Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήστο μπας και δοκίμασες dirty flash πάνω στην 20 (μουστάκι) ? Επειδή γενικά με τρώει ο απαυτός μου με αλλαγές ρομ, έχεις χρησιμοποιήσει κάποια aosp που να αξίζει να είναι daily driver?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να ρίξει μία ματιά στο ποστ 4591 που προσπεράστηκε

πολύ γρήγορα και να μου πει κάτι αν μπορεί; Ευχαριστώ!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

1. Χρήστο μπας και δοκίμασες dirty flash πάνω στην 20 (μουστάκι) ? Επειδή γενικά με τρώει ο απαυτός μου με αλλαγές ρομ, 2. έχεις χρησιμοποιήσει κάποια aosp που να αξίζει να είναι daily driver?

1.Ναι την έβαλα απλά θα πρέπει να ξαναμπεί ο SU από το TWRP. Κατά τα αλλά έπαιξε καλά για όσο την δοκίμασα. Μην την αλλάξεις σχεδόν τα ίδια είναι και δεν έχει και τα καλά έξτρα που έχω στην 20s.

2 . ναι αυτήν που φτιάχνω εγώ...

Eιμαι απο χτες κατοχος του max κι εγω. Πολυ ευχαριστημενος σε ολα. Μονο 2 θεματακια παρατηρησα.

1ον οταν εισαι σε παιχνιδι και εχεις κληση δεν σε παει στο συγκεκριμενο παραθυρο ωστε να το "σηκωσεις". Μου ετυχε 2 φορες παιζοντας top eleven.

2oν γυρισα ολη την καλογρεζα απο τον Σταθμο της ΝεαςΙωνιας μεχρι τον Παζαροπουλο στη Βεικου και το τηλεφωνο ηταν "κολλημενο" σε συνδεση Η. Ουτε 3G ουτε 4G. Εχω ενεργοποιησει το 4G prefered απο τις ρυθμισεις παντως. Μηπως πρεπει να ενοχλησω τον παροχο μου?? Να με ξεκλειδωσει η κατι ξερω γω?? Ειμαι με την official 19s. Πολυ καλη φαινεται και το κινητο πεταει κυριολεκτικα.

3. Αν περασω καποια custom rom και το ρουταρω κιολας σε περιπτωση που θα χρειαστω την εγγυηση επανερχεται πληρως το κινητο ωστε να μην εχω θεματακια με το Vickmall?? Eυχαριστω!!!

1. Δώσε δικαιώματα άδειες στον dialer να σου εμφανίζει upper Notifications

2. Απενεργοποιήσε κάρτα ενεργοποίησε πάλι γύρνα σε 3g και σε λίγο πάλι 4G εννοείται ότι αν δεν σε έχει ενεργό σε 4G ο παροχος δεν θα έχεις.

3. Αν περάσεις TWRP μετά βάζεις και βγάζεις ότι θες. Αν σου χαλάσει πχ πλήκτρα αισθητήρες κλπ περνάς το backup από τη ρομ που ήρθε και το επιστρέφεις πίσω

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Από app management η από το permissions θα μπω;. 2. απενεργοποίησα την σιμ και μετά την ενεργοποίηση την έβαλα να ψάξει για δυκτια. Της κάρφωσα το vodaphone 3g που βρήκε και το πήρε κανονικά. Μετά της κάρφωσα το vodaphone 4g και μου λέει network unavailable.3. έστω ότι με το TWRP ξαναπεράσω την official και το στέλνω στο service. Αυτοί δε θα δουν το Twrp μέσα;; Δεν θα καταλάβουν ότι πειραχτηκε το κινητό;5. Το remote control πώς δουλεύει; Το πατάω ανοίγει ένα μπλε control και σε 2 δευτερόλεπτα με ξαναγυρνάει στην αρχική οθόνη. Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

1. Από app management η από το permissions θα μπω;. 2. απενεργοποίησα την σιμ και μετά την ενεργοποίηση την έβαλα να ψάξει για δυκτια. Της κάρφωσα το vodaphone 3g που βρήκε και το πήρε κανονικά. Μετά της κάρφωσα το vodaphone 4g και μου λέει network unavailable.3. έστω ότι με το TWRP ξαναπεράσω την official και το στέλνω στο service. Αυτοί δε θα δουν το Twrp μέσα;; Δεν θα καταλάβουν ότι πειραχτηκε το κινητό;5. Το remote control πώς δουλεύει; Το πατάω ανοίγει ένα μπλε control και σε 2 δευτερόλεπτα με ξαναγυρνάει στην αρχική οθόνη.

