Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά!!!

Όπως οι περισσότεροι έτσι κι εγώ ότι ανεβάζει ο γιατρός μας (CrisBal) δοκιμάζονται!!! Χθες πέρασα την AOSP με look s7 theme και εντόπισα το εξής πρόβλημα που τελικά μπορεί να μην είναι πρόβλημα και απλά να μην κάνω εγώ κάτι σωστά!!

Κατέβασα ένα παιχνίδι που παίζω και στο downloading του παιχνιδιού που βγάζει μήνυμα να συνδεθώ στο internet κάτι που φυσικά έχω κάνει!

Όταν το έκανα εγκατάσταση δεν μου ζητησε δικαιώματα και όταν πάω στο menu του παιχνιδιού έχει όλα τα δικαιώματα με θαυμαστικό και δεν σε αφήνει να κάνεις οτιδήποτε!!

Σε άλλες εφαρμογές ή παιχνίδια δεν είχα κάποιο πρόβλημα και όταν τα έκανα εγκατάσταση μου ζήτησαν από την αρχή δικαιώματα!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Leeco le max2 x820 32gb 4gb ram
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε το στη συσκευή χύμα και μπες twrp για να το κάνεις install

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ευχαριστώ!

Το θελε έτσι όπως είναι.. το χα κάνει unzip γι αυτό δεν το "εβλεπα".

Link to comment
Share on other sites

παιδια 112.000 στο antutu με την 20s δεν είναι λίγο ή να μη δίνω σημασία?

 

141.000 με την ιδια ρομ ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

παιδια 112.000 στο antutu με την 20s δεν είναι λίγο ή να μη δίνω σημασία?

 

Λίγο μου φαίνεται. Με την 22s με αρκετές εγκατεστημένες εφαρμογές μετά απο restart έχω 147000.

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

07fdcabf588d4a5d0b7d1125859b426f.jpg

Αυτή ήταν η υπέροχη απάντηση των Geeks από το AliExpress στο Request μου για φώτο στο κουτί του X829 128GB :p :p :p

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Λίγο μου φαίνεται. Με την 22s με αρκετές εγκατεστημένες εφαρμογές μετά απο restart έχω 147000.

 

και άντε να βρούμε τι να φταίει......

mi8
Link to comment
Share on other sites

Προς κατόχους miui, όταν σε περνούν τηλέφωνο υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθει ο η ήχος με το πλαϊνό - κουμπί; Ή απόρριψη της κλήσης με το Power off?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας δοκιμασει σχεδον ολες τις διαθεσιμες miui απο διαφορα sites ,η τελευταια του chris ειναι πραγματικα για σεμιναριο!

Chris στην επομενη που θα φταιξεις ,αν βρεις χρονο-δυσκολο το κοβω βεβαια ,δωσε και μια extreme lite, με τα απολυτως απαραιτητα της miui για οσους τη θελουν "γυμνη".

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έβαλα εχθές το βράδυ την

AOSP του Χρήστου. Το κινητό στην κυριολεξία πετάει. Έβγαλε στο antudu 152939 !!! Το μόνο που έχω διαπιστώσει είναι ότι έχω την εντύπωση ότι έχω λίγο πιο χαμηλό σήμα τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας δοκιμασει σχεδον ολες τις διαθεσιμες miui απο διαφορα sites ,η τελευταια του chris ειναι πραγματικα για σεμιναριο!

Chris στην επομενη που θα φταιξεις ,αν βρεις χρονο-δυσκολο το κοβω βεβαια ,δωσε και μια extreme lite, με τα απολυτως απαραιτητα της miui για οσους τη θελουν "γυμνη".

 

Καλημέρα. Στην επόμενη θα τα βγάλω όλα και βλέπουμε. Δοκίμασα και σε αυτήν πχ miui market κλπ αλλά κρασάρει γιατί ζητά να το βρει σε λειτουργίες. Θα το δω ξανά πάντως. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους. Έβαλα εχθές το βράδυ την

AOSP του Χρήστου. Το κινητό στην κυριολεξία πετάει. Έβγαλε στο antudu 152939 !!! Το μόνο που έχω διαπιστώσει είναι ότι έχω την εντύπωση ότι έχω λίγο πιο χαμηλό σήμα τηλεφώνου.

