Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://theimagehost.net/upload/bf9c766ed42010ddc76da130879a738c.png

Λέτε να ισχύει;

Edited by TheBigWerewolf

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο τελικα αξιζει καποιος να δωσει το x820 για το x829 η οχι; η διαφορα τους ειναι 50 ευρω. to x820 μου δουλευει αψογα και το fing και ολα οποτε για αυτο το σκεφτομαι... Σε σχεση με αυτο που ειπες οσον αφορα τις οθονες καιτο fing θα καταλαβουμε διαφορα στην ποιοτητα; αλλα απο την αλλη παιρνεις + 2gb ram και πολυ παραπανω rom.

 

Σίγουρα το hardware είναι δελεαστικο και σε τιμή τσάμπα αλλά αν δεν το έχουμε στα χέρια μας κάνεις δεν μπορεί να πει με σιγουριά. :happy:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το x822 από όπου βλέπω τα χαρακτηριστικά τους δεν βλέπω διάφορα , είναι τα ίδια με το 820 ? Φοράει ίδιες τον και τέτοια ?
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το x822 από όπου βλέπω τα χαρακτηριστικά τους δεν βλέπω διάφορα , είναι τα ίδια με το 820 ? Φοράει ίδιες τον και τέτοια ?

 

Πριν μια σελιδα απαντησε ο Cris αναλυτικα:

 

Από όσο ξέρουμε ως τώρα αυτά :

1. Χ825 & Χ829. Λείπει η 20band(800άρα) & διαφορετικά modem +wifi firmware για US bands. Δεν πάει να πει ότι δεν δουλεύει.. Σαν τα xiaomi που δεν έχουν την 800αρα. US Editions οθόνες true IPS HD 59MHZ- fing 1st gen.

2. Χ820, China telecom, οθόνη SHARP IPS FHD 60ΜΗΖ, ultrasonic fing. 2nd gen (best edition)

3. Χ822 - (Χ821 με ινδική ρομ India netcom) -, Χ822 China whole netcom (international edition) οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 2nd gen.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω ποια οθόνη φοράω?

PlayStore>AIDA64>Display

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

PlayStore>AIDA64>Display

Το εχω βαλει αλλα δεν ξερω τι πρεπει να γραφει θα γραφει πχ sharp ?

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Αντιμετωπιζω τελευταια το εξης προβλημα... (Ρομ 20Grs)!Στις περισσοτερες κλησεις ειδικα απτην πρωτη καρτα(vodafone) ειτε καλω εγω ειτε με καλούνε ενω στην αρχη της συνομιλιας με ακούνε κανονικα και καθαρα μετα απο περίπου 10 δευτερόλεπτα με ακούνε πολυ βαθεια και με διακοπες) Το ίδιο μπορει να γινει και στην δεύτερη σιμ(κοσμοτε) αν κλεισω και ξαναπάρω τηλεφωνο! Θεμα μικροφωνου λογικα δν ειναι! Τι μπορώ να κάνω για να καταλαβω περιπου τι παιζει? Έχει παρατηρησει κανεις κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή να έχουμε.

Καθαρή Δευτέρα και όμως σας σκέφτομαι...:lol::p

Ετοίμασα ένα φιξάκι για να δουλεύει το beauty face στα 5 επίπεδα για τις ρομ και να φύγουν οι θολούρες από τα video & photo.

Εγώ το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά...

Κανονικά απο TWRP χωρίς wipe πριν και μετά! ;)

 

 

Download Link

https://mega.nz/#!EUt2VZaA!rqZNvNzJv8R4ZPNJ4wU0m9BjzVSjf1HVVwTz4vcDtXA

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι όταν πατάω ξανά το ακτ προφίλ μετα απο ώρα βγάζει να επιλέξω άλλο προφίλ σαν να μην δέχτηκε το προηγούμενο που εβαλα
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι όταν πατάω ξανά το ακτ προφίλ μετα απο ώρα βγάζει να επιλέξω άλλο προφίλ σαν να μην δέχτηκε το προηγούμενο που εβαλα

Έτσι δουλεύει κάθε φορά που θα πατάς θα παίρνει άλλο προφιλ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Ηθελα να ρωτησω γιατι εχω χαθει λιγο μεσα στις 534 σελιδες ποια ειναι η rom η ποιο stable για το κινητο με full ελληνικα;Δεν εχω βγαλει ακρη και επειδη το περιμενω το κινητο να ειμαι προετοιμασμενος.αυτη η rom που εχει το κινητο ειναι χαλια;ευχαριστω πολυ.Λιγο φως στους νεους.

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Ηθελα να ρωτησω γιατι εχω χαθει λιγο μεσα στις 534 σελιδες ποια ειναι η rom η ποιο stable για το κινητο με full ελληνικα;Δεν εχω βγαλει ακρη και επειδη το περιμενω το κινητο να ειμαι προετοιμασμενος.αυτη η rom που εχει το κινητο ειναι χαλια;ευχαριστω πολυ.Λιγο φως στους νεους.

