Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι τελικα το cloud ΄΄ή o file manager? νομιζω και τα δυο.. το cloud apk απο το κινεζικο το κατεβασα αλλα δεν , εαν το βγαλεις απο τις ρομ το δοκιμαζω.. αλλιως παλι CN θα βαλω..

*back up καταφερα και εβγαλα σημερα , οντως η ρομ καπου χτυπαγε.

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

1,77 λέει στο χρονισμό

Άστο να λέει.... Άστο να λέει... Εκείνο μόνο ξέρει και μέσα του θα κλαίει.. :lol::p:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα bug στην ΑOSP. Σε πανόραμα το focus κλειδώνει κοντά, μόνο.

 

Θα ανεβάσω την επίσημη Letv Camera να το δεις πάλι. Αν και από όσο προσπάθησα το pano δεν δουλεύει στην επίσημη. . ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Συγγνώμη για την άσχετη ερώτηση...Θέλω να παραγγείλω για συγγενή το Le 2. Επειδή στο φόρουμ απότι είδα για το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχει η υποστήριξη που υπάρχει για το τέρας το δικό μας(!!!) μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχουν custom rom με ελληνικά ή μόνο stock και παλιοκινεζοmulti;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω βάλει την AOSP από την πρώτη μέρα που ανέβηκε, αλλά διαπιστώνω αρκετά bugs. Το τελευταίο που διαπίστωσα είναι ότι δε δουλεύουν τα ενσυρματα ακουστικά κατά την κλήση. Καμιά ιδέα;
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Συγγνώμη για την άσχετη ερώτηση...Θέλω να παραγγείλω για συγγενή το Le 2. Επειδή στο φόρουμ απότι είδα για το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχει η υποστήριξη που υπάρχει για το τέρας το δικό μας(!!!) μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχουν custom rom με ελληνικά ή μόνο stock και παλιοκινεζοmulti;

 

Καλό μεσημέρι. Όχι δεν υπάρχει ρομ με Ελληνικά όπως εδώ. Αυτό συμβαίνει γιατί ο μόνος που έχω μεταφράσει όλα τα apk του συστήματος περίπου 200.000 σειρές μεταφράσεων είμαι εγώ γιατί πολύ απλά δεν ασχολείται άλλος στην Ελλάδα από όσο ξέρω με το μεταφραστικο κομμάτι πάρα μόνο με το μονταρισμα όπου υπάρχουν και άλλοι. Τσέκαρε βέβαια και στο Le2 νήμα μήπως και υπάρχει κάποιο άλλο παιδί που έχει κάνει δουλειά. ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=437272 επισης από όσο ξέρω αυτή θεωρείται η ποιο καλή ρομ http://www.androidiani.com/forum/modding-leeco-le2-x620/510685-rom-leeco-le2-le-2-pro-x620-modded-rom-twrp-3-0-bb72.html

]

Καλημέρα παιδιά. Έχω βάλει την AOSP από την πρώτη μέρα που ανέβηκε, αλλά διαπιστώνω αρκετά bugs. Το τελευταίο που διαπίστωσα είναι ότι δε δουλεύουν τα ενσυρματα ακουστικά κατά την κλήση. Καμιά ιδέα;

 

Υπάρχουν πολλά bugs ακόμα που δεν έχουν λυθεί και θέλει δουλειά ή ρομ. Είπαμε σταθερότητα σαν τις Custom επίσημες δεν θα βρεις σε όλους τους τομείς εκτός της miui που βασίζεται στην 20s. Τσέκαρε πάντως και ενημέρωσε ότι βρίσκεις να τα μεταβιβασω στους devs. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα πίσω την 22αρα cn,προς ενημέρωση το Le cloud δουλεύει κανονικότατα και επανέφερε το κινητό και όλα του τα περιεχόμενα.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Βελτιώσεις - Αλλαγές 26/02/2017

 

- Ενημέρωση ασφαλείας Google 1 Ιαν 2017,

- Προστέθηκε επιλογή για να απενεργοποιήσετε τα πλήκτρα αφής

- Προστέθηκε επιλογή για να ρυθμίσετε τη φωτεινότητα αφής με κουμπιά, και να προσαρμόζετε τη λειτουργία οπίσθιου φωτισμού

- Προστέθηκε μια ρύθμιση on / off για την γρήγορη φόρτιση Fast charge (ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις για προχωρημένους -> μπαταρία) ήταν ως προεπιλογή το Fast Charge χωρίς δικαίωμα αλλαγής.

- Αλλαξε η θερμοκρασία χρώματος σε ημέρα με livedisplay στο 6500

- Επαναφορά με βελτιώσεις της Letv Camera.

 

 

Link https://drive.google.com/file/d/0B-2l1xmYBAzsb2V4ZUdDWms1Y1E/view

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώσεις - Αλλαγές 26/02/2017

 

- Ενημέρωση ασφαλείας Google 1 Ιαν 2017,

- Προστέθηκε επιλογή για να απενεργοποιήσετε τα πλήκτρα αφής

- Προστέθηκε επιλογή για να ρυθμίσετε τη φωτεινότητα αφής με κουμπιά, και να προσαρμόζετε τη λειτουργία οπίσθιου φωτισμού

- Προστέθηκε μια ρύθμιση on / off για την γρήγορη φόρτιση Fast charge (ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις για προχωρημένους -> μπαταρία) ήταν ως προεπιλογή το Fast Charge χωρίς δικαίωμα αλλαγής.

- Αλλαξε η θερμοκρασία χρώματος σε ημέρα με livedisplay στο 6500

- Επαναφορά με βελτιώσεις της Letv Camera.

