Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ρομ έχει?

Δοκίμασε >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7067500#post7067500

 

Μου ήρθε με 5.8.019S αλλά international οχι official.

 

Δεν έχω καλώδιο να το συνδέσω στο pc για να αλλάξω rom γιατί μου ήρθε με type C φορτιστή και καλώδιο.

 

Έχει να προτείνεις δοκιμασμένο καλώδιο απο ebay ή Ελλάδα να αγοράσω ώστε να μην έχω θέματα ;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε με 5.8.019S αλλά international οχι official.

 

Δεν έχω καλώδιο να το συνδέσω στο pc για να αλλάξω rom γιατί μου ήρθε με type C φορτιστή και καλώδιο.

 

Έχει να προτείνεις δοκιμασμένο καλώδιο απο ebay ή Ελλάδα να αγοράσω ώστε να μην έχω θέματα ;

 

Το καλώδιο της συσκευασίας έχει type c στη μία μεριά του και στην άλλη είναι κανονικό usb που μπαίνει στον φορτιστή. Αυτό θα βάλεις σε μία usb θύρα του υπολογιστή. Εκτός αν είναι διαφορετικό το καλώδιο

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο της συσκευασίας έχει type c στη μία μεριά του και στην άλλη είναι κανονικό usb που μπαίνει στον φορτιστή. Αυτό θα βάλεις σε μία usb θύρα του υπολογιστή. Εκτός αν είναι διαφορετικό το καλώδιο

 

Είναι. Σε κάποια παιδιά είναι και από τις 2 μεριές type-c

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν και Gold X829 64αρια μαζί με τα γκρι X829. Σε τιμή χώμα..

http://s.aliexpress.com/7n2AbURB

8433e497330c1fe49e834d2aa80cdcac.jpg

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν και Gold X829 64αρια μαζί με τα γκρι X829. Σε τιμή χώμα..

Το σημαντικό ΔΕΝ είναι αυτό, είναι το ότι δίνει στο 4G-LTE ΟΛΕΣ τις μπάντες!!:wacko::wacko::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν και Gold X829 64αρια μαζί με τα γκρι X829. Σε τιμή χώμα..

http://s.aliexpress.com/7n2AbURB

8433e497330c1fe49e834d2aa80cdcac.jpg

 

Qualcomm QC 3.0 διακρινω στη συσκευασια? Πως ειχα την εντυπωση οτι ειναι 2.0? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Qualcomm QC 3.0 διακρινω στη συσκευασια? Πως ειχα την εντυπωση οτι ειναι 2.0? :blink:

Και ακουστικά μέσα στο κουτί.. (το δικό μου από Gearbest δεν τα είχε και τα παράγγειλα ξεχωριστά, η καλύτερη έχτρα αγορά που έχω κάνει στην ζωή μου.. )

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό ΔΕΝ είναι αυτό, είναι το ότι δίνει στο 4G-LTE ΟΛΕΣ τις μπάντες!!:wacko::wacko::lol:

 

Αυτο μηπως ειναι απλα τυπογραφικο? Θα μας τρελανουν?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό ΔΕΝ είναι αυτό, είναι το ότι δίνει στο 4G-LTE ΟΛΕΣ τις μπάντες!!:wacko::wacko::lol:

Συ ειπας μάστερ σεφ, ελπίζω να ισχύει σε όλα τα 29αρια που έχετε παραγγείλει και εσείς..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Και ακουστικά μέσα στο κουτί.. (το δικό μου από Gearbest δεν τα είχε και τα παράγγειλα ξεχωριστά, η καλύτερη έχτρα αγορά που έχω κάνει στην ζωή μου.. )

 

Αυτο που ακριβως το ειδαμε? Το γραφει καπου?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ακριβως το ειδαμε? Το γραφει καπου?

Άνοιξε το Λίνκ και δες στο Description καλύτερα την φωτογραφία του κουτιού.

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον πωλητή για το θέμα του fingerprint που έχω και μου πρότεινε να βάλω αυτή την rom ως λύση

http://www.needrom.com/download/le-max-2-x820-miui-v8-04-12-international-global/

 

Την έχει δοκιμάσει κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον πωλητή για το θέμα του fingerprint που έχω και μου πρότεινε να βάλω αυτή την rom ως λύση

http://www.needrom.com/download/le-max-2-x820-miui-v8-04-12-international-global/

 

Την έχει δοκιμάσει κανείς ;

Ειναι δυνατόν μία παλιά moded miui να σου φτιάξει το fingerprint?:wacko::wacko::wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Hardware ειναι δηλαδη το προβλημα με τον φινγκερ ε???

Όχι απόλυτα...Συνήθως παρατηρείται σε τηλέφωνα που ήρθαν φλασαρισμένα με multi fastboot rom από κινεζομάγαζα.

Εμένα είναι Χ822 γκρί και αφού το πήρα με την μαμα ρομ 15s δουλεύει σφαίρα από την πρώτη μέρα γιατί απλά τις ρομ που βάζω ...............τις φτιάχνω εγώ!:lol::lol::p:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ νομίζω ότι σταμάτησαν να παράγουν τα χ820/821/822 και ξεκίνησαν παρτίδα χ829 με λίγο διαφορετικό hardware γι αυτό και η τεράστια διαφορά στην τιμή όπως και ότι τα χ829 τα έχουν σε pre order που σημαίνει ότι ακόμα δεν τα έχουν παραλάβει από το εργοστάσιο?
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και στους Geeks στο AliExpress να βγάλουν φώτο το box στα χ829 τα 128αρια μπας και δούμε εκεί φως..

 

Send from my Superphone CrisBal LeMax2 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ,ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο,διαβασα αρκετες σελιδες του θεματος ωστοσο εχω ορισμενες αποριες ,καθε απαντηση καλοδεχουμενη:

1)Απ οτι καταλαβα η "καλυτερη" ρομ ειναι η 21 του chrisBal?

2)Ως αρχαριος αν ακολουθησω βημα βημα τις οδηγιες θα μπορεσω να την περασω?Με τα update τι γινετε?Εχει καποιο αλλο bug η ρομ περα απ την βιντεοκληση σε messenger κλπ

3)Η Μπαταρια ποσο κραταει με την 21s ?

4) To κινητο εχει καλη σχετικα καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και στους Geeks στο AliExpress να βγάλουν φώτο το box στα χ829 τα 128αρια μπας και δούμε εκεί φως..

 

Send from my Superphone CrisBal LeMax2 using Tapatalk

 

Παρατηρησα οτι The Geeks απο AliExpress, Antelife & Coolicool εχουν τραβηγμενη φωτογραφια του stock στον ιδιο χωρο. Οποτε νομιζω οτι οποιον και να ρωτησουμε να μας δειξει φωτογραφια απο το κουτι, θα ειναι σιγουρα απο την ιδια παρτιδα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ νομίζω ότι σταμάτησαν να παράγουν τα χ820/821/822 και ξεκίνησαν παρτίδα χ829 με λίγο διαφορετικό hardware γι αυτό και η τεράστια διαφορά στην τιμή όπως και ότι τα χ829 τα έχουν σε pre order που σημαίνει ότι ακόμα δεν τα έχουν παραλάβει από το εργοστάσιο?

 

Στο tinydeal αναφερει οτι εχει ακουστικα sharp οθονη 10 p touch και ultrasonic finger recognition

Οι κινεζοι ή μπερδευτηκαν και λενε ψέματα ή προκειται για φανταστικη περιπτωση κινητου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ,ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο,διαβασα αρκετες σελιδες του θεματος ωστοσο εχω ορισμενες αποριες ,καθε απαντηση καλοδεχουμενη:

1)Απ οτι καταλαβα η "καλυτερη" ρομ ειναι η 21 του chrisBal?

2)Ως αρχαριος αν ακολουθησω βημα βημα τις οδηγιες θα μπορεσω να την περασω?Με τα update τι γινετε?Εχει καποιο αλλο bug η ρομ περα απ την βιντεοκληση σε messenger κλπ

3)Η Μπαταρια ποσο κραταει με την 21s ?

4) To κινητο εχει καλη σχετικα καμερα?

 

1.Δεν είναι η καλύτερη απλά επειδή βασίζεται στην 19s έχει την καλύτερη ίσως διάρκεια σε μπαταρία

2.Ναι και εδώ είμαστε..

3. Νορμάλ χρήση κινητού με όχι ανοιχτά Data 1,5 +

4. Πολύ καλύτερη σε σχέση με όλα τα άλλα κινέζικα

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατόν μία παλιά moded miui να σου φτιάξει το fingerprint?:wacko::wacko::wacko:

Και εγώ αυτό νομίζω απλώς είμαι χωρίς καλώδιο usb to type c για να βάλω άλλη rom και δεν εχω αποφασίσει αν με καίει το finger γιατί μέχρι στιγμής πάει σφαίρα και έχει 142 στο AnTuTu.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλώδιο usb to type c για το κινητό ή να πάρω ότι βρω?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...