 

Λοιπόν για να καταλάβεις... Αυτή που φοράς ΔΕΝ είναι Official rom είναι κινεζομάγαζων ρομ. Βγάζει δλδ προβλήματα σαν αυτά που λες. Όταν θα βάλεις twrp recovery θα μπορείς ανά πάσα στιγμή ακόμα κι αν δεν ανάβει το κινητό να περάσεις πίσω το στοκ recovery και ρομ. Ότι νομίζεις κάνεις ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο με την τελευταία ρομ, ότι δουλεύουν πιο καλά από ποτέ τα τις leeco.. Μέχρι τώρα σε όλα τα Region ήταν 2-3 που δούλευαν..

96193ae73f57a45fd88a5f61d53a89e9.jpg

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο με την τελευταία ρομ, ότι δουλεύουν πιο καλά από ποτέ τα τις leeco.. Μέχρι τώρα σε όλα τα Region ήταν 2-3 που δούλευαν..

Είδες για να μην διαβάζεις συχνά το νήμα? Έχω βγάλει update από προχθές για όλες τις 20s με το επίσημο patch πειραγμενο από εμένα για να δουλεύει δωρεάν για πάντα! ;):lol:

Κοίτα στην αρχική σελίδα..

Θα ανεβάσω αύριο και για τις 566D. & 20grs 19s 21s αν και από ότι θυμάμαι δουλεύουν εκεί.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ok κατανοητό. Πάμε για φλασαρισμα λοιπόν. Την 21s που είναι στην αρχή του thread να βάλω την δική σου έτσι;

 

Ναι αν θες σταθερή επίσημη ρομ χωρίς πειράματα αλλιώς προτείνω την 20s stable ή και την καινούργια 22s. Αν είσαι φαν miui την 7.1.20. Αν πάλι θες Developer moded την 566D Dev. Test

Σε μπέρδεψα τώρα έεε? :lol::p

Αν βάλεις TWRP η πρώτη δουλειά να είναι φουλ backup όλα τα partitions και μεταφορά τους σε Pc να τα έχεις για την κακιά ώρα.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είδες για να μην διαβάζεις συχνά το νήμα? Έχω βγάλει update από προχθές για όλες τις 20s με το επίσημο patch πειραγμενο από εμένα για να δουλεύει δωρεάν για πάντα! ;):lol:

Κοίτα στην αρχική σελίδα..

Θα ανεβάσω αύριο και για τις 566D. & 20grs 19s 21s αν και από ότι θυμάμαι δουλεύουν εκεί.

Βρε εγώ το διαβάζω κάθε μέρα, αλλά μάλλον μου ξέφυγε τούτο.. Μια χαρά η καινούργια προς το παρόν λοιπόν, μάλλον καταλήγω εδώ και περιμένω τώρα πια Nougat.. Και πάλι είσαι ωραίος ρε CrisBal!!!.. :cool: :cool: :cool: :D :D

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Cris για να δουλέψει σωστά το AKT πρέπει να το βάλουμε στις προστατευόμενες εφαρμογές;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε εγώ το διαβάζω κάθε μέρα, αλλά μάλλον μου ξέφυγε τούτο.. Μια χαρά η καινούργια προς το παρόν λοιπόν, μάλλον καταλήγω εδώ και περιμένω τώρα πια Nougat.. Και πάλι είσαι ωραίος ρε CrisBal!!!.. :cool: :cool: :cool: :D :D

 

Μπα εγώ προτιμώ την 20s stable ή την 21s.ή την 7.1.20 μπα την 566D άστο ξέχασα την 20GRs.... :lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris για να δουλέψει σωστά το AKT πρέπει να το βάλουμε στις προστατευόμενες εφαρμογές;

 

Όχι δεν χρειάζεται αλλά δεν κάνει και κακό. Άπαξ και τρέξει απλά πατσαρει τις αλλαγές στον κερνελ αλλά θέλει 3 κύκλους για να δουλέψει σωστά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος. Το εχω παρει με postnl και περιμενω τωρα 12 εργασιμες μερες. Δεν εχω παρει ξανα με nlpost. Να αγχωθω??

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος. Το εχω παρει με postnl και περιμενω τωρα 12 εργασιμες μερες. Δεν εχω παρει ξανα με nlpost. Να αγχωθω??

 

Από 22 έως 35.. Χαλάρωσε... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ CrisBal βάλε την ΑΚΤ σε όλες τις ρομ σου από εδώ και πέρα.. Να το μαθαίνουν όλοι..

Μην νομίζεις μικρές διαφορές βλέπω στις ρομ, μιας και δουλεύω φανατικά ZenUI Launcher πάντα...

90b7fd565647bdc553b5be5213a0b9e8.jpg

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Από 22 έως 35.. Χαλάρωσε... ;)

 

Το περιμενω πως και πως και μου φαινονται πολλες μερες. Ασε που ειχα συνηθισει απο αλλα site που ειχα το κινητο εδω σε 5-12 μερες (οχι εργασιμες,στο συνολο).