 

 

Link https://drive.google.com/file/d/0B-2l1xmYBAzsb2V4ZUdDWms1Y1E/view

 

Χρήστο, dirty flash χωρίς wipes?

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, dirty flash χωρίς wipes?

 

Λογικά ναι αλλά εγώ πάντα πιστεύω ότι τα 2 cache καλό είναι να γίνονται. Δοκίμασε πρώτα dirty flash και ποσταρε. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι αλλά εγώ πάντα πιστεύω ότι τα 2 cache καλό είναι να γίνονται. Δοκίμασε πρώτα dirty flash και ποσταρε. ;)

 

Το βράδυ που θα είμαι σε αξιόπιστο ίντερνετ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Συγγνώμη για την άσχετη ερώτηση...Θέλω να παραγγείλω για συγγενή το Le 2. Επειδή στο φόρουμ απότι είδα για το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχει η υποστήριξη που υπάρχει για το τέρας το δικό μας(!!!) μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχουν custom rom με ελληνικά ή μόνο stock και παλιοκινεζοmulti;

Cris αυτο ξερεις εχει κινεζομουλτι?

 

 

http://www.mygad.gr/leeco-le-2-international-model-3gb-ram-32gb-rom-grey&tracking=5730894aa669b

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Cris αυτο ξερεις εχει κινεζομουλτι?

 

 

http://www.mygad.gr/leeco-le-2-international-model-3gb-ram-32gb-rom-grey&tracking=5730894aa669b

 

Γιατί να πας σε αυτό και όχι σε rn3 pro ή 4? :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βράδυ που θα είμαι σε αξιόπιστο ίντερνετ!

 

Να ξέρεις μόνο ότι ίσως να χαθούν τα Gapps που έχω και ίσως να χρειαστεί πάλι πέρασμα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Eχει παρατηρησει κανεις οτι μερικες φορες δεν ρυθμιζει καλα ο φακος της καμερας οταν τραβαμε video, με αποτελεσμα ολο το video να ειναι θολο?? Την πατησα χτες στα γενεθλια της μικρης. Μου το εκανε και τις προαλλες στην σχολικη γιορτουλα. Tην 22s του Cris φοραω.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Eχει παρατηρησει κανεις οτι μερικες φορες δεν ρυθμιζει καλα ο φακος της καμερας οταν τραβαμε video, με αποτελεσμα ολο το video να ειναι θολο?? Την πατησα χτες στα γενεθλια της μικρης. Μου το εκανε και τις προαλλες στην σχολικη γιορτουλα. Tην 22s του Cris φοραω.

 

Η κάμερα μαζί με τα libs στην 22s είναι τα μαμά οπότε κάτι άλλο ίσως να συμβαίνει.Παντως θα ρίξω ματιά αύριο έτσι κι αλλιώς για να διορθωθεί και το beauty.

Chris στη mui δεν κρατάει για πολύ το akt profile πως να το κάνω μόνιμο μέχρι να το αλλάξω;

 

Όταν λες δεν κρατάει πολύ? Η διάρκεια της μπαταρίας? Τι ακριβώς εννοείς? :wacko::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ψιλομπερδευτει,τελικα ποια ειναι η διαφορα του Χ820 απο το Χ829?

 

Από όσο ξέρουμε ως τώρα αυτά :

1. Χ825 & Χ829. Λείπει η 20band(800άρα) & διαφορετικά modem +wifi firmware για US bands. Δεν πάει να πει ότι δεν δουλεύει.. Σαν τα xiaomi που δεν έχουν την 800αρα. US Editions οθόνες true IPS HD 59MHZ- fing 1st gen.

2. Χ820, China telecom, οθόνη SHARP IPS FHD 60ΜΗΖ, ultrasonic fing. 2nd gen (best edition)

3. Χ822 - (Χ821 με ινδική ρομ India netcom) -, Χ822 China whole netcom (international edition) οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 2nd gen.

Αλλά μόλις έρθει σε λίγες μέρες στα χέρια μου θα ξέρουμε ακριβώς! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

γνωριζει καποιος ποιο καταστημα εχει τριγωνικη αποστολη η καποια αποθηκη στην ευρωπη για αποφυγης δασμων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

γνωριζει καποιος ποιο καταστημα εχει τριγωνικη αποστολη η καποια αποθηκη στην ευρωπη για αποφυγης δασμων

 

Αποθηκη στην Ευρωπη εχει το honorbuy το geekbuying αλλα σιγουρα υπαρχουν και αλλα. Και τριγωνικη σιγουρα ξερω οτι κανει το Vickmall με εξτρα ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάτι στις αποστολές από Κίνα με απλό ταχυδρομείο όσον αφορά στο τελωνείο; Ότι έχω παραγγείλει μέχρι τώρα έτσι δεν έχει περάσει τελωνείο.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο τελικα αξιζει καποιος να δωσει το x820 για το x829 η οχι; η διαφορα τους ειναι 50 ευρω. to x820 μου δουλευει αψογα και το fing και ολα οποτε για αυτο το σκεφτομαι... Σε σχεση με αυτο που ειπες οσον αφορα τις οθονες καιτο fing θα καταλαβουμε διαφορα στην ποιοτητα; αλλα απο την αλλη παιρνεις + 2gb ram και πολυ παραπανω rom.
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!επειδη εχω κι εγω παραγγειλη το letv le max 2 και σε κανα μηνα θα το εχω ποια ειναι η καλυτερη rom;αυτη που ειναι 24/2/17?

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...