δεν το βρίσκω .

(Πιθανών κάτι να μην κατάλαβα σωστά )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά δεν μπορώ να βρω την συντόμευση .

Στην miui όλες η εφαρμογές βρίσκονται στην επιφάνεια εργασίας αλλά δεν το βρίσκω .

(Πιθανών κάτι να μην κατάλαβα σωστά )

 

Ανοιξε την διαχειρηση αρχειων ή αρχεια-> και επελεξε-> Εφαρμογες. Εκει μεσα θα βρεις ολα τα .apk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι το δοκιμασα αλλα δν συγκινείται...

 

Δες εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7067500#post7067500

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

διαχειρηση αρχειων ή αρχεια-> και επελεξε-> Εφαρμογες (APKs)

 

Αυτά που εμφανίζει είναι

ΑΚΤ_Profiles_1.3.apk

com.google.android.googlequicksearchbo.apk

com.xiaomi.mitunes.apk

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7067500#post7067500

 

 

Κανω ενα backup πρωτα οσα εχω και μετα θα το δοκιμασω..thx!

 

Αν δν πιασει ουτε αυτο θα γυρισω στην official, μεσω backup, που μου ηρθε απο το καταστημα να δω. Ηδη επικοινωνησα μαζι τους για να δω ποια ειναι η θεση τους σε ολα αυτα.

{Θυμιζω απο Honorbuy το ειχα παρει απο EU warehouse και ηρθε με 20s(stable)}

Link to comment
Share on other sites

διαχειρηση αρχειων ή αρχεια-> και επελεξε-> Εφαρμογες (APKs)

 

Αυτά που εμφανίζει είναι

ΑΚΤ_Profiles_1.3.apk

com.google.android.googlequicksearchbo.apk

com.xiaomi.mitunes.apk

 

Το installation εγινε κανονικα απο το TWRP? Δοκιμασε να το ξαναπερασεις αλλη μια φορα ακολουθοντας αυτο: Θα μπεις TWRP και θα κανεις reboot στο TWRP παλι και μετα θα πας για installation. Οταν θελεις να χρησιμοποιησεις TWRP καλο ειναι παντα να κανεις reboot to TWRP. Μην ξεχασες οτι κι αυτα εχουν τα σκαλωματα τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανω ενα backup πρωτα οσα εχω και μετα θα το δοκιμασω..thx!

 

Αν δν πιασει ουτε αυτο θα γυρισω στην official, μεσω backup, που μου ηρθε απο το καταστημα να δω. Ηδη επικοινωνησα μαζι τους για να δω ποια ειναι η θεση τους σε ολα αυτα.

{Θυμιζω απο Honorbuy το ειχα παρει απο EU warehouse και ηρθε με 20s(stable)}

 

Απ'οτι εχω διαβασει σε διαφορα forum συνηθως προτεινουν factory reset. Τσεκαρε και εσυ με το λινκ και ταυτοχρονα περιμενε και απαντηση.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

3 φορές το δοκίμασα αλλά τίποτα .....

 

 

Τελικά πήρα το apk μέσα από την rom ( zip ) και το έκανα εγκατάσταση :)

 

ntel0s ευχαριστώ για την βοήθεια αυτό που έγραψες :

Το γραφει αναλυτικα ο CrisBal

Με βοήθεια να καταλάβω ότι ήταν μέσα στην rom περασμένο ( ξαναδιάβασα αναλυτικά τις οδηγίες )

Τώρα γιατί δεν πέρασε με την rom δεν ξέρω....... υπάρχει πιθανότητα να φταίει το miui backup από mi3 που πέρασα online

Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...