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Chris help! Αρχικά κράτησα την 18s του κινητού, ήμουν ικανοποιημένος αλλά τώρα θέλω να την αλλάξω για να χω κάποια με καλύτερη μπαταρία. Ποια μου προτείνεις; Είδα πως έβαλες και την 21s.

Επίσης δεν θυμάμαι αν είχα εγκαταστήσει την twrp, πως το τσεκαρω; Τους drivers σίγουρα ναι αλλά γι TWRP δεν πολυθυμάμαι

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη βοηθεια παρακαλω για το ΜΕGA που κατεβαζουμε τις Roms. Προσπαθω απο χτες να κατεβασω. 3 φορες σταματησε σρο 90%. Εκατσα κι εκανα λογαριασμο στο Mega παω να κατεβασω την rom με την δικα τους εφαρμογη και το download σταματαει στο 4% WTF????

Υπαρχει πουθενα αλλου να κατεβασουμε την 21s η την 22s διχως να μας βγει η ψυχη??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος. Το εχω παρει με postnl και περιμενω τωρα 12 εργασιμες μερες. Δεν εχω παρει ξανα με nlpost. Να αγχωθω??

 

Όντως γράφεις σε λάθος θέμα μιας και εδώ συζητάμε αποκλειστικά τα της συσκευής. Διάβασε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το φίλο που σε προηγούμενο post έγραψε για το 4g και τις ενδείξεις Η και Η+, επειδή είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα με voda, δείτε τι λέει η voda http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11120

3.5G Η τεχνολογία HSPA/HSPA+...... Αυτή είναι η τεχνολογία που υποστηρίζει σήμερα το δίκτυο της voda.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το φίλο που σε προηγούμενο post έγραψε για το 4g και τις ενδείξεις Η και Η+, επειδή είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα με voda, δείτε τι λέει η voda http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11120

3.5G Η τεχνολογία HSPA/HSPA+...... Αυτή είναι η τεχνολογία που υποστηρίζει σήμερα το δίκτυο της voda.

Mαλιστα. Δεν εχει 4G η Voda δηλαδη. Φουμαρα πουλαει.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα. Δεν εχει 4G η Voda δηλαδη. Φουμαρα πουλαει.

 

Παιδιά ψυχραιμία,μην λέμε και ότι νάναι !

Εχει 4G κανονικότατα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα. Δεν εχει 4G η Voda δηλαδη. Φουμαρα πουλαει.

Έχω VODAFONE κάρτες για δοκιμές και έχει 4G κανονικά.;)

Μια μικρη βοηθεια παρακαλω για το ΜΕGA που κατεβαζουμε τις Roms. Προσπαθω απο χτες να κατεβασω. 3 φορες σταματησε σρο 90%. Εκατσα κι εκανα λογαριασμο στο Mega παω να κατεβασω την rom με την δικα τους εφαρμογη και το download σταματαει στο 4% WTF????

Υπαρχει πουθενα αλλου να κατεβασουμε την 21s η την 22s διχως να μας βγει η ψυχη??

Δεν μου έχει τύχει ποτέ. Μήπως έχεις θέμα με την σύνδεσή σου? Μήπως κανένα antivirus κλπ? Θα κοιτάξω να ανεβάσω κι αλλού.;)

Ρε συ CrisBal βάλε την ΑΚΤ σε όλες τις ρομ σου από εδώ και πέρα.. Να το μαθαίνουν όλοι..

Μην νομίζεις μικρές διαφορές βλέπω στις ρομ, μιας και δουλεύω φανατικά ZenUI Launcher πάντα...

Δεν μπορώ να το ενσωματώσω αν δεν πάρω πρώτα την άδεια από τους developers που το αναπτύσουν. Σιγά την δυσκολία στην τελική. Σας δίνω το λινκ και μπαίνει σε 1 λεπτό!:happy::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιτώντας στο kimovil μουεβγαλε καλύτερη τιμή το efox αλλά στα χαρακτηριστικά που αναφέρουν δεν υπάρχει η b20(800) υπάρχουν 2 εκδόσεις μήπως?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιτώντας στο kimovil μουεβγαλε καλύτερη τιμή το efox αλλά στα χαρακτηριστικά που αναφέρουν δεν υπάρχει η b20(800) υπάρχουν 2 εκδόσεις μήπως?

Όχι όλα έχουν την 800άρα εκτός το Χ821 που είναι για US μόνο. Πάρτο από το efox έχει την καλύτερη τιμή εκεί έξω το συζητάνε αυτό από προχθές σε όλα τα διεθνή site και όλοι κάνουν παραγγελίες.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...