 

Σίγουρα δεν είναι δική μου και είναι γρηγορότερη από την EUI αλλά έχει τα θεματακια της με την σταθερότητα. Επίσης στην τελευταία έκδοση η κάμερα είναι χειρότερη σε ανάλυση & απόκριση. Θέλει βελτιώσεις γενικά αλλά ήδη έχω μιλήσει με τους Developers και όλοι μαζί θα βρούμε πιστεύω τις λύσεις. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την AOSP η οποία πετάει έβγαλε σκορ 156.444 στο antutu.

Θα δοκιμάσω τη miui 8 να δω εντυπωσεις συνεχιστε τη καλη δουλεία που μας προσφέρετε.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι γρηγορότερη από την EUI αλλά έχει τα θεματακια της με την σταθερότητα. Επίσης στην τελευταία έκδοση η κάμερα είναι χειρότερη σε ανάλυση & απόκριση. Θέλει βελτιώσεις γενικά αλλά ήδη έχω μιλήσει με τους Developers και όλοι μαζί θα βρούμε πιστεύω τις λύσεις. ;)

 

Ένα θέμα που έχω είναι ότι αποσυνδέεται μία από τις 2 σιμ, και πρέπέι να κάνω μία κλήση για να είναι ξανά ονλάιν. Γενικά δε μου εκφράζει την αξιοπιστία της EUI αλλά αυτό είναι λογικό. Για xposed κανονικά το official φλασάρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε μένα δεν δούλεψαν τα δαχτυλικά αποτυπώματα με την ΜΚ60.1 .... :(:(:(

 

Επιστροφή στην MIUI

Ξυπναω καθε πρωι και λεω δοξα τω θεο...το fingerprint δουλευει και σημερα!!!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα που έχω είναι ότι αποσυνδέεται μία από τις 2 σιμ, και πρέπέι να κάνω μία κλήση για να είναι ξανά ονλάιν. Γενικά δε μου εκφράζει την αξιοπιστία της EUI αλλά αυτό είναι λογικό. Για xposed κανονικά το official φλασάρουμε;

 

Bαλε το Update στην τελευταία 20.2 που λύνει αυτό το πρόβλημα. Xposed λογικά το 87 με το apk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Off topic υπαρχει κανενας ανταπτορας δοκιμασμενος που να βγαζει δυο εισοδους; δηλ, να φορτιζω και να ακουω μουσικη με ακουστικα;
Link to comment
Share on other sites

Θα ξανα ρωτησω μιας και δεν μου απαντησε καποιος και στην πρωτη σελιδα δεν εχει φτιαξιμο του Fingerprint αν δεν δουλευει καθολου..

 

Υπαρχει φτιαξιμο του Fingerprint??

Link to comment
Share on other sites

Θα ξανα ρωτησω μιας και δεν μου απαντησε καποιος και στην πρωτη σελιδα δεν εχει φτιαξιμο του Fingerprint αν δεν δουλευει καθολου..

 

Υπαρχει φτιαξιμο του Fingerprint??

 

Φίλε @AbyssD έχουμε σηκώσει κατά καιρούς αρκετά Firmware μήπως και άλλα δεν έγινε κάτι. Δοκίμασε αυτό από TWRP φλασάρισμα μέσω Restore μήπως και... https://mega.nz/#!dE1jVA7L!x48_kI26rnk71zhXWF_5THJxET3gpRZTZAfIwHTj40Y

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Off topic υπαρχει κανενας ανταπτορας δοκιμασμενος που να βγαζει δυο εισοδους; δηλ, να φορτιζω και να ακουω μουσικη με ακουστικα;

 

Δεν έχω ψάξει να πω την αλήθεια αλλά αν δεις κάτι στο Aliexpress ή στο ebay ή αλλού βάλε λινκ και για τα άλλα παιδιά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ CrisBal έβαλα την 21 μιας και κατέληξα ότι η 20Grs ήταν πιο βολική σε εμένα από όλες, όμως το lecloud στην CN 22αρα είχε περισσότερες επιλογές.. Πχ είχα κάνει back up τους κωδικούς του WiFi , ενώ στην indian με china region έχω αυτά.. fb07eecf0488d5b2066d8288e6c478c1.jpg κατέβασα και το app από το επίσημο αλλά εκτός του ότι είναι κινέζικα :p, είναι χαρακτηριστικό οι περισσότερες επιλογές μόνο στις cn?
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλησπέρα. Θα ήθελα να σε ρωτήσω έχω το x820 και θα το δώσω σε ένα φίλο και λεω η να πάρω το x829 6/128 η το Mi5s 4/32, οι ρομ σου θα μπαίνουν στο x829 η θα πρέπει να περιμένω μέχρι να κάνεις τα μαγικά σου (αν δεν κάνω λάθος το έχεις παραγγείλει και εσύ);;;
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ CrisBal έβαλα την 21 μιας και κατέληξα ότι η 20Grs ήταν πιο βολική σε εμένα από όλες, όμως το lecloud στην CN 22αρα είχε περισσότερες επιλογές.. Πχ είχα κάνει back up τους κωδικούς του WiFi , ενώ στην indian με china region έχω αυτά.. κατέβασα και το app από το επίσημο αλλά εκτός του ότι είναι κινέζικα :p, είναι χαρακτηριστικό οι περισσότερες επιλογές μόνο στις cn?

Το LeCloud έχει πολλές επιλογές μόνο μετά την 20s. Αυτή είναι με βάση 19s.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εβαλα την mui και θελει ροοτ για να δουλεψει adblock να φλασαρω κατι; επισης χρονισμενος στο 1,77 λεει στις ρυθμισεις και δεν εχω το θεμα σου χρηστο αλλα εχω το απλο mui..
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλησπέρα. Θα ήθελα να σε ρωτήσω έχω το x820 και θα το δώσω σε ένα φίλο και λεω η να πάρω το x829 6/128 η το Mi5s 4/32, οι ρομ σου θα μπαίνουν στο x829 η θα πρέπει να περιμένω μέχρι να κάνεις τα μαγικά σου (αν δεν κάνω λάθος το έχεις παραγγείλει και εσύ);;;

 

Ναι το έχω παραγγείλει και είναι καθοδον ήδη ενώ εχθές είχαμε και επιβεβαίωση από παιδί που το πήρε Γερμανία στα χέρια του και πήρε κανονικά το επίσημο TWRP και την 20s και παίζει κανονικά. ;) http://www.chinamobiles.org/threads/leeco-le-max-2-x829.52258/

καλησπερα παιδια εβαλα την mui και θελει ροοτ για να δουλεψει adblock να φλασαρω κατι; επισης χρονισμενος στο 1,77 λεει στις ρυθμισεις και δεν εχω το θεμα σου χρηστο αλλα εχω το απλο mui..

 

IMG_20170224_210730.jpg Screenshot_2017_02_24_21_07_36_968_com_miui_secu.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το LeCloud έχει πολλές επιλογές μόνο μετά την 20s. Αυτή είναι με βάση 19s.

Αρα η περιμένω καμία νέα indian ή αναγκαστικά για τώρα CN based?

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα και ο χρονισμός;

Ευχαριστώ χρηστο

 

Χρονισμος εικονικος 2.15 κανονικά θέμα IOS Colors μήπως λες την AOSP?

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρα η περιμένω καμία νέα indian ή αναγκαστικά για τώρα CN based?

 

Ναι έτσι ακριβώς αλλά αν προλάβω θα ανεβάσω ένα cloud.apk να περάσεις μήπως και..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...