Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα παρέλαβα και εγώ. Αυτή είναι ή rom. Είναι oficial ή όχι; Σαν region είχε ινδια,

https://drive.google.com/file/d/0By3nY2mVYVsyWU9KR2kyUFY3TTg/view?usp=drivesdk

 

Είναι Indian με encryption αλλά multi από κινεζομάγαζα. Κοίτα στην αρχική σελίδα για drivers & TWRP και βάλε οποία ελληνική σου αρέσει. Αύριο ανεβάζω και την τελευταία που βγήκε προχθές την 22s με Ελληνικά παντού και πολλά πρόσθετα δώρα Launcher apk's Tweaks κλπ ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που δουλεύει πάλι. Πάντα να έχεις ένα backup EFS είναι από τα ποιο σημαντικά για κάρτες και ΙΜΕΙ. Λογικά κάποια δυσλειτουργία στο τσιπ της καρτας το έκανε αλλά πάντα υπάρχει τρόπος! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χρήστο κάτι ακόμα για FM ράδιο υπάρχει πιθανότητα να μπορεί να εγκαταστάθη σε αυτό τον επεξεργαστή

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είναι Indian με encryption αλλά multi από κινεζομάγαζα. Κοίτα στην αρχική σελίδα για drivers & TWRP και βάλε οποία ελληνική σου αρέσει. Αύριο ανεβάζω και την τελευταία που βγήκε προχθές την 22s με Ελληνικά παντού και πολλά πρόσθετα δώρα Launcher apk's Tweaks κλπ ;)

 

Χρήστο η καινούργια ρομ θα υποστηρίζει ρουτ+xposed?

Link to comment
Share on other sites

Είναι Indian με encryption αλλά multi από κινεζομάγαζα. Κοίτα στην αρχική σελίδα για drivers & TWRP και βάλε οποία ελληνική σου αρέσει. Αύριο ανεβάζω και την τελευταία που βγήκε προχθές την 22s με Ελληνικά παντού και πολλά πρόσθετα δώρα Launcher apk's Tweaks κλπ ;)

Αυτή είναι η δική μου, Indian ή China είναι;;

http://imgur.com/Vr6uezN

Από το Region καταλαβαίνεις εάν η ROM είναι Indian ή China;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η δική μου, Indian ή China είναι;;

http://imgur.com/Vr6uezN

Από το Region καταλαβαίνεις εάν η ROM είναι Indian ή China;;

Οι indian λογικα εμφανιζουν τη συσκευη σαν x821..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο κάτι ακόμα για FM ράδιο υπάρχει πιθανότητα να μπορεί να εγκαταστάθη σε αυτό τον επεξεργαστή

ευχαριστω

Όχι ακόμα γιατί δεν το υποστηρίζει το kernel tree...

Χρήστο η καινούργια ρομ θα υποστηρίζει ρουτ+xposed?

Όχι θα είναι stable unrooted απείραχτη, αλλά θα σας έχω λινκ για root οπότε καπάκι βάζετε και xposed...;)

Αυτή είναι η δική μου, Indian ή China είναι;;

Από το Region καταλαβαίνεις εάν η ROM είναι Indian ή China;;

Όχι είναι CN αν βλέπεις FEX(CN) κλπ σημαίνει China... αν βλέπεις FGXO κλπ είναι INDIA;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

crisbal σχετικά με την εγκατάσταση rom και για το βήμα 8 περι indian, αν κατάλαβα καλά γίνεται μόνο καθαρή εγκατάσταση, ειναι το ιδιο με το βήμα 8d για αυτή τη ρομ LeMax2_5.9.020S_CrisBalGreece_Stable_Reloaded.

Μετά για άλλη ρομ μελλοντικά μπορει να γίνει εγκτάσταση και χωρίς καθαρή εγκατάσταση

Πάντως το TWRP το πέρασα πιο εύκολα απότι φαίνεται στις οδηγίες και ευτυχώς ήταν ξεκλείδωτος ο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό για όλους όσους φοράνε τις: 05.9.20s xposed & Stable Edition - !ΠΡΟΣΟΧΗ! ΟΧΙ για την 20GRs!.

Mπαίνει κανονικά επίσης και για όσους έχουν την 20s την επίσημη, του ιταλού και την MadMax. Το έφτιαξα για όλους....

Διορθώνει την διεθνή περιαγωγή (αν και εμάς δεν μας χρειάζεται) αλλά για να μην έχουμε FC και το σημαντικότερο το Cloud Update Backup and Restore. Επίσης μας επιτρέπει από τον file manager, να ανεβάζουμε στο LeEco cloud έως 10GB αρχεία για backup!

Το βάζετε από TWRP κανονικά χωρίς wipe πριν και μετά, πηγαίνετε στην καρτέλα του cloud και να έχετε εύκαιρο το email που έχετε κάνει registration στην LeEco γιατί θα σας έρθει κωδικός αυθεντικότητας να βάλετε και μετά έχετε φουλ ενεργοποιημένες όλες τις cloud υπηρεσίες!;)

Link

https://mega.nz/#!EEF1ELDR!BUfeKwV5apxg2-yPlCrHUKCgudWxvhwAogVpBa2MBBo

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό για όλους όσους φοράνε τις: 05.9.20s xposed & Stable Edition - !ΠΡΟΣΟΧΗ! ΟΧΙ για την 20GRs!.

Διορθώνει την διεθνή περιαγωγή (αν και εμάς δεν μας χρειάζεται) αλλά για να μην έχουμε FC και το σημαντικότερο το Cloud Update Backup and Restore.

Το βάζετε από TWRP κανονικά χωρίς wipe πριν και μετά, πηγαίνετε στην καρτέλα του cloud και να έχετε εύκαιρο το email που έχετε κάνει registration στην LeEco γιατί θα σας έρθει κωδικός αυθεντικότητας να βάλετε και μετά έχετε φουλ ενεργοποιημένες όλες τις cloud υπηρεσίες!;)

Link

https://mega.nz/#!EEF1ELDR!BUfeKwV5apxg2-yPlCrHUKCgudWxvhwAogVpBa2MBBo

 

Eκπληκτικος, για αλλη μια φορα ευχαριστουμε.

Δουλεύει άψογα, και apps backup.;)

60 sec για ενεργοποιηση του κωδικου επιβεβαιωσης αν εχεις κανει ηδη register απο πριν ειναι αρκετά. :p

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολλοί με προβληματικό fingerprint μου ζητήσατε να ανεβάσω το δικό μου firmware ώστε να το περάστε μέσω TWRP.;)

 

1.) Κατεβάζουμε το ζιπ > https://mega.nz/#!dE1jVA7L!x48_kI26rnk71zhXWF_5THJxET3gpRZTZAfIwHTj40Y και το αποσυμπιέζουμε στο pc μας.

2.) Περνάμε τον φάκελο με τα αρχεία που αποσυμπιέσαμε, στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού χύμα, όχι σε φάκελο.

3.) Πάμε στο TWRP και πατάμε mount και τι κάρουμε το Firmware

4.) Γυρνάμε στην αρχική και επιλέγουμε backup τικάροντας μόνο το δικό μας firmware.

5.) Aφού τελειώσει, κάνουμε ένα reboot to TWRP.

6.) Πατάμε restore και επιλέγουμε τον φάκελο που σας έδωσα και slide δεξιά να γίνει.

7.) Κάνουμε το σταυρό μας και reboot to system.

8.) Αν δουλεύει τώρα συγχαρητήρια, αν πάλι όχι, μάλλον φταίει ο αισθητήρας και όχι το λογισμικό.

9.) Aν δεν δουλεύει, ξαναπερνάμε με restore το δικό μας από το backup.

10._ Τέλος μαθήματος.....:lol::p:lol:

 

Έκανα restore το firmware που ανέβασε ο CrisBal άλλα το πρόβλημα δεν λύθηκε. Παρατήρησα ότι στην πρώτη δοκιμή μετά το restore όταν προσπάθησα να καταχωρήσω αποτύπωμα, κάτι αναγνώρισε αλλά όχι ολόκληρο. Έκανα calibration και από τότε δεν λειτούργησε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα restore το firmware που ανέβασε ο CrisBal άλλα το πρόβλημα δεν λύθηκε. Παρατήρησα ότι στην πρώτη δοκιμή μετά το restore όταν προσπάθησα να καταχωρήσω αποτύπωμα, κάτι αναγνώρισε αλλά όχι ολόκληρο. Έκανα calibration και από τότε δεν λειτούργησε ξανά.

Καλημέρα. Θα φλασάρεις το firmware από restore>flash. θα κάνεις reboot χωρίς wipe. Θα μπεις θα βάλεις αποτύπωμα με βρεγμένο δάκτυλο για πρώτη φορα. Θα καταχωρήσεις το ίδιο δάκτυλο 3 φορες σαν 3 διαφορετικά. Μην κάνεις βαθμονόμηση και δοκίμασε αν παίζει. Αν δεν παίξει σημαίνει ότι πας για αισθητήρα>> https://www.aliexpress.com/item/Back-home-button-Fingerprint-sensor-Flex-Cable-ForLetv-leeco-Le-Max-2-X820-tracking-No-free/32756806300.html?spm=2114.01010208.3.2.2vDcvu&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000074_10000032_119_10000025_10000029_430_10000028_10060_10000067_10062_10056_10055_10000062_10054_10059_10099_10000022_10103_10102_10096_10000018_10000019_10000056_10000059_10052_10053_10107_10050_10106_10051_10000053_10000007_10000050_10084_10083_10000047_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10115_10000041_10000044_10078_10079_10000038_429_10073_10000035_10121,searchweb201603_9,afswitch_1,single_sort_1_default&btsid=2967ed78-94fb-4091-8563-391078cd8690

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σημαντικό για όλους όσους φοράνε τις: 05.9.20s xposed & Stable Edition - !ΠΡΟΣΟΧΗ! ΟΧΙ για την 20GRs!.

Mπαίνει κανονικά επίσης και για όσους έχουν την 20s του ιταλού και την MadMax. Το έφτιαξα για όλους....

Διορθώνει την διεθνή περιαγωγή (αν και εμάς δεν μας χρειάζεται) αλλά για να μην έχουμε FC και το σημαντικότερο το Cloud Update Backup and Restore. Επίσης μας επιτρέπει από τον file manager, να ανεβάζουμε στο LeEco cloud έως 10GB αρχεία για backup!

Το βάζετε από TWRP κανονικά χωρίς wipe πριν και μετά, πηγαίνετε στην καρτέλα του cloud και να έχετε εύκαιρο το email που έχετε κάνει registration στην LeEco γιατί θα σας έρθει κωδικός αυθεντικότητας να βάλετε και μετά έχετε φουλ ενεργοποιημένες όλες τις cloud υπηρεσίες!;)

Link

https://mega.nz/#!EEF1ELDR!BUfeKwV5apxg2-yPlCrHUKCgudWxvhwAogVpBa2MBBo

 

Ενημερώθηκε το πρώτο post και μπήκε δίπλα από τις ROM που αφορά. Αν έχεις κάποια αντίρρηση μου λες. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

CrisBal, λέω να βάλω την τελευταία σου πάνω από την 20Grs σου μόνο λόγω των σκοτεινών παραθύρων (ναι είμαι ο μοναδικός που δεν διορθώθηκε ποτέ :p) η ερώτηση μου όμως είναι, αν δεν θέλω πάλι να περάσω μια μια τα apps που έχω πως να κάνω την εγκατάσταση; και αν προκαλεί προβλήματα να την κάνω έτσι; συνήθως σβήνω τα πάντα για να κάνω την εγκατάσταση..
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

CrisBal, λέω να βάλω την τελευταία σου πάνω από την 20Grs σου μόνο λόγω των σκοτεινών παραθύρων (ναι είμαι ο μοναδικός που δεν διορθώθηκε ποτέ :p) η ερώτηση μου όμως είναι, αν δεν θέλω πάλι να περάσω μια μια τα apps που έχω πως να κάνω την εγκατάσταση; και αν προκαλεί προβλήματα να την κάνω έτσι; συνήθως σβήνω τα πάντα για να κάνω την εγκατάσταση..

H 20GRs είναι India οι νέες είναι China. Δεν νομίζω ότι θα κάτσει καλά αλλά μπορείς να δοκιμάσεις έχοντας backup. Dirty flash την 22 στην 20 την έκανα και έπαιξε καλά. Τώρα στην 20GRs δεν ξέρω. Πάρε backup με titanium τις εφαρμογές και τις βαζεις μετά πίσω αν είναι κάνοντας καθαρή εγκατάσταση.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Aosp/cm rom υπαρχει? Να παιζει ομως τελεια, χωρις ελλείψεις

Καλησπέρα. Τέλεια και χωρίς ελλείψεις δεν παίζουν ούτε οι Official και είμαι με τα Fix και τα updates το ένα πάνω στο άλλο. Γίνεται μια καλή προσπάθεια με AOSP αλλά ακόμα έχει κομμάτια στο hardware που δεν παίζουν οπότε υπομονή λίγο ακόμα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

H 20GRs είναι India οι νέες είναι China. Δεν νομίζω ότι θα κάτσει καλά αλλά μπορείς να δοκιμάσεις έχοντας backup. Dirty flash την 22 στην 20 την έκανα και έπαιξε καλά. Τώρα στην 20GRs δεν ξέρω. Πάρε backup με titanium τις εφαρμογές και τις βαζεις μετά πίσω αν είναι κάνοντας καθαρή εγκατάσταση.

Ωραία, ευχαριστώ και πάλι για τις οδηγίες που έχουμε σε κάθε περίπτωση άμεσα από εσένα... Τρελό after sales service απο CrisBal :D :D :D :cool:

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενώ στην αρχή δούλευε το fingerprint, κάποια στιγμή σταμάτησε να ξεκλειδώνει, οπότε διέγραψα τα αποθηκευμένα έκανα και callibration αλλά τώρα σταμάτησε να παίζει εντελώς, δηλαδή δεν μπορώ καν να αποθηκεύσω ένα fingerprint, βάζω το δάκτυλο στον αισθητήρα αλλά δεν κάνει κάτι...

 

Cris να περάσω το δικό σου firmaware? Το λέω γιατί στην αρχή έπαιζε... Τι μπορεί να συμβαίνει? Μήπως κάποιο service ή application δεν ξεκινάει (λόγω Phone Manager)?

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενώ στην αρχή δούλευε το fingerprint, κάποια στιγμή σταμάτησε να ξεκλειδώνει, οπότε διέγραψα τα αποθηκευμένα έκανα και callibration αλλά τώρα σταμάτησε να παίζει εντελώς, δηλαδή δεν μπορώ καν να αποθηκεύσω ένα fingerprint, βάζω το δάκτυλο στον αισθητήρα αλλά δεν κάνει κάτι...

 

Cris να περάσω το δικό σου firmaware? Το λέω γιατί στην αρχή έπαιζε... Τι μπορεί να συμβαίνει? Μήπως κάποιο service ή application δεν ξεκινάει (λόγω Phone Manager)?

 

Με ποια ρομ είσαι?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή: LeECO_Le2_X820_MAX_5.9.020S_V65_CUOCO92.

 

Ωραία τώρα TWRP Άλλαξες σωστά? Αν ναι δοκίμασε μια δική μου πχ την 21s. Κάνε φουλ Wipe και βάλτην. Δοκίμασε να δεις αν θα δουλέψει. Αν όχι βάλε και το firmware που έχω ανεβάσει μήπως παίξει και βλέπουμε . αν δεν θες να αλλάξεις τουλάχιστον βάλε το Update που είναι στην αρχική για τις δικές μου που ενεργοποιεί το cloud και όλες τις υπηρεσίες Leeco.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο είσαι φοβερός, απαιχτος. Έχω βάλει την τελευταία σου ROM 21s αλλά έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό των Gmail. Δεν έχω ειδοποίηση σε πολλά μέιλ. Πρέπει να μπω στην εφαρμογή και να κάνω refresh για να δω τι ήρθε. Την βοήθεια σου θέλω πριν επιστρέψω στην EUI 5.9.0566D Edited by milkar
http://www.myphone.gr/forum/image/vBulletin_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος ν'αλλάξουμε τον τρόπο απάντησης ή απόρριψης στις εισερχόμενες κλήσεις;

δηλ. όχι πάνω κάτω όπως είναι τώρα , αλλά αριστερά δεξιά.

Οπως επίσης πως η φωτο του καλούντος να είναι πιο μεγάλη.

Edited by johnlotos2
Link to comment
Share on other sites

I

Χρήστο είσαι φοβερός, απαιχτος. Έχω βάλει την τελευταία σου ROM 21s αλλά έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό των Gmail. Δεν έχω ειδοποίηση σε πολλά μέιλ. Πρέπει να μπω στην εφαρμογή και να κάνω refresh για να δω τι ήρθε. Την βοήθεια σου θέλω πριν επιστρέψω στην EUI 5.9.0566D

 

Dialer *#*#46360000#*#* Απενεργοποιείς το underground resources.

Πας εφαρμογές και δίνεις όλες τις άδειες στο Gmail επίσης το απενεργοποιείς από την διαχείριση μπαταρίας να μην το κλείνει και του δίνεις όλα τα δικαιώματα ειδοποιήσεων. Τέλος το κλειδωνεις στο SystemUI κάτω αριστερά που φαίνεται ποια τρέχουν. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπάρχει τρόπος ν'αλλάξουμε τον τρόπο απάντησης ή απόρριψης στις εισερχόμενες κλήσεις;

δηλ. όχι πάνω κάτω όπως είναι τώρα , αλλά αριστερά δεξιά.

Οπως επίσης πως η φωτο του καλούντος να είναι πιο μεγάλη.

 

Βάλε true dialer & contacts από play store.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...