Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολη την παρεα.

Ειμαι κατοχος του MAX2 δυο ημερες, πριν ημουν κατοχος του εξαιρετικου X800 για πανω απο ενα χρονο.

Δοκιμασα την "LeMax2_21s_Remixed_Stable_CrisBalGreece" ολα καλα !

Σημερα δοκιμασα την"LeMax2_5.9.022S_CrisBalGreece_Stable/Root/xposed". ( καθαρη εγκατασταση και internal) το εκανα δυο φορες, εγινε σωστη εγκατασταση- επανεκκινηση προχωρησα στο μενου και μετα την ρυθμιση του WIFI, μου ζητουσε register ή LONGIN για λογαριασμο του letv account δεν μου εδινε επιλογη SKIP.

Και ετσι δεν μπορεσα να ξεπερασω αυτο το σημειο.

Εχουμε καμια λυση για το συγκεκριμένο προβλημα?

 

Στην βήμα για την σύνδεση του letv account το skip βρίσκεται πάνω δεξιά. Ούτε εγώ το έβλεπα στην πρώτη φορά που πέρασα eui Rom αλλά πλέον έμαθα :p

Link to comment
Share on other sites

CrisBal μου βγαζει αυτο το παραθυρο

 

we've detected that this device is already bound with the following account:

tur****s13@gmail.com

Enter the password to unbind with this device before logging in to a new account

 

Το παραπανω δεν ειναι δικο μου mail,

του κανω login with Google account με τους κωδικους μου αλλα και παλι δεν με αφηνει

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά κάνε register με email & password. :p ή πάτα login with Google account.

 

Οπτικά δεν είναι τα ζωντανά χρώματα όπως της amoled. Αλλά υπάρχει amoled patch inside (experiment) που δίνει λίγο. Κατά τα άλλα σούπερ.. Όπως είπες.. ;)

Για να δούμε. Την κίνηση θα την κάνω ήδη κλείνει 3 χρόνια σε λίγο το δικό μου απλά επειδή κρατάω καιρό ότι περνω θέλω να είμαι σίγουρος για την αγορά μου. Είσαι πάντως ένας λόγος που το σκέφτομαι το κινητό κακά τα ψέμματα είσαι εξαίρετος developer.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Le Max 2 ειναι πολυ μπροστα τελικα.. αυτο το τηλ . Διαφημιζει την καμερα που εχει... (Εχει βεβαια αλλο φακο)

http://www.zougla.gr/technology/phones-camera/article/kodak-ektra-to-entiposiako-tilefono-kamera-ke-stin-elada

 

 

Edit δεν εμφανιζει το post το link...

 

Kodak ektra ειναι η συσκευη..

368baad739bb48a3d77af717771aeff5.jpg

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Αντε ντε. Από το πρωί ψηνεσαι... Δεν καηκες ακόμα? :p:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψήθηκα τρελά.

 

http://www.efox-shop.com/l...-core-g-306872

 

240 ευρώ το 128gb 6gb Ram? Σοβαρά τώρα? Ισχύουν αυτές οι τιμές πραγματικά?

 

Εγώ μόλις το τσάκωσα... Το ροζ πάει στην πρώην... :D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Le Max 2 ειναι πολυ μπροστα τελικα.. αυτο το τηλ . Διαφημιζει την καμερα που εχει... (Εχει βεβαια αλλο φακο)

http://www.zougla.gr/technology/phones-camera/article/kodak-ektra-to-entiposiako-tilefono-kamera-ke-stin-elada

 

 

Edit δεν εμφανιζει το post το link...

 

Kodak ektra ειναι η συσκευη..

 

Δεν θα'πρεπε να λέγεται Kodak Ektra, αλλά Kodak Ektroma. Τραγικό τηλέφωνο και τραγική φωτογραφική στο συγκεκριμένο μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το τσάκωσα... Το ροζ πάει στην πρώην... :D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θα'πρεπε να λέγεται Kodak Ektra, αλλά Kodak Ektroma. Τραγικό τηλέφωνο και τραγική φωτογραφική στο συγκεκριμένο μοντέλο...

Η φωτογραφικη ειναι καλη, γιατι το λες..? Στο λογισμικο επασχε .. τωρα ειναι μια χαρα..

Τωρα για νυχτερινες χωρις φλας αξιοπρεπης ειναι.. εγω δεν εχω κανενα παραπονο..

Τωρα για smartphone-camera kodak και τετοια τιμη , ναι ισως ειναι κακος συνδιασμος..

 

Παντως εγω συγκριση με iphone 6s και hdr με την παλια 18s cn που δεν ειχε τοσο καλη καμερα οσο η 19s indian το ετρωγε λαχανο το lemax το iphone :)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλι,

στο Kimovil εμφανίζει μικρότερα score στο antutu για το 64αρι κ το 128αρι από το 32αρι.

Ισχύει αυτό ή όχι, γιατι σκέφτομαι να πάρω και 2ο με την προσφορά για το 64αρι στα 180.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλι,

στο Kimovil εμφανίζει μικρότερα score στο antutu για το 64αρι κ το 128αρι από το 32αρι.

Ισχύει αυτό ή όχι, γιατι σκέφτομαι να πάρω και 2ο με την προσφορά για το 64αρι στα 180.

Δεν ισχύει ίσα ίσα με τα 6gb Ram πρέπει να είναι μεγαλύτερο το antutu.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλι,

στο Kimovil εμφανίζει μικρότερα score στο antutu για το 64αρι κ το 128αρι από το 32αρι.

Ισχύει αυτό ή όχι, γιατι σκέφτομαι να πάρω και 2ο με την προσφορά για το 64αρι στα 180.

 

Μην κοιτάς δογματικά τα σκορ, ελάχιστες φορές εχουν σχέση με πραγματική απόδοση. Επίσης κανένα hardware δεν είναι ακριβώς ίδιο με το άλλο ακόμη και στην ίδια εκδοση και με την ίδια (ChrisBal) ROM.

 

Αν εξαιρέσεις το "Batman Telltale", ένα απαράδεκτα unoptimized port που κολλάει και σε GTX 1080 σε PC, τα Le Max σηκώνουν τα πάντα...

 

Η τιμή του efox για το 128αρι είναι η ίδια που έδωσα λιγο πριν το flash sale του νεου χρόνου για το 32GB μοντέλο (και μετάνιωνα μεχρι τώρα, μόνο και μόνο γιατί έβλεπα τις προσφορές να ξεκινάνε 2-3 μερες μετά την παραγγελία μου). Αν μπορείς και μεσω Paypal, έχεις και Buyer Protection (φοβήθηκα να κάνω τραπεζική συναλλαγή με IBAN σε μαγαζί που αγοράζω πρώτη φορά είναι η αλήθεια).

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω τα "φθηνα " presale ειναι το μοντελο x829...

Το x820 εχει το καλυτερη οθονη και fingerprint σε σχεση με το x822.. ,με το x829 δεν ξερω τι παιζει .. ειδα σε specs οτι δεν εχει b20 καπου.. ψαξτε το πριν το παρετε παντως.. αλλοι ισως λενε οτι εχει b20.. αλλα την αληθεια τη ξερει μονο η leeco.. :)

14d34aae0344e96ef2e6c549089fd3ca.jpg

bb047d76444711c0a58fc0bb91e9d23f.jpg

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το XDA :

 

1. Chinese firmware changes model name to X820

2. Indian firmware changes model name to X821

3. American firmware changes the model name to X829

4. A new X822 model has been spotted but exact details and region support is unknown at the moment.

 

 

Send from my Superphone CrisBal LeMax2 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

CrisBal μου βγαζει αυτο το παραθυρο

 

we've detected that this device is already bound with the following account:

tur****s13@gmail.com

Enter the password to unbind with this device before logging in to a new account

 

Το παραπανω δεν ειναι δικο μου mail,

του κανω login with Google account με τους κωδικους μου αλλα και παλι δεν με αφηνει

 

Ωχ! Πρόβλημα! Πρέπει να βρεις τον προηγούμενο κάτοχο να σου πει τον κωδικό να κάνεις unbind να βάλεις δικό σου καινούργιο λογαριασμό αλλιώς δεν θα έχεις Leeco cloud support ποτέ! Μέχρι τότε βάλε την 20s που έχει δυνατότητα skip με το Update μετά, σχεδόν ίδια είναι.

Σύμφωνα με το XDA :

 

1. Chinese firmware changes model name to X820

2. Indian firmware changes model name to X821

3. American firmware changes the model name to X829

4. A new X822 model has been spotted but exact details and region support is unknown at the moment.

Ισχύουν αλλά δεν είναι μόνο αυτά

Το Χ820 φοράει IPS SHARP QHD Οθόνη & ardreno 530 χρονισμένες στα 60mhz + Leeco Ultrasonic Fingerprint sensor 2nd generation

Το Χ822 IPS true HD οθόνη & adreno 59mhz + 1st generation

Τα US Χ825 - Χ829 HD οθόνη & adreno 59mhz χωρίς 800αρα - 20 LTE BAND + 1st generation

Οπότε προσέξτε... ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρομ παίρνει του Cris ή μόνο stock US;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Το atk δε μου ζήτησε δικαιώματα, πρέπει να κάνω κάτι; Και προφανώς θα χρειάζεται μερικούς κύκλους για μέγιστη απόδοση.
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ ωχ... Έχω παραγγείλει για έναν γνωστό το Χ829. Τι παίζει; Ρομ παίρνει του Cris ή μόνο stock US;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρομ παίρνει μια χαρά αλλά δεν έχει μάλλον ίδιο Modem driver - Kernel και 800αρα δεν έχει και καλή εικόνα. Κατά τα άλλα μία χαρά θα είναι. Πάντως όταν φόρεσα ρομ από χ825 χ829 στο δικό μας δεν είχα wifi και μόνο HSPA+. Θα δείξει...

Το atk δε μου ζήτησε δικαιώματα, πρέπει να κάνω κάτι; Και προφανώς θα χρειάζεται μερικούς κύκλους για μέγιστη απόδοση.

 

Δεν χρειάζεται δικαιώματα το ΑΤΚ (μάλλον).... . 3κυκλους φόρτισης...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρομ παίρνει μια χαρά 800αρα δεν έχει και καλή ανάλυση οθόνης - εικόνα δεν έχει. Κατά τα άλλα μία χαρά θα είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν χρειάζεται δικαιώματα το ΑΤΚ. 3κυκλους φόρτισης...

Η ανάλυση και η οθόνη ίδια είναι γράφει 515ppi 2k οθόνη. Μόνο b20 δεν έχει.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση και η οθόνη ίδια είναι γράφει 515ppi 2k οθόνη. Μόνο b20 δεν έχει.

Ναι σωστά λάθος το διατύπωσα... εννοώ την οθόνη σαν κατασκευή και το refresh rate της οθόνης και πως αυτό αντικατοπτρίζεται οπτικά στο μάτι. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πως καταφέρατε να κάνετε λογαριασμό στην LeEco για Leeco cloud support και λοιπές υπηρεσίες; Στο πρώτο βήμα του registration ζητάει αριθμό κινητού αλλά δεν έχει την Ελλάδα για ελληνικό νούμερο...
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά λάθος το διατύπωσα... εννοώ την οθόνη σαν κατασκευή και το refresh rate της οθόνης και πως αυτό αντικατοπτρίζεται οπτικά στο μάτι. ;)

Υπάρχουν κάπου αναλυτικά οι διαφορές τους? Για αυτο μου φάνηκε πολύ χαμηλή η τιμή στα 240 όταν αλλού έχει 400. Κρίμα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πριν αρχισω τα πειραματα με τη συσκευη μου θα ηθελα να παρω ενα φουλ backup απο ολα. Επαφες, μυνηματα, εφαρμογες, τα παντα. Προτεινετε κατι ωστε να παρω ενα φουλ backup στο πισι μου. Και αν θελετε να μου πειτε και πως θα κανω την επαναφορα σε περιπτωση στραβης. Φoραω την 21s του Cris και ειμαι rooted. Ευχαριστω!!
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Πως καταφέρατε να κάνετε λογαριασμό στην LeEco για Leeco cloud support και λοιπές υπηρεσίες; Στο πρώτο βήμα του registration ζητάει αριθμό κινητού αλλά δεν έχει την Ελλάδα για ελληνικό νούμερο...

 

Με Google account προσπαθήσες? Αν όχι πήγαινε στο SITE India. Αν όχι βάλε 16s που δεν ζητούσε και μετά 22s.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχουν κάπου αναλυτικά οι διαφορές τους? Για αυτο μου φάνηκε πολύ χαμηλή η τιμή στα 240 όταν αλλού έχει 400. Κρίμα.

Μισό μιλάω τώρα με Γερμανία να μας πούνε ακριβώς γι αυτό.. Χ822 λένε ότι είναι

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

Έχω απάντηση από τον φίλο @Tassos από Γερμανία. Πάρτε το άφοβα.. Είναι χ822 με EU 20-800 Bands και ευρωπαϊκά πρότυπα..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με Google account προσπαθήσες? Αν όχι πήγαινε στο SITE India. Αν όχι βάλε 16s που δεν ζητούσε και μετά 22s.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μισό μιλάω τώρα με Γερμανία να μας πούνε ακριβώς γι αυτό.. Χ822 λένε ότι είναι

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

Είσαι ωραίος μακάρι να έχει την καλή οθόνη και ας μην έχει 800αρα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος μακάρι να έχει την καλή οθόνη και ας μην έχει 800αρα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Πάρτε το EU GREY X822 είναι θα χτυπήσω κι εγώ ένα μου φαίνεται...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι γίνεται πολύ λόγος για το ποιο μοντέλο έχουμε 820/821/822/829, αυτό φαίνεται από τις Ρυθμίσεις, About Phone, Model ή αυτό που γράφει εκεί έχει να κάνει και με την rom που έχει εγκατεστημένη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...