Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους..προσπάθησα με τους αρχικούς οδηγούς να ακολουθήσω τα βήματα για να περάσω την custom rom 22s αλλά δεν τα κατάφερα..έχω μπερδευτεί αρκετά με ότι αφορά στα twrp - adb - fastboot...

Ετσι επέλεξα τον απλο τροπο να περασω σαν zip την official 20s και να μπω απλά σε recovery mode για να κανω update , καθως αυτη που ειχε το κινητο οταν ηρθε (19s ιταλού) στην αρχη ηταν ενταξει αλλα μετα απο λιγο καιρο αρχισε να μου τρωει πολυ μνημη χωρις λογο και τα bugs σε messenger και λοιπα και αρκετα κολληματα..

Οποτε ειπα να δοκιμασω αλλη.. το θεμα οτι απο recovery mode πατωντας να κανει update μου γραφει

Failed to update

Cause: APK not found

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?Μου το κανει και την official rom 20s και με την 22s crisbal που πηγα να βαλω..

Link to comment
Share on other sites

Για ΑΤΚ σε Aosp αρκεί το apk ή θέλει φλας;

Ητελευταία 1.3 όχι..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήστο είχα την 1η έκδοση που είχες ανεβάσει 24-2-2017. Πιστεύεις η 2η έκδοση δεν θα έκανε το συγκεκριμένο πρόβλημα;

ίσως...έλυσαν διάφορα λένε...δοκίμασε με dirty flash και βλέπεις :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους..προσπάθησα με τους αρχικούς οδηγούς να ακολουθήσω τα βήματα για να περάσω την custom rom 22s αλλά δεν τα κατάφερα..έχω μπερδευτεί αρκετά με ότι αφορά στα twrp - adb - fastboot...

Ετσι επέλεξα τον απλο τροπο να περασω σαν zip την official 20s και να μπω απλά σε recovery mode για να κανω update , καθως αυτη που ειχε το κινητο οταν ηρθε (19s ιταλού) στην αρχη ηταν ενταξει αλλα μετα απο λιγο καιρο αρχισε να μου τρωει πολυ μνημη χωρις λογο και τα bugs σε messenger και λοιπα και αρκετα κολληματα..

Οποτε ειπα να δοκιμασω αλλη.. το θεμα οτι απο recovery mode πατωντας να κανει update μου γραφει

Failed to update

Cause: APK not found

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?Μου το κανει και την official rom 20s και με την 22s crisbal που πηγα να βαλω..

Μετονόμασε το αρχείο της ρομ σε update.zip και ρίξτο χύμα στο κινητό και μετα μπες recovery ή από το update του κινητού πάτα local update.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά απο δυο μέρες χρήσης της AOSP το κινητό μου έκλεισε δύο φορές μόνο του. Άναβε συνέχεια μπλε λεντ και η οθόνη νεκρή. Το επανεκινησα πατώντας συνεχώς το πάουερ Μπουτον και έκανε επανεκινηση.

 

Με την 566D light έχω το ίδιο πρόβλημα τις τελευταίες μέρες μόνο. Δεν μπορώ να βρω κάποια αλλαγή να έκανα, προσθήκη εφαρμογής ή κάτι άλλο.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά απο δυο μέρες χρήσης της AOSP το κινητό μου έκλεισε δύο φορές μόνο του. Άναβε συνέχεια μπλε λεντ και η οθόνη νεκρή. Το επανεκινησα πατώντας συνεχώς το πάουερ Μπουτον και έκανε επανεκινηση.

Εχει μπλε led η οθονη παιδια? εγω ποτε δεν το ειδα ουτε μου αναψε ποτε..τι στο καλο καμμενο ειναι? :rolleyes:

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Chris..το θέμα είναι ότι τα έχω κάνει όλα αυτά και τίποτα..δηλαδή και το φάκελο σκέτο το έχω μετονομάσει σε update.zip , και τον έχω ziparei και παλι μετανομασία και τίποτα , πάντα μου βγάζει αυτό το μήνυμα..

Επίσης δεν μπορώ να το κάνω με local update και προσπαθώ μέσω recovery να το κάνω διότι, μέσα από το κινητό δεν υπάρχει πουθενά ούτε εικονίδιο system update ούτε πουθενά από τις ρυθμίσεις , οπότε δεν υπάρχει άλλος τρόπος..

Link to comment
Share on other sites

Εχει μπλε led η οθονη παιδια? εγω ποτε δεν το ειδα ουτε μου αναψε ποτε..τι στο καλο καμμενο ειναι? :rolleyes:

 

Έχει όλα τα χρώματα το LED. Στην Aosp γίνεται ότι χρώμα θες.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο καλημερα περασα την τελευταια σου miui και ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο την εφαρμογη της πειραιως. Ανοιγει γραφει winbank και μετα κανει forced close εχει κανεις καποια ιδεα; μηπως το κανει λογο ρουτ; αν ναι ποιο module χρησοιμοποιητε στο xposed γιατι hide su. Ευχαριστω.
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή να έχουμε.

Καθαρή Δευτέρα και όμως σας σκέφτομαι...:lol::p

Ετοίμασα ένα φιξάκι για να δουλεύει το beauty face στα 5 επίπεδα για τις ρομ και να φύγουν οι θολούρες από τα video & photo.

Εγώ το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά...

Κανονικά απο TWRP χωρίς wipe πριν και μετά! ;)

 

 

Download Link

https://mega.nz/#!EUt2VZaA!rqZNvNzJv8R4ZPNJ4wU0m9BjzVSjf1HVVwTz4vcDtXA

Το περασα και τωρα δεν μπορω να μεταφερω τις φωτο στον υπολογιστη. Ενω οταν συνδεω το κινητο στο πισι το βλεπει κανονικα, βλεπει τις φωτο κλπ, οταν παω να τις μεταφερω και με drag and drop αλλα και με copy paste μου βγαζει παραθυρακι .. the device is unreachable. Λιγο πριν το update ειχα μεταφερει της φωτο της Κ.Δευτερας μια χαρα.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Έχει όλα τα χρώματα το LED. Στην Aosp γίνεται ότι χρώμα θες.

Τα χρώματα τα βλέπω στο μενου... το Led δεν είδα ποτέ αναμμένο.. Μήπως παίζει ρόλο που έχω περάσει miui?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Ητελευταία 1.3 όχι..;)

 

Γιατί λες να μην κάθεται σωστά τότε; Έβαλα επίτηδες το extreme αλλά δεν είδα το παραμικρό lag όσο και να το πίεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή να έχουμε.

Καθαρή Δευτέρα και όμως σας σκέφτομαι...:lol::p

Ετοίμασα ένα φιξάκι για να δουλεύει το beauty face στα 5 επίπεδα για τις ρομ και να φύγουν οι θολούρες από τα video & photo.

Εγώ το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά...

Κανονικά απο TWRP χωρίς wipe πριν και μετά! ;)

 

 

Download Link

https://mega.nz/#!EUt2VZaA!rqZNvNzJv8R4ZPNJ4wU0m9BjzVSjf1HVVwTz4vcDtXA

 

Καλησπερα Χρηστο! Το περασα αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα. Οπως πριν σε εμενα 20s Stable CrisBal. Δεν δοκιμασα να περασω σε υπολογιστη.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Chris..το θέμα είναι ότι τα έχω κάνει όλα αυτά και τίποτα..δηλαδή και το φάκελο σκέτο το έχω μετονομάσει σε update.zip , και τον έχω ziparei και παλι μετανομασία και τίποτα , πάντα μου βγάζει αυτό το μήνυμα..

Επίσης δεν μπορώ να το κάνω με local update και προσπαθώ μέσω recovery να το κάνω διότι, μέσα από το κινητό δεν υπάρχει πουθενά ούτε εικονίδιο system update ούτε πουθενά από τις ρυθμίσεις , οπότε δεν υπάρχει άλλος τρόπος..

Άρα έχεις unofficial rom έτσι κι αλλιώς. Βάλε TWRP πάρε full backup και βάλε όποια θες να ησυχάσεις.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα χρώματα τα βλέπω στο μενου... το Led δεν είδα ποτέ αναμμένο.. Μήπως παίζει ρόλο που έχω περάσει miui?

Μόλις πας στα led και πατήσεις επάνω σε ένα χρώμα (miui) πρέπει να ανάβει ..αν όχι κάτι άλλο φταίει...δοκίμασε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το περασα και τωρα δεν μπορω να μεταφερω τις φωτο στον υπολογιστη. Ενω οταν συνδεω το κινητο στο πισι το βλεπει κανονικα, βλεπει τις φωτο κλπ, οταν παω να τις μεταφερω και με drag and drop αλλα και με copy paste μου βγαζει παραθυρακι .. the device is unreachable. Λιγο πριν το update ειχα μεταφερει της φωτο της Κ.Δευτερας μια χαρα.

Δεν έχει καμία σχέση με την κάμερα το transfer files .... Κάνε μία επανεκκίνηση και τσέκαρε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα Χρηστο! Το περασα αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα. Οπως πριν σε εμενα 20s Stable CrisBal. Δεν δοκιμασα να περασω σε υπολογιστη.

Σε εμένα στην 22s & 23s που έκανα δοκιμές δούλεψε μία χαρά...Τώρα γιατί δεν δουλεύει στην 20????:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρηστο καλημερα περασα την τελευταια σου miui και ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο την εφαρμογη της πειραιως. Ανοιγει γραφει winbank και μετα κανει forced close εχει κανεις καποια ιδεα; μηπως το κανει λογο ρουτ; αν ναι ποιο module χρησοιμοποιητε στο xposed γιατι hide su. Ευχαριστω.

 

Ναι επειδή είσαι root δεν ανοίγει......To RootCloak είναι ένα αλλά παίζουν κι άλλα..

Δες εδώ >> https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

κι εδώ>>> https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2607273

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αν δουλεύεις το Extreme έπρεπε να είχε αρκετό lag ακόμα και στην πληκτρολόγηση. Άρα δεν δουλεύει ή δεν έχει εγκατασταθεί σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

E-fox 239 +11 για.... μέσω Ολλανδίας NL POST.

Από εκεί έχω πάρει και το rn3 Pro.

 

Cris

1)το παραγγειλες με κανονικο ταχυδρομειο?

2)επελεξες μεσων Ολανδιας για αποφυγη τελωνίου?

3)ποσο καιρο θα κανει να ερθει?

4)και γιατι το Χ829 αφου δεν εχει την 800 Band που ειναι συμαντικη ειπατε +οθονη

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα στην 22s & 23s που έκανα δοκιμές δούλεψε μία χαρά...Τώρα γιατί δεν δουλεύει στην 20????

 

 

Μπορεις να κανεκς κατι και για την 20s..??

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Υπάρχει τρόπος να πάρει κάποιος τηλέφωνο που λέει ότι είναι Χ820 που όμως να είναι πειραγμένο και τελικά να είναι άλλο μοντέλο (π.χ. Χ829). Το λέω γιατί κάπου διάβασα για build.prop editor. Σε μία τέτοια περίπτωση πως μπορούμε να μάθουμε το πραγματικό μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο το θέμα είναι ότι δεν μπόρεσα να βάλω την twrp διότι ακολουθώ την διαδικασία και όταν συνδέω το κινητό στο pc και τρέχω το δικό σου twrp δεν μ διαβάζει το κινητό με τίποτα και έχω περάσει και τους οδηγούς και όλα τα υπόλοιπα που αναγράφεις στον οδηγό σου...Και με usb debugging ανοιχτο...Γι'αυτό και δεν μπορώ να βάλω την twrp στο τηλέφωνο...Υπάρχει κάποια άλλη λύση;Κάποια άλλη διαδικασία ή αν θα μπορούσες να μ στείλεις σε προσωπικό μήνυμα κάποιον πιο αναλυτικό οδηγό;Θα το εκτιμούσα πολύ, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Ναι επειδή είσαι root δεν ανοίγει......To RootCloak είναι ένα αλλά παίζουν κι άλλα..

Δες εδώ >> https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

κι εδώ>>> https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2607273

 

 

Χρηστο εκανα τα παντα με το πρωτο εχασα το su εντελως και αναγκαστηκα να ξαναπερασω την ρομ απο την αρχη. Και με xposed επαιξα και δεν λειτουργησαν δυο module που εβαλα. Το περιεργο ειναι οτι μου βγαζει τωρα και σφαλμα αναφορας οταν την ανοιγω. Σε αλλους χρηστες που διαβαζα λεει οτι ειναι ρουτ απλα δεν τους αφηνει να λειτουργισουν το fp.( μπορει να ειναι και πιο παλια η εφαρμογη που εχουν γτ ειναι σχετικα παλιο ποστ αυτο που διαβασα). Μηπως μπορεις να την βαλεις στο κινητο σου να δεις αν κανει το ιδιο και σε εσενα;

 

Ειχα την κινεζορομ απο το κινεζομαγαζο που ειχε μισα ελληνικα ακολουθησα τις οδηγιες σου αλλα δεν εκανα φορματ την εσωτερικη μνημη για να μην χασω καποια αρχεια που ειχα δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο. Ολα τα αλλα κομπλε κανενα θεμα κανενα κολλημα απλα θα ειναι σπαστικο να μπαινω μεσω chrome στο online γτ το χρειαζομαι γτ την δουλεια μου...

leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει καμμία εφαρμογή να κάνω συντόμευση το locations ώστε να μη χρειάζεται να μπαίνω στις ρυθμίσεις κάθε φορά;

 

PlayStore > AnyCut >Activities > Location Shrortcut

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris

1)το παραγγειλες με κανονικο ταχυδρομειο?

2)επελεξες μεσων Ολανδιας για αποφυγη τελωνίου?

3)ποσο καιρο θα κανει να ερθει?

4)και γιατι το Χ829 αφου δεν εχει την 800 Band που ειναι συμαντικη ειπατε +οθονη

 

1. ΝΑΙ

2. ΝΑΙ

3. ΆΓΝΩΣΤΟ

4. Γιατί μάθαμε ότι δουλεύουν όλες οι rom του χ820 κανονικά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποιος την χάρη μας αυτό το μηνα βγαίνει nougat Official.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Υπάρχει τρόπος να πάρει κάποιος τηλέφωνο που λέει ότι είναι Χ820 που όμως να είναι πειραγμένο και τελικά να είναι άλλο μοντέλο (π.χ. Χ829). Το λέω γιατί κάπου διάβασα για build.prop editor. Σε μία τέτοια περίπτωση πως μπορούμε να μάθουμε το πραγματικό μοντέλο?

 

Τα χ820 χ822 ΔΕΝ γράφουν τίποτα από πίσω στο καπάκι. Όλα τα Χ825 χ829 γράφουν. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Μηπως μπορεις να την βαλεις στο κινητο σου να δεις αν κανει το ιδιο και σε εσενα;

 

2. Ειχα την κινεζορομ απο το κινεζομαγαζο που ειχε μισα ελληνικα ακολουθησα τις οδηγιες σου αλλα δεν εκανα φορματ την εσωτερικη μνημη για να μην χασω καποια αρχεια που ειχα δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο. Ολα τα αλλα κομπλε κανενα θεμα κανενα κολλημα απλα θα ειναι σπαστικο να μπαινω μεσω chrome στο online γτ το χρειαζομαι γτ την δουλεια μου...

 

1. Δυστυχώς όχι γιατί φτιάχνω την 23s...

2. Κάποια στιγμή καλό θα είναι να κάνεις Clean installation. Βάλε μια uprooted από αυτές που έχουμε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι καινούργιος στο forum αλλά παρακολούθησα αρκετά την συζήτηση. Παρήγγειλα πριν λίγες μέρες το x829 6/128 και αναθάρρησα όταν είδα ότι το πήρε και ο Chris :P . Σε εμένα θα έρθει από Hong Kong. Ειναι θεσφατον ότι θα έχω τελωνείο;;;; Και αν ναι, το κόστος αυτού;;;

 

Το πήρα από

 

http://www.efoxtienda.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-1252772

Edited by EnDmOsT

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Chris, διάβασα λίγο το θέμα του ΑΚΤ στο xda και εκεί αναφέρουν ρητά ότι άν ο kernel δεν επιτρέπει την απενεργοποίηση του touchboost, τότε η εφαρμογή δεν θα έχει κανένα impact στο battery life. Σε kernel adiutor & EX kernel Manager δεν βλέπω να έχει κάποια επιλογή. Επίσης θα έπρεπε όντως όταν ενεργοποιώ το Extreme Battery να lagάρει το κινητό αρκετά. Αντιθέτως δεν αλλάζει τίποτα στην απόδοση. Μήπως κάτι λείπει από την εξίσωση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...