20s, 22s, miui 7.2.20..ότι θες βάλε με Ελληνικά..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα! Αντιμετωπιζω τελευταια το εξης προβλημα... (Ρομ 20Grs)!Στις περισσοτερες κλησεις ειδικα απτην πρωτη καρτα(vodafone) ειτε καλω εγω ειτε με καλούνε ενω στην αρχη της συνομιλιας με ακούνε κανονικα και καθαρα μετα απο περίπου 10 δευτερόλεπτα με ακούνε πολυ βαθεια και με διακοπες) Το ίδιο μπορει να γινει και στην δεύτερη σιμ(κοσμοτε) αν κλεισω και ξαναπάρω τηλεφωνο! Θεμα μικροφωνου λογικα δν ειναι! Τι μπορώ να κάνω για να καταλαβω περιπου τι παιζει? Έχει παρατηρησει κανεις κατι παρομοιο?

clear cache and data στην εφαρμογή αν δεν clear cache and dalvik cache από το twrp αν δεν clean installation άλλη ρομ να δεις μήπως φταίει το hardware που δεν νομίζω...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να πρόσφατα να εκανε λογαριασμό στο le cloud ? Γιατί ούτε από το κινητό ούτε από το site σε αφήνει.

Έχω την 21s του cris

Link to comment
Share on other sites

Στην mui βγάζω 5 ώρες σοτ με ακτ xana battery τι λέτε για 10 ώρες..

 

Χωρίς ΑΚΤ έχω 5-6 ώρες εγώ με ΧΑΝΑ Extreme +έχεις 10 ώρες ανοιχτή οθόνη. Τώρα αν έχεις 5 ώρες παίζοντας παιχνίδια ή βλέποντας βίντεο ή γενικά με εκτεταμένη χρήση πάλι καλά να λες. Εμένα με ικανοποιεί και χωρίς ΑΚΤ και βγάζω 1 + ημέρα.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος που να πρόσφατα να εκανε λογαριασμό στο le cloud ? Γιατί ούτε από το κινητό ούτε από το site σε αφήνει.

Έχω την 21s του cris

 

Υπάρχει θέμα λόγω Region. Θα πας στο contact us στο επίσημο China site θα τους στείλεις email με το Phone id και θα σου ζητήσουν email στοιχεία κλπ και θα έρθει επιβεβαίωση στο mail σου.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με xana extreme που το δουλεύω δεν μασάει ούτε Λαγκ ούτε τιποτα σαν να είναι κανονικά γι αυτό απόρησα αν λειτουργούν τα προφιλ (έχω δώσει άδεια ροοτ)
Link to comment
Share on other sites

Cris απο που παρήγγειλες το x829;

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με xana extreme που το δουλεύω δεν μασάει ούτε Λαγκ ούτε τιποτα σαν να είναι κανονικά γι αυτό απόρησα αν λειτουργούν τα προφιλ (έχω δώσει άδεια ροοτ)

 

Όχι. Αν δουλεύεις το Extreme έπρεπε να είχε αρκετό lag ακόμα και στην πληκτρολόγηση. Άρα δεν δουλεύει ή δεν έχει εγκατασταθεί σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris απο που παρήγγειλες το x829;

E-fox 239 +11 για.... μέσω Ολλανδίας NL POST.

Από εκεί έχω πάρει και το rn3 Pro.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω πάρει το κινητό 2 φορές από banggood.

Στην μια συσκευή όλα πάνε καλά. Στην άλλη όλα είναι επίσης καλά όμως σε διάστημα ενός μήνα περίποθ έχει κλείσει και ανοίξει μόνο του 3-4 φορές. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο? Γνωρίζει κανείς τι φταίει? Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομαδα, η πιο Stable Rom μεχρι στιγμης απο αποψη λειτουργικοτητας και εργονομιας ποια ειναι?

 

Επισης ειναι λογικο μετα απο Factory Reset μεσα απο το τηλεφωνο και οχι απο TWRP να γινει Bootloop?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω πάρει το κινητό 2 φορές από banggood.

Στην μια συσκευή όλα πάνε καλά. Στην άλλη όλα είναι επίσης καλά όμως σε διάστημα ενός μήνα περίποθ έχει κλείσει και ανοίξει μόνο του 3-4 φορές. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο? Γνωρίζει κανείς τι φταίει? Ευχαριστώ!!

 

Σκέψου τι διαφορετικό έχεις βάλει - εγκαταστήσει στο τηλέφωνο σε σχέση με το άλλο. Κάνε ένα Clean installation με την 1η ευκαιρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα ομαδα, η πιο Stable Rom μεχρι στιγμης απο αποψη λειτουργικοτητας και εργονομιας ποια ειναι?

 

Επισης ειναι λογικο μετα απο Factory Reset μεσα απο το τηλεφωνο και οχι απο TWRP να γινει Bootloop?

 

1. 20s 21s 22s miui 7.2.20 αλλά επειδή η 21s βασίζεται στην 19s system έχει και καλή μπαταρία.

2. Εξαρτάται τι έχει εγκατασταθεί..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά απο δυο μέρες χρήσης της AOSP το κινητό μου έκλεισε δύο φορές μόνο του. Άναβε συνέχεια μπλε λεντ και η οθόνη νεκρή. Το επανεκινησα πατώντας συνεχώς το πάουερ Μπουτον και έκανε επανεκινηση.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πρεπει οποσδηποτε να αλλαξουμε rom στο le max 2 η παιζει και η δικια του;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά απο δυο μέρες χρήσης της AOSP το κινητό μου έκλεισε δύο φορές μόνο του. Άναβε συνέχεια μπλε λεντ και η οθόνη νεκρή. Το επανεκινησα πατώντας συνεχώς το πάουερ Μπουτον και έκανε επανεκινηση.

 

Οκ. Το μεταφέρω στους devs. Έβαλες την τελευταία έκδοση? Ή την 1